1129
lézeres-szem-műtét
  • antistatic
    #689
    Tapasztalatokat nem tudok mondani de tudomásom szerint a restor lencsék manapság elég modernnek számítanak,és jó vélemények hallhatóak felőlük.Ha pedig az orvosok biztato dolgokat mondtak akkor ne aggodj.

    Amugy a beültetés utáni hónapok idáig milyenek voltak?

  • bario
    #688
    nálam nem szürkehályog volt hanem multifokális szemüvegem volt távolra 2.5ös közelre 4.5ös.Mostmár nincs szemüvegem,nagyon jól olvasok de a távollátásomnál jelentkezik a fényudvar,ami kicsit zavar.nemcsak éjjel hanem nappal is.azért szeretném tudni hogy másnál is igy van-e?
  • kaposi1
    #687
    Szipán Martin Fotóművésznek is most ültették be!
  • [NST]Cifu
    #686
    A lézeres szemműtét topicban érthetően kevés szó esik egy szürkehályog kezelésre szolgáló műlencse-beültetésről. ;)

    Egy rokonnak csinálták nemrég, de nem vagyok vele állandó kapcsolatban, részleteket nem nagyon tudok. Amit meséltek az annyi, hogy már csaknem félvak állapotból hozták vissza, és nagyon elégedett, teljesen komplikációmentes volt az eljárás.
  • bario
    #685
    egyébként nekem azt mondták hogy a fényudvar kb 1 év múlva "áll"be.Megkell szoknia az agynak és majd korrigálja.Hát én türelmesen várom 4 hónapja de még nem sok javulást vettem észre.
  • bario
    #684
    már régóta figyelem a beszélgetéseiteket de olyat ami nekem volt még nem találtam.nekem RESTOR lencséket ültettek be a Margitszigeten.Van e valaki akinek szintén mert jó lenne tudni hogy ők hogy viselték.
  • [NST]Cifu
    #683
    +1,5-től felfele műthető, az alatt nem nagyon vállalják. Hogy cilinderes szemüveget hordasz, az csak annyit jelent, hogy asztigmiád van feltehetően, ez nem kizáró ok, de én mindenképpen azt mondom, hogy menj el vizsgálatra, akkor úgy is megmondják, hogy ezt lehet-e műteni vagy sem.

    Nekem valós szemtengely-ferdülésem van (nem csak asztigmia) és így is megműtöttek, az eredmény pedig jobb lett, mint vártam...
  • antistatic
    #682
    ha +-os a szemem és a balon 0.5-ös a cilinder akkor még műthető?
  • [NST]Cifu
    #681
    A műtét után egy hétig biztos, hogy jobb, ha otthon maradsz, kb. egy hét után jutsz el oda, hogy a mindennapos élethez szükséges dolgokhoz már elég jól látsz. Ahogy írtam, az első 3-5 nap idején túl sok mindent nem tudsz csinálni.
  • antistatic
    #680
    Köszönöm a választ,bár azt hiszem kicsit félreértettél.Azt hogy "akadályoz" nem a napszemüvegre,hanem a műtétre értettem(azt is hogy a tanulásban mennyi ideig?/de gondolom nem sokáig).Amugy köszi:)
  • [NST]Cifu
    #679
    A napszemüveg miben akadályozná a tanulást? Hacsak nem testnevelési / sport tagozatos intézményről van szó, ahol a kültéri edzéseken esetleg néha furcsán nézel ki az állandó napszemüveg viseléstől, más akadályozást nem tudok elképzelni. A napszemüveget csak kültéren kell viselni, nappal. A "lazább" dolgot sem értem. 6 hónapig csak napszemüvegben mész ki nappal kültérre. Ennyi. Ez mégis miben akadályozna, mi miatt nem tudnád viselni a napszemüveget? Pláne úgy, hogy akkor amúgy is pont nyárra esne ez az időszak?

    Viszont. A PRK műtét után kb. egy-két hétig az olvasással lehet, hogy lesznek gondok (az első 3-5 napban biztos), ezért a tanulásban ez az időszak valóban problémás lehet, ezt nem árt figyelembe venni.
  • antistatic
    #678
    sziasztok,még nem vagyok 18 de gondolkozok a műtéten.Januárban(érettségi előtt)töltöm a 18-at.Szerintetek ha pl.február-március fele elmegyek műtétre az akadályozni fog-e a tanulásban?
    Ill. a prk kezelés után 6 hónapig szigorúan kötelező-e a napszemüveg használata vagy 3-4 hónap után már kicsit lazábban is lehet e venni?
  • Juice78
    #677
    Köszi Cifu a kimeritö valaszt!
    Nem kell felni, nem fogok semmi örültsegre vetemedni elkeseredesemben. Csak tudni akartam, hogy ez igy tenyleg termeszetes jelenseg-e vagy akar a doki a sajat mühibajat akarja eltusolni...
    Az erdekes, hogy belekapni veletlenül pont a jobb szemembe kaptam, a bal az eddig valahogy meguszta, megis az a gyengebb. Különben van itthon snellen tablam, amivel eleg jol meg tudom allapitani, hogy javult-e vagy sem. De persze a legtisztabb ha megbeszelek köv hetre egy idöpontot a dokinal, es persze kivarok. Remelem azert a 3 honap utan beall mindkettö egy kemeny 100%-ra :)
    Boldog Husveti Ünnepeket mindenkinek!
  • [NST]Cifu
    #676
    Berátomnak elég decens (-7 dioptriás) szemeivel is volt hasonló, az egyik szeme gyorsabban gyógyult mint a másik, igaz nem ilyen drasztikus különbséggel (100% és 120% volt nála, ha jól rémlik).

    Ezen szemtréning és hasonlóak nem segítenek, mert a szaruhártya hegesedése a kiváltó ok, azt pedig az eféle dolgok ugye nem befolyásolják.

    Az érzés keveset jelent egyébként, ami mérvadó, ha normális helyen (optikusnál, orvosnál vagy szemészeten vízus táblával) ellenőrzik.

    A lehetőségek egy laikus (ie.: nem szemorvos) szemszögéből:

    1.: Tényleg ennyire különbözően gyógyul a két szem. Egy-két hónap után fogsz erre választ kapni. A szemed még csak most gyógyul, és sokat változik az elkövetkező egy-két hónapban (nekem 1 hónaposan kb. 20% különbség volt a két szemem között, most három hónaposan az eltérés nem mérhető, mindkét szemem 100%-os).

    2.: A bal szemedet valami károsodás érte. Ha a lézeres klinika volt az, ahol ellenőrizték, ott valószínűleg felfedezték volna ennek nyomait. Ilyesmi lehet az, hogy valami károsította a hegesedő hártyát (belekaptál a szemedbe, UV sugárzás érte, stb.). Ez esetben szintén csak követni kell az utasításokat, és remélni, hogy lassan a bal szem is beéri a jobbat a hegesedés terén.

    3.: Valami okból az egyik szemed tényleg rosszabb, mint a másik. Erre példát én is tudok, de ott nem egy hónaposan, hanem (talán két évvel?) a műtét után már egészségesen kezdett el az egyik szeme romlani, ráadásul úgy, hogy addig a két szeme mindig azonos dioptriájú volt.

    Akár hogy is, én azért azt javaslom, hogy ilyen esetben keresd fel a klinikát, kérj konzultációt. Ha egy hete voltál vizsgálaton, akkor 3 hét múlva amúgy is mész megint, tehát "viszonylag" hamar amúgy is kiderül, hogy javult-e vagy romlott a helyzet.

    A kétségbeesésben bevállalt varázsmegoldások viszont sokszor inkább rontanak a helyzeten, mint használnak, így én azt javaslom, hogy első körben nyugodj meg, és hideg fejjel gondold át a dolgot. ;)
  • Juice78
    #675
    Sziasztok! Marc 5-en volt a PRK szemmütetem (Tehat most 4 hete). Mindket szemem -3,5-es volt, tehat semmi extra. Azota az törtent, hogy feltünt, az egyik szemem jobb mint a masik. Söt elmentem a dokihoz, hogy nezze mar meg mi van, es kiderült a jobb 110%-os a bal meg csak 70%-os. A doki azt mondta, hogy ilyen elöfordul, csak az fura hogy ekkora különbseg van a 2 szem között, es hogy 3 honappal a mütet utanig meg javulhat. Addig is csepegtessek a balba többet az egyik szemcseppböl. Ez 5 napja volt es azota ugy erzem megint romlott a bal. Hat en nem szeretnem, hogy ez igy maradjon es föleg nem hogy meg romoljon tovabb. Volt vkinek hasonlo tapasztalata? Mit lehet ilyenkor tenni? Pl a szemtrening segitene? Vagy varjam ki a 3 honapot, mert meg siman megjavulhat? Legyszi segitsetek, mert elegge el vagyok keseredve. Köszi!
  • tibea13
    #674
    Köszi szépen! Minden egybevetve azt hiszem ők lesznek a nyerők!
  • [NST]Cifu
    #673
    Őszinte leszek, eddig nem is hallottam róluk. Tavaly ilyenkor úgy tudtam, hogy összesen három helyen végeznek ilyen műtétet, az Optik-Med-nél, a Focus-Med-nél (e kettő tulajdonosa azonos) és az Optimmumnál. Ezen kívül Székesfehérváron és talán Pécsen (?) volt még lehetőség erre, de őszintén szólva nem vagyok ezekben biztos.

    A St. James Klinikáról ahogy nézem 2009. Júniusától lehet információkat találni, tehát viszonylag új szereplők a piacon. Annyiban eltérnek a "hagyományos" lézeres klinikáktól, hogy átfogóbb szemészeti vizsgálatokat és műtéteket vállalnak, tehát például foglalkoznak műlencsével, szürke-hályoggal, lézeres szemfenék kezeléssel, stb.

    Miután itt eddig nem kerültek szóba, kétlem, hogy bárkinek is lennének tapasztalataik velük kapcsolatban, ettől függetlenül az áraik normálisak, és a fotók alapján a berendezések, az egész klinika is rendben van. Annyiból előnyös lehet megpróbálni, hogy náluk valószínűleg nincs olyan hosszú várakozási sor mint az Optik-Mednél vagy a Focus-Mednél, tehát kevesebbet kell várni.

    Őszintén, ha most per pillanat gondolkodnék azon, hogy hova menjek, és náluk egy héten belül adnának időpontot, míg az Optik-Mednél egy hónapon belül nincs időpont, és tuti adnék nekik egy esélyt...
  • tibea13
    #672
    Sziasztok! Tudna nekem esetleg valaki információt írni a St. James Klinikáról? Szimpatikusnak tűnik, de azért kíváncsi lennék a tapasztalatokra is. Köszi.
  • Aleana
    #671
    Ezek jó hírek Cifu :)

    Én még mindig kitartóan várom az április 12-t...
  • [NST]Cifu
    #670
    Kicsit felhozom a topicot. Múlt szerdán voltam a három hónapos kontrollon, a szemem rendesen javul tovább, bal szem és jobb szem egyaránt 100%, két szemmel pedig 125% látásélesség. Érdekesség, hogy én is át kell térjek a Flucon szemcseppre, mivel az Efflumidexxel valami gyártási probléma van, és hiánycikk. :S
  • [NST]Cifu
    #669
    Fényudvart én is látok, tehát ez még nálam sem szünt meg teljesen, de azért sokkal jobb, mint volt egy hónaposként...
  • McLeo
    #668
    Én tartok attól, hogy valaki belereflektorozik a szemembe és akkor baj lesz...

    Amúgy így két hónappal utána sem szűnt még meg ez a vacak fény-torzulás(vagy hogy hívjam...) éjcaka. Te hogy vagy ezzel? nálad már okés?
  • [NST]Cifu
    #667
    De arra készülj fel, hogy 1-2 hónapig nem fogsz tudni vezetni éjjel, mivel a fények nagyon zavaróak.

    Én két hét után vezettem ár éjjel. Nem azt mondom, hogy nem zavart egyáltalán a szembejövők fényszórója, de elviselhető volt azért bőven. Kb. egy hónap után egyáltalán nem okozott problémát.
  • McLeo
    #666
    A fájdalom(ha van) teljesen egyénfüggő. Én teljesen szerencsésnek mondhatom magamat, mert szinte nem éreztem fájdalmat, csak a harmadik napon volt egy nagyon nagyon szar kétórám akkor az nagyon gáz volt, de egyik pillanatról a másikra elmúlt. Csak kellemetlen érzésem volt kb 1,5 napig - olyan volt, mintha ömlött volna a könny a szememből, de valójában nem - és ezen csak az altató tudott volna segíteni. Amúgy egy jótanács: ha felállsz és mászkálsz, akkor simán nyitva tudod hagyni a szemedet és nincs az szemkönnyező érzés. De lehet ez is egyénfüggő.

    Felkészülés a műtét utáni napokra:
    - minden bútort elpakolni a vonulási útvonalból
    - felkészülni 3 napnyi zenével(mondjuk én hangoskönyvet hallgattam)
    - beszerezni pár altatót(minél többet alszol annál kevesebb kellemetlenséget kell elviselned)
    - sok sok zsebkendőt vegyél
    - intézd el, hogy legyen egy hely, ami a legnagyobb napsütésben is vak sötét, hogy el tudj oda menekülni, ha épp olyanod van
    - 100% UV szűrős napszemcsi beszerzése, de olyan ami a szemedet teljesen takarja és ne olyan, ami fölött, alatt, mellett besüt a nap... mivel akkor kidobott pénz a műtétre és a napszemcsire
    - nem baj, ha valaki ott van veled 24 órában. Egyszerűbb ha őt ugráltatod, mint hogy Te tapogatózol félvakon:)

    3 nap után már minden okés lesz tuti. én pl. a 6. napon már vezettem

    De arra készülj fel, hogy 1-2 hónapig nem fogsz tudni vezetni éjjel, mivel a fények nagyon zavaróak.
  • mandm
    #665
    Köszönöm a válaszokat!
    Bízom abban, hogy én az az egyén vagyok, aki könnyedén átvészeli
  • issti
    #664
    Fájdalomcsillapítót Algoflexet, Cataflamot ajánlottak (nem az OM-nél műtettem). Szerintem a Cataflam sokkal hatásosabb, bár az első 2 napban nekem még az is kevés volt. Mivel külön műtötték a két szemem, a második műtétre kértem egy erősebbet (Contramal). Nagyon egyénfüggő a fájdalom. Van aki lazán átvészeli, de nekem az első éjszaka borzalmas volt. Többször arra ébredtem, hogy megőrülök a fájdalomtól. A negyedik naptól már nem volt vészes, és most is azt mondom, hogy megérte. Hajrá, sok sikert!
  • [NST]Cifu
    #663
    Pontosan már nem tudom, milyen fájdalomcsillapítót adtak, de a legjobb megoldás az altató (azt is adnak). :)
  • mandm
    #662
    Sziasztok!

    Két hét múlva megyek vizsgálatra a Optik-Medhez. A kérdésem az, hogy a PRK után fájdalomcsillapításhoz ők milyen gyógyszert adnak? És ti mit használtatok, esetleg?
  • Aleana
    #661
    Nekem azt mondták, kb 3 hónapig kell majd viselnem (az első 1 hónap az intenzívebb tényleg).
    Igazándiból nem bánom, a lényeg, hogy jó legyen a szemem - ha meg ehhez napszemüveg kell, hát akkor hordok :)
  • [NST]Cifu
    #660
    Nem-nem. Az Optik-Med reklámanyagában is benne van (ücsörögtem párszor a váróban, már lassan kívűlről fel tudom mondani :D), hogy IntraLasik esetén egy hónaoig napszemüveg viselése szüksgées, hiszen itt van hegesedési időszak, csak persze sokkal kisebb felületen, mint a PRK-nál.
  • kaposi1
    #659
    Megmondom őszintén nem is értem ti miről beszéltek!
    Nekem Lasik műtétem volt és egyetlen percre sem viseltem utána napszemüveget.
    Aleana meg ha jól olvasom Intra Lasik műtéten fog átesni.
    Neki meg pláne hogy nem kellene hordania minden körülmények között.
    De hozzáteszem az én műtétem Novemberben volt akkor nem igazán volt napsütés.
    Nyilván tűző napban én is felvettem volna, de akkor műtét nélkül is hordom.
    A napszemüveg tartós viselése a PRK műtét velejárója.
    De persze mindenki úgy biztosítja be magát ahogy gondolja.

  • Aleana
    #658
    Köszi szépen, abszolút kielégítő válasz :)
  • [NST]Cifu
    #657
    Bemész egy nagyobb optikai szalonban, és annyit mondasz, hogy 100%-osan UV szűrő napszemüveg kell (azt fogják mondani, hogy mind az, de akadnak olyanok azért, amelyek nem - tapasztalat), és célszerű egy árkategóriát mondani. 10e Ft alatt én mondjuk nem találtam igazán, 12-15e Ft környékén azonban már elég korrektek vannak. Arra figyelj, hogy a szemüvegnek jól illeszkedőnek kell lennie, az nem jó, ha például felül vagy oldalt be tud sűtni a nap. Nekem egy jó nagy, "fél arcot" befedő maffiózó szemüveg lett a választásom, egyszerűen azért, mert annál aztán sehol sem süt be semmi. :)

    Márka terén szerintem nem érdemes kötődni, olyat vállasz, ami tetszik, ami jól fed, és nem utolsó sorban, ami azért elég strapabírónak néz ki. Feltehetően egy-két hónapon át még te is csak napszemüvegben mész csak ki nappal a levegőre, a sok fel- és levevés a gyengébb szerkezeteket megadásra kényszerítheti. Kerüld az olyanokat, amelyek már próba közben érezhetően "kotyognak", vagy láthatóan nagyon vékony anyagból van a száruk és a szár illetve a keret csatlakozása.
  • Aleana
    #656
    Köszi :)

    Még valami: tudtok nekem valamilyen szemüveget ajánlani? Melyik márkát érdemes nézni, mit figyeljek nagyon azon kívül, hogy 100% UV szűrős legyen...
    Jó lenne valami emberi árkategóriában maradni...
  • [NST]Cifu
    #655
    Nem agyműtét hajtanak végre, felesleges túlzásba vinni a vitaminbevitelt. Arra ügyelj, hogy lehetőleg azért ne betegen vagy sérülten menj be. Ennyi. :)
  • Aleana
    #654
    Sziasztok!

    Voltam ma vizsgálaton az Optik-Mednél, és ha minden jól megy, akkor úgy tűnik, áprilisban megyek Intra Lasik műtétre.

    Vannak tanácsaitok a műtét előttre? Olvastam, hogy érdemes vitaminokat, erősítőket szedni.. Erről tudtok mondani valamit?
  • McLeo
    #653
    A recept egyszerű:

    1. Olvasd végig ezt a fórumot
    2. Kérdezz bátran, bármiről
    3. Menj és nyugodt szívvel vállald a beavatkozást
    4. Fedezd fel milyen jó az élet szemüveg nélkül:)

    még kérdés?:)
  • kaposi1
    #652
    Szerintem itt mindenki olyantól kérdezhet, aki már túl vannak rajta.
  • TDomi
    #651
    Ha van valami amit nem találtál meg a fórumon és fontosnak érzed nyugodtan kérdezz. Szívesen válaszolok a kérdéseidre. Nekem is sok volt amikor eldöntöttem hogy bele vágok a műtétbe. Egyáltalán nem fájt a műtét csak egy picit kellemetlen mert kipeckelik a szemed míg műtenek.
  • vénfarok
    #650
    végigolvastam, tényleg hasznos volt. köszi