The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Axon
#16026
Sajnos a múlt még mindig itt kísért körülöttünk, ezért érthetõ a busongó komorság. Láthatod, hogy a 60 éve nyakunkra ültetett kommunisták még mindig itt szívják a vérünket és még gunyorosan meg is jegyzik, hogy "Nem kell félni, nem fog fájni".
Ha megszünne ez a sötét árny és végre elkezdenénk kilépegetni a sötétbõl a napfényre, akkor idõvel a komorságot és busongást is magunk mögött hagynánk.

Axon
#16025
Gratulálok mérnyök úr! ;-)

Volt a gépipari szakközépben egy öregedõ lakatosmûhely oktatóm. Na õ mondta mérnyöknek a mernököt, minden egyes megnyilvánuláskor olyan mértékû megvetést belesûrítve ebbe a szóba, ami kicsinyes sötét lelkétõl csak tellett.
Roppant jól tudtunk szórakozni rajta :-)

Axon
#16024
Biztosíthatlak, hogy remek volt ez a történet is és én élvezettel olvastam :-)
Kapzsi énem megpróbálta hirtelen átszámolni azt a 6 illetve 7 ezer ATS-t, de hamar feladta, nem ismerve az akkori pénzügyi viszonyokat.

serito
#16023
látom észrevetted a lényeget.... bár szakácsként és felszolgálóként egy percet sem dolgoztam mert ott tényleg dolgozni kell, és az nem nekem való. :-)))
A recepció, pénzváltás az már igen. Recepció 24/48-ban közben valuaváltás.
Éjszakánként az ittas "kedves" vendéget (jópénzért) felkísérni a szobájába, a másiknak szórakozó társat rendelni, amiböl én is kivettem a részem, mármint az anyagiakból, és még sorolhatnám.
A mostani meló, bár kötetlen mert nincs fõnököm, közel nem olyan mozgalmas mint a recepció volt. Most számtech, hardware, hálózat ...stb van.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#16022
Köszi mindenkinek. Nem gépész vagyok amúgy, de hogy milyen az maradjon titok. <#smile>

IMYke2.0.0.0
#16021
Huh, mondasz valamit... azt el is felejtettem. Köszönöm az emlékeztetõt 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16020
Én csak 1 évig pincérkedtem, napi 11-12 órában, aztán ugyanannál a tulajnál, az ABC-jében voltam raktáros, meg árufeltöltõ... A pincérkedést senkinek sem kívánom!
A vidék - Dél-Baranya - adottsága az volt akkoriban, hogy a dél-szláv konlfiktus alatt és után valóságos szláv invázió kényszerítette és instruálta az ottlakókat vállalkozások beindítására a tranzit idegenforgalomra alapozva. Egy ilyen vállalkozás volt az étterem és ABC egyben... Napi 5-6 busznyi horvát, a maga kis német márkájáért mindent megkövetelõ stílusában, tányérokat és poharakat a földhöz csapkodó mulatozásával és örjöngésig idegesítõ lármázásával.
A környék munkakedvû fiataljai közül senki - hangsúlyozom SENKI - sem bírta olyan sokáig <1 évig> abban az étteremben... én is csak azért húztam ki addig, mert úgy éreztem, ha innen távozom, máshol már nem fogok tudni munkát kapni. 1995-rõl beszélünk, a magyarországi munkanélküliségi hullám csúcspontjáról...

Szóval, azért a 8 évért: le a kalappal elõtted!

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

mandm
#16019
Na tessék! Egy polihisztor! Jó kis szakmák az biztos. Felszolgálóként egy kicsit túlszámlázunk, szakácsként hazulra is viszünk a bélszínbõl, recepciósként sok borravalót kérünk, ja és még ezek után valuta üzérkedünk! <#crazya>

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

mandm
#16018
Nekem ne meséld, én is oda jártam, csak humán gimibe.

De rosszul tudod. 1990-ben JPTE Gyakorló Gimnáziuma v. mi szösz volt a neve. Nekem az érettségi bizonyítványomba is ez áll! tehát, te HÁROM iskolába jártál!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

serito
#16017
Itt szinte mindenki diplomás, én sajnos nem, de helyette több szakmám is van, amik néha többet érhetnek egy diplománál. Na meg persze a párom diplomáival
(logistika, postaforgalmi) is dicsekedhetem bár azok nem az én érdemeim.
Szakmák: Szakács, Felszolgáló, Recepciós, Valuta pénuváltó (ezt nem tudom, hogy helyesen írtam-e), Gázvezeték és készülékszerelõ.
8 évig dolgoztam vendéglátásban, leginkább recepciósként.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

IMYke2.0.0.0
#16016
Bizony. Az utolsó évfolyam voltunk, 1993-tól már nincs földmérõ tagozat a Babits-ban. A Vegygép-ben okítják õket.
S elmondhatom magamról, hogy középsuliban 2 iskolában tanultam, úgy, hogy ki sem rúgtak, el sem hagytam az anyaiskolámat: a Komarov-ban kezdetm 1989-ben és átnevezték Babits-csá 1991-ben. Persze, nekünk örökké Komarov marad.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

mandm
#16015
Komarov?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

IMYke2.0.0.0
#16014
Gratulálok! Építészmérnök? 9 éves korom óta az akartam lenni, aztán kiderült, hogy nem lehetek, tériszony miatt, és a középsuliba se jutottam be, ami abba a szakirányba vezetett volna. Helyette inkább földmérõ lettem 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

serito
#16013
Gratulálok tiszteletreméltó Mérnök Úr.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16012
Mondasz valamit, hiszen Õk is bajban lettek volna, adományokkal meg segélyekkel nem lehetnem megmenteni az országot.
Mennyi a hiány, hány milliárd?

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

mandm
#16011
Hehe. Ez feltételezés vicces!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

RaveAir
#16010
Nem tudom, hogy azon mennyien gondolkodtatok el, hogy a jobb oldal talán nem is akart gyõzni. Mivel látták a tényleges államadósságot, valamint azt, hogy nem lesznek egyszerû éveik, ezért inkább úgy alakították a kampányt, hogy véletlenül se nyerjenek, de mégis számottevõ legyen a létszámuk.

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

RaveAir
#16009
Gratulálok, Mérnök Úr!

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

RaveAir
#16008
Inkább nem magyar közösségbe kellene belevágódni. Az a baj, hogy az igazi magyar közösség sajnos olyan, amiben széthúzás van. 😞

Az egyik ismerõsöm diplomataként volt kint fél évet Ausztráliában, és õ mesélte, hogy az ottani magyaroknak sikerült megõrizni a magyarságukat. Széthúztak, irigyek voltak egymásra. Sajnos ritka az önzetlen és jószándékú magyar ember, mert mindenki fõleg csak a saját boldogulását keresi.

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

Atomreaktor
#16007
az a baj, hogy nem csak Mo meg a magyarok, hanem a világ is tehet errõl. (csak általános példa: amerika, tv, divat stb) ettõl még léteznek sokkal öntudatosabb népek, dehát a magyar csak panaszkodni tud meg a múlton merengeni, hogy egykor mekkorák is voltunk. csak a sok hátrafordult fej egy szakadék felé halad...

Atomreaktor
#16006
vagy Spanyolország😊
na jó viccet félretéve grat és sok sikert az álláskereséshez😉 vmi jó elõbb-utóbb biztos akad.

Atomreaktor
#16005
irány Anglia😊)))

Atomreaktor
#16004
nagyon jó!! csak irigyelni tudlak, nagyon nagy tapasztalat és életélményt szereztél magadnak. viszont az is igaz, hogy hosszú távon nem érdemes csinálni, az nem egy jó életcél.

mandm
#16003
Lehet, hogy könnyebb lenne munkát találnod egy sima hegesztõ szakmával <#papakacsint>

Mindeninek:
Politikai hovatartozás nélkül. A Fletó jelenlegi csomagja helyett a kampányban a másik oldalnak volt vmi épületes ajánlata akkor, amikor a Fletó sem pontosan ezt a csomagot kampányolta? Én nem nagyon emlékszem rá.
Így gondoljátok még egyszer végig azt, hogy a mszp-re szavazók fizessék ki a hiányt.
Amúgy az elmúlt évek adakozásaiból elég sokan jól éldegéltek, ugyancsak politikai hovatartozástól függetlenül. pl.: sulinetbõl boldog boldogtalan igényelgetet vissza pénzeket. Hát most elfogyott!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

kirol
#16002
Köszi mindenkinek a drukkolást, tegnap Mérnök Úr lettem!<#wave>
Már "csak" egy állás kellene. <#confused>

serito
#16001
Off:
Van valakinek Norton Ghost-ja? Persze haasználható "okossággal"
Köszi
On:

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16000
Melyik cég az ahol még munkaidõben is zavarni mernek?? :-)

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#15999
Sajnos nálunk más értelme van a diákmunkának.
Ahogy írtad, a szemét aljamunka, persze fizetség meg egy görbe estére sem lenne elég.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

takysoft
#15998
ejjj.. beindult a topic, végigolvasni se volt semmi😄 mosolyogtam😄
én nem vagyok havashenrik, nics sok munkatapasztalatom, de eddig nem dem hely szar volt. rakódómunkát 2 napig bírtam, szmtehcboltban akkora f*szok voltak, hogy ihaj...(tisztelet a kivételnek).

a cigánykérdés... az érdekes. Devecserbe jártam általánosba, suli 45%-a roma volt.
Én meg szókimondó(persze nem faji kérdésekben, csak amúgy).
Jött egyszer egy 7-8 éves forma kölök(a barnáktól), hogy adjam neki az összes pénzem, vagy megver. Nem adtam, így elkezdett ütni, én meg belelöktem az árokba.

Másnap 4 testvérével talákoztam buszra hazafele menet, filmszakadás😄

ilyen filmszakadás volt még pár, így a cigányokat már messzirõl elkerülöm.(nincs nehéz dolgom, jó az orrom)


Persze igen remek barátokat is szereztem, sok jó roma ismerõsöm, van, akikre számítani lehet.
Na megjött a barátnõm, megyek filmet nézni.😄

Imyke: SENKINEK nincs SEMMI a vérébe kódolva. Olyan vagy, amilyen lenni akarsz.

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

serito
#15997
Ez igen most volt mit olvasnom, és erre nekem is van egy történetem.

A történet rólam szól, 11 évvel korábban. A középiskola befejeztével, az akkori barátnõmet (aki már 1 éve ausztriában dolgozott) megkértem, hogy segítsen munkát találn a sógoroknál, mert én is "sokat" szeretnék keresni.
Mivel nem voltam valami jó tanuló (erre egy cseppet sem vagyok büszke) a fõiskola, vagy egyetem szóba sem jöhetett. Mivel Õ is ( mint ahogy Axon történetében a lány )bébysintér volt, nekem is hasonló munkát talált egy 3 gyerekes családnál, Bécstõl kb 40 km-re északra egy faluban.
Mivel a némettel nem volt ( talán még most sincs ) problémám (nyárimunkák, és rengeteg különóra) gondoltam bátran megpróbálkozhatom a feladattal. Gondoltam, a gyerekekkel megleszek, csak játszani kell velük óvodába vinni..stb. Kiutaztam a családhoz, rögtön szimpatikusak voltunk egymásnak 1 hétre rá már kezdtem is náluk. A problémát nem a gyerekek, hanem az anyuka jelentette. Még nem is lett volna gond, ha egy bombázó lett volna, de sajnos nem az volt. A lényeg , hogy már nem hagyott békén allandóan smúzolni akart, meg a többit.
A férj meg nem is nagyon beszéllt velem lenézett leköpött ...stb ( a többit már Axon szintén megírta, hogy milyen megaláztatásnak lehet kitéve egy ember, persze tartott is tõlem mert feleakkora volt mint én. A pénzzel nem volt gond 6000 ATS-t kaptam akkor/hó + összvonalas bérletet. A lényeg, hogy 3 hétig bírtam, de szerencsére rögtön találtam, egy másik "csonka" családot ahol az asszony férje meghalt, és feltétlenül egy fiút keresett a 4 éves fia mellé.
Elmentem bemutatkozni, másnap már náluk kezdtem. A "család" maga volta kánaán. Bécs IV ker. szinte belváros, havi 7000ATS + bérlet + kocsihasználat külön szoba (TV, Videó...stb).
A munka: reggel 8:30 körül ébresztõ, gyerekkel kicsi játék, reggeli majd séta az óvodába ami kb 100m-re volt. Miutána gyereket leadtam bevásárlás a listát anyuka kezembe nyomta mikor indutunk. Ezek után szabadom volt míg a srácért mentem az oviba. Du. megint egy kis játék, játszótér ott beszélgetés a többi anyukával, vagy más bébysintérekkel
( volt akit közelebbrõl is megismertem :-) )aztán "haza" majd vacsora estimese, altatá amit már az anyuka csinált. Este természetesen szabad, ha kellett vittem a kocsit is. Rengeteg buli...stb a baysintér csajokkal. Gondoljátok el 1 fiu babysintér állandóan kb 10-15 csajjal.
Ennek nyáron örûltem nagyon mikor strandolni mentünk egy tóhoz ahol szinte mindegyik csaj gátlástalanul monokinizett. :-)))
Szép emlékek, mindezt 1,5 évig csináltam, majd egy horvátországi nyaralás után ( amit a munkadóm fizetett és 3 hétig tartott full inkluding helyen )elegem lett és hazajöttem. Meguntam.

Bocsi, ha bõre sikeredett és nem olyan szépen és olvasményosan íródott mint Axon beszámolói ( amiket én is szívesen olvasok, és néha hiányolok is ha nem ír ) de csak ennyi telik tõlem. A helyesírási hibákért kölön kérek elnézést, nem az erõsségem.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

IMYke2.0.0.0
#15996
Hát én tuti nem tudnám magam végigverekedni ezeken... s nem azért, mert diplomás vagyok, s nem azért, mert származásomból adódóan nem "fûlik a fogam" a munkához... dolgoztam már napi 12 órában étteremben pincérként és a mellette lévõ boltban raktárosként, 2 évig... ellenségemnek sem kívánom.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#15995
Teszkós bevásárlókocsi gyûjtõ
Útkeresztezõdésben ablakmosó
Reklámújság kihordó
Szórólaposztogató
Mekdonácban budimosó

Ha ezen végigverekedve még az egyetemet is elvégzi, akkor tiszteletbeli magyarrá választjuk a kis chilei milliomos porontyot :-))

Axon
#15994
Na ez lenne csak tényleg az igazi szörvájvör szegénykének :-)))

Axon
#15993
Nem tudtad, hogy itthon nem szabad magyarnak lenni? Hamar lefasisztáznak, lenáciznak, leantiszemitáznak, mihelyst magyar akarsz lenni. Próbálj csak egy magyar zászlót a kezedbe fogni és máris félrehúzódik az utadból az egész utca. Na persze, ha egy amerikai, vagy francia, esetleg egy izraeli zászlót fogsz a kezedbe, akkor már mindenki a válladat veregeti mosolyogva és biztosit, hogy te milyen f@sza gyerek is vagy.
Úgyhogy ha tényleg sírni akarsz egy szép magyar vers lelkedhez szóló sorain, akkor lehet, hogy tényleg kanadáig kell utaznod... sajnos.

Axon
#15992
Sajnos ezek már nem csak elméletek, hanem szemmel látható valóság.

Axon
#15991
Ezt akár meg is lehetne filmesíteni :-)
Mondjuk a tanulság benne van. Sok munkával a nélkülözést és a megaláztatást késõbb szép élet követi. Ilyen is van ebben biztos voltam.
Sok amerikába kijutott emigráns késõbb multimilliárdos lett. Roluk sokat hallani, de mégtöbb lett koldus. Róluk kevesebbet hallani, általában csak egy rosszul megsaccolt szám formájában léteznek.

serito
#15990
Nagy igazság megnézném mihez kezdene itt " diákmunka" :-)

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

IMYke2.0.0.0
#15989
<#eplus2><#hehe>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#15988
A Trónörökös😊
szegény unoka, lehet elküldik majd egy magyar egyetemre pénz nélkül, hogy tanuljon és dolgozzon😊 na itt rablás sem kell, hogy fél év múlva segélyért kiáltson😊

Atomreaktor
#15987
hát mindegy én ki fogok menni, majd ha eljutok netkávézóba életjelet adok magamról😊 na jó ez még 2 év múlva lesz kb😊 ott aztán vagy cumi és zúgás vissza, vagy kemény megfeszített meló, kétes eredménnyel. azért hiszem, hogy ha már a nyelv is jól megy, akkor lehet alkotni vmit, bár grafikus példád elbizonytalanító. be kell vágódni egy magyar közösségbe, ahol az ember magyarnak is érzi magát és nagyon segítik egymást az emberek. ismereke kanadaiakat, magyar rádiójuk van, folyamatosan hívnak meg magyar mûvészeket stb. de elég szomoró, hogy külföldre kell menni ahhoz, hogy igazán magyarnak érezhesse magát az ember. persze rá lehet vágni, hogy ez egyénfüggõ, aki akar itt is tud magyar lenni. csak lehet külföldrõl nézve, sokkal szebb a fátyolos kép, mint itt helyben a valóság. ott sírnak az emberek egy vers hallatán, itt el sem olvassák...

IMYke2.0.0.0
#15986
Most már jól élnek. Gondolom, a Chile-i Család is támogatja õket, hiszen a leendõ unoka számít 😊)

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#15985
hát ez komoly😊 mondjuk sok szerencse és eszméletlen sok kitartás is kellett/kell nekik még gondolom most is. nem sok ember tudná sztem ezt végigcsinálni. grat nekik😉 de gazdagcsemete egyszer csak el lesz eresztve, nem?😉 jól is tették szülei, hoyg nem tömték lóvéval, de lehet átestek egy kicsit a ló túloldalára. ki tudja.

Atomreaktor
#15984
ez is igaz. egyik oldal másik oldal nem igazán jó választás. lsd szlovákia na ott jó sokan bejutottak a parlamentbe is stb.
ismerek olyanokat is akik szerint mindkét oldal báb!! és mindkét oldal a kínaiak bábja! elõkészítik a terepet egy összeomlásra, hogy aztán még nagyobb és még nagyobb számban jöhessenek. kell nekik egy európai élettér...
hát ilyen elméletek is vannak😊

IMYke2.0.0.0
#15983
Errõl nekem a Focivébé topikban már emlegetett, volt kedvesem jut eszembe, akivel csak 1 évig jártunk, de nagyon jó barátok voltunk utána is , az egyetemi évek alatt.
4. évfolyamosok voltunk, mikor úgy döntött, a kemény tanulásnak köszönhetõen - iszonyat mennyiségû kurzust és kreditet abszolvált addig - most már megteheti, hogy egy Erasmus-ösztöndíjra pályázzon és kiutazzon néhány EU-tagállamba.
Elsõ körben Svédországba jutott ki - 3 hónapra. Ezt megismételte az év második felében is.
5. évben már mediterrán vidékre áhítozott, Olaszország lett volna a cél, de az olasz egyetemek nem várták szívesen akkoriban az ösztöndíjas magyarokat , így "csak" Spanyolföld jutott neki.
Októberben ment ki, elméletileg február végén jött volna haza. S akkor, egyik levelében közölte, hogy a helyiek annyira megkedvelték, s amúgy is felszabadult ott egy ösztöndíj, hogy kérték, jelezze és engedélyeztesse a Pécsi Tudományegyetemmel a hosszabbítást. Ez néhány levélváltással megtörtént, februárban pár napra hazajött - vizsgázni - s aztán uzsgyi, ment vissza.
S itt kezdõdik a sztori...
Spanyolországban az egyetem mellett iszonyat-mennyiségû bulizás folyik. A magyar egyetemi élet kismiska az ottanihoz képest! Nem túlzok. A napi levelei, a látott képek és a késõbbi személyes élménybeszámolók egy amúgy nem dorbérzoló nõ szájából elég volt a hitelességhez.
Az állandó bulizás és a törvényszerû munkavállalás mellett egyszercsak összejött egy sráccal. Mint kiderült, a fiúka egy chile-i gazdag csemete, aki önállóságra lett utasítva, tehát lóvé nuku, dolgozz és tanulj kisfiam...
A lány és újdonsült partnere suli mellett számítástechnikát, grafikát és táncokat oktatott - a csaj komoly hastánc tudománnyal bír - és mivel a kapcsolat komolyodott, már a közös életre gyûjtöttek. Az éhbér ott 400 euro. Alig kerestek többet. De egyikük sem akart hazautazni otthonába, meghunyászkodni a szülõk elõtt, így nyeltek és dolgoztak, tanulták a nyelvet és a tudományokat. Már egy éve jártak, amikor kirabolták az albérletüket és elvitték az addig összegyûjtött lóvét! Képzelhetetitek... Na, akkor és csakis akkor kaptak 1000 eurónyi támogatást a chilei családtól.
Késõbb, sok munkával, a spanyol és angol nyelv egyre járatosabb használatával már jobb munkahelyre - tehát nem diákmunkára - jutottak, és már jól élnek. Tavaly októberben, 2 évnyi "járás" után, volt az esküvõ - s még mindig saját lábukon élnek, Spanyolországban.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#15982
Látod már az is nagy baj, hogy van egyik oldal és másik oldal, így aztán nem túl bonyolult az egész, még a segghülye amerikaiak is elboldogulnak egy ilyen kétoldalas rendszerrel. Ha megnézed a többi úgy-ahogy mûködõ demokráciát, akkor ott egyértelmû, hogy több oldal (több párt) is van és ezeknek mindegyiknek saját elképzelésük és ha koalícióba lépnek (esetenként 5-6 kormányzó párt is lehet) akkor mindegyik hozzáadja a maga elképzeléseit, értékeit a kormányzáshoz.
Nálunk ezt itt gyökeresen kiírtották. Pártokat robbantottak szét, járattak le, bélyegeztek meg amíg csak kettõ maradt, mondván kicsikre nem érdemes szavazni, mivel úgyis elvész a szavazat. Nos én nem szeretem ezt a verziót és ha már csak kettõre lehet majd szavazni, mint amerikában, akkor én többet el sem megyek.

Axon
#15981
Akkor mondok még egy-két példát. Pozitívat is.
Jártam egyszer egy kedves aranyos lánnyal. Õ talán 3-4 éve ment ki angliába (hívjuk így az egyszerûség kedvéért) bébisintérnek. Valami pénzes arabszerû házaspárnak a pujáját kellett õríznie. Természetesen keleteurópai állatnak tekintették és még a lábukat is beletörölték. Azt mondta, hogy soha nem takarítottak, egy kaotikus rendetlenség volt az egész lakás, szétdobálva minden, köztük olyan poharak is amiknek az alja már szõrösödött. Szinte alíg voltak otthon, mert a mai világ trendjének megfelelve, bulizni jártak minden nap. Gondolom a gyerek is úgy sikerült be véletlenül, elvetetni már nem lehetett, na majd felneveli a bébisintér.
Eddig ez nem pozitív történet, de ezeket szerencsére ott tudta hagyni és sikerült elmennie egy öregek otthonába, amolyan ápolónak vagy hogyishívjáknak, mindegy. Itt nagyon jó dolga van, a fizetésébõl fent tud tatani egy albérletet és éldegél szegényke magányosan. Kapott végleges munkavállalási engedélyt is. Egy kisvárosban van, mondhatni, csend és nyugalom.
Egy másik történet már nem ennyire idili és nem is ilyen hosszú. A melóhelyemen dolgozott egy srác és félelmetesen jó érzéke volt a grafikához. Olyan plakátokat készített, hogy kiállítás is volt belõle. Na kiment a barátnõjével angliába fix helyre. Volt ismerõs kint és mindkettõjüknek biztos állás. Mire kiértek a sráccal közölték, hogy mást vettek fel a neki szánt helyre. A barátnõnek valami kuli meló jutott, de otthagyni nem lehet, mert kell az albérletre. Megélni az egy fizetés kevés, munkát a srác nem talál és ha nem oldódik meg a helyzet 1-2 héten belül, akkor kulloghatnak haza, na persze csak akkor, ha küldenek a szülõk pénzt a repülõjegyre, különben marad a csatorna átúszása és az autóstop.

Atomreaktor
#15980
na ez megint asszem majd a legnegatívabb véglet😊)) de azt is meg kell világítani és fel kell rá készülni, hogy könnyen lehet bukta is😊

Atomreaktor
#15979
bár elismerem én is azt tettem nemzetiségi kérdésben, de arról kutatások vannak, hogy hogyan fog alakulni a népesség. aztán, hogy ez kinek tetszik, kinek nem az már más kérdés. nekem nem tetszik, elismerem, de ez csak kb annyi, mintha azt mondanám, hogy sok a kínai, nem tetszik, én inkább elhúzok. vagy, hogy nem szeretem a németeket, mert nagyképû sörivók (csak pl.). tehát nem "cigányozni" szerettem volna, de azt hiszem nem is értettétek félre.

Atomreaktor
#15978
nem kötekszem és én egyik oldalon sem állok, de tény, hogy ez a másik oldalra is igaz!! nem szabad általánosítani

Axon
#15977
Látod ezért nem, járok én már hihetetlenül régóta politikai fórumokra. Ott tényleg olyan félelmetesen demagóg "emberek" vannak, akiknek ha holnap gyurcsány levágja mindkét karját, akkor még odaül a gépe elé és az orrával bepötyögi, hogy ez is a szemét fidesz miatt van és milyen fasza gyerek is ez a feri, mert mostmár minden a legjobb úton halad a szép jövõ felé és ha ez az ára, akkor levághatják még a két lábát is, mert ha kell, akkor a fogaival húzza el magát a szavazófülkéig és a nyelvével rajzolja be az ikszet az emeszpére.