The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

nagykispeter
#15976
Tulajdonkép elõször én is csak poénból írtam nem akartam kihagyni azt a választ.De még erre annyit:
Ez az ötlet bennem is sokszor felmerült hogy fizessék meg Õk4
Az a gond ezzel más fórumon is írtam rolla,Tulajdonképp még büszkék is magukra és a szellemi színvonalukra.Már az a kevés aki nem tünt el a fórumokról 1 hete.Végülis az olyanra nem lehet haragudni akinek jobb ez a dolog (VAN ILYEN) és ez nem gúny.
Az miért szavazna máshova.
A szellemi színvonalt arra értettem aki 1 szál kolbászért és fél liter pálinkáért szavazott.
Tudom volt ilyen és nem kevés.
Na részemrõl is vége!
Ez van!

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

Axon
#15975
Látod ezzel a mindenkivel van nekem is bajom.
Akik a bolsevikokra rakták az ikszet, azokkal fizettessék meg ezeket a remek reformokat. Õk biztos önként és dalolva fizetik majd a dupla gázszámlát, az új adókat, új járulékokat satöbbit. Aki viszont nem kért a kommunisták remek reformjaiból és még véletlenül sem szavazott rájuk, azoknak ne keljen fizetni.
Miért velem fizettetik meg a sok mosott agyú, végtelen ostoba, barom-állat hülyeségét?

Ennyi... Csatlakozok Imykéhez és én sem politizálok tovább.

Axon
#15974
Hajaj, de jó is lenne még mindig a végtelen szkíta pusztákon a marhákat terelgetni a saját törzseddel...
Csend, béke, nyugalom. Ha valakinek pedig ez mégsem tetszett abból hamar sündisznót csináltak :-)

Axon
#15973
"ország rossz felé halad"
Ebben teljesen egyetértek.
A megoldás persze nem az lenne, hogy elmenekülünk, hanem inkább ki kellene seperni a szemetet.
Úgy érzem, hogy '56-ban végleg leszoktatták a magyarokat a szemét seprésrõl, azóta inkább csak menekülgetünk.

Axon
#15972
A lányoknak én hozom az állszakált (Monty Python's Life of Brian - Brian élete) <#vigyor0>

Axon
#15971
Egy haverom ment ki talán 2 hónapra dolgozni. Egy turkálóban négerezett, ruhákat válogatott, vagy mifene.
Minden nap a meló után bement az egyik boltba és vett egy kenyeret, meg a legolcsóbb hatos kiszerelésû sört. Hazament a turkálós által biztosított 2x2 méteres szobájába, leült az ágyszélére és a kenyér elmajszolása közben megitta a söröket, majd elaludt. 2 hónap után rájött, hogy õ mégis csak ember és hazamenekült...

IMYke2.0.0.0
#15970
Hát ja. Grundosan: hát ezt beoboáztuk.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

nagykispeter
#15969
És mindenki

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

nagykispeter
#15968
Hát igen,most már ez van."szereted nem szereted ezt eszed"

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

IMYke2.0.0.0
#15967
Ha szeretnék politizálni, akkor belemennék ebbe a "reformszerû megszorítások" témába...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

nagykispeter
#15966
Mi a bajod az elkövetkezõ 4 évvel?<#eplus2>

Asrock Z170 PRO4S, i56600 16GB Kingston DDR4, EVGA GTX970 SSC ACX 2.0 ,

IMYke2.0.0.0
#15965
S én sem szeretnék "7 milliónyi" cigány közt élni... <#eplus2>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#15964
Lehet kövezni, s bár jómagam is cigány vagyok , én is húznék - s ha kapok vesét valamikor, akkor fogok is - a getzibe innen.
Nem sok jót tartogat az elkövetkezõ 4-20 év az itt élõknek, nekünk...

<#banplz><#wilting>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#15963

<#vigyor>

Atomreaktor
#15962
Bocsesz, nem akarok egy majdani 7milliós országban élni, amibõl kb a fele a nemzetiségi...
A múltat meg kinntrõl is tudom ápolni. De jövõt nem sokat látok. Egyszer minden elbukik. Lehet kimegyek aztán odapottyan épp egy kis atombomba😊 Legszívesebben egy kis békés elszigeltelt törzsben élném le életem. Sajnos talán már ilyen sem létezik...😞

RaveAir
#15961
Fúú, de régen köveztem már! 😄

Amúgy nagyon jól teszed, mert nagyon úgy tûnik, hogy az ország rossz felé halad.

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

mandm
#15960
Elfogadjuk és teljes mértékben megértjük a döntésedet, de azért ha nem haragszol a buli kedvéért megkövezünk <#eplus2>

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Atomreaktor
#15959
azt hiszem Angliába fogok menni...😊

Atomreaktor
#15958
és milyen témában?😊

Axon
#15957
Tudod itt a keleti végeken így hiszik.
Nyugat-Európában pedig keblére ölelik az embert és annyit fizetnek neki, amekkora számot egy levegõvétellel ki tud mondani, Amerikában pedig, hohohohóóóó! Ott még aranyból van a bili is :-)
Szóval a nagy nyomorban és munkanélküliségben (fõleg mióta dübörög a gazdaság) az emberek hiú állmokban ringatják magukat. Amikor majd télen megkapják a duplájára emelt gázszámlájukat, akkor ezek a mesék mégszínesebbek lesznek.
Sajnos itt így megy ez...

Axon
#15956
szamizdat: nem hivatalos, ne adj Isten illegális :-)

Nem szándékozom átköltözni a Dunánttúlra. Pont a múlt évben vettem meg életem elsõ (lehet, hogy egyben az utolsó) házát. Mondjuk nagy része a banké, de ez már más kérdés. Talán a házat még itt is hagynám, de az új garázst, amit a két kezemmel építettem, már nem :-)

Atomreaktor
#15955
kövezzetek meg de én 1-2 éven belül kihúzok vmerre...

Atomreaktor
#15954
😞)

mandm
#15953
Sorry: helyesen: Dunántúlon

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

mandm
#15952
Állásdömping?? Hol? Itt A Dél-dúnántúlon? Erre még az autópálya se jár!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Atomreaktor
#15951
mi az a szamizdat? bocs, de vidéki vagyok😊, nem vágom😊
akkor jó megérzés volt az íróskodás😉jól nyomod😉 milyen témában írtál/írsz?
grafikus: névjegykártyák, szórólapok, kiadványok, nyomdai elõkészítés stb. dekoratõr(többfajta is létezik): fóliából betûvágás, autó-, kirakatdekoráció, reklámtáblák készítése stb.
állás sok van itten, csak kevés ami jó😊 ha érdekel beszkennelhetem pl egy szombati újság álláshirdetéseit😉

Axon
#15950
Pedig itt a lenézett tiszántúlon, mindig azt hangoztatja mindenki, hogy ott dunántúlon van csak igazán állásdömping. Menjünk csak oda! Lasszóval fogják az ilyen f@szagyerekeket mint mi vagyunk és annyi pénzt tömnek a zsebeinkbe, hogy egy hét alatt sem tudjuk megszámolni.
Mit csinál egy grafikus dekoratör? A grafkis szórol a képregényrajzolás ugrik be elsõre, a dekoratörrõl meg a boltok kirakatai. Na de ezt nézd el nekem, mivel vidéki vagyok :-)


Egyébként valamivel több mint 2 évig írtam cikkeket egy havilapnál, aminél most is fõszerkesztõsködöm, de mivel ez amolyan szamizdat kiadvány, így nevet még harapófogóval sem tudsz kihúzni belõlem ;-)

Atomreaktor
#15949
hát ez kész😊 nagyon bírom a beszámolóid😊 simán elmehetnél cikkeket írni!!! komolyan. sztem gondolkozz el rajta😉 ironikus, jópofa, humoros és mégis gondolkodtató, nagyon egyéni stílus stb. 10/10! ha már úgyis kész a garázs😊 jöhet egy kis pötyögés a billentyûzeten😊
azt hiszem sosem tudjuk meg mi is történt valójában azon 4 napod alatt😊 mindenesetre részvétem😉 én 2 éve nyomom de most teltem be. de nagyon. csak nem tudom, hogy másszak ki belõle. mert ebben a munkakörben (grafikus/dekoratõr) kb. fél évente van egy álláshirdetés itt Gyõrben. abból az egyik három hete jelent meg és Gyõrtõl 25km-re kerestek embert, még fel is vettek volna, jah csak busz sem jár jó idõben Kukutyinfalvára... keljek 4kor és érjek haza 8kor? ez sem jó. várhatok újabb fél évet...

Axon
#15948
Erröl most akaratlanul is eszembe jut az a bizonyos péntek délutáni munkanapon kb. 1 hónapja amirõl részeletsen közvetítettem itt a fórumon.
13.00-18.00 -ig tartott a munkaidõm és a melóhely udvarán megyei tûzoltónap volt.
Kb. 12.55-kor érkeztem, 15 másodperc múlva csattant a lakatom a bicikli tárolón és úgy 12 óra 55 perc 25 másodperckor már a kezembe is nyomták az elsõ korsó hideg csapolt sört :-)
Aztán volt malacsült, majd egy nagy tányér bírkapörkölt és 18.00-ig megittam négy korsó sört. Mivel ez munkaidõben volt, így ezért nekem még fizettek is.
Hajaj, de kár, hogy nincs minden nap megyei tûzoltó találkozó.... :-)


Azért dolgoztam én egyszer egy igazi gettó helyen is, ami bár 6 éve történt, de lázálmaimban még manapság is kísért lelket gyötrõ, hideg és kegyetlen vízióival.
Egy számítógép szervízben dolgoztam le egyszer 4 napot. Trugykó pokoli történetei dizni matinék ehhez a 4 naphoz képest. Leírni nem tudom és nem is akarom, mert igazán csak az értené meg, aki már dolgozott ott és olyanok bõséggel találhatók, mivel hihetetlen mennyiségben cserélõdnek ott az emberek.
Nagy elégtétel volt a sorstól, hogy a mostani sulimban az egyik osztálytársam is dolgozott ott. Rögtön testvérek lettünk :-)
Pesttõl Debrecenig csak errõl beszéltünk, szinte meggyónva egymásnak a megaláztatásainkat, így kovácsolva köztünk szinte testvéri bensõséges viszonyt. Õ 3 hetet húzott le a pokolban, ahol még egy idegenlégiós veterán is sírva menekülne vissza a - melóhelyhez képest - nyugdíjas napközi otthonok nyugalmát idézõ francia idegenlégióba. Õ 1 hét után akarta ott hagyni a rémálmot, de súlyos körülményei miatt még ráhúzott 2 hetet, ezzel is igen elõkelõ helyet kiharcolva magának az eddig ott dolgozók végtelen folyamának ranglistáján. A szerencsésebbek bizony már az elsõ nap otthagyták a melót, ezzel mentve meg lelküket a kárhozattól.
Sosem felejtem el azt a csütörtök délutánt, amikor fogaimat összeszorítva, mágikus amulatteimet izzadt tenyeremben szorontgatva és a délután 5 óra soha eljönni nem akaró idõpontja után bementem a "fõnökhöz" felmondani.
Tökéletesen illet rám a "vissza sem nézve menekült" meghatározás.
Megvertek, megaláztak, megerõszakoltak, lehugyoztak, megrugdostak, lenégereztek, kiheréltek, kiszipolyoztak, nõnek öltöztettek, fejemre kullantottak, szétmarcangoltak... és ezt mind lelkileg.
Csütörtök este egy park...
Ülök egy padon, az egyik legjobb barátommal és néma csend. Üveges tekintettel meredek a semmibe, miközben egy durbintssógor borosüveg nyakát szorongaton. Máskor pillanatra sem szünõ vidám hangzavarnak most nyoma sincs. Miniszoknyás lányok nyálcsorgató stírolása, leszólongatása, ölünkbe ültetése negatív.
Két liter bor megivása után megválltó sötét révület...
Két hét rehabilitáció után már ki tudtam ejteni a számon emberi szavakat. Sebeim soha nem gyógyultak be, csak az idõ jótékony homálya fedi be õket.


A fentebb leírtak sajnos tényleg a szomorú valóságot fedik egy az egyben...

IMYke2.0.0.0
#15947
Egyet kell értsek.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#15946
mit nem adnék egy ilyen helyért😊 drukkolok, mert tom, hogy milyen a másik oldal😊
az én oldalam: 8-17-ig egy óra kajaidõ. ebbe jön az mikor kajaidõben is ugráltatnak, jön az, mikor én leszervezek egy programot 17:30ra de 16:55kor jön egy munka, amit persze akkor azonnal meg kell csinálni. és jön az, hogy nincs túlórapénz, de túlóra sok van... stb stb. de nem panaszkodom, mert sokkal de sokkal rosszabb helyek is vannak. illetve jobbak is, ahogy látom😊 tehát mégiscsak érdemes panaszkodni😊 és nem ettõl leszünk elõrébb, hogy a vállalkozó megszedi magát a munkavállaló meg anyagilag, idõbelileg, lelkileg is összeroppan. hosszútávú gondolkozás nuku, csak a gyors pénzszerzés mindenáron. csak kár, hogy ha rendesen csinálná akkor is nagyon simán megélne a vállalkozó.
(legalábbis az én esetemben, de persze sok vállalkozó/cég sz@r helyzetben van).de mikor lehetõség lenne rá, hogy tisztességesen csinálja, akkor sem teszi meg. no túlóra, yes minimálbérre bejelentés, stb. max szép lassan felmondok, de helyemre van bõven jelentkezõ. és ezért is csinálják/csinálhatják. ha nem lenne jelentkezõ, mert mindenki úgy jönne be, hogy én így nem vállalom, akkor a munkáltató is többet adna, mert muszáj. csak már olyan lejtmenetben van az egész világ, hogy kár csodát remélni. van pár rendes ember, de fogy a számuk és az erejük is. éljen a munka, a pénz meg az agymosás... de nem adom fel, nem adom meg magam😊 nem akarok beállni a sorba. csak nem látok más kiutat.
nem tom érteni-e amiket összezagyváltam, de jól esett egy kicsit kiírni magamból😊 kösz a türelmet és megértést aki végigolvasta😊 jah nem vagyok gyogyós😄

IMYke2.0.0.0
#15945
- Diablo
- Diablo: Hellfire
- Diablo 2
- Diablo 2: Lord of Destruction

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#15944
Nekem is megvan - mind. Eredetiben. Feltölteni azonban ugye bajos lenne...
Nem elrettentésül, csak úgy közlöm: több, mint 500 játékom van - a 2006 január WhereIsIt katalógusom alapján, fejbõl...
Délután pontos számot is tudok mondani 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#15943
Talán úgy néz ki, hogy be tudom szerezni a Diablo 2-t (még sajna nem biztos), de a kiegészítõjét nem. Az mindenképpen jó lenne.
Ha jól emlékszem a Diablo 1-nek is volt kiegészítõje (nem tudom hány), azt sem láttam még sohasem.

Axon
#15942
szorít és drukkol <#duma>

Axon
#15941
Egyelõre te vagy az egyetlen akinek megvan és fel tudja tölteni.
Megõszülni megfogok ígyis-úgyis, de akkor legalább legyen egy Diablo 2-m :-)

IMYke2.0.0.0
#15940
Én nem panaszkodom: fél kilencre járok dolgozni, 1 órás ebédszünet és 16:00-kor léphetek...
De ez a Kánaán csak augusztus 31-ig tart - lejár a 2 éves szerzõdésem.
Hosszabbításért drukkoljatok 😊))

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#15939
jah és nálunk klíma nuku😊 de emiatt nem akarok éjjel dolgozni😊

Atomreaktor
#15938
részvétem😞 azért ez durva sztem. rohadjon meg az összes sztahanov munkáltató. tisztelet a kivételnek😊 meg a munkavállalónak aki bírja. én még tartom magam, de már nem sokáig, nagyon tele a bili. munkára proletárok munkára fel...

via_mala
#15937
Egyetlen jó dolog volt ebben a kései hazajövetelben: az utcán is emberi volt a hõmérséklet. <#vigyor4>

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

via_mala
#15936
Na, ma se várjatok tõlem sok fordítást: indulok haza melóból.
<#buck><#szomoru1>

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

takysoft
#15935
sok sikert

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

via_mala
#15934
Haha, ez volt a (múlt) hét vicce. Hát persze, hogy nem.
Ezen a héten végig továbbképzésen kell részt vennem 9-17 óráig, utána vissza a munkahelyre, és rogyásig ami belefér, mert a munka sem áll le, sõt! Tornyosodik.

Hét végén azért fordítottam egy kicsit...

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

MerlinW
#15933
gyijagyija hajráhajrá!!😄

[merlinw.org]

kirol
#15932
Hát köszi mindenkinek. Rám fér!<#wave>

#15931
<#eljen><#integet2>
serito
#15930
Gondolunk rád. "izgul, szorít" :-)

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

takysoft
#15929
Van Diablóm, mindkét rész kieggel, de
1. mire felrakom, megõszültök
2. csak jövõ héten leszek pesten

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

Axon
#15928
Köszönöm!

Axon
#15927
A lényeg, hogy az esélytelenek maximális nyugalmával kell beülni a vizsgára ;-)