The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

kirol
#16126
Azért azt még én is tudom, hogy mi a különbség AGP és PCI-E köözt.
Most is egy laza mozdulattal meglökdöstem a vezetékeket és láss csodát megint 3,3V-al megy.

Hogyan tudnám kideríteni, hogy a 200 db vezeték közül melyik a +3,3V -os?

serito
#16125
Az új PCI-E-s VGA-k csatija már más mint az AGP-eké de csak átalakító kérdése. Ha minden igaz a VGA-hoz adnak is ilyet, bár nem mindegyikhez. De az IS7-be ne próbáld belerakni a PCI-E-s VGA-t lehet, hogy nem lezs hova. :-)
Csak vicceletem

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#16124
Csak gondoltam, a biztonság kédvéért ezt is megváltoztatják. Nehogy jó legyen már a régi is.

MerlinW
#16123
Persze hogy jó, PCI-E csak egy grafikus csatlakozó AGP helyett.

[merlinw.org]

kirol
#16122
Hát lehet az lesz, bár nem tudom, honnan szermányoljak egyet. A tesómé valami komplett F-Siemens cucc (valami irodai lehet, de olyan halk, hogyha rátapadok a házra is alig hallom hogy megy ), nem hiszem, hogy túl nagy táp lenne benne.
Na majd ha lesz idõm, kioperálom belõle.

Amúgy nagyon nincs kedvem új tápot venni.<#szomoru1> Több zsét erre a gépre nem akartam költeni.

Ha netalántán mégis kell, az jó az új PCI-E ez rendszerbe is, ugye? Vagy oda más a táp csatlakozója?
Mert a mostanin valami igen széles csatlakozó van, és egy átalakító van a végén, hogy rámenjen az IS7-re.

serito
#16121
Próbálj meg egy tápcserét!

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#16120
Hát a tápom 480W-os Codegen (tudom-tudom), és a csökkenés nem percek vagy órák alatt megy végbe, hanem 4-5 nap. De nagyon idegesítõ, hogy újrandul. Bár azt megjegyzem, hogy húzva van 3,01-re. Most visszaraktam alapra, de így is csak 3,1 van 3,3 helyett, bár még nem indult újra, vizsont állandóan riaszt, hogy baj van.

MerlinW
#16119
OFF

Csak minimálisan értek fizikához, de tapasztalataim szerint:

Az is lehet (valószínübb), hogy a tápod nem elég naftás a gépedhez. Bekapcsolod, minden megkapja a magét egy ideig, pl addig míg fel nem pörög a DVD, másik vinyó. Ezek dinamikus fogyasztással mennek. A nem mechanikus dolgok nemtom, de logikusan gondolkozva a VGA-nak is több energiát kell felvennie mikor forr a lelke valami komolyabb meló alatt.

Nekem akkor volt ilyen mikor 300-as tápom volt 2dvd, 2vinyo, GF6600, audigy2 mellett. Mondjuk ott a vinyok voltak amik elõször sopánkodni kezdtek, hallani lehetett a hangjukon😊 De ha kisebb a veszteség, lehet ez eleinte a kisebb felvételü eszközökre hat ki. Miután vettem bele egy 400-450W-s tápot megszûnt a probléma.

Kondi probléma ugyan még nem fordult elõ velem, de szvsz ezeknek a lapkáknak akkor nem kellene menniük. Ma már ezek a minimális rövidzár ellen is fel vannak készítve.

Legegyszerübb hibakeresési módszer, mérd ki mûszerrel a tápot, az alaplapi tápcsatit és az eszközcsatlakozókat. Így végig tudod követni, hogy a táp, az alaplap (ilyen már volt velem), vagy az eszközökben van-e a bibi. (Mondjuk a procinál hogy méred ki az jó kérdés, de sztem az közvetlenül az alaplapi bemenettõl kapja az áramot. Esetleg a mellette levõ venticsati mondhat kb értéket, mert ugyanazon az áramkörön van)

[merlinw.org]

serito
#16118
1.5 v. 3 Volt mehet VGA-ra is. A CPU L2 chas-e kap 3.2 Voltot, a többi Intelnél 1.2 és 1.9 Volt között változik. Azt hiszem a memoryk is 3 Volt körül mennek. Talán kondi hibád van. Nézd meg, hogy nem púposak-e a kondik, vagy esetleg nem folyt-e ki valamelyik.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#16117
Hát az utolsó mondatomból látszik, hogy én sem tudom, hova megy. Bár én a cpu-ra gondolok, bár oda talán a Vcore megy. Úgyhogy nem tudom. Én is szeretném tudni.

takysoft
#16116
kérlek, magyarázd meg a kezdõnek...
ez mi? proci veszi fel?

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

MerlinW
#16115
Jaja olvastam róla sokat. Csak jó ideig nem lehetett hozzájutni, aztán meg elmerült a feledés homályában😊 Csak Gareth barátunk nyüsölése miatt figyeltem a forrásaimat. Oszt jól tettem😊

[merlinw.org]

CrucifX
#16114
Speciel klasszikus / kultjatek, Romero utolso kivalo eresztese - szepen meg is bukott a kasszaknal.

MerlinW
#16113
Hát, jó játék nem jó játék, ma du 1kor kipróbáltam most léptem ki belõle😄 Sztem varázslaos. Egyébként sci-fi RPG. Nem is tudom hogy hagyhattam ki eddig😊
Holnap, legkésõbb kedden megy ketteskére.

[merlinw.org]

kirol
#16112
OFF
Közületek esetleg valaki tudna segíteni?
A problémám a következõ.
A Winbond Hardware Doktor szerint a +3,3V helyett per pill 3,18 V van.
A dolog úgy zajlik, hogy pl 2 hete szétkaptam az egész gépet, hogy portalanítsam, így a kábeleket is megmozgattam értelemszerüen, majd összerakva ment rendesen a +3,3. Aztán telik az idõ, és szépen lecsökken. De mindig ezt csinálja, ha szétszedem, akkor jó egy darabig, majd csökken.
Ezért gondolom én, hogy valami érintkezési hiba lehet, bár ez is necces, mert valami vagy érintkezik, vagy nem.
Ha meg a táp miatt van, az semlehet egyszer jó, aztán meg nem, majd megint jó ha szétszedem, megmozgatol a vezetékeket. Nem?

Hova megy ez a +3,3V? Miért felelõs? Melyik vezeték lehet az a sok közül, hogy megtudnám nézni?

ON

PTW
#16111
na egy sima reinstall megoldotta a problémát.
mégegyzser köszönöm

IMYke2.0.0.0
#16110
2-Sque®€ feltennéd?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

CrucifX
#16109
Igen igen igen igen 😊

IMYke2.0.0.0
#16108
Jó játék?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#16107
Szereztem Anachronox-ot 2CD. Énibádi? <#wink>

[merlinw.org]

Atomreaktor
#16106
na tegnap ViaFerrátáztunk egyet, rohadt jó volt!!!😉)

PTW
#16105
köszönöm a segítséged, nekiállok kipróbálgatni, hátha történik valami.

ja a konfigom: intel p4 2.4, abit is7-e , 1 g ram , audigy 2 ZS, asus x800pro 256/omega 3.8.221, xp prof sp2


Serito- neked is köszi. sajnos fogalmam sincs hoyg melyik lehet az a mentés ami nekem kéne csak azt tudomhogy melyik résznél van :/

kirol
#16104
Mondom már megcsináltam.

takysoft
#16103
ne légy már gyerek!
tökegyszerû:
van két ehhez hasonló sorod:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect

Ha ezt:
Microsoft Windows XP Professional - magyar

átírod erre:
Microsoft Windows XP Professional - proba_1

aztán errõl bootolsz, és bejön a windows, akkor a másikat kell levágni😄
a 0002 persze nálad más lesz, azt ne írd át.

so-so... azért a GRUB kezelhetõbb😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

kirol
#16102
Már mindegy, én nagy szakértõ (még sose szerkesztettem boot.ini -t) megszerkesztettem, és gondoltam, mivel 50%-az esélye hogy a megfelelõ bejegyzést távolítom el, és 90% hogy a rosszat (most ne hogy valaki azt mondja, hogy összeadva nem 100%, mert ezt direkt írtam így) sikeresen megcsináltam. <#eljen>
Már nem kérdezget, hanem rogtön bootol a jó XP-rõl.

MerlinW
#16101
IMYke2.0.0.0
#16100
Én inkább a Partition Magic-et, vagy az Acronis Partiotioner-t ajánlanám ennek beállítására... egy klikk, és nem lehet elszúrni.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#16099
Ez rendben is van, de nem tudom, melyik sort kellene kitörölnöm, hogy csak az a partició maradjon, ami létezik is, és van rajta XP. Mert az általam említett kis ablakban a fülön le lehet ellenõrizni, és ami nincs, azt magától törli.

MerlinW
#16098
ottan vala a "C" gyökérben rejtett file-ként... simán kézzel szerkeszthetõ

[merlinw.org]

kirol
#16097
Már itt is, és máshol is kérdeztem, de még senki nem tudott/akart válaszolni.

Az msconfig -of futtatva ott van a SYSTEM.INI, WIN.INI és a BOOT.INI jobb esetben, de az ismerõsömén nincs ott alapból a BOOT.INI. Ezt hogy lehet elõhozni?
Mert mindig egy olyan partícióról akar bootolni, ami már nincs is. A BOOT.ini-ben meg lehet ellenõriztetni, hogy elérhetõek e a partíciók, de boot.ini hiányában nehéz.

Axon
#16096
Hüm-hüm...
Talán ennyit még most is megérne nekem, hogy 2 hónapig végre csend legyen.
nem is beszélve arról az eshetõségrõl - amire még most gondolni sem merek -, hogy esetleg nem jön össze az a bizonyos nagyobb volomenû fejlesztés.

kirol
#16095
Köszi szépen mégegyszer!

kirol
#16094
Ha az ára érdekel, én kb. fele annyi dollárért veszem. Pontosan 4200 HUF.

IMYke2.0.0.0
#16093
Nem szoktam azonnal válaszolni az üzeneteimre - itt most jönne az "elfoglalt" emberek szövege, de néha tényleg nem tudom, hogy mit-hol-mikor folytassak - , de a számomra fontos emberekkel mindig foglalkozom 😊
S bár, öregszem, feledékeny is vagyok, azért egy jó Mórhoz méltón, elõbb vagy utóbb teljesítem az ígéreteimet 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16092
A 3. kép tulajdonképpen egy FAQ.

A legfontosabbak onnan, pár szóban:
- az ARCTIC MX-1 hõvezetõ anyag állaga merõben más, mint a megszokott hõvezeteõ pasztáké: ez száraz, kemény, és nehezen kenhetõ.
Megj.: Ahogy azt más az elsõ képemen is olvashatod, a végleges formáját 200 órányi mûködés után éri el.
- a gép kikapcsol néhány másodperc múlva.
Ilyennel én is szembesültem, amikor az új ventimet tettem fel a gépemre.
A 3. kép szövege is, én magam is meg tudom erõsíteni azt, hogy egyes BIOS-okban elõre rögzítve van azalaplap megfelelõ mûködési hõmérséklete és az ehhez szükséges ventillátor teljesítmény . Ha ez alá csúszik - ventillátor elromlott, lassabb venti van felrakva - akkor a BIOS vészhelyzetet észlel és azonnal kikapcsolja a rendszert.
Az újabb alaplapok már nem csak fordulatszámmérõ érzékeléssel, hanem módosítható hõmérséklet érzékeléssel is figyelik a rendszer ventillátorait, így az RPM (fordulatszámmérõ) kontrollt nyugodtan ki lehet kapcsolni a BIOS-ban.
Nekem egy ezer éves Abit-om van, s én is kikapcsoltam ezt a funkciót - a gép hibátlanul megy.
A FAQ kitér arra, hogyha a rendszer fel sem áll, tehát azonnali kikapcsolással reagál, akkor vedd le az új hûtõt, tedd az áramcsatlakozóját egy másik, ún. kiegészítõ áramforrásra - van néhány kábel erre - és tegyél fel egy gyorsabb fordulatû ventit.
Ezután indítsd el a gépet, a BIOS-ban pedig kapcsold ki az RPM kontrollt. Utána tedd vissza a lassabb és így halkabb ventit a CPU-ra.

A FAQ újabb marketing szövege szerint egy Pentium 4 nem tud túlmelegedni az ún. Hõszabályzó miatt - lentebb írtam már - , ami azt jelenti, hogy 85C-nál a CPU teljesítménye drasztikusan lecsökken, megakadályozva önmagát az elégéstõl.

A másik két pont olyan röhejes, hogy azt le sem fordítom. A "melyik jobb paszta" és a "CPU-m nem megy a foglalatba" dolog eléggé gügye...


Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#16091
Jaj, de meplepõdtem.<#smile>
Most leírom õszintén, amit gondoltam.
Láttam, hogy megkaptad az üzimet, de nem válaszoltál semmit. Mert én megértem, ha nem tudsz idõt szakítani rá, egyebek, ok. De mondom magamban az azért az mégis bunkóság, hogy még azt se mondja a címzett (ezt az egészet úgy általánosságban írom, minden ilyen esetben így gondolom bárkirõl legyen szó!!!), hogy bocs, nem érek rá.

Erre benézek ide, és itt van.<#vigyor>
Köszi<#wave>

#16090
Éljen<#taps>köszönjük<#worship>

Axon
#16089
Átkozottul jó lenne nekem egy ilyen. Az otthoni gépem olyan hangos mint egy Mig 29-es vadászgép.
Csak az a reményem, hogy talán augusztusban tényleg össze jön valami kis fejlesztés. Már alant céloztam a monitorkártya cserére, de talán még ennél is nagyobb lesz a csere (alaplap, proci is). Akkor pedig a csendesség lesz az elsõ kikötésem a szaküzletben.

IMYke2.0.0.0
#16088
Kirol-nak: - 2. adag

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16087
Kirol-nak: - 1. adag

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16086
Csorog felfele a Myst 4 HUN az egyesre, kérésre. Vasárnap délig fent lesz remélem (6,4 giga).

takysoft
#16085
(off: sok szép Serito üzenet😄)

on: lehet, crc-sen vásároltad meg a játékot.
tömörítás közben anyázott? telepítés közben?
(esetleg egy reinstall?? volt már?)

a mentés 2 okból nem a igazi:
-kimaradhat egy fontos szöveg(pl damien instrukciói)
-kifagyhat máskor is(lesznek még hasonló instrukciók odalent)

Ha nem nagy kérés vázolnád a konfigod röviden?
-proci(intel/amd p4/celeron/sempron/athlon64 mhz)
-video(ati/nvidia ez is pontosan)
-oprencer(98/xp/stb)
-a játék... futtatási módja(crack/emulálás) cracktól pl sok játék kiakad itt-ott

meg ami eszedbe jut.... kiakad-e más is? ilyenek.

bár ha mindig ugyanott akad ki, akkor specifikus hiba.(vagyis függ valamitõl), szerintem crc-s(hibásan "vetted meg"), vagy crack-gond.

ha crc, akkor "megveszed" újra. érdemes jó "vásárlóprogit" használni, meg olyan verziót beszerezni, ami crc-ellenõrzõ metódussal van tömörítve(pl total commanderes)
dupla biztonság, ha a progi eleve hash-crc-zik minden letöltést(pl torrent, emule).
ftp esetén flashgettel még sosem volt bajom... explorerrel már annál inkább😄
aki hisz az explorer letöltõjében, kapjon le vele valamit az oldgames.ru-ról 10 mb-nál nagyobbméretben(mert kb 2 percenként szakadozik a vonal😄)

ha pedig crack hiba(igen, van olyan crakc hiba ami csak nálad jelentkezik, mert szintén konfig specifikus(sõt! még az eredeti játék bugja is lehet!))
erre azt tom mondani, hogy a másik topicban(ott is kérdeztél, megtalálod biztos megint), meg ebben is lejjebb találsz infókat, a crackmentes futtatásról.

ehhez a nem-Reloaded verzió kell, amiben nincs rajta az elsõ CD-n a crack.
(persze mûködhet a módszert a másik(megturkált) elsõ CD-ven is.
na ne ijedj meg! csak az elsõ CD-t kell újra "megvenni", ha nem megy a módszer.

a módszert valami ilyesmi:
Felrak a gépre Alcohol 120%, vagy Daemon Tools egy viszonylag friss verziója(daemon ingyenes, és ha úgy "vetted meg" a játékot, ahogy gondolom, akkor neked már úgyis megvan)

Felrak a gépre CureRom 2.00 BETA(egy spéci emulálló vacak, kell, aszt kész😄)

Utóbbival futtatható a játék, közben be kell állítani, hogy elõbbivel mountolja😄
meg be lehet állítani, hogy csináljon paracsikont(ami nem rosz), meg sok egyebet.

miért jó ez?
-crackhiba kizárva
-lehet patchelni.(amennyiben a patchben nincs curerom-detektor, ami valószínûtlen)
patchrõl viszont még nem tudok.

ha megy szólj, ha nem, akkor is😄
megoldjuk valahogy😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

serito
#16084
Ja van egy kis gáz: Az össz mentések mérete 43MB, és nem tudom melyik kellene neked, mert a game már nincs telepítve a gépre. ( kellett a hely.)

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16083
Bocsi nem tudom mi lehetett de nem én akartam így!!! Valamiért 3x küldte el.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16082
Nekem van rengeteg mentésem a játékból gondolod elküldöm, ha adsz egy mailcímet.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16081
Nekem van rengeteg mentésem a játékból gondolod elküldöm, ha adsz egy mailcímet.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16080
Nekem van rengeteg mentésem ha gondolod elküldöm, ha adsz egy mailcímet.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16079
Ja most olvasom, hogy már fenn van. Azonnal csekkolom Köszi!!!

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16078
Köszönet kivárom!!! :-)

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

PTW
#16077
bocs tudom hogy nem ez a topik de gondoltam ide is beírom mert most itt van élet és hátha tud valaki segíteni esetleg:

--Longest Journey 2--

"valaki pls help!

nagyon nagy szükségem lenne egy mentésre mert a játé töltésnél mindíg elszáll ennél a résznél:

WatiCorp alatti barlangba mennék le amikor Damien kinyitja az ajtót elkezd tölteni a játék meg-megakad eközben aztán kivág desktopra. akárhányszor próbáltam midíg ugyanez.

ha valakinek lenne esetleg mentése közvetlenük a töltés utánról, azt nagyon megköszönném

köszi"