The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Axon
#16476
Akkor most egy olyan emberrel beszélgetsz, aki bírtokolja a Sztrugackij testvérek valamennyi magyarországon kiadott könyvét (regények, novellák).
Itt egy lista:
http://konyvtar.scifi.hu/gyorgyia/sztbooks.htm

Ebbõl a listából egyedül a legutolsó nálunk kiadott könyvük hiányzik:
A kárhozott város (természetesen ez is meg van a polcomon)

Úgy felét olvastam az írásoknak és gondosan beosztom õket.

Axon
#16475
ÁVE testvérem!
Jössz a hétvégi szektagyûlésre, ahol az Intel legújabb processzorából fogunk egy ládára valót elégetni? :-)

#16474
Na az szerintem egy elb.....ul nyomasztó film, nagyon eltalálták a képi világát!
Nagyon jó, de nem az a könnyed esti szórakozás amit bármikor be lehet nyomni a videóba.
Amúgy ajánlom a Sztugackij testvérek bármelyik könyvét.
IMYke2.0.0.0
#16473
Én is AMD-szektatag vagyok. <#eplus2>
Következõ gép is a vallási irányvonalnak fog megfelelni...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16472
Vallási okokból csak AMD-t veszek már hosszú évek óta munkahelyre és magamnak is :-)

Axon
#16471
Ha már orosz alkotásoknál járunk, akkor nemrégen olvastam el a Stalker címû könyvet (pontosabban Piknik az árokparton a könyvcím és Stalker a forgatókönyv és film cím) a Sztrugackij testvérektõl. Ebbõl készült egy film is. Na ezt nézném meg szívesen, mert állítólag überjó. A könyv egyébként az elmúlt idõszak legjobb könyve volt számomra.

MerlinW
#16470
Rendbenkonfig, még így is hogy AMD😊

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#16469
A film: én vetítettem is a videoklubunkon, projectorral - nekem nem tetszett.
A nézõk egy része el volt ájulva: "Az oroszok már a spájzban..."

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#16468
Jónak tûnik az összeállítás.
#16467
Ha már film és orosz... látta valaki a Ночной дозор-t (Night watch)? Vélemények? A játékot próbálta már valaki?
Axon
#16466
Örülök, hogy jónak találod. Ha meglesz, akkor majd nyomok egy 3DMark06 eredményt.

Atomreaktor
#16465
húúúú pedig nagyon jók😉 2-t kell max egyszerre olvasni, aztán beiktatni vmi mást, aztán jöhet megint Jenõ bácsi😊 nem rosszak a vadnyugatosak sem! legalábbbis nekem bejöttek azok is😊

kirol
#16464
Hát jó kis gép. Majd rakj be egy 3DMark06 -os eredményt is a kíváncsiság kedvéért.

IMYke2.0.0.0
#16463
Akkor maradunk a Tarkovszkij-féle Solaris CD-nél?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#16462
Akkor jöhet a CD <#papakacsint>

Axon
#16461
Kb. 1 éve vettem meg a 6 kötetes Rejtõ összesbõl 5 kötetet. A 6. az a vadnyugati történetek volt és azt nem szeretem. Én is nekifogtam az egyiknek és lenyomtam 4 regényt belõle (az összes Piszkos fred regényt). A 3.-ig nagyon élveztem, de a 4. már nyögvenyelõs lett. Igazad van, hogy nem szabad sokat olvasni egyszerre belõle. Csak, hát gondoltam, hogy ezt az utolsót nem teszem már el késõbbre, pedig el kellett volna. Azóta hanyagolom Rejtõt és megvárom, míg megfelelõen kiéhezek rá.

IMYke2.0.0.0
#16460
Épp ezt akartam írni... 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16459
Gondolom, hogy a DVD-s verzió 9 giga körül van, az pedig egy fél év mire Imyke feltölti. Én ezért a cd-s verzióra szavazok. Javítsatok ki ha tévednék.

Axon
#16458
Én is nagyon sok Nemerét olvastam és még ma is elolvasok néha egyet-egyet, bár ma már ultratrendi nemerét cikizni, így nem dicsekedek vele. Nekem ettõl függetlenül nagyszerû retro érzésem van a könyvei olvasása közben. A képeket meg különösen szerettem/szeretem.

Axon
#16457
Na srácok éppen most rendeltem le az új gépemet. Ideírom az alkatrészeket, azért, hogy kritizáljatok:

Athlon64 AM2 3800+ 64 bit 45828 Ft
ASUS M2N-E nF570U, DDR2, PCIE, GLAN,7.1 30912 Ft
Kingmax 512 MB DDR2 667MHz 2db 10 656 x2= 21 312 Ft
MSI PCIE ATI X1600XT 256MB TV Silent 48 228 Ft

Nos az MSI kártya azért ilyen húzós árú, mert nincs rajta ventilátor, hanem hõcsöves, így teljesen hangtalan.
Vinyót nem veszek, mert meg vagyok elégedve a 160as SATA-s vinyómmal, meg azt késõbb is vehetek, majd egyszer SATA2-est. A régi házam is jó, abban egy 550 W-os táp van. Monitorom meg hajszál pontosan olyan mint az Imyke-é. Az is marad :-)
A proci kivételével már ott van a boltban. Péntekre igérték a prockót, de lehet, hogy csak jövõhéten lesz meg. Mondjuk nem életbevágóan sürgõs, így ez sem probléma.

#16456
Egyébként LEM elõtt éppen Rejtõ Jenõt olvastam. Nagy ugrás onnan a sci-fi-be. A Rejtõ regények is jók, csak a sok megárt belõle. Vagyis egyszerre egy válogatott kötetet elolvasni sok <#vigyor2>

#16455
Hát, a 2. választás az akkor DVD verzió és magyar hang is van? Akkor azt kérném ha lehetne. Ezer köszönet ha felteszed <#worship>

Atomreaktor
#16454
én ezekben a könyvekben annyira nem vagyok jártas, de azért Nemerétõl sok fantasztikus regényt olvastam, amik nagyon-nagyon tetszettek!Volt köztük sci-fi krimi, családi regény stb. De tényleg nagyon jól kitalálva, akkoriban pedig még nem restelltek képeket is rajzolni 20-30 oldalanként, ami még inkább beindította az ember fantáziáját.

Axon
#16453
Asimov rengeteg könyvében vannak robotok, szinte mind emberi érzelmekkel, de úgy érzem, hogy te valami konkrétabbra gondolsz. Olyanra pedig nem emlékszem.

Axon
#16452
Huh!
Ez engem is érdekelne!

Axon
#16451
Van egy régi orosz (szovjet) verzió is ebbõl a filmbõl, bár már nem fekete-fehér, de sajnos feliratos, ami még nem is lenne túl nagy baj, de sajnos a felirat fehérrel van írva fekete háttér nélkül és így olvashatatlan volt, mivel folyton valami fehér hátterû dolog elé írták ki a szöveget. 10 perc után felhúztam magam és kikapcsoltam.

IMYke2.0.0.0
#16450
Melyik könyv szól(t) egy robotról, akinek érzelmei lesznek?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16449
Ebbõl is látszik, hogy nem szabad(na) amerikai filmeket nézni. Minden értéket tönkre tesznek.
Egyébként már várom, hogy megjelenjen a Lem összes 2. része.

Axon
#16448
"Hogyan gyõzte le Öngerjesztõ Erg a sápatagot?"
Nekem is mindig ez a cím jut eszembe elõször a kiberiáda könyvcím hallatán :-)
Egyébként valamelyik általános iskolai olvasókönyvben (persze még az énidõmben) volt egy novella ebbõl a könyvbõl. Nem is értette meg azt szinte senki. Nekem már akkor nagyon tetszett, de fogalmam sem volt ki is az a lem, nem is nagyon érdekelt. Évekkel késõbb, amikor a könyvet olvastam, akkor meglepõdve találkoztam újra ezzal a novellával.

IMYke2.0.0.0
#16447
Via_Mala: Rendben. 😊
Taky: volna, de te most pihenj, rádfér. 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

via_mala
#16446
A 2d_02.txt-t lefordítottam. Most fejeztem be, úgyhogy el is küldöm, de azért még holnap, vagy késõbb átnézem még egyszer.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

takysoft
#16445
TLJ-bõl volna még anyag? nem biztos, hogy lesz idõm, csak érdekel.

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

#16444
De arra készülj fel hogy teljesen más stílus, szerintem...
IMYke2.0.0.0
#16443
Ha neked jó, akkor a korábbi Cossacks-ígéretemmel együtt, lassan, de biztosan ezt is fel tudom tenni Ketteskére:
Andrej Tarkovszkij: Solaris <1972, felirat: SRT, 2CD>

Így is megvan:
Andrej Tarkovszkij: Solaris <1972, HUN + RUS, 2DVD>.

Egyik sem az enyém, de haveromhoz átugrok, megkapom, szóval, mégis 😊



Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#16442
Hát jah, mondjuk amikor még nem tudtam messzirõl sem, hogy mi az, akkor 7 film közül a DVD borítója miatt választottam ki. Aztán a banda 3/4-e elaludt rajta, de jó film volt. A régihez még sajna nem volt szerencsém és az a pech, hogy sehol sem találom neten sem. Még az újabb verziót sem <#zavart2>

MerlinW
#16441
Könyvben ugyan nem olvastam a Solaris-t de a régi film nagyon jó volt, a Klúnis meg vizuális orgazmus, az operatõri szakma csúcsa volt.

[merlinw.org]

#16440
Én is megvettem és dettó azt a kettõt olvastam, + totál véletlenül, de engem is megzavart az a film Dzsordzs Klúnival <#nyes>

#16439
Bizony az igazi klasszikus, már nem is emlékszem mikor olvastam elõször! Hogyan gyõzte le Öngerjesztõ Erg a sápatagot?, Trurl és Klapanciusz történetei... újra elõ kell szednem 😊))
Axon
#16438
A szõke-nagymellû számomra az abszolulte fejforgatos, szemem levenni nemtudós kategóriába tartozik :-)
Most roppant fellengzõsen hangzana, ha kijelenteném, hogy volt már mindenféle barátnõm (szõke, barna, fekete, vörös, alacsony, magas, telt és abszolulte manöken). Ezért nem mondok ilyet ;-)
Abban megegyeztek, hogy mindegyiket szerettem valamilyen szinten és izgalamsak voltak.... egy darabig.
A feleségem sem szõke, hanem gyönyörû mélybarna színû haja van és szerencsére sohasem festi/festette. Viszont a kebel méretei.... hajaj.... :-)

IMYke2.0.0.0
#16437


Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16436
Remek!
Így nem fogunk összeveszni egyetlen nõn sem ;-)

Axon
#16435
Én megvettem a Lem összes mûvei sorozatból az elsõ kötetet (mivel eddig még csak az elsõ jelent meg, de idén jön a második kötet is). Én is az elsõ két regényt olvastam el eddig belõle, ami az Éden volt és a Solaris.
Nekem az Éden nagyon tetszett, de a Solaris sem volt rossz, bár engem kicsit megzavart az az amerikai film, ami nemrég készült belõle.
Lemtõl régebben olvastam a Kiberiádát. Na az aztán egy igazi agymenés, még csak hasonlóval sem találkoztam soha.
Amit még nagyon várok a sorozatban, az Pirx kapitány kalandjai :-)

takysoft
#16434
bug? nem valoszinu... mai napig patchelik...
gondolom feltetted a patchet😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

RaveAir
#16433
Ilyeneket én is simán elgépelek. De az inkább gyakoribb, hogy újrafordítom az adott szövegrészt, és egy része véletlenül a régi marad. :/ A helyesírás ellenõrzõ meg nem valószínû, hogy meg fogja találni.

Fear is the path to the dark side... fear leads to anger... anger leads to hate.. hate leads to suffering. http://www.magyaritasok.hu http://raveair.blogspot.com/

#16432
Persze, tudom, hogy milyen sorrendben kell belepakolni -fehér, zöld, kék-, meg azt is, hogy elviekben mit kellene csinálnia - elolvastam már vagy 5 végigjátszást - de nálam nem csapolja le. Akkor most már csak bug-ra tudok gyanakodni. Pedig jó lett volna végigtolni. Na mindegy, köszi a segítséget.
IMYke2.0.0.0
#16431
Én Mozilla-s vagyok.
Nekem elvbõl nem kellett a Firefox, a nagy hájpja miatt.
A Mozilla 1.7.5-el meg annyira meg vagyok elégedve, hogy csak na. 😊
A melóhelyen meg az IE 6.0.2900.2180 SP2 is jól muzsikál.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16430
Köszi! Otthon letöltöm. Természetesen, a módosításokat elvégzem, ha szükségesek lesznek.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#16429
Ezért is jó a Firefox!

Firefox 2.0 béta
"Az új változat két legnagyobb újdonsága egy on-line helyesírás-ellenõrzõ (a blogolók és fórumozók nagy örömére),....."

takysoft
#16428
Na. kész a file😄
kivéve 1 sor... azt majd fordítsd le valahogy:

A választás a tiéd, April. Mint mindig, a választás a tiéd.
####April_Yes or no? #3
For what it's worth...perhaps not. Still, you need to come to the decision on your own.**********
####April_Yes or no? #4
Ezesetben a válaszom "igen, mentsük meg a világot".

(a csillagokat én írtam bele, a fileban is benne vannak, hogy könnyen megtaláld)

ketteske gyökerén a file.(helyesírás ellenörzés ráfér😄)


meg azt is ellenörizd, hogy a sortörések jól vannak-e😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#16427
na most én máshogy sejtem...

szerintem a csillagos sok ennek a sornak a válasza:

####April_Yes or no? #27
It's not much of a choice, is it?

ezesetben pedig valami ilyesmit jelent:

Hát igen, eleve adott döntés.

A játékban kéne megnézni majd.

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity