The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

IMYke2.0.0.0
#16426
VIP-jog nélkül ezt már évek óta a fejemhez vághatták volna - két újjal gépelek, és sietek.

Offline-ban ezért szoktam nem csak helyesírásellenõrzéssel átolvasni a fordításaimat. S még így is marad egy-két elgépelés, hiba.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

RaveAir
#16425
####April_A monumental choice #6
Nem mondd ezt! Ez baljóslatúan hangzik. Csak... azt mond meg, mi fog történni.

Itt van egy elgépelés.

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

IMYke2.0.0.0
#16424

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16423
Én a szõke-nagymellûeket nem szeressem - nekem azok mesterségesek.
Jobb szeretem a sötét hajúakat, normális mellekkel, normális csípõvel.
<90-95-ös mellbõség, 60-65-ös csípõ, 90-95-ös derék: számomra a tökély 😊))>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16422
Akkor segítek:

####Cortez_A monumental choice #4
Értem. Ez egy nehéz döntés, mert bármit is teszel, az életet örökre megváltozik majd. Hát csak nyugodtan, gondolkodj rajta. Ne rohanj bele egy olyan döntésbe, amire nem állsz készen.
####Cortez_A monumental choice #5
Vamos. Lépj a fénybe!
cortez010
####April_A monumental choice #6
Nem mondd ezt! Ez baljóslatúan hangzik. Csak... azt mond meg, mi fog történni.
####Cortez_A monumental choice #7
Az életed leghosszabb utazásának elsö lépését fogod megtenni.
####April_A monumental choice #8
Örült kell legyek ehhez.
####Cortez_A monumental choice #9
Igen, ez egy igen szép ajándék.
####Cortez_A monumental choice #10
De ne aggódj! Én várni fogok, pont itt.
####April_A monumental choice #11
Semmiképp.
####Cortez_A monumental choice #12
Én egy türelmes ember vagyok, és még egy ideig várok, de ne tégy próbára!
####April_A monumental choice #13
Nem vagyok biztos benne.


[Nem, ez nem egy teljesen lefordított fájl részlete, ezt a Te kedvedért fordítottam a kérdezett mondatot is beleértve.]

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#16421
Én is szeretek olvasni. Épp most fejeztem be a Stanislaw Lem kötetbõl a Solaris-t. Hát kb a feléig még a film hû a történethez,de a másik fele már totál más. Király egy SCI-FI egyébként <#worship> Mondjuk az Éden sem volt rossz...

Axon
#16420
A könyvet olvastam, de Ratna-ra már nem emlékszem. Elég komoly nyomokat hagyott benned, ha még most is így elérzékenyülve nosztalgiázol :-)

Én egyébként egy eszméletlenül földhözragatt, konzervatív, kificamodott ízlésû vagyok, de nálam még mindig a szõke-nagymellû a menõ <#eplus2>

takysoft
#16419
úgy értettemm....
mit jelent az a sor magyarul ami után ÉN beírtam a csillagokat😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#16418
Nálam a "Holdanyó fényes arca" volt az utolsó, még értelmes könyve - Ratna-ba azóta is szerelmes vagyok 😊)))
[ratna egy médiumi képességekkel megvert félvér nõci. <#finom>]


Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Atomreaktor
#16417
és az eléggé még enyhe kifejezés😊

RaveAir
#16416
Régebben én is olvastam L. L. L. mûveit, de igazából már eléggé kialakult a struktúrája. Jóanyámnak azonban még mindig tökéletes karácsonyi/születésnapi ajándék. 😉

És néha még én is kölcsön szoktam kérni tõle 1-1 könyvét, ha nagyon nincsen mit olvasnom.

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

IMYke2.0.0.0
#16415


A képen látható videokat kell módosítanom.
Az elsõ, 70 MB-os videot összességében 5 (!) óra alatt kódolta össze a gépem. Elõtte, pedig ugye Vegas-szal feliratot kreáltam rá, hallás után.
Tekintve a számukat és méretüket, a többi videot nem fogom sem ma, sem holnap befejezni, mert ugye hétköznap délután 5-tõl vagyok csak otthon, és nem nagyon ugrálhatok a szabadidõmmel.
Ma, délután 6-tõl ráadásul egy pályázati megbeszélésre megyek, ki tudja meddig tart...

//Korábban azért mertem a hétvégét, vasárnapot megjelölni, mert nem hittem, hogy a Vegas + RadTools + PC-m trió ilyen lassú lesz, egy 1 perc 23 mp-es film esetében is...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16414
Cossacks 2 ára bótban: 3.990 Ft... <#alien>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16413
Ha már itt tartunk, akkor én például a Cossack 2-re fél évet vártam, mire tudtam vele játszani. Addig kijött az 1.2-es patch is hozzá, de végre tökéletes :-)

#16412
...de most mivel van közel 20 giga helyem, ugyebár...😊

#16411
😊) Na, én direkt szoktam úgy 2-3 hónapot várni a gémekkel, mivel ugye tudvalevõleg 99 százaléka bugos. 😞 Jókat szoktam nevetni néhány sg fórumon, hogy így nem jó, úgy nem jó...

Axon
#16410
7-8 nap?
Akkor az már õskövület :-)

#16409
Viszont a Night Watch-csal jól megszívtam. Securom újabb védelme bejáccik. Nem hiába nincs kint nforce-on az angol változat. Pedig már 7-8 napja "legális". 😊

#16408
Nekem sikerült a leírtak alapján kb. 2 hete telepítenem a Dreamfallt. Aztán nem írtam át a regeditben a sort, ami annyit okozott, hogy a hangkártya ikonját nem tudta kirakni. Kereste a hülye a D-n. 😊

kirol
#16407
Imyke ma lesz valami?

Axon
#16406
Értem.
Még szerencse, hogy a multkori vinyó kálváriám után, az új vinyón már 20 gigás C-t csináltam a rendszernek. Mondjuk az otthoni gépemre már nem tudnám telepíteni, mert ott jó szokásom szerint 3 gigás C van. A rendszernek ennyi bõven elég.
Pontosabban a registry buherálós trükkel fel tudom telepíteni.

Atomreaktor
#16405
én max a teletextet nézegetem, azt is csak addig, amíg eszek😊

Atomreaktor
#16404
Dékányt én is szeretem! Bár most biztos nem tudnék belefogni a hossza miatt, de amint idõm lesz, elõveszem újra😉 Kár, hogy a legtöbb ember sztem unalmasnak titulálná Dékányt...😞
Ha már ifjúság és hajós: Arthur Ransome: Fecskék és fruskák (no meg a folytatásai). Nagyon jó kis könyvek felnõtt fejjel is!😉
Leslie papát sajnos már nem azért olvasom, mert annyira jók a könyvei. De ha már majd az összes könyvét elolvastam, akkor nem most fogom abbahagyni😊 Csak megöregedett szegényke😞 Néha még tud villantani egyet-egyet, de akár már átállhatna és írhatná önmaga paródiáit. Voltam író-olvasó találkozón Leslie papával és nagyon jó fej, de nagyon anyagias is! Nem mer, nem akar újítani semmit. Csak szállítja a szerzõdésben megkötött évi két könyvet, persze egy kaptafára mind. Nekem a Felakasztott indián szigetén jött be legutóbb, mert ott abszolúte nem kellett komolyan venni a regényt és így olvasva nagyon szórakoztató volt! Már-már Rejtõi, de azért ne esünk túlzásokba😊 Amúgy ha felvállalná önmagát, simán nyomába érhetne Rejtõnek. De inkább össze kéne kapnia magát és visszatérnie egy kicsit a komolyabb krimivonalhoz, maradhatnak misztikus dolgok is, de nem ennyire elrugaszkodva a valóságtól és könyörgöm a szokásos cselekményvezetést a szokásos a "végénösszejövünkegynagybarlangban vagynagytitkoshelyiségben aztánjönaleszámolásmeglepetésekkeltitkoskártyákkal" stb. Leslie "rajongók" úgyis tudják mirõl van szó😊

kirol
#16403
Szép teljesítmény. Én biztos nem bírnám ki még 2 hónapig sem.
Egyszer kibírtam 1 hónapig, de csak azért mert ott ahol voltam nem volt tv.

IMYke2.0.0.0
#16402
A Dreamfall alapértelmezett telepítési útvonala a C-re mutat. Amikor a telepítõ elindul, akkor a teleíptési folyamatban résztvevõ archívumokat id oda nyomorítja ki. Így, végig az alapértelmezett útvonalon keres szabad helyet.
Ha van 7 GB helyed, akkor a telepítõvel simán el tudsz jutni a telepítési útvonal módosításáig, s után akár egy G meghajtóra is teheted a játékot...
Ha nincs 7 GB helyed a C-n, akkor hely hiányára hivatkozva - állítólag, mert nekem 15 GB helyem van mindig a C-n, így ilyen üzenetet nem kaptam - a telepítõ nem engedi a további folyamatokat, kilép.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16401
Öööö... tehát ha van 7 gigám a C-n, akkor bárhova telepíthetek, ha nincs, akkor meg sehova, szóval ha van rajta sapka, akkor...

Üssetek agyon, de sehol nem látom a logikát! Lehet, hogy kihalóban lévõ faj vagyok? :-)

IMYke2.0.0.0
#16400
Ha 7 GB-nál több szabad helyed van a C-n, akkor a telepítés gond nélkül elindul és utána oda telepíted a játékot, ahová csak akarod...
Ha nincs 7 GB helyed... na, akkor kezdõdik a mizéria...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16399
Ezt a telepítõs mizériát én már sokszor olvastam és fel is készültem rá. Aztán elindítottam a Dreamfall telepítõjét és szépen kulturáltan megkérdezte, hogy hova akarom telepíteni. Megadtam neki egy másik helyet (nem a C-n) és oda telepítette. Most akkor kétféle verzió van?

Axon
#16398
Nekem megvan az összes könyve hagyományos papír formátumban. Könyvtáram féltett darabjai ezek.

Axon
#16397
Nekem is az olvasás az egyik kedvenc idõtöltésem.
Én is beszereztem a legújabb Lawrence könyvet és hamarosan belekezdek.
Most éppen egy Dékány András könyvet olvasok és kint hajózok benne az Adrián :-) Nagyon szeretem ezt az írót. Igazi hajós ember volt és az élményeibõl írt valós, vagy valós tényeken alapuló könyveket. Persze emelett egész jó ifjúsági könyveket is írt, ma sem szégyellem olvasni õket :-)

Axon
#16396
"- a foci nézése sosem érdekelt igazán
- TV-t meg már 7 éve nem nézek"

Mindig egy ilyen barátra vágytam! :-)

#16395
Hétfõ reggel van és izgulok. 😊
Paradicsom.

IMYke2.0.0.0
#16394
Nincs a "given" után semmi.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16393
Ez van az eredeti szövegben:

####April_A monumental choice #8
I must be insane to do this.
####Cortez_A monumental choice #9
Yes, it's pretty much a given.
####Cortez_A monumental choice #10
But don't worry. I'll be waiting, right here.
####April_A monumental choice #11
No way.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

takysoft
#16392
fordítási gondom akadt:

####April_A monumental choice #8
I must be insane to do this.
####Cortez_A monumental choice #9
Yes, it's pretty much a given. ************
####Cortez_A monumental choice #10
But don't worry. I'll be waiting, right here.
####April_A monumental choice #11

a csilalgos rész a szövegben.. Imyke?

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#16391
elvileg magvan, mi volt a gond.
txt-re nem tekintettel, vagy a te email progid, vagy az egyném, vagy a freemail, vagy a citromail úgy döntött, nem szépek a hosszú sorok, így ide-oda nyomogatott egy entert.

azért látszik randomnak, mert a "valami" úgy látta, hogy az egész szöveg 1 sor, mivel az elválaszókarakter a fileban 0A

az emailbaszság szerint pedig 0D 0A. így egy halom 0D 0A-t szórt be mindenhova a szövegbe.
Ezeket Replace-el eltávolítottam, így a szöveg visszanyerte eredeti formáját.

Azért még küld el újra tömörítve, hogy összehasonlíthassam, jó-e.
köszi

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#16390
Imyke: belekezdtem a fileba amit küldtél, de szerintem rosszul jött át

ez az eleje:

Door
Exit
Shadow
Trashc
an
Fire alarm
Sign
Fire
Fire door
Into the theater
Freddie Melo
n
Cortez
Swirling light
Garbage heap
Garbage bag
Hat
Monkey
B
oxes


A Trashcan-t, a Freddie Melon-t, meg a Boxes-t, nem én raktam külön sorba.
mintha az egész szöveg teli lenne plusz enterekkel.
Elküldenéd újra tömörítve?

Én helyrerakhatom a sorokat, de nem biztos, hogy az encoder örülne neki....

Máshogy meg lefordítani az ilyen részeket:


####April_The four missions #21
They don't go by that name h
ere. Did you ever hear of the Church of Voltec?
####April_The four missio
ns #22
Sure. They're...oh. That's the Vanguard?
####April_The four miss
ions #23
Si.
####April_The four missions #24
Then they are big. Very
big. But why do they...why assume a different name here?

totál szét vannak csúszva a sokok.
ha nálad nem ilyen, küldd el léci újra zipelve
köszi

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

MerlinW
#16389
Dreamfall topikjában le van írva sokszor...

Regedit:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

- ProgramFilesDir bejegyzés meghajtó betüjelét változtasd meg olyanra ahol van 7 giga szabad helyed. (Pl: D:\Program Files)
- Hozd létre a megadott meghajtón a Program Files könyvtárat
- Indítsd a telepítést
- Telepítés után írd vissza C:\Program Files -re az értéket.

[merlinw.org]

Győri Devi
#16388
egy kis segítséget kérnék: a Dreamfall install elején még mielõtt megkérdezné melyik meghajtóra telepítsen egybõl kiírja hogy nincs hely szabadítsak fel, pedig a D meghajtómon 15giga szabad hely van

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

Randal
#16387
Én ezeket egy cel800-on csinálom. Szerinted?😊
Amúgy ezek szerint a bik minden ilyen konvertálást 1-3 óra között csinál meg.

takysoft
#16386
még van 3 órád😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#16385
Technikailag nem kell próbálgatnom.
Egyszerûen azt felejtettem el, hogy a Paradise csak 800*600-ban hajlandó létezni.
A monitorom pedig 1280*1024-ben mûködik. Ennek megfelelõen méreteztem és helyeztem el a feliratot a Vegas-ban az elõnézeti video segítségével.
Kódolás és a játékba helyezés, majd indítás után láttam a lóbaxó nagy feliratot, és majdnem lefordultam a székrõl... a 20 pontos betû kicsit nagy volt neki.
Most 12-essel igényesnek látszik.
Amúgy, még egy ilyen nagy video van és a többi mind sokkal kisebb.
Szerintem, a mai premier elmarad. Sajnos.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#16384
Miért nem egy kicsin próbálgatod az ilyen dolgokat?

IMYke2.0.0.0
#16383
Túl nagy lett a felirat az intro filmen... újra kellett kódolni... 4 órája dolgozik a gépem rajta!!!!

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16382
Én csak a GetDataBack + Acronis Partitioner párosban bízom.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16381
El is küldtem egyet. Jó munkát! 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

takysoft
#16380
Amúgy HDD regenerator szar.
marad a jó öreg chkdsk. komolyan mondom mircosoftét egyetlen IGAZÁN használhat tool-ja.
nincs sok paramétere, de tényleg megcsinálja a vinyót, ha tudja.
edig egyetlen dologgal nem bírt. volt egyszer egy letörörlhetetlen, átnevezhetetlen, áthelyezhetetlen könyvtáram a gyökrében.
azt észre se evette

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#16379
remek, egyiket bevállalom!

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#16378
Köszönöm, hoyg segítenél, de a nyersanyag ugye a gépemen van:
- kitömörített video + felirat rá
- ezt össze kell kódolni
- majd ezt az egészet át kell kódolni *.bik-be, amit a játék használ.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#16377
Egy 1,23 perces videót 1 óráig tömörít?
Hú, biztos, hogy a géped miatt? Ha kell én segítek tömöríteni ha megmondod mit és mivel. Bár az én procim is 3 éves, de azért 3Ghz-n eldolgozgat még ma is elég gyorsan.