3669
Shadows of Amn - A saga folytatódik...
  • Atisz #3488
    A 89000 xp-t már akkor eléri az ember, amikor a Baldur's Gate-be vezető hidra rálép... a kiegészítővel meg a 161000 kb. Durlag's Tower közepére összehozható.

    A Black Pits azt hiszem az újrakiadók kreálmánya, arról fogalmam sincs.

    BG 2-ben nem fenyeget a veszély, hogy eléred a limitet :)
  • Atisz #3485
    A sztori miatt nem, Durlag's Tower egy sima megnehezített daráló, mint a Watcher's Keep a 2. részben. A farkas szigetnek szintén semmi köze a főszálhoz, viszont nagyon hangulatos és gyönyörű a helyszín. Mindenképp ajánlott végigjátszani.
    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2017.12.05. 16:55:43
  • silverchain
    #3484
    Az alapjátékban a cap 89000, a Tales of the sword coast-ban 160000. Ha megcsinálod Durlag tornyát, második Candlekeep után már a cap-en vagy. És akkor még nem is voltál a jég szigeten (fontos a stoneskin spell miatt), meg a farkas szigeten.
  • silverchain
    #3482
    Na, ez jó kis küzdelmes epizód volt, tele lettél cuccal, mint a csuklós busz:)
    Igen, ahogy haladsz lefelé, egyre nehezebb. (4-dik szinten főboss stun-ja eléggé szivatós.) De ja, érdemes második Candlekeep után megcsinálni, mielőtt visszamész Baldur városába. (Bár az Xp cap miatt inkább siet az ember befejezni BG1-et, hogy nekiálljon végre a második résznek:)
  • astra14
    #3476
    Sziasztok! Volt már valakinek ilyen problémája a játékkal? Mi rá a megoldás? Uninstall és reinstall nem segitett... :S Tegnap még hibátlanul indult a játék,leállítottam,ma kapcsolnám be és semmi..eredeti,steam-es,rákattintok a játékra..irja h fut,majd pár pillanatig irja hogy szinkronizál aztán semmi...valakinek valami használható ötlet? köszönöm!
  • silverchain
    #3475
    Egy teljes Ankheg páncél van Naskel városában, a földműves mezőn egy földhányásban a térkép délnyugati részén. El van dugva, ezért szakaszosan kell tab-olni, és látni fogod.
  • Seib
    #3473
    Sziasztok! Bocs a hülye kérdésért, próbáltam vissza olvasni de nem találtam választ. Az androidos EE verzióra nem tudja valaki hogyan kell rátenni a magyarítást? Előre is köszi a választ!
  • silverchain
    #3472
    Ahogy belépsz a toronyba, van középen egy nagy csiagalépcső felvelé. Ha a másik oldalára kattintasz, akkor meg lefelé vezet. Egyébként elég nehéz, full plate-s (Beregostban lehet venni) tank, vagy ankheg páncél ajánlott. (Az utóbbi Nashkelben van még, nem szedted össze:)
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2017.11.29. 16:45:41
  • silverchain
    #3470
    A földszintről nyílik a lejárat a pincébe, onnan egy titkos ajtón (csapdafelderítés) keresztül a lejárat a kazamatákba.
  • silverchain
    #3468
    Ez eddig jó, de félbehagyod? Az alsó 4 szinttel mi lesz? Az az igazi kihívás:)
  • silverchain
    #3466
    Uh, most jön Durlag tornya? Teljes kipucolás lesz? Mert akkor a hardcore mode indul:D
  • astra14
    #3464
    vannak azért érdekességek a felújított változatban,mikor bementem a cirkuszba és megöltem a félszerzetet, a cirkuszos lánya,az Aeriel vagy ki nem változott vissza :D
  • astra14
    #3463
    köszi :)
  • silverchain
    #3462
    Ja, az avatart. Azt ne üsd, mert a sebzés gyógyítja. Használj rá gyógyítás varázslatokat, és megadja magát.
  • astra14
    #3461
    igan,a kultisták,de nem az a sokszemű beholder,hanem tovább mentem le a mélybe és egy régi templomnál vagyok,mert valami pálcát keresek
  • silverchain
    #3460
    Mármint a csatornában lévő kultista területre gondolsz, aminek a végén egy nagy Beholder van? Vagy használod a rift device-t, vagy magas szintű partid van, és anélkül ölöd meg.
  • astra14
    #3459
    sziasztok! Athkatla városában vagyok még csak,a csatornában csinálom a küldit amit a tamplomnegyedben kell,ahol a vakok ellen kell harcolni :D na a lényeg az h sehogy sem tudom megölni a küldi végén azt a sárkányt vagy mit,mindig azt nyomatja h a gyülöletből táplálkozik... ötlet valaki? mivel lehet leszedni mert már ellöttem rá az összes varázslatom stb...
  • jocika
    #3456
    magyaritasok.hu-n nézz körbe!
  • astra14
    #3455
    Sziasztok! Megvettem steam-en a BG II - EE-t és az lenne a kérdésem h van e hozzá komplett magyarosítás? régen játszottam vele,volt hozzá valami,de az nagyon hiányos volt! köszönöm :)
  • Calver
    #3453
    savnyilak helyett amúgy második szintű über varázslat a Horror... oké, le kell vadásznod utána a szétfutó ellenfeleket, de ellenfelek kiütése > sebzés.

    szerk: vagy Web, sőt, az talán még jobb is... viszont ahhoz meg íjászok kellenek vagy a varázslatra immunis karakterek, ami első részben nehezen összehozható.
    Utoljára szerkesztette: Calver, 2017.11.14. 20:21:20
  • silverchain
    #3451
    És ha adhatok egy tanácsot, mielőbb szerezz be egy melf savnyila varázslatot, Agannazar perzselőjét meg töröld ki a varázskönyvedből örökre:) Rossz nézni, ahogy a varázslód páncél és védelmi mágia nélkül rambózik vele az első sorban:)
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2017.11.13. 10:36:49
  • Daermon
    #3450
    Jaja, plusz elég könnyű is szerintem. + egy jó mágus is csatlakozhat hozzád.
  • silverchain
    #3449
    Csak azért gondoltam a bányára első körben, mert ott egy könnyen megszerezhető +2-es kard, ami sokáig jó. Na mindegy, remélem viszed tovább a main karit a második részbe is:)
  • Atisz #3448
    A kijáratnál csúnya dolgok vannak, de a sztorit követve korán kell odamenni.
  • silverchain
    #3446
    Na igen, de Beregostban mindig elunom a házról házra járást:)
  • Daermon
    #3445
    Érdekes, én meg mindig inkább neki ugrok egy új karival :D
  • silverchain
    #3444
    Na, eész jók a videók, legalább nem kell elkezdenem 6-szor is a teljes szériát, nézem, hogy mások hogyan haladnak. (Érdekes pl, hogy Nashkel bányáiban még bnem voltál.) Legalább merítek ötleteket. (Bár az első két videó alapján sok esélyt nem adtam volna a partinak, de majd a nagyvárosban kiderül, mennyire fejlődtek:) Csak így tovább.:)
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2017.11.11. 09:35:54
  • silverchain
    #3441
    Nem, a paladinnal olvastad el valóban, de csak a fő karakter számít:)
  • silverchain
    #3438
    Képes voltál NPC-vel elolvasni a stat növelő könyvet?:) Pazarlás.
  • Atisz #3435
    3-as szintű papi (druida nem tudja) varázslat a csontvázidézés.

    A mentődobásokkal az a baj, hogy a critical hitnél (amire ugye 5% az esély) automatikusan jön a bukás és akkor ugyanúgy kővé változik.
  • Andule
    #3434
    A Beregost-ban felveheto torpe csavo (Kagain tan a neve) eleg jo mentovel megy szal ha azt megspekeled meg egy +5 mento mindenre potival akkor o eleg jol tankol amig az ijaszok szetcincaljak a baziliszkuszokat. Az a potion meg emlekeim szerint viszonylag gyakori es nem tul draga/konnyen lophato.
  • Daermon
    #3433
    A követ hússá változtató tekercs az jól fog jönni, az egyik társ megszerzéséhez ;)
  • Atisz #3430
    Elég drága, bár tény, hogy legalább jó hosszú ideig tart a hatása annak speciális zöld mágikus tekercsnek (amit mindenki tud használni), ami védettséget ad. A mirrorred eyes egyébként varázslatban is megtanulhatod (2-es szintű azt hiszem), de nagyon hamar lejár. Jó alternatíva lehet a csontváz idézés, amik immunisak a kővé változtatásra, csak persze vigyázni kell, mert felderíteni nem lehet velük.
  • Wootan
    #3427
    "Mindenkit kővé dermeszt kellene varázslat vagy itóka" stone to flesh a neve az italnak meg talán a varázslatnak is ha jól emlékszem, és esett is szó róla valamelyik korábbi részben.
  • Daermon
    #3425
    Haladsz látom :)
  • Daermon
    #3417
    Indul önállóan is.
    Minőségre nem rossz, bár elmarad az eredeiektől.
  • Daermon
    #3415
    Elvileg egyszer lesz... De addig is a régiek frissítve vannak az EE-hez. Itt megtalálod.
    magyarítások.hu
  • Darun
    #3413
    Persze, statra érdemesebb saját csaptot kigyúrni, de nekem annyira tetszettek az eredeti karakterek, hogy még belőlük is néha nehéz volt kiválasztani a "kedvenc" ötöt. Pláne úgy, hogy ne csak szimpi, de hasznos is legyen a kari.

    IWD: amikor a teljes csapatom elérte a lvl 30-t, a fő karim, a FTM még mindig csak kb 23. szint környékén volt. Háromszor kellett végigvinnem az alapjátékot, mire meg lett minden kasztnak a 30. Viszont utána... Asszem a kiegben volt egy rész, ahol démonok támadnak a csapatra. Glabrezu-k (a másik már nem tudom mi volt). Az első összecsapást alig élte túl a csapatom, asszem a végén még egy resurrectet is el kellett nyomnom. Aztán amikor a FTM elérte a lvl 30-t, bekültem egyedül. Az első három démont úgy ölte meg, hogy meg sem tudták sebezni. Az utolsó mondjuk majdnem megölte, mert addigra a legtöbb védővarázs már leesett, ráadásul a FTM elég kicsi HP poollal rendelkezik. Meg kaptam egy bleeding effectet is. Az IWD 2 rendszere már nekem se tetszett annyira, bár tápos karikat ott is lehetett csinálni.
  • Daermon
    #3412
    Na igen, lehetőségeket nyújt a játék az tény :) És akkor még ott a teljes saját csapat lehetősége is...
    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2017.06.30. 06:13:39
  • Kotomicuki
    #3411
    10. Swashbuckler/Mage ; de a 13. szintű Berserker sem rossz alapnak, sőt...