The Longest Journey
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Ha megszünne ez a sötét árny és végre elkezdenénk kilépegetni a sötétbõl a napfényre, akkor idõvel a komorságot és busongást is magunk mögött hagynánk.
Volt a gépipari szakközépben egy öregedõ lakatosmûhely oktatóm. Na õ mondta mérnyöknek a mernököt, minden egyes megnyilvánuláskor olyan mértékû megvetést belesûrítve ebbe a szóba, ami kicsinyes sötét lelkétõl csak tellett.
Roppant jól tudtunk szórakozni rajta :-)
Kapzsi énem megpróbálta hirtelen átszámolni azt a 6 illetve 7 ezer ATS-t, de hamar feladta, nem ismerve az akkori pénzügyi viszonyokat.
A recepció, pénzváltás az már igen. Recepció 24/48-ban közben valuaváltás.
Éjszakánként az ittas "kedves" vendéget (jópénzért) felkísérni a szobájába, a másiknak szórakozó társat rendelni, amiböl én is kivettem a részem, mármint az anyagiakból, és még sorolhatnám.
A mostani meló, bár kötetlen mert nincs fõnököm, közel nem olyan mozgalmas mint a recepció volt. Most számtech, hardware, hálózat ...stb van.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
A vidék - Dél-Baranya - adottsága az volt akkoriban, hogy a dél-szláv konlfiktus alatt és után valóságos szláv invázió kényszerítette és instruálta az ottlakókat vállalkozások beindítására
A környék munkakedvû fiataljai közül senki - hangsúlyozom SENKI - sem bírta olyan sokáig <1 évig>1 évig> abban az étteremben... én is csak azért húztam ki addig, mert úgy éreztem, ha innen távozom, máshol már nem fogok tudni munkát kapni. 1995-rõl beszélünk, a magyarországi munkanélküliségi hullám csúcspontjáról...
Szóval, azért a 8 évért: le a kalappal elõtted!
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
De rosszul tudod. 1990-ben JPTE Gyakorló Gimnáziuma v. mi szösz volt a neve. Nekem az érettségi bizonyítványomba is ez áll! tehát, te HÁROM iskolába jártál!
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
(logistika, postaforgalmi) is dicsekedhetem bár azok nem az én érdemeim.
Szakmák: Szakács, Felszolgáló, Recepciós, Valuta pénuváltó (ezt nem tudom, hogy helyesen írtam-e), Gázvezeték és készülékszerelõ.
8 évig dolgoztam vendéglátásban, leginkább recepciósként.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
S elmondhatom magamról, hogy középsuliban 2 iskolában tanultam, úgy, hogy ki sem rúgtak, el sem hagytam az anyaiskolámat: a Komarov-ban kezdetm 1989-ben és átnevezték Babits-csá 1991-ben. Persze, nekünk örökké Komarov marad.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Mennyi a hiány, hány milliárd?
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/
Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/
Az egyik ismerõsöm diplomataként volt kint fél évet Ausztráliában, és õ mesélte, hogy az ottani magyaroknak sikerült megõrizni a magyarságukat. Széthúztak, irigyek voltak egymásra. Sajnos ritka az önzetlen és jószándékú magyar ember, mert mindenki fõleg csak a saját boldogulását keresi.
Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/
na jó viccet félretéve grat és sok sikert az álláskereséshez😉 vmi jó elõbb-utóbb biztos akad.
Mindeninek:
Politikai hovatartozás nélkül. A Fletó jelenlegi csomagja helyett a kampányban a másik oldalnak volt vmi épületes ajánlata akkor, amikor a Fletó sem pontosan ezt a csomagot kampányolta? Én nem nagyon emlékszem rá.
Így gondoljátok még egyszer végig azt, hogy a mszp-re szavazók fizessék ki a hiányt.
Amúgy az elmúlt évek adakozásaiból elég sokan jól éldegéltek, ugyancsak politikai hovatartozástól függetlenül. pl.: sulinetbõl boldog boldogtalan igényelgetet vissza pénzeket. Hát most elfogyott!
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
Már "csak" egy állás kellene. <#confused>#confused>
Van valakinek Norton Ghost-ja? Persze haasználható "okossággal"
Köszi
On:
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Ahogy írtad, a szemét aljamunka, persze fizetség meg egy görbe estére sem lenne elég.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
én nem vagyok havashenrik, nics sok munkatapasztalatom, de eddig nem dem hely szar volt. rakódómunkát 2 napig bírtam, szmtehcboltban akkora f*szok voltak, hogy ihaj...(tisztelet a kivételnek).
a cigánykérdés... az érdekes. Devecserbe jártam általánosba, suli 45%-a roma volt.
Én meg szókimondó(persze nem faji kérdésekben, csak amúgy).
Jött egyszer egy 7-8 éves forma kölök(a barnáktól), hogy adjam neki az összes pénzem, vagy megver. Nem adtam, így elkezdett ütni, én meg belelöktem az árokba.
Másnap 4 testvérével talákoztam buszra hazafele menet, filmszakadás😄
ilyen filmszakadás volt még pár, így a cigányokat már messzirõl elkerülöm.(nincs nehéz dolgom, jó az orrom)
Persze igen remek barátokat is szereztem, sok jó roma ismerõsöm, van, akikre számítani lehet.
Na megjött a barátnõm, megyek filmet nézni.😄
Imyke: SENKINEK nincs SEMMI a vérébe kódolva. Olyan vagy, amilyen lenni akarsz.
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
A történet rólam szól, 11 évvel korábban. A középiskola befejeztével, az akkori barátnõmet (aki már 1 éve ausztriában dolgozott) megkértem, hogy segítsen munkát találn a sógoroknál, mert én is "sokat" szeretnék keresni.
Mivel nem voltam valami jó tanuló (erre egy cseppet sem vagyok büszke) a fõiskola, vagy egyetem szóba sem jöhetett. Mivel Õ is ( mint ahogy Axon történetében a lány )bébysintér volt, nekem is hasonló munkát talált egy 3 gyerekes családnál, Bécstõl kb 40 km-re északra egy faluban.
Mivel a némettel nem volt ( talán még most sincs ) problémám (nyárimunkák, és rengeteg különóra) gondoltam bátran megpróbálkozhatom a feladattal. Gondoltam, a gyerekekkel megleszek, csak játszani kell velük óvodába vinni..stb. Kiutaztam a családhoz, rögtön szimpatikusak voltunk egymásnak 1 hétre rá már kezdtem is náluk. A problémát nem a gyerekek, hanem az anyuka jelentette. Még nem is lett volna gond, ha egy bombázó lett volna, de sajnos nem az volt. A lényeg , hogy már nem hagyott békén allandóan smúzolni akart, meg a többit.
A férj meg nem is nagyon beszéllt velem lenézett leköpött ...stb ( a többit már Axon szintén megírta, hogy milyen megaláztatásnak lehet kitéve egy ember, persze tartott is tõlem mert feleakkora volt mint én. A pénzzel nem volt gond 6000 ATS-t kaptam akkor/hó + összvonalas bérletet. A lényeg, hogy 3 hétig bírtam, de szerencsére rögtön találtam, egy másik "csonka" családot ahol az asszony férje meghalt, és feltétlenül egy fiút keresett a 4 éves fia mellé.
Elmentem bemutatkozni, másnap már náluk kezdtem. A "család" maga volta kánaán. Bécs IV ker. szinte belváros, havi 7000ATS + bérlet + kocsihasználat külön szoba (TV, Videó...stb).
A munka: reggel 8:30 körül ébresztõ, gyerekkel kicsi játék, reggeli majd séta az óvodába ami kb 100m-re volt. Miutána gyereket leadtam bevásárlás a listát anyuka kezembe nyomta mikor indutunk. Ezek után szabadom volt míg a srácért mentem az oviba. Du. megint egy kis játék, játszótér ott beszélgetés a többi anyukával, vagy más bébysintérekkel
( volt akit közelebbrõl is megismertem :-) )aztán "haza" majd vacsora estimese, altatá amit már az anyuka csinált. Este természetesen szabad, ha kellett vittem a kocsit is. Rengeteg buli...stb a baysintér csajokkal. Gondoljátok el 1 fiu babysintér állandóan kb 10-15 csajjal.
Ennek nyáron örûltem nagyon mikor strandolni mentünk egy tóhoz ahol szinte mindegyik csaj gátlástalanul monokinizett. :-)))
Szép emlékek, mindezt 1,5 évig csináltam, majd egy horvátországi nyaralás után ( amit a munkadóm fizetett és 3 hétig tartott full inkluding helyen )elegem lett és hazajöttem. Meguntam.
Bocsi, ha bõre sikeredett és nem olyan szépen és olvasményosan íródott mint Axon beszámolói ( amiket én is szívesen olvasok, és néha hiányolok is ha nem ír ) de csak ennyi telik tõlem. A helyesírási hibákért kölön kérek elnézést, nem az erõsségem.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Útkeresztezõdésben ablakmosó
Reklámújság kihordó
Szórólaposztogató
Mekdonácban budimosó
Ha ezen végigverekedve még az egyetemet is elvégzi, akkor tiszteletbeli magyarrá választjuk a kis chilei milliomos porontyot :-))
Úgyhogy ha tényleg sírni akarsz egy szép magyar vers lelkedhez szóló sorain, akkor lehet, hogy tényleg kanadáig kell utaznod... sajnos.
Mondjuk a tanulság benne van. Sok munkával a nélkülözést és a megaláztatást késõbb szép élet követi. Ilyen is van ebben biztos voltam.
Sok amerikába kijutott emigráns késõbb multimilliárdos lett. Roluk sokat hallani, de mégtöbb lett koldus. Róluk kevesebbet hallani, általában csak egy rosszul megsaccolt szám formájában léteznek.
Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
szegény unoka, lehet elküldik majd egy magyar egyetemre pénz nélkül, hogy tanuljon és dolgozzon😊 na itt rablás sem kell, hogy fél év múlva segélyért kiáltson😊
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
ismerek olyanokat is akik szerint mindkét oldal báb!! és mindkét oldal a kínaiak bábja! elõkészítik a terepet egy összeomlásra, hogy aztán még nagyobb és még nagyobb számban jöhessenek. kell nekik egy európai élettér...
hát ilyen elméletek is vannak😊
4. évfolyamosok voltunk, mikor úgy döntött, a kemény tanulásnak köszönhetõen - iszonyat mennyiségû kurzust és kreditet abszolvált addig - most már megteheti, hogy egy Erasmus-ösztöndíjra pályázzon és kiutazzon néhány EU-tagállamba.
Elsõ körben Svédországba jutott ki - 3 hónapra. Ezt megismételte az év második felében is.
5. évben már mediterrán vidékre áhítozott, Olaszország lett volna a cél, de az olasz egyetemek nem várták szívesen akkoriban az ösztöndíjas magyarokat
Októberben ment ki, elméletileg február végén jött volna haza. S akkor, egyik levelében közölte, hogy a helyiek annyira megkedvelték, s amúgy is felszabadult ott egy ösztöndíj, hogy kérték, jelezze és engedélyeztesse a Pécsi Tudományegyetemmel a hosszabbítást. Ez néhány levélváltással megtörtént, februárban pár napra hazajött - vizsgázni - s aztán uzsgyi, ment vissza.
S itt kezdõdik a sztori...
Spanyolországban az egyetem mellett iszonyat-mennyiségû bulizás folyik. A magyar egyetemi élet kismiska az ottanihoz képest! Nem túlzok. A napi levelei, a látott képek és a késõbbi személyes élménybeszámolók egy amúgy nem dorbérzoló nõ szájából elég volt a hitelességhez.
Az állandó bulizás és a törvényszerû munkavállalás mellett egyszercsak összejött egy sráccal. Mint kiderült, a fiúka egy chile-i gazdag csemete, aki önállóságra lett utasítva, tehát lóvé nuku, dolgozz és tanulj kisfiam...
A lány és újdonsült partnere suli mellett számítástechnikát, grafikát és táncokat oktatott - a csaj komoly hastánc tudománnyal bír - és mivel a kapcsolat komolyodott, már a közös életre gyûjtöttek. Az éhbér ott 400 euro. Alig kerestek többet. De egyikük sem akart hazautazni otthonába, meghunyászkodni a szülõk elõtt, így nyeltek és dolgoztak, tanulták a nyelvet és a tudományokat. Már egy éve jártak, amikor kirabolták az albérletüket és elvitték az addig összegyûjtött lóvét! Képzelhetetitek... Na, akkor és csakis akkor kaptak 1000 eurónyi támogatást a chilei családtól.
Késõbb, sok munkával, a spanyol és angol nyelv egyre járatosabb használatával már jobb munkahelyre - tehát nem diákmunkára - jutottak, és már jól élnek. Tavaly októberben, 2 évnyi "járás" után, volt az esküvõ - s még mindig saját lábukon élnek, Spanyolországban.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Nálunk ezt itt gyökeresen kiírtották. Pártokat robbantottak szét, járattak le, bélyegeztek meg amíg csak kettõ maradt, mondván kicsikre nem érdemes szavazni, mivel úgyis elvész a szavazat. Nos én nem szeretem ezt a verziót és ha már csak kettõre lehet majd szavazni, mint amerikában, akkor én többet el sem megyek.
Jártam egyszer egy kedves aranyos lánnyal. Õ talán 3-4 éve ment ki angliába (hívjuk így az egyszerûség kedvéért) bébisintérnek. Valami pénzes arabszerû házaspárnak a pujáját kellett õríznie. Természetesen keleteurópai állatnak tekintették és még a lábukat is beletörölték. Azt mondta, hogy soha nem takarítottak, egy kaotikus rendetlenség volt az egész lakás, szétdobálva minden, köztük olyan poharak is amiknek az alja már szõrösödött. Szinte alíg voltak otthon, mert a mai világ trendjének megfelelve, bulizni jártak minden nap. Gondolom a gyerek is úgy sikerült be véletlenül, elvetetni már nem lehetett, na majd felneveli a bébisintér.
Eddig ez nem pozitív történet, de ezeket szerencsére ott tudta hagyni és sikerült elmennie egy öregek otthonába, amolyan ápolónak vagy hogyishívjáknak, mindegy. Itt nagyon jó dolga van, a fizetésébõl fent tud tatani egy albérletet és éldegél szegényke magányosan. Kapott végleges munkavállalási engedélyt is. Egy kisvárosban van, mondhatni, csend és nyugalom.
Egy másik történet már nem ennyire idili és nem is ilyen hosszú. A melóhelyemen dolgozott egy srác és félelmetesen jó érzéke volt a grafikához. Olyan plakátokat készített, hogy kiállítás is volt belõle. Na kiment a barátnõjével angliába fix helyre. Volt ismerõs kint és mindkettõjüknek biztos állás. Mire kiértek a sráccal közölték, hogy mást vettek fel a neki szánt helyre. A barátnõnek valami kuli meló jutott, de otthagyni nem lehet, mert kell az albérletre. Megélni az egy fizetés kevés, munkát a srác nem talál és ha nem oldódik meg a helyzet 1-2 héten belül, akkor kulloghatnak haza, na persze csak akkor, ha küldenek a szülõk pénzt a repülõjegyre, különben marad a csatorna átúszása és az autóstop.