The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

takysoft
#15725
oda több hüjegyerek beirogat.
ha valaki ismeri a TLJ-t az egy szinten garancia, hogy jó fej<#bee1>
meg ez inkább kalandos klubb, mint oldagame-es, bár néha szó van egyebekrõl is, de csak ha jó a sztori😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

Lord Myn
#15724
Szerintem inkább codec problémád lesz, valszeg a Lame Codec nincs fent (már ha Merlin verziója MP3-as tömörítésû).

De ha ennyire kell a cucc, akkor feltöltöm neked az originál 2 CD-s MI3-at, szólj ha kell!

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

CrucifX
#15723
Koszi, ennyire azert ismerem a Scumm-ot, hasznalom mar par eve 😊

Lord Myn
#15722
Azért mert ez már nem csak a TLJ-rõl szól, hanem a TLJ-klubról is, ahol régi kalandjátékokat-fanok kalandjátékokatról beszélgetnek (meg sok egyéb másról is... <#vigyor2>).

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

#15721
hé, most jutott eszembe, hogy véglis ez Longest journey topic, és van vmi old game topic is...miért nem abba írjuk az ilyen más régi cuccos dolgokat?
MerlinW
#15720
próbáld végig a crack-eket. Egyikkel jó lesz. (deviance, reloaded)

[merlinw.org]

MerlinW
#15719
Ez scumm, tehát nem gépfüggõ. Lennie KELL dialógusoknak. Scumm indít, mánki betölt, végignézed a beállításokat, mert hátha, start game és mindennek lennie kell benne😊 (játékon belül is van scumm options, ill mánkinak is van sajátja)

De eddig sehol sem tapasztaltam ilyet, pedig rengeteg helyre elvittem ezt a pakkot. <#fejvakaras>

[merlinw.org]

#15718
jó, ez is megvan, megy tökéletesen THX
#15717
na, thx, megy, csak nem teszi teljes képernyõre... azt hogyan állítsam be?
Atomreaktor
#15716
egyetemen még mindig azzal kezdik...😊

takysoft
#15715
privi megvolt.
remélem segítettem

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

#15714
Tényle igéretesnek látszik...

takysoft
#15713
neked meg mingyárt írok privit a dos-ról😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#15712
Anno de hazsnáltam az NC, ma sem teszem.
DN rulz..😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

CrucifX
#15711
Nemtom, nalam nem voltak dialogusok sajnos.

Btw, megjelent az Indiana Jones and the Fountain of Youth demója - nagyon jónak tûnõ rajongói játék az eredeti spritejait felhasználva.

serito
#15710
A Da Vinci Indításakor ezt a hibát kapom:



Szerintetek ez mi?
Ha megnézem mi a hiba ezt írja:


Via_mala adta az okosságot hozzá, de az eredetivel is ezt csinálta.
Mi lehet a gond?

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

MerlinW
#15709
"Sajnos magyar es a hangok sincsenek meg hozza"

angol nyelvi file-t fel tudom dobni hozzá, a hang dolgot meg nem értem. Zene, beszéd minden van benne...

[merlinw.org]

Lord Myn
#15708
Végülis nagyjából igazad van, a DOS az csak I/O-s alapmûveletekre volt jó, de azért ha annak idején olvastad az IBM PC DOS I-III c. sorozatot (nekem sajnos az elsõ kötetet meglovasították... <#sir>), akkor azért lehetett érdekes dolgokat csinálni DOS-ban is. Persze, az NC/NU sok dolgot megkönnyített (pl. most is használom az NC5-t DOSBox-ban). De egyébként tavaly bedöglött 1x a XP-m és a C: teljes tartalma eltûnt, és Command prompt-ból nagy nehézségek árán sikerült visszahozni, szóval azért néha jó tudni ilyen õsrégi dolgokat is...

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

ibrik
#15707
OFF
A mai világban a DOSBox tényleg csak arra kell, hogy egy régebbi DOS-os játékot a neki tetszõ környezetben el tudd indítani.
Aki ismeri, az tudja, hogy valójában a DOS semmi. Mint a kifejezés (aminek ez a rövidítése) Disk Operation System - mint a teljes neve is mutatja, igazából csak arra való, hogy a lemezeken (floppy, HDD) elvégzendõ mûveleteket (fájl és mappa: -létrehozás, -másolás, -törlés, valamint lemezformázás, .... stb stb) el tudták végezni a felhasználók.
Jó, tudom, ez egy kicsit nagyképû leegyszerûsítésnek tûnik, de mivel a mai világban a mostani operációs rendszerek mellett a DOS ideje már teljesen leáldozott, így a mai fiataloknak már nem is kell, hogy tudják, mirõl van szó bõvebben.

Szóval "nagyképû leegyszerûsítés" ide vagy oda, a DOS idejében a komolyabb mûveletekhez is már olyan programok (progracsomagok) kellettek, mint pl. a Norton Disk Utilities vagy a felhasználók életét megkönnyítõ õs-fájlkezelõk, mint pl. a Norton Commander, vagy a Volkov Commander - esetleg a késõbbi DOS-verziókban a DOSShell.
Bár itt azt is meg kell jegyeznem, hogy a régebbi Windows-ok mögött valójában a jó öreg DOS "dohogott" és csak az XP létrehozásakor szakítottak teljesen vele.

Egy játék (egy régi DOS-os játék) elindításához nem is kellett sokat tudni a parancsok közül (fõleg, ha volt az embernek egere és Commandere).

ibrik játékmagyarítás oldala: http://ibrik.atw.hu

Lord Myn
#15706
Kis "oldschool" DOS-os alapmûveltség azért nem árt hozzá, hogy rendesen tudd kezelni. (btw: egy másik fórumon 1x valaki feltette a nagy kérdést: Hogy egyáltalán mi az a DOS?)

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

Lord Myn
#15705
Hiába te is vérbeli kalandjátékos vagy, én is szöveges kalandokon nõttem fel, még a '80-as években, azután amikor az elsõ PC-men játszottam ezekkel a korai Sierra-cuccokkal, az volt a kánaán... <#nevetes1>

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

Lord Myn
#15704
Igen, az már a 0.9-es, egyébként sajnos, a Kyrandia 2-3 még nincs támogatva, mint ahogy a Gobliiins többi része sem (majd az 1.0-asban...)

MSI H370 Gaming Plus|Core i7 8700|32GB DDR4|Gainward RTX 3070 8GB GDDR6|SB X-Fi Titanium HD|XPG 512GB SSD|WD Blue 1TB SSD|WD Blue 6TB HDD|ZALMAN 600W

CrucifX
#15703
O, pedig emulacios alapkellek 😊

IMYke2.0.0.0
#15702
Van egy Smiley Factory-m... Azzal készítettem ezt:

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#15701
Most rittyentettem össze:

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#15700
bakker elindítod a dosboxot beírod hogy help vagy mittom mit amire leírja lépésrõl lépésre mit kell csinálni. annyira azért nem vészes. próbálkozz csak😉

Axon
#15699
Wow!
Ezt eddig nem ismertem.
Na jövõhéten feltétlenül kipróbálom. Úgy látom magyar nyelvi file is van hozzá.

#15698
hát ezt nem értem. megcsináltam vele a profilt, és a run game-nél vagy a setupnál csak a dosbox jön be. nekem ez magas
CrucifX
#15697
Van hozza frontend, szep GUI, pontosan azert, hogy ne kelljen parancsokat gepelni hozza - eleg lett volna kicsit korulnezni a honlapon, de dobom a linket.

D-Fend

#15696
Igaz...Nem mindent talál meg

#15695
Hmmm...

#15694
Már pedig azért mert a DosBox-t kezelni hehezebb, mármint nekem, mert nem értek a Dos rendszerhez...Bár azt tudom, hogy parancsokat kell begépelni.

#15693
az nem találja meg a Toonstruck-ot
#15692
Szerintem a Scumm jobb.

#15691
a dosbox már megvan, csak nemtom kezelni... elmondaná vki, hogy kell?
CrucifX
#15690
Axon
#15689
Az a kérdés, hogy amikor te elindítod valamelyik részt, akkor kér-e cd-t? Ha nem kér, akkor nincs rajta védelem és egy sima UltraISO-val készített cd kép is tökéletesen megfelel.
Ha lenne rajta védelem, akkor is jó az .iso, mivel a neten körülnézve, mindhárom részhez van törés.

IMYke2.0.0.0
#15688
A régi játékokhoz le kell lassítani a mai gyors CPU-kat...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#15687
gyanús neve van... slow...hehe
IMYke2.0.0.0
#15686
Régebben létezett egy CPU Slow nevezetû progi... asszem, ez volt a neve.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#15685
Tudtok vmi jó programot, amivel régebbi játékokat el lehet indítani, amik új gépeken nem mennek?
IMYke2.0.0.0
#15684
Nekem eredetiben van meg - eleve nem kellett hozzájuk okosság. Nem tudom, hogyha lemásolom , akkor kér-e CD-t...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#15683
Az nagyon jó lenne.
Jól tudom, hogy ezeken a cd-ken már nincs védelem és így nem kell hozzá okosság?

IMYke2.0.0.0
#15682
De, megvan.
Feltölteni a ketteskére tudok, napi 500 MB kimenõ limit miatt így pár nap alatt lenne fenn az egész.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#15681
na, én a Beneth a steel sky-t szerettem naon! meg a Toonstruck-ot
Axon
#15680
Bocsesz siettem és elírtam a nicked :-)

Axon
#15679
Ymike: Nem te említetted véletlenül, hogy megvan neked a Cossack Anthology?

Axon
#15678
Akkor meg nem kellene a grafikán morfondíroznod.
Én még most is lázbajövök ha meglátom a Space Quest 2 játékot, pedig ott aztán tényleg pixeles a grafika, de észre sem veszem, lélekben már az ûrálomáson súrolom a padlót :-)

Nem is beszélve a régi szöveges kalandjátékokról. Amikor kiírja, hogy:

Egy sûrû sötét erdõben vagy.


Már borzongok is <#vigyor0>

#15677
nem, ez nekem való játék! Kalandjáték fan vok én is!
IMYke2.0.0.0
#15676
Az már régen rossz, ha így vélekedsz a 6 éves játékunk felbontásáról... nem neked való ez a játék.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.