The Longest Journey

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

kirol
#16626
Hogyan is lehet visszaállítani az eredeti winXP betûkészletet?
Régen volt ez valakiknek probléma, vissza is olvastam (#14446 ), de nem találom a megoldást.

takysoft
#16625
Butaság ezen vitatkozni, hisz idegen szavak.
Az -on, -ön ragozásokat csak nagyon ritka esetben használjuk, régies, vagy régi múlttal rendelkezõ szavanlán. Fõleg városnevek, illetve helységnevek.
MAGYAR városnevek, és helységnevek.
Ettõl persze nekem is joban tetszik a Starkon, illetve Arcadián😄
márpedig ha nekünk ez tetszik...😄

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

IMYke2.0.0.0
#16624
Ezt is akartam... 😊))

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

via_mala
#16623
Ez engem csak megerõsít abban, hogy a helyes ragozás: Stark-on, Arcadia-n.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

kirol
#16622
Ha már hibalehetõség.

Megy a gép, közben szól a rádió. Egyszer csak hallom, hogy valami sípolgat. Mondom mi a szösz. Odamegyek a géphez semmi. Jó, késõbb megint csak hallom, kikapcsolom a rádiót, hátha ebbõl jön. Semmi hang ezután, újra visszakapcsolom, kis idõ után újra sípol. Na mondom kikapcsolom a rádiót és a pc hangrendszerét is, lesz e hang.
Persze gondoltam, hogy ugyan hogy lenne hang, amikor már nincs mibõl.
Egyszercsak megint hallom. Azt persze a hangból rögtön tudtam, hogy ez nem az alaplapi pittyegés, mert az másmilyen. Mondom lehetséges az, hogy egy tápegység hangjelzést ad? Gondoltam ki tudja, milyen extra szolgáltatásokat rejt ez a Codegen csoda. Leszedem a ház oldalát, hogy jobban halljam a dolgot. És ekkor mintha egy hajókürt szólalt volna meg, csak kicsit magasabb frekvencián és mondjuk a fájdalomköszöb közvetlen közelében, ráadásul most folyamatosan és durva hangerõn.
Már kapcsoltam is ki a túlfeszvédõs elosztómat.
Aztán pár próba után rájöttemi, mi volt a baj.
Elmozdulhatott valahogy a VGA-m tápcsatija, nem kapott rendesen áramot és ez kezdett így sípolni.

Ebbõl kiderült számomra, hogy milyen alapos cég az Nvidia.
~ Még a halláskárosultakra is gondolnak, mert ekkora hangerõt még a szomszéd is meghallott.
~ Zsebszerzõdésük lehet a fülorvosokkal.
~ Nem bíznak a véletlenben, meg a Microsoftban, sõt még a saját driverükben sem. Mert az a bizonyos jelzés, hogy : " A VGA-d nem kap elég áramot, ezért a teljesítményt lecsökkentjük!" hibaüzi itt már smafu, meg se jelent, csak a hang, de az ütõsen.

Hát ma is tanultam valamit.

IMYke2.0.0.0
#16621
A szöveget a fordított fájlból másoltam ki, April reagálásait tessék figyelmen kívül hagyni, hiszen a választási lehetõséegktõl függ, hogy mit kérdez és mond. A lényeget, azaz Tobias szövegét tessék olvasni!

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16620
Talán segít.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16619
Akkor a TLJ története, Tobias szavaival:

A falfestmény, amire nézünk, az Egyensúly Falfestményeként lett ismert, és ezen képek segítségével fogom neked elmondani a történetünket, April Ryan.
Az Õrzõ Minstrum az Írások lapjain tette közzé, és ezeken a falakon, ezer évvel ezelõtt, hogy az elkövetkezõ generációk megtanulhassák és megérthessék az útjukat és jövõjüket.
Egyensúly volt és harmónia.
- Azt állítod, hogy akkor még csak egy világ létezett?
- Egy világ, egy Föld. Mágia és tudomány egyensúlyban volt egymással, mindenegyes élõlényben. A csillagok megtáncoltatásának és az élet teremtésének hatalma egyaránt a markunkban volt. De akkor, elkezdték ezt a hatalmat Ketté osztani, és saját, önzõ céljaiknak megfelelõen használták. A Világegyetem Egyensúlya veszélyben volt.
- A Draic... Azt hiszem, ezt a nevet már hallottam korábban...
- Draic-Kin, Drachen, Sárkányok - bármelyik nevüket is használjuk, õk maradtak az Egyensúly örök szolgái és felügyelõi.
Négy volt belõlük a Földön. És a négy közül, aki megalapította az Egyensúly Rendjét, volt az Õrzõ.
Az elsõ Minstrum arra volt utasítva, hogy a mágia és tudomány legyen szétválasztva, mielõtt az Egyensúly felbomlik és elmondhatatlanul nagy katasztrófát okoz. A Föld két egyforma részre osztatott...
Arcadia és Stark... Mágia és tudomány... Káosz és rend.
Az elsõ Õrszem volt a Tizenhárom. Hat tudós, hat mágus, és az Egy, aki köztük állt. A Draic Kin. A mentorunk, a felügyelõnk, a tanult vezetõnk. Mind a mágiának, mind a tudománynak azt a nehéz feladatot kellett végrehajtania, hogy egy világból kettõt alkosson.
- Nem volt veszélyes ekkora erõ használata az Egyensúlyra?
- Igen, és így ezért építettek egy tornyot az erõik irányítására és fókuszálására a Szétválasztás során. A Kin-ek egy korongot hoztak magukkal, egy olyan korongot, amit a világuk tüzében kovácsoltak. Elhelyezték a torony alapjánál és a Szétválasztás középpontjában, a korong és a torony eggyé vált - a tudomány és a mágia áramlásának véredénye lett. A kijelölt órában, a Tizenhárom eljött toronyba, és velük egy nõ is, kinek végzete már a születése elõtt eldöntettetett.
Ö lenne az elsõ Õrzõ, az Egyensúly emberi védelmezõje, ki ezer évig maradna a toronyban, hogy vigyázza a két világot, és biztosítsa, hogy a varázslat és a tudomány mindig egyformán áramoljék.
És így a szertartás megkezdõdött...
Miután elhagyták a tornyot, a Draic Kin-ek közül kettõ Stark-ba, a másik kettõ Arcadia-ba ment. A Hat, kik mindegyik világból érkeztek, alapították azt, amit most Örzökként, az Egyensúly Rendjének ismerünk. De közben Arcadia-ban, az Õrzõk gyarapodtak, Stark-ban nem. Stark, a varázslat emlékei és az Egyensúly nem maradhatott életben a természet - a logika és tudomány - törvényeinek új valóságával szemben... És hamarosan, nagyon hamar, Arcadia nem más lett, mint legenda, egy mítosz, tündérmese az arra fogékony gyerekek számára, és rémisztõ és szórakoztató történet a tûz körül.
És miközben még álmok bepillantást engedtek Arcadia-ba a kiválasztott Stark-beli alvók számára, ezek az álmok már csak álmok maradtak... és semmi több.
- át ennyi? Megfeledkeztünk a múltunkról, és Arcadia-ról, és többirõl? Akkor mi a baj azzal? És miért tûnik úgy, hogy a mágia átszivárog Arcadia-ból Stark-ba?
- Az egy másik, hosszú történet, de röviden elmondhatom, ha már bele vagy fáradva a történetekbe.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

via_mala
#16618
"még külön madárijesztõket is készítenek varjak elijesztésére"
Hmmm, nem rossz, de van egy ilyen is a párbeszédben utána, ami egyértelmûvé teszi a dolgot:

"I mean, crows are so stupid, they're scared off by straw people dressed in rags? And that's the name you come up with? Crow. Bah!"
"Úgy értem, hogy a varjak annyira ostobák, hogy egy rongyokba öltöztetett szalmaember elriasztja öket? És te ezzel a névvel jöttél elö? Varjú. Bah!"

Ha ebbõl valaki nem tudja kitalálni, hogy a madárijesztõrõl van szó, akkor már úgyis mindegy.



Más: én így írom: "Stark-on", "Arcadia-n", nem pedig "Stark-ban", "Arcadia-ban", mert "Földön", "Holdon", de "Naprendszerben", szóval a kérdés:

Stark az az egész világegyetem, vagy csak a Föld univerzális neve? Mert ha az elõbbi, akkor felül kell bírálnom a ragozásomat.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

IMYke2.0.0.0
#16617
Már akkor javítottam, amikor megkaptam a fájljaidat... <#nyes>
De ugye, ott lesz a tesztelés, aminél úgyis ki fognak bukni a hibák.

Írok rodimus-nak, már kezdek türelmetlen lenni.
amennyi szöveget kapott azt egy hét alatt le lehet fordítani. Két hete vannak nála.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#16616
Ez jobb, és torrentrõl lehuzható:

NFO for TinyXP Rev04

eXPerience Presents...
Windows TinyXP Professional SP2 Revision 04 Unattended CD

------------------------------------
TinyXP Rev04 Statistics

EXE and ISO Info...
Compressed EXE File Size in Bytes....... 127,774,258
Extracted ISO File Size in Bytes............ 152,016,896
Files on ISO.......................................... 2,320
Folders on ISO....................................... 86

------------------------------------
Windows Performance Info...

Operating System RAM Memory Usage = 45Mb (± 5Mb)
WINDOWS Folder = 366.2Mb
Running Processes on First Install = 14
Install Time for Windows = Seven Minutes

------------------------------------
Windows XP Pro Custom Added Features

eXPerience Spectrum Wallpaper
Integrated Service Pack 2 (WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe)
Registry Tweaks For Performance/Gaming/Internet
Windows Media Center 2005 Beta Version Theme (Royale)

------------------------------------
Integrated Critical and Recommended Post SP2 Hotfixes
(Windows Updates) up to 28th March 2006...

IE6.0sp1-KB905915-Windows-2000-XP-x86-ENU
WindowsInstaller-KB893803-v2-x86
WindowsXP-KB873333-x86-ENU
WindowsXP-KB873339-x86-ENU
WindowsXP-KB883939-x86-ENU
WindowsXP-KB884020-x86-enu
WindowsXP-KB885222-v2-x86-ENU
WindowsXP-KB885250-x86-ENU
WindowsXP-KB885835-x86-ENU
WindowsXP-KB885836-x86-ENU
WindowsXP-KB886185-x86-enu
WindowsXP-KB886677-x86-enu
WindowsXP-KB886716-v2-x86-ENU
WindowsXP-KB887472-x86-enu
WindowsXP-KB887742-x86-ENU
WindowsXP-KB887797-x86-enu
WindowsXP-KB888113-x86-ENU
WindowsXP-KB888240-x86-ENU
WindowsXP-KB888302-x86-ENU
WindowsXP-KB889527-v3-x86-ENU
WindowsXP-KB890046-x86-ENU
WindowsXP-KB890175-x86-ENU
WindowsXP-KB890859-x86-ENU
WindowsXP-KB891781-x86-ENU
WindowsXP-KB893066-v2-x86-ENU
WindowsXP-KB893086-x86-ENU
WindowsXP-KB893357-v2-x86-ENU
WindowsXP-KB893756-x86-ENU
WindowsXP-KB894391-x86-ENU
WindowsXP-KB894395-x86-ENU
WindowsXP-KB896344-v2-x86-ENU
WindowsXP-KB896358-x86-ENU
WindowsXP-KB896422-x86-ENU
WindowsXP-KB896423-x86-ENU
WindowsXP-KB896424-x86-ENU
WindowsXP-KB896427-v3-x86-ENU
WindowsXP-KB896428-x86-ENU
WindowsXP-KB896626-v2-x86-ENU
WindowsXP-KB898461-x86-ENU
WindowsXP-KB898900-v2-x86-ENU
WindowsXP-KB899587-x86-ENU
WindowsXP-KB899589-x86-ENU
WindowsXP-KB899591-x86-ENU
WindowsXP-KB900725-x86-ENU
WindowsXP-KB900930-x86-ENU
WindowsXP-KB901017-x86-ENU
WindowsXP-KB901190-x86-ENU
WindowsXP-KB901214-x86-ENU
WindowsXP-KB902400-x86-ENU
WindowsXP-KB903234-x86-ENU
WindowsXP-KB904706-v2-x86-ENU
WindowsXP-KB905414-x86-ENU
WindowsXP-KB905749-x86-ENU
WindowsXP-KB905915-x86-ENU
WindowsXP-KB908519-x86-ENU
WindowsXP-KB908521-x86-ENU
WindowsXP-KB910437-x86-ENU
WindowsXP-KB911927-x86-ENU
WindowsXP-KB912919-x86-ENU
WindowsXP-KB913446-x86-ENU


------------------------------------
Enjoy this fine release from eXPerience
Build Date: 13.04.2006

Release Date : Spring 2006

[merlinw.org]

Axon
#16615
Ezt keresem:
http://www.sg.hu/cikkek/45982/windows_fundamentals_xp_oreg_pc_kre

Jó lenne valahonnan beszerezni, mivel tele vagyunk régebbi win98-as gépekkel és némelyik ezt biztosan szépen futatná.

Axon
#16614
Gondoltam, hogy garanciás az alaplap így nem lehet baj.
Ezt az átalakító dolgot feltétlenül megnézem a boltban.

takysoft
#16613
"még külön madárijesztõket is készítenek varjak elijesztésére"
?

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

kirol
#16612
A tápkábeles dolog az érdekes. Csodállak, hogy egy új cuccon bevállaltad, hogy rádugom és megnézzük mi lesz, szétég e az egész, vagy nem.
Érdekes, hogy jó lett. Szerintem nem véletlen, hogy olyan széles!

Az én tápomból alapból olyan széles dugó jön ki, mint ami neked kellene. Nekem viszont az alaplapon csak a keskenyebb csati van. Viszont van a táphoz egy átalakító, amit összedugva a nagyból kicsit csinál.

serito
#16611
Vegyél egy 20-24-es tápátalakítót (kb 500FT) és a maradét 4 táp pin sem marad lefedetlen!

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

takysoft
#16610
csak annyit tennék hozzá, hogy semmiképp sem "ideát", mert a beszélgetés nem starkban történik.

Amúgy: igen lefordítottam a minstrumot, vestrumot, stb, de nagyon bénán, én gy érzem.
Imyke, ezeket akkor visszaírod
nálam instrum, father, minstrum vestrum, Írnok,Atya, Fõatya, és pápa lett.
ezeket mindenhol írd vissza akkor az eredetire, hogy egységes legyen.
Köszi

A pesszimista látja a nehézségeket a lehetőségekben, de az optimista látja a lehetőségeket a nehézségekben. (Winston Churchill) Spark of Insanity

Axon
#16609
A tegnapi gépépítésrõl tényleg csak annyit, hogy hipergyorsan összeraktam és pár perc alatt fent volt az XP és minden driver, semmi probléma nem volt, talán csak 3 apróság:
- Az alaplapra dugnám rá a tápegység csatlakozóját és az alaplapi csatlakozó jóval hosszabb. Ez már valami extended ATX vagy mifene. Mielõtt agyvérzést kaptam volna gyorsan kipróbáltam, hogy rá tudom-e dugni valahogy. Rádugtam és kimarad a végén az utolsó négy csatlakozó. Készítettem a poroltót, hogy ha kigyullad bekapcsoláskor a gép, akkor tudjak oltani. Csodák-csodája szépen beindult.
- A monitorkártyán két DVI csatlakozó volt, de az én TFT monitorom még sima vga csatlakozójú. Találtam a dobozban egy átalakítót, gondoltam kipróbálom hátha mûködik. Na most melyikbe dugjam, mivel két DVI csatlakozó is van rajta. Próba szerencse alapon bedugtam az egyikbe és mûködött.
- Már minden driver fent volt, gondoltam izzasszuk meg a rendszert. Próbálok indítani egy játékot. Hibaüzi nem indul. Így jártam a 2. majd harmadik játékkal is, de az már tett utalást a hangeszközre. Tényleg mondom, induláskor nem hallottam azt az idióta windóz dallamot. Megnézem és úgy néz ki, hogy vannak eszközök a multimédia csoportban. Mindegy elõ az alaplap cd-jét és telepítettem a hangkártyát. Ezt azért nem tettem, mivel a netrõl leszedtem a legújabb nforce 570-es chipkészlet driverét és azt hittem, hogy annak része a hangchip drivere is, így az alaplap cd-jét nem is használtam. Ezután már minden játék indult.

Call of Duty 2 1280x1024-ben fullra odanyomva minden, tökéletesen szaggatásmentesen ment. Így volt ez még néhány játékkal. Végre elindítottam a SW Knights of the Old Republic elsõ részét. Na ebben lehetett aztán mindent odatolni rendesen 1280x1024, 16 szoros anizotrópikus szûrés(!) (egyik játékban sincs ilyen nagy), 8 szoros élsimítás, minden fény, köd, robbanás efekt, szóval minden fullra. Nos ment ment szépen, de egy hangyafasznyit azért éreztem, mintha darabosabb lenne a kép a többi játéknál. Mondjuk ez csak azért tünt úgy mert szörnyen erre koncentráltam. Ami viszont gond volt, hogy pont ott volt mentésem, ahol nem sok ellenfél volt. Jó lett volna valami nagyobb harc, millió robbanással, lézerlövésekkel. Na ennyit a géprõl, részemrõl befejezve az élménybeszámoló. Teszteket nem tudtam készíteni mert nincs otthon ilyen programom, de azok csak úgy is számok lennének, vizuális élményrõl nem sokat mondanak.

IMYke2.0.0.0
#16608
Ja, és a videok fleiratozása is elkészült.



Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16607
Én is elismerésem fejezem ki a fordítócsapatnak és már be is hûtöttem néhány borostyán sört az ünnepéjes befejezéshez :-)

Andra
#16606
<#vigyor2><#vigyor2><#vigyor2><#vigyor2><#taps><#taps><#taps>

<#worship><#worship>

\"Have A Little Faith....\" by Ovis

serito
#16605
<#worship><#eljen>

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Atomreaktor
#16604
<#kacsint>

MerlinW
#16603
<#idiota><#eljen>

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#16602
Örexünk, wazzer ...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#16601
másfél év... huhh.. hogy repül az idõ..😊
Sõt.. szeptemberben lesz 6 éves a topik, illetve novemberben lesz 3 éves kis TLJ csapatunk😊

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#16600
Márcsak fránya 6% és kész a The Longest Journey!
Másfél év után ezt is megértük!

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16599
Nem, a végsõ szó mindig a tiéd, mint fordítóé - az elõzõekben is mindig hangsúlyoztam, hogy szerintem mi lenne helyes irány, illetve, hogy én miként fordítanám.
Olyan tartalmi fordítások esetében, ahol a Te fantáziád a határ, én nem szólok bele, hiszen eddig is jól megoldottad a problémákat.
S különben is, nem atyaúristen vagyok, hanem csak egy koordinátor 😊

Csak akkor korrigálom, ha egységesíteni kell valamit - tehát, ha olyan fogalmat használtok, amit vagy én már másképp fordítottam, vagy másként fordítanék, vagy mivel a történetbe nem illik bele, ezért illdomosabb árnyaltabban fogalmazni.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

via_mala
#16598
Az én fordításom így néz ki jelen pillanatban:

"Renden. Varjú. A legsunyibb, legmocskosabb, leginkább megvetett madár ott. Mintha repülö patkányok lennének, még külön bábot is készítetek varjú ijesztésre, hogy elüzzetek bennünket, ugye?"

A varjúijesztõ lehet, hogy játékos, de félek, hogy sokan erõltetettnek éreznék. Persze a végsõ szó a tiéd.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

IMYke2.0.0.0
#16597
Én varjúijesztõ-re fordítanám. A játékossága, és nem-földisége miatt. Tehát, ebben is egyet értettünk. <#buck>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

serito
#16596
Így már más akkor nem szóltam. Holnap remélem beszámolsz az esti örömökrõl és kéjrõl amit átélsz!!

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

via_mala
#16595
Hopp megvan az utolsó mondatra a magyarázat:

Right. Crow. The sneakiest, dirtiest, most despised bird there is. They're like flying rats. You even have something called a scarecrow to chase us off with, don't you?

Tehát igenis a közönséges földi varjúra gondolt, csak hát azt itt nem becsülik túl sokra.
És máris itt egy újabb bökkenõ: a scarecrow magyarul ugyebár madárijesztõ, de szó szerint varjú-ijesztõnek kellene fordítani, hogy legyen értelme az utolsó mondatnak.

Most légy okos, Domonkos!

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

Axon
#16594
Ez egy régi alaplap, elmúlt 1 éves, így már nincs gar rajta.

Az új alaplapom, mait ma vettem otthonra, azt még nem tudtam kipróbálni, mivel itt gályázok a melóhelyen. Az majd az esti programom lesz :-)
Arról viszont nem tudok élõben közvetíteni, mivel otthon nincs netem.

IMYke2.0.0.0
#16593
That why you gave me the name "Crow"? Oh, I thought it was nice, all right. Real ring to it. Until I found out what a crow actually is, over there in Stark. =

Ezért adtad nekem a "Varjú" nevet? Ó, azt hittem ez valami szép dolog, rendben. Igazán úgy hangzott. Mígnem rájöttem, hogy mi is a varjú igazából, ideát, Stark-ban.




Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kirol
#16592
Nem az új gépérõl beszél szerintem, hanem egy régi gari nélküli munkahelyirõl.

via_mala
#16591
Oké alapban és is kanyonnak fordítottam, de az ötödik begépelés után kezdte bántani a szemem, ezért gondoltam megkérdezem az érdekelteket.

Egyébként megintcsak a munka rovására, de már 130 sort haladtam a 79_00.txt-vel. Van is itt egy kemény dió:

That why you gave me the name "Crow"? Oh, I thought it was nice, all right. Real ring to it. Until I found out what a crow actually is, over there in Stark.

A középsõ 2 mondat a kritikus, hogy hogyan lehetne lefordítani, hogy értelme is legyen, meg valahogy illeszkedjen is két másik mondat közé.
Mondjuk az sem tiszta, hogy mire gondol az utolsó mondatban? Talán a crowbar-ra céloz?

Persze ez is tipikusan egy mellékes párbeszéd a játék végigvitele szempontjából, de hát ha már egyszer magyarítunk, csináljuk a lehetõ legjobbra.

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

serito
#16590
Az a gyanúm, hogy a lapoddal gond van. Létezik 3 mapos garcsere abban a boltban ahol vetted? Ha igen még egy kis teszt után vidd vissza! Bár látatlanban ....

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16589
Köszi már csak az kell nekem 30 fog meleg és 5 fokos sör! :-)

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Axon
#16588
1 lan van benne az is sima 100-as.
Most csináltam egy vezércselt és az egyik PCI slotba beletettem egy hálókártyát, az alaplapit pedig letíltottam a BIOS-ban.
Így most tökéletesen mûködik.
Véssétek fel végtelen hosszú hibalehetõségetek listájára ezt az esetet is :-)

IMYke2.0.0.0
#16587
BIOS-ban tiltsd le az (egyik) hálókártyát (ha kettõ van benne - dual gigabit).

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#16586
Kanyon...
Emlékeim szerint, én is azt használtam.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Axon
#16585
Alaplapra integrált hálókártya van rajta, mint manapság szinte minden alaplapon.
Elvégeztem újabb 50 tesztet és ugyanaz az eredmény. Ha bedugom a háló kábelt elmegy a kép. Na persze csak ha aktív kábelt dugok bele aminek a végén egy switch van. Ha anélkül dugom be akkor minden megy tovább. Kábelt is kicseréltem és másik switchbe is bedugtam és ugyan az az eredmény.

serito
#16584
Nekem a kanyon a szimpatikus.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

serito
#16583
Alaplap????

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Axon
#16582
Na ilyet még nem kettyintettem. Ha bedugom a háló kártyába az utp kábelt, akkor elmegy a kép 4-5 mp alatt, aztán újra indításkor is elmegy a kép vagy elõ sem jön. Ha kihúzom akkor mûködik tökéletesen. Annyira, hogy fel is telepítettem a winxp-t a gépre. Amikor a telepítés kész volt, akkor megint bedugtam a kábelt és megint elment a kép.
Szoptatok már ekkorát? :-)

via_mala
#16581
TLJ fordítás:

A "canyon"-t minek szeretnétek látni a fordításban?

kanyon, szurdok, ...?

- Mi a különbség a tudatlanság és az apátia között? - Nem tudom, de nem is érdekel. %%%%%%%%%%% A System Shock 2 multiban is extázisba ejt! %%%%%%%%%%%

kirol
#16580
Jó nyaralást!
Pont jókor mész, mert szerdától az idõjósok szerint jön a 30egynéhány fok.

serito
#16579
Vettem, és tényleg rohadtul elírtam, még így is elpirultam hogy nem láttok.
Ennyit tesz, ha az ember kiesik a ritmusból, és mi jön még ezután.?
A hét közepétõl megyek nyaralni családdal a magyar tengerhez. Majd utána milyen hülyeségeket fogok írkálni. 1 hét sörözés, parti...stb.

Core i7 920@4Ghz|Thermalright TRUE Black|GigabyteEX58-UD5|3X1GB Kingmax 1333| 2x250GB SATAII|MSI 4870 1GB OC|Corsair TX650W |LG 2252TQ TFT|VistaUltimateX64

Axon
#16578
A melóhelyre én is 754-es AMD-ket szoktam venni, sempronokat természetesen.
Internetezni és vördözni bõségesen megfelelnek.
Éppen most is sz@rakodom az egyikkel.
Le is írom a problémámat.AMD sempron 2600 + soltek sl+kt600+c1l alaplap meg egy nvidia 440mx videokari. Az egész néha gondol egyet és elmegy a kép. Beraktam egy másik videokarit, amin ventilátor is van és azon jól látszott, hogy egyszer csak kikapcsol a ventilátor és elmegy a kép, de a gép "búg" tovább. Olyan mintha hirtelen megszünne az AGP slot áramellátása. Az alaplap most múlt 1 éves, így már nincs rá garancia. Van amikor hónapokig mûködött, de mint például most, egy jó fél órán át lekapcsolt 10-20 másodperc után.

kirol
#16577
Amúgy gondoltam, hogy csak elírtad, de mivel 2x egymás után sikerült, gondoltam cikizésképpen beírom.<#integet2>