3669
Shadows of Amn - A saga folytatódik...
  • Prof William
    #3210
    a Bg2-ből mikor jön majd a "feljavított" verzió.
  • Calver
    #3209
    háh, na ezt se hittem volna

    első részé igen, de... hd-nak nem hd, elvesztek az eredeti képek amiből háttereket csinálták, szóval képminőségben nem sok változás van alaphoz képest, max annyi, h lehet ráközelíteni a dolgokra.

    sajnos felújítottnak sem felújított, mert lófasznyi extra sincs benne. semmi távolság kijelző varázslatokhoz, sem normálisan belőhető gyorsbillentyűk/rendes menük, de még az inventory nevű puzzle-t is basztak valami értelmesebb formába átvarázsolni.

    gyakorlatilag 4 új karakteren és pár tárgyon kívül lófasznyi különbség sincs közte és tutu/BGT között. gyász.
  • Starfarer
    #3208
    Kérdés : ez a felújított hd verzió, kijött már, update-elt tartalommal, többi nyalánksággal, vagy még készül csak?
  • Calver
    #3207
    régen volt baldur.hu, de az sajnos eltűnt a balfenéken, és még web archive se tudja rendesen behozni, mert javascriptet használt :C

    mennyire lesz nehéz... nagyon. BG1-2 zseniális, de beletanulni olyan, mintha fejjel rohannál egy téglafalnak.

    érdemesebb amúgy az első résszel kezdeni. egynek megtanulja gyorsan az ember, h minden meg akar ölni, és meg is tud, másodsorban beletanulsz a harcrendszerbe nagyjából alacsony szinten, és nem fogsz vele szívni mint a torkosborz... kivéve majd az új varázslói mókákkal amit a második rész behoz.

    ...és ami még fontosabb: BG trilógia egy kerek, egész történetet alkot, nagyon érdemes az elején kezdeni. sehol máshol nem fogod ilyen szinten látni a karaktered erősödését, aki az első részben még nem egyszer Benny Hill-t megszégyenítő módon fog kisfarkasok elől futni, az utolsó fejezetben meg már egy hadsereget küldenek ellene (ha meg nem spoilerezik neked el/lövi el a második rész eleje egy első részben kiderülő fontos infot, na az még jobb)

    btw errefelé sok hasznos infohoz juthatsz, gamefaqs-on szintúgy van sok-sok jó leírás.
  • Eisenberg
    #3206
    Üdv! Én most vettem meg a Complete editiont a GoG-ról (BG2 plusz kiegek), és azt szeretném kérdezni, hogy ez tartalmazza a patcheket is?
    Illetve egy kezdőnek mennyire lesz nehéz a játék? Dragon age-et kijátszottam de teljesen más gondolom. Esetleg valami szabályrendszer vagy ilyesmi magyarul? Kézikönyv is jól jönne. Köszönöm!
  • gerey
    #3205
    Tessék
  • Jakuza1
    #3204
    Hat en azt olvastam, hogy egyaltalan nem lehet arusitani es visszavontak az arusitasat mindenhol, mivel nem tisztazottak a tulajdonosi jogok.
  • gerey
    #3203
    Steam-en nem, mert onnan csak az Atari kap érte pénzt.
  • Szabi84
    #3202
    úgytudom csak steamen nem
  • Jakuza1
    #3201
    Nem arrol volt szo, hogy felfuggesztettek az arusitasat, valami jogi hercehurca miatt ?
  • Ersiman
    #3200
    BGEE most 3,49€ a Steamen!
  • Jakuza1
    #3199
    Nalam is ugyanez a helyzet. A NWN1 jobban belopta magat a szivembe. a 2. resz mar kozel sem volt az igazi.
  • steweee
    #3198
    hát, ízlések és pofonok. nekem nagyon bejött az NWN 2 grafikája, az első oylan szinvonalú grafika, ami már igazán megfelel rpg-hez. az első rész is jó volt, ha az fel lenne modolva mint pl morrowind, oblivion stb. akkor még az is tökéletesen megfelelő lenne sztem. de nincs.

    a második résznél viszont várni kellett úgy 1,5 évet hogy használható is legyen, és kijavítsák a bugokat, az irányítást, kamerakezelést stb. illetően főleg
  • Cuchulainn
    #3197
    Hát nem tudom.
    Mai napig szívesebben nézem az NWN 1 grafikáját, mint az NWN 2-ét. A 2 egyszerűen borzalmasan suta, a karakterekben, fegyverekben semmi egyediség nincs. Az egyben hiába volt alacsony a poligonszám, hiába volt mindenkinek a keze kőbunkó (aztán persze erre is lett mod :P) akkoris volt karaktere a figuráknak, a felszereléseknek, a szörnyeknek és a háttereknek is.

    Ettől függetlenül azzal egyet értek, hogy aBG1-nél azért sokkal szebb, afelett már nagyon eljárt az idő - enchanced edition ide vagy oda...
  • Jakuza1
    #3196
    "de inkább gond a harcrendszerrel van, mégpedig azzal, hogy milyen elképesztően esetlenül lehet egyszerre egy egész csapatot használni NWN2 motorja alatt..."

    Mert a BG1 alatt nem. Hat de.
  • Calver
    #3195
    igazából a csúf jelző tényleg túlzás volt, MotB alatt volt sok-sok rész ami kifejezetten kurvajól nézett ki, de... azért vannak benne bőven szembántó dolgok. arcokból kb az egész játékban van két jól kinéző, az animációk finoman szólva is érdekesek, a varázseffektek nagy része meg kifejezetten csúf, főleg a buffok (konkrétan eldritch knight-om módszeresen átment egy koromfekete, 3 méter magas valamivé, ami körül szürke golyók keringtek, és *undorítóan* nézett ki), szerencsére van rá mod ami ezeket kinyírja. bugosnak meg... biza varázslatok közel FELE még az n+1000. patch után sem működik jól.

    de inkább gond a harcrendszerrel van, mégpedig azzal, hogy milyen elképesztően esetlenül lehet egyszerre egy egész csapatot használni NWN2 motorja alatt... nagyon szórakoztató volt Storm of Zehir kieg, sok-sok vicces dologgal, de akurvaéletbe, a taktikai pofozkodás része az egésznek egy elbaszott rémálom, BG1 cafatokra szedi.
  • Molnibalage
    #3194
    Az NWN2 az én szemben tömör gyönyö szép, max. az erőforrás igénye az, ami a látványhoz képest sok, de egy mai konfignak meg sem kottyan. Mikor végigtoltam bugosnak sem volt bugos. Nekem tetszett. A Tortured Hearts újrajátszása még az NWN I motorja is kellően hangulatos volt.
  • Calver
    #3193
    az a baj EE-vel, hogy ha azóta nem javítottak rajta sokat patchekkel, akkor bizony felújításként azt erőteljesen elbaszcsizták - kb kapott egy ráközelítési lehetőséget, de azt leszámítva minden idegesítő ostobaság megmaradt alap BG1-ből... inventory nevű puzzle, weapon set-ek hiánya, gyorsbillentyűk normális kezelése, nehézkesen használható varázslatok, társai. mint felújítás gáz, de maga alapjáték még mindig zseniális.

    #3192: a felsorolt sok-sok dolog közül pontosan melyikkel?
  • Molnibalage
    #3192
    Nem értek egyet.
  • Molnibalage
    #3191
    Aztakurva. Must have. Kell a fenének az EE ezután. :)
  • MrStokes
    #3190
    DAO ala nem csak a 2. resz van meg?? Es annak is csak az eleje?
  • steweee
    #3189
    hát én nagyon nagy reményekkel indultam neki az EE-nek. de sajnos hiába a 23"-os monitor és a felújított grafikai motor, ez már vhogy nem fogott meg sehogyan sem.

    viszont DAO alá is meg van írva, inkább azzal toljátok mint NWN alatt...

    de amúgy elnézve ez se rossz cucc azért, sőt !
  • dalmar
    #3188
    Itt nézted?
    Magyaritások portal
    A baldurs gate 2 magyaritása tartalmazza a kiegészítő magyarítását is.
  • Shiwo
    #3187
    lényegébe igen, de addig se unatkozott (:
  • Calver
    #3186
    impresszívnek impresszív, de kicsit olyan értelemben, mint farkasszemet nézni egy darab kővel és nyerni... minek?

    ráadásul pont NWN2 csúf és bugos motorja alá, a merev animációival és a tésztaképű karakterek esetlen mozgásával együtt... á, dögöljek meg én ha ezt értem.

    plusz valami olyannál megérteném másik motor alá átültetést, ami felett nagyon eljárt az idő, de BG1 festett hátterei még most is gyönyörűek, a harcrendszere és az egész pofozkodás kezelése meg végképp kenterbe veri NWN2-ét... gyakorlatilag átfordította 7 év alatt az egész játékot egy olyan motorra, ami a dimenziók számát leszámítva mindenben elmarad az eredetitől
  • Shiwo
    #3185
    nem semmi (:
  • Szabi84
    #3184
    nyár végén asszem
  • Prof William
    #3183
    A felújított BG2-ről mit lehet tudni? Az mikor jön?
  • nazzario
    #3182
    Hali valakinek megvan a throne of bhaal kieg magyaritása?szükségem van rá nem találom sehol emailem [email protected]
  • Szabi84
    #3181
  • Ersiman
    #3180
    Steamen most akciós a BGEE! 6,99€
  • SlipKnoTiaN
    #3179
    Az Android-os kiadás már kijött??
  • totya4
    #3178
    Aha kösz. Mondjuk érdekes mert én kendőzetlenül meg szoktam mondani a véleményem, mégiscsak 5 minuszom van :) Szerintem nagyon könnyen össze lehet szedni több száz mínuszt is úgy, hogy semmi rosszat nem írsz, csak az igazat :)
  • totya4
    #3177
    Nem kell feltétlen update 6 a magyarításhoz, amúgy a verziószám látszik, az alapján meg lehet tudni az melyik update-hez tartozik: link

  • SkeTTch
    #3176
    Helló lenne egy kisebb nagyobb gondjaim, miszerint a frissítések hogyan történnek, mert nem találok semmit, hogy most Update #6 automatikusan rajta van már vagy sem, mert a magyarosításhoz szükséges nyílván. :)

    Illetve, hogy az a Shop os rész ahol van a portrait pack, és másik két karakter, nos hogyan lehet azokat megvenni, vagy megszerezni? ;)
  • Shiwo
    #3175
    van egy ilyen "hozzászólás hasznossága" mutató, a kis + és - jel a komment ideje mellett... ha valaki túl negatívba megy, akkor a kommentjei automatikusan "spoilereződnek"

    lényege gondolom annyi lenne, hogy aki ész nélkül spammel vagy trollkodik, az sok negatív megjelölést kap, és egy idő után nem is látszódnak a kommentjei..

    annyiban viszont baromság az egész, hogy nem lehet megnézni, miért is kaptad (én legalább is nem találtam erre lehetőséget) vagy hogy kitől, így pl én sem tudom, hogy a 8 minuszomat miért is kaptam..
  • totya4
    #3174
    Nem tudom mi ez a hülyeség újabban hogy egyesek hozzászólásai úgy látszanak csak, ha nyilacskára kattintunk az üres hozzászólásban.

    A villogást biztosan okozhatja valamilyen osd vga segédprogram, pl msi afterburner.
  • SlipKnoTiaN
    #3173
    Vki tudja esetleg h mi okozhatja azt a BG EE-nél h villódzik a kép a menüben is és a játékban is??!:S
  • totya4
    #3172
    TAB lesz az, kösz!
  • Calver
    #3171
    szerintem igen kevesen voltak akik kedvelték bár én Jaheira-t sokkal jobban gyűlölöm mint a balfasz férjét, előbbi legalább csak gyökér, utóbbi hozzá még egy fapicsa is... brrr.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    plusz mindketten köcsög Harper-ek, de legalább ezt a problémát Monty és Xzar gyorsan megoldja - hajlamosak ugyanis enyhe összetűzésbe kerülni velük és szimplán kibelezni Elminster kicsi barátait