The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

serito
#16576
Jól van elírtam, de már késõ magyarázkodnom lebuktam, hogy még csak olyan mellett sem ültem aki látoot már ilyet. :-(((

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

kirol
#16575
Számtekboltos testvér! Ghz -es a proci szerintem!<#ejnye1>

serito
#16574
Ez igaz, de nálunk az Intel megy jobban.
Azokból meg a favorit a 3.0GB és talán a 3.2Gb 1 v. 2 M cache-esek.
AMD-be a 754-es ek 2800 és 3000+ osak a kelendõek.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Axon
#16573
Én is egy viszonylag kis boltban vásároltam, de ott volt pl. AMD 3800-as proci a polcon éppen az orrom elõl vitték el, ezért kellett 2 napot várnom rá, de most is hoztak nem csak nekem, hanem polcra is. Azt mondták, hogy ár/teljesítmény arányban most ez a legnépszerûbb a felsõkategóriában.
Gondolom a felsõ kategória a bolt saját eladási statisztikái alapján határozandó meg.

Axon
#16572
Jó, hogy szolsz. Viszek is egy sata drivert floppy-n, a winxp telepítéshez.

serito
#16571
Atya Úr Isten??? :-) Ilyet mindenkinek!!!

Én is hoztam a boltba egy 3000+ AM2- es procit meg egy AsRock AM2XLI-SATA2-es lapot tesztelni, de még nem jutottam el odáig, hogy ezt megtegyem.
Mit mondjak irigykedemn kicsit.
:-((

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

IMYke2.0.0.0
#16570
#16457:

Athlon64 AM2 3800+ 64 bit 45828 Ft
ASUS M2N-E nF570U, DDR2, PCIE, GLAN,7.1 30912 Ft
Kingmax 512 MB DDR2 667MHz 2db 10 656 x2= 21 312 Ft
MSI PCIE ATI X1600XT 256MB TV Silent 48 228 Ft

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

serito
#16569
Szabad tudni milyen masináról beszélünk? Nincs idõm visszaolvasni de ígérem megteszem.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

IMYke2.0.0.0
#16568
S akkor jönnek a szép, hardware és szoftver telepítések és gondok... míg össze nem szoktok 😊)

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16567
Én is bõ két évet vártam erre.
De igazad van az érzés tényleg különleges.

kirol
#16566
Írigyellek egy picit.<#pardon1>
Én majd 1 vagy 1,5 év múlva újítok majd csak be egy Core 2 -t, vagy ami akkor lesz.

Axon
#16565
Itt van végre!
Megjött az új gépem. Itt van a melóhelyemen egy szatyorban :-)
Alíg várom, hogy délután hazavigyem és a ma esti alvást kihagyva összebütyköljem :-)

serito
#16564
Látom nem állt meg az élet, megy a fordítás és rengeteget kell visszaolvasnom.
:-))
Van 10 percem talán egy részletet el tudok olvasni a 2 hetes irományokból!
Rég nem jártam erre, de még net közelben sem, úgyhogy 10 perc nem sok mindenre lesz elég.
Remélem olvashatok megint érdekes történeteket (Axon "tollából" ) is.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Axon
#16563
A Kocka 2. részét láttam elõször és nagyon tetszett. Most nemrég néztem meg a 3. részt és az borzató rossz volt.

via_mala
#16562
Részerõl jöhet a rodimus adagjából egy szelet.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

IMYke2.0.0.0
#16561
Király!
Akkor már csak rodimus-ra várunk...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

via_mala
#16560
De mi az ördögre fordította a Minstrum-ot? Ilyen szó nincs egyik szótárban sem, és csak francia oldalakon találok ilyet.
Na mindegy, akkor marad Minstrum.

Most végeztem a 2e_00.txt-vel, nemsokára elküldöm a 0. változatot belõle.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

IMYke2.0.0.0
#16559
Ja, és mivel nagyon belejöttem a video editálásba, a TLJ videoit is editálgatom.
Most épp a stáblista készítésének rejtelmeibe ásom magam - lefekvésig.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16558
Takysoft a Minstrum-ot is lefordította. Én nem.
Én meghagytam (még) ezeket: Instrum, Minstrum, Vestrum.
Tehát:

Õrzõ Minstrum.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

via_mala
#16557
TLJ fordítás kérdés:

Sentinel Minstrum = Védelmezõ ...?

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

#16556
Egyébként felért a The Feeble Files CD-1 a ketteskére. Lehet nyúzogatni <#vigyor2>

#16555
Ha másképp nem, akkor nekem megvan magyarul. Majd felmegy megosztásba <#alien>

kirol
#16554
Nem az a problémám, hogy nem tudnék feliratot találni, hanem az, hogy mivel már régi film, jó lenne szinkronosan megnézni.
Nekem már csak ilyen extra kívánságaim vannak.

IMYke2.0.0.0
#16553

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#16552
De ez gondolom angol, nem?

via_mala
#16551
Cube (685 M😎 15 seeder+21 leecher

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

kirol
#16550
Szerintem nincs, csak a 2 és a 3, de annak sincs egy darab S-erje se.

#16549
A majmos oldalon fent van <#vigyor2>

kirol
#16548
Na már csak azértis megnézem mostmár a kockát. De honnan lehet "megvenni"? <#ravasz1>

takysoft
#16547
apropo kanada😄
Aki a Stargate Atlantist szereti, és Rodney-t újra látná, nézze meg a kocka1-et😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

CrucifX
#16546
Dobj meg egy probafileal, hatha tudok egy icipicit segiteni.

kirol
#16545
Jaj.<#szomoru1>

IMYke2.0.0.0
#16544
Paradise:

A videok feliratozásánal, hallás után kell feliratot gyártanom, s most erõsem meg vagyok lõve!
Aki nagyon profi - én nem - a hallás utáni angol fordításban, vagy jól beszéli és érti a beszélt angolt, kérem, mihamarabb jelentkezzen! Küldenék neki hangot és gyárthatna nekem belõle szövegkönyvet néhán film alá...
Máskülönben, nem tudom az összeset feliratozni...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

via_mala
#16543
A Kocka elsõ része hatalmas durranás volt, nagyot és egyedit alkottak a kanadaiak. A második rész sokaknak megfeküdte a gyomrát, az már erõsen elvontra sikerült, de továbbra is nagyot alkottak a kanadaiak. A harmadik rész az elõzményekrõl szól, mint azt a címe alapján gondolni lehet (Cube Zero), a fórumokat olvasgatva úgy tûnt, ez valahol az elõzõ kettõ között szerepel népszerûségben, de nekem ez tetszett a legkevésbé.
Mindent összevetve jó az alapkoncepció, és hogy valahogy a topic-hoz kapcsolódjunk, én pl. simán el tudnék képzelni egy jó kis kalandjátékot az elsõ rész alapján.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

kirol
#16542
Hát lehet megnézem akkor. Amúgy a filmre gondoltam, nem a játékra, amit írtál.

#16541
Ja és hozzá kell még tennem, hogy nem fogod megérteni <#smile>

takysoft
#16540
ha tényleg Tomess üzijére válaszolsz(amit kétlek) akkor a Feeble Files egy játék

ha mégsem:
A Kocka egy olan film, aminem(ha információim nem csalnak) az elõállítási költsége 10 dollár alatt van😄 Ennek az oka: szinte mindne költséget a színészek, és a stáb állta. Kamerák, szalagok, minden.
Ergo: fizetést se kaptak😄 Amit a film hozott, abból kaptak %-ot. Ezt egy haver mesélte, és lehet hogy hülyeség😄

Ami biztos: néhány ürge felébred egy fura komplexumban, és fogalmuk sincs, hogy kerültek oda. Képzelj el egy 3d-s aknakeresõt😄 Abban mászkálnak, és vagy meghalnak, vagy késõbb😄
rendelkezem mindhárom résszel 5.1-es magyar hanggal😄(amúgy a hangfalam mono)

nekem nagyon tetszett. Van benne egy olyan feeling, hogy be szeretnél már kijutni, mert sötét, meg minden..
lehet, hogy nem fog tetszeni, de nem fogod elfelejteni😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

#16539
Csorog felfele...elég lassan,de egyszer csak megérkezik <#alien2>

takysoft
#16538
természetesen igazad van.
de attól még nem kötelezõ kedvelnem😄
DOOM-ot is útáltam, pedig anélkül na nem lenne FPS mûfaj.(pedig a Deus Ex nagyon hiányozna😄)

Tron tényeg érdekes film😄

Alien teralógiához pedig jó szorakozást, popcorn a kézbe, és rendezz egy jó kis maratont😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#16537
ÉRDEKEL!!!!!!!!!!!!
fel tudnád tenni? már évek óta vadásznom rá!!!!!!

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#16536
a harmadik igen jó😄 választ ad pár kérdésre, és feltesz egy halom õjat😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

kirol
#16535
Halkan mondom, hogy én meg azt se tudom, mi ez a film.
De ha jó, lehet megnézem egyszer.

#16534
Sikerült beszereznem a The Feeble Files-t. Asszem régebben említett vki, hogy kellene. Nos ez nem a SCUMMVM-es, hanem az eredeti. 2CD. Érdekel vkit?

#16533
Nekem a Kocka eléggé bejött. A második rész már erõltetett volt, a 3.-tól meg félek, hogy még rosszabb,de az elsõ az igen is kira.

IMYke2.0.0.0
#16532
Nem flame-elni akarok, de az Alien-ek nélkül a Kocka, Kaptár és társaik sehol sem lennének.
A Cube c. filmet vetítettem még a megjelenésekor, a video club-unk egyik napján.
Õszintén: nagyon gány volt. Kaptafa film, melynek erõltetett alapötletét vitték végig, horroros körítéssel. A Hyper Cube okádék volt.
Mindkettõ leggyengébb láncszeme épp az volt, amivel hódított a kevésbé gondolkodók között: a kocka mûködése. Energia, mozgató mechanizmusok?
Akkor jöttem rá igazán, hogy mennyire szar ez a film, amikor az egyik szereplõ eljut a kocka pereméig, és egy feljövõ kockadarab elviszi...

A Resident Evil c. játéksorozat pedig már az elsõ rész megjelenésekor is az Alien-re hajazott, arra feszültség teremtésre, amit egy zárt tér + egy látszólag elpusztíthatatlan, nem emberi lény jelenléte teremt. Akkoriban egymás nyakára taposott a sok, hasonszõrû játék: House of Dead, Alone in the Dark...

Az Alien-sorozat számos film ötletadója lett.
A Terminator 1 és 2 pedig megalapozta az olyan filmek létrejöttét, mint a Matrix-trilógia, az X-Men-sorozat , és az összes überszar képregény feldolgozás: a Terminator 2-ig sohasem látott effektusok, és számítógépes animációk késztették a producereket, rendezõket, hogy használják az eszüket, és az egyre fejlõdõ számítógépes ipart.
Ugyanis, döbbenet nem, de a T2-ig alig, vagy szinte egyáltalán nem használtak PC/-farmokat a vizuális effektek megalkotásához!

Legszebb példák:
- Star Wars
- Tron
- Alien
és sorolhatnám évekig.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

takysoft
#16531
A Dreamfall elindításakor jöttem rá, hogy videokarit venni nem volt rossz 5let😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

takysoft
#16530
ebben igazad van, bár én nem eme stílius kedvelõje vagyok.
Vizuláis hatások ide, vagy oda, egy Kocka pl nálam viszi a pálmát akármelyik Alien elõtt.
Meg amúgy is a vígjátékokat kedvelem. magyar címet nem tudok, de pl a Rat Race, na az hatalmas alkotás.

Bár számomra minden idõk valaha elkészített legjobb családi mozija a Vissza a jövõbe.
Az öldöklõs filmeket nem nagyon szeretem(Alien már majdnem olyan gáz, mint a Kaptár). Persze a jó kis thillerek bejönnek(Kocka,Fûrész).
Csak 3 dologtól óvjon meg az Isten életem hátralevõ részéban...
-Valógásshow-k
-Latin sorozatok
-Katasztrófafilmek.

Ezekbõl még egy perc is sok... Egy-egy Mókiasón még nevetni is lehet néha, havonta egyszer....

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#16529
Nem vagyok filmgyûjtõ. Csak néhány DVD-t fogok életemben megvenni: a meghatározó, nagy élményt nyújtó alkotásokat.
A Terminator- és az Alien-sorozat számomra ilyen.
S emellett, a világ filmkészítõi is elismeréssel meghajolnak e mûvek elõtt, hisz, idejükben, õk löktek óriásit a ma is tobzódó vizuális orgazmus felé a halódó és egyben formálódó filmes sci-fi mûfajon.
Star Trek... röhögnöm kell.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16528
Ezt az Alien Tetralógia-t én is meg akartam venni, amikor megjelent, mivel ez már jó két éves termék. Ha tévednék és ez nem az, akkor 2 évvel ezelõtt is volt egy ilyen exkluzív kiadás, amiben mind a 4 rész benne volt. Szörnyen ráizgultam mert akkor ezt 9990 ft-ért meg lehetett rendelni egy helyrõl. Mire megrendeltem természetesen már elfogyott. Szörnyen dühös voltam, mert volt egy 10 ezer forintos, pont ott beváltható vásárlási utalványom, így ingyenben lett volna.

Axon
#16527
Egyrészt természetesen elhiszem neked, másrészt viszont eszem ágában sem volt ilyen drága procit venni, fõleg nem intelt ;-)