The Longest Journey
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Az elõzõ konfigom 2 éves (AMD 3200, 400 FSB, 2x512MB RAM, MSI 5900 XT video). Ezzel az a legfõbb baj, hogy iszonyúan hangos. A filmnézés szinte élvezhetetlen. Ezért most a legfontosabb a csend lesz.
Nemrég toltam végig a Spelforce játékot és mindkét kiegjét. Full grafikán csak egy hangyányit szaggatott az elején. Aztán elõször mentem be egy városba, ahol vagy 20-30 városlakó mászkált és szinte meredtre fagyott a képernyõ annyira beszagatott. Visszavettem egy kicsit a grafikát. Aztán amikor volt vagy 70 egységem, meg jött rám vagy szintén 60-70 ellenség és ez a rengeteg egység találkozáskor egyszerre lõtte el a villódzó, villámló, égõ, pukkanó, robbanó varázslatát, akkor már a jóval közepes alá vett grafikán is írtóra beszaggatott. Minimumra levéve a grafikát, pedig még a Space Quest 2 is jóval szebb volt :-)
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
azért ne túlozzunk
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Ma valami nagy kincsre leltem!
A héten megvettem ezeket:
1990 Ft - Terminator 2 Extra Edition <2 DVD - Rendezõi változattal>2 DVD - Rendezõi változattal>
1990 Ft - Terminator 3 Extra Edition <2 DVD - Moziban nem látott jelenetekkel>2 DVD - Moziban nem látott jelenetekkel>
És ma, mindenek csúcsát:
10990 Ft - Alien Tetralógia <9 DVD>9 DVD>
Utóbbit, alig egy hónapja 17.999 Ft-ért láttam egy budapesti katalógusban. A tavalyi MediaMarkt-beli ára pedig 29 ezer Ft volt.
Képzelhetitek, totál ejakuláció az egész!
Hétvégére beveszem magam a gép elé, és immár 1.000.001-edszer megnézem az Alien-eket és az összes extráját... 😊)))
Mióta vártam erre a momentumra!
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Gigabyte GA-965P-S3|Q6600+ASUS Silent Knight II|4x1gb KingmaxDDR2-800|VTX HD 6870| Samsung 750gb|Sb X-fi XtremeMusic|Samsung P2770HD| Corsair TX650 v2|Megaworks 550|G9|win7 64-bit
Angliában, Japánaban, Németországban
Magyarországon - hidd el - 200 ezer alatt nem fogsz kapni DC 2 X6800-ast.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Ráadásul, a több frontos élet
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Én egyelõre jól elvagyok a 2.8 GHz-es Northwood-ommal, meg 2x512 MB Kingmax HC-vel, igazából ki sem használom ------ nem, nem ajándékozom senkinek. <#crazya>#crazya>
- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%
A múltkor leálltam egy mondatnál valamikor éjjeli 2 körül, hogy én ezt nem tudom lefordítani. Erre most ránéztem, és egy töredék másodperc alatt beugrott, hogy mit is jelent. Ebbõl látszik, hogy nem mindegy mikor foglalkozom a fordítással, mert a hatékonyság exponenciálisan csökken hajnali három felé közeledvén.
Amúgy tegnap éjjel, azaz már ma hajnal volt, negyed kettõkor értem haza a melóból, úgyhogy esélye se volt a TLJ fordításnak. Ma már jobb a helyzet, de inkább nem mondok semmit.
- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%
Itt egy japán árlista:
http://www.hkepc.com/hwdb/x6800vsfx62-7.htm
Ezek szerint jóval olcsóbb lesz mint az AMD és pont ez lesz a nagy érvágás. Úgy érzem nagyon tarolni akarnak, így - mint ahogy a játékkonzoloknál is látjuk - még akár az elõállítási ár alá is képesek menni, hogy hosszú távon nyerõk legyenek és még akkor is megérje megvenni ezt a procit, ha minden mást is venni kell hozzá.
Mindenki azt hiszi, - a hülye, lefizetett tezsterek még adják is alá a lovat - , hogy most az Intel "emberközpontú" lett hirtelen...
Nézzük csak meg közelebbrõl:
- új alaplap kell hozzá. Régiekben nem virgonc.
- új RAM kell hozzá.
- rohadt drága
A tesztben pedig a vélhetõleg valóban FX-gyilkolásra tervezett X6800 szerepelt. Miközben ne felejtsük el: az AMD FX-62 olcsóbb, régebb óta a piacon van
A Core Duo 2 X6800 baszott drága, és ahogy az Nvidia vs. Ati párharcban nem egyszer láttuk, azért született, hogy elsõ legyen - "semmi másra nem jó". S ez azért került leírásra, mert ismétlem: 310 ezer Ft-ba kerül ott, ahol nem szoktak pofátlan árakat használni: Angliában.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
A fázis eltolódásnak köszönhetõen elõnyhöz jutó Intel-nek a következõ év elején tehet be az AMD K8L koncepciója.
Intel most örülhet, mint majom a fütyijének, hogy 6 év után, épp akkor, amikor az X2-esek már kifutóban vannak, bejuttat egy "új" chip-et ...
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Az árára nagyon kíváncsi lettem volna, mivel a legolcsóbb ilyen magos proci az $180 lesz, ami nagyjából 40 ezer forint. Ez olcsóbb mint amit most veszek, sebességben pedig valószínûleg veri is.
Angliában kapható - a legolcsóbb 71500 Ft-nyi font-ba, míg az ász Duo Core 2 X6800 kereken 310 ezer Ft-ba kerül.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Adok neki 1 hetet. Utána, írok neki és én fordítom le a fájljait.
Via_Mala pedig addig 3x is elkészül az egy darab fájljával. 😊
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
A szörnyen bosszantó az egészben az, hogy ma 18 óráig dolgozom, holnap meg egész délelõtt, így majd csak hétfõn tudok eljutni a boltba. Visítani tudnék...
Ami hiányzik, az látható a táblázatban:
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Köszi!<#worship>#worship>
\"Have A Little Faith....\" by Ovis
S ha négy fejem és 8 kezem, és 8 PC-m lenne, akkor már tegnapra kész lenne...
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
filmet nem láttam, csak a könyvet olvastam.
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
---------------------------------------------
Andrew-->( A két évszázados ember)
Robot, a 2060-as években került a Martin családhoz. Eredetileg háziinasnak, lakájnak és szobalánynak akarták alkalmazni, de hamar kitûnt különleges képességeivel. Elõször tárgyakat faragott fából. A tárgyak értékesítéséért kapott pénz felét a robot kapta meg. A pénzt a saját fejlesztésére költötte, magába építtetett minden újítást, ami az idõk során a robotikában elõállítottak. kb. 20 év után kérte gazdájától a felszabadítását, amit a világbíróság ítélete alapján meg is kapott. Ezután vásárolt egy házat és berendezte magának. "Uram" halála után (70 évvel a házba kerülését követõen) kezdett el ruhát hordani, ami kiváltotta az emberek ellenkezését, és amikor elsõ alkalommal könyvtárba ment, az emberek rátámadtak és szét akarták szedni.
George Martin mentette meg. Ezután a bíróság elõtt végigvittek egy törvényjavaslatot, hogy tilos a robotokat bántalmazó parancsot kiadni.
Ezután ~ megírta a robotok történetét. 2160 körül kicseréltette a testét organikus, teljesen emberszerûre.
Késõbb robotbiológiával kezdett el foglalkozni. Feltalált egy égéskamrát, amely kémiai anyagok elégetésébõl szerezte az energiát, majd egyéb emberekbe is beépíthetõ szerveket talált fel. Mindezeket beépítette magába is.
150 éves kora után öt évet töltött a Holdon , hogy az ottani körülmények között is fejlessze találmányait.
Hosszú pereskedés után - annak árán, hogy olyan operációt végeztetett el magán, ami lehetõvé tette a halálát, - megkapta az emberé nyilvánitását.
200 éves korában "halt meg".
---------------------------------------------
forrás
- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%
(könyv magyar címe: Kétvészázados ember, film magyar címe: Kétszáz éves ember)
A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity
Screen door - a door that is a screen to keep insects from entering a building through the open door
Akkor ezt most fordíthatom szúnyoghálós ajtónak? Szerintem elég bénán hangzik, de nem'tom mi lenne a frappáns fordítás rá. <#confused>#confused>
- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%
Amit szerintem bátran megígérhetsz: idén már lesz TLJ magyarítás.
<#eplus2>#eplus2>
- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%
Be is lett építve.
Már csak a "2e_00.txt" van hátra. 😊
Otthonról pedig pontos állapotot is mondok.
Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.
Nagyrésze az én könyvespolcomon is ott van 😊))