1043
  • icewolf
    #923
    khm... Kint van a Lost Tales ilyen olyan csatornákon.
  • icewolf
    #922
    JMS imádja a misztikus szálakat... meg úgy álltalában a misztikát.
  • _Vegeta_
    #921
    Erdekes hogy JMS szerint (az alkoto szerint) nagyon is odaillik, de ti tudjatok. :PP
  • Prof William
    #920
    Ez Technomase Cucc valahogy nagyon ne illett bele a B5 világába.

    Szterencsére az eredti sorozatban max 2 részt szerepeltek aztán húztak a peremvidéken túlra...
    De most meg őket eröltetik orba szájba...
  • mrzed001
    #919
    És megfelelően rontotta is a színvonalát
  • icewolf
    #918
    Gallen már a Crusade-ben is szerepelt tudtommal.
  • mrzed001
    #917
    Már nagyon várom, bár a technomage feltűnése egy kissé zavar
  • icewolf
    #916
    Ajánlom figyelmetekbe:
    http://www.youtube.com/watch?v=u4PqxFC2J0A
  • Prof William
    #915
    Felhívás!

    HA VALAKINEK... BÁRKINEK MEGVAN A FTP-RŐL LESZEDETT B5 A 3. ÉVADTÓL FELFELE AZ PM -EZZEN RÁM! Sajna a ftp már nem hiszem hogy működni fog, szóval jól jönne egy kis B5...
  • _Vegeta_
    #914
    Nem hiaba hangsulyoztam ki a "nem sok"-at. Vesd ossze a gonosztevoket a "joindulatuakkal". Tobb a jo mint a rossz. :)

    A technikai reszbe ne mennyunk bele mert az ugrokapuzasnak, hyperterezésnak vagy mi a csudazasnak sincs tobb tudomanyos alapja mint az anyag energia konverzionak. :) Sott. :)
  • mrzed001
    #913
    Na ha megnezed nem sok gonosztevo, hatalomvagyo ember van a b5ben, hangsulyozom hogy "nem sok"
    Hát, ezzzel azzzé vitatkoznék :) Clark? EarthGov? Tele van az egész B5 hatalomvággyal, lényegében erről szól egy része (földi és földönkívüli egyaránt). Majd minden szériában van egy éppen aktuális alvilági figura aki átveszi a B5 alsóvárosának/biztszolgnak irányítását ....

    A B5-ben azért közel sincs végtelen energia, meg az a ST féle energiából anyagot dolog se (ami azért már egy kissé elszált, bár van "reális" alapja)
    És persze ott a pénz, ami éppen az előzőek miatt az örök uralkodó elem marad
  • _Vegeta_
    #912
    Azert mondtam hogy nem olyan oriasi utopia mert a mai vilagot nem az emberek gyarlosaga, "gonoszsaga" :) vezeti hanem az energia. Az energia penz, a penzbol elunk. Nos mi tortenne ha vegtelen mennyisegu energia alna rendelkezesre? Nem kerulne penzbe eloallitani aramot, kenyeret, lópikulát tehat kezdene megszunni a penz fontossaga. Minek haegyszer ingyen van nem? :) Mindent meg lehetne szerezni penz nelkul eleinte harácsolnának az emberek de maximum 1-2generaciot, mert a gyerek aki mar ebben az ingyenenergia vilagban no fel neki nem erdeke a haracsolas azzal fog foglalkozni amit szeret/ amiben ertelmet lat. Rajzolni fog, muzsikalni fog, kutatni fog, gyogyitani fog es igy elerkeztunk a trekki utopia vilagba raadasul a valosagban. :)

    Na ha megnezed nem sok gonosztevo, hatalomvagyo ember van a b5ben, hangsulyozom hogy "nem sok" gondolj bele a takaritobrigados reszre. :) Tehat ugyanez a trekki-féle felnottunk, nem vagyunk gyarlók a b5ben is megvan.
  • mrzed001
    #911
    Ezzel nem is vitatkoznék, viszont ez azért egy hatalmas nagy utópia ...
    Az emberek mocskok, szemetek, kicsinyesek és önzőek ... és ha nem egy vulkáni fajjal vesszük fel a kapcsolatot, akkor ennek a megváltozására kb semmi esély. Na ez az amit viszont épp a B5 mutat be, nem nyálliwood, hanem kőkemény realitás (persze azért itt is van nem csekély utópia, pölö a földi kormány programja, hogy aki dolgozni akar annak adnak is munkát ... az megint más kérdés hogy milyet és mennyiért)
  • _Vegeta_
    #910
    Igen enis azthiszem hogy ez a gondolkodasmod a trek legnagyobb erenye. Es annyira nem is utopia ha jobban belegondolok.. ha nem lenne betegseg nem letezne penz es kifogyhatatlan energiatartalekok lennenek, akkor mi jelentene a hatalmat? A tudas es az elismertseg. Az ember nem azert menne szakacsnak/orvosnak/satobbinek :) hogy jol megszedje magat mert ez mien jol fizet, hanem azert mert jo erzessel tolti el az elismeres, hogy annyira finomakat főz, hogy sokan jarnak hozza kajalni (pl egy etterem cicko faterja ;) ). satubbi. :)
  • mrzed001
    #909
    Tudom, az örök téma :)
    Egyébként a ST-ben egy hatalmas pozitívum van, ami egyetlen más sorozatban sincs (ennyire kifejtve legalábbis), ez pedig annak az előrevetítése, hogy felülkerekedhet az emberiség a saját hibáin, hogy lehet egy tényleg jobb jövőnk ... optimizmus-iránymutatás. Szóval ebből a szempontból jobb a ST ... és éppen ezért gondolják sokat nyálnak is.
  • _Vegeta_
    #908
    Tudod hogy a harmas pontban nem ertunk egyet.... ;) de mi a jobb trek vagy babylon vitaba nem megyek bele. :))
  • mrzed001
    #907
    ST
    Unalmas: nos, vannak nagyon uncsi részek, egyetértek. Persze arányuk sorozattól függ (B5-ben a globális szál még a leguncsibb töltelékrészben is halad)
    az effekteket idejétmúltnak: a régi TOS az tényleg, de amikor kijött szupernek számított. Az újabbak (TNG, hasonlók) effektjei jók lennének, de olyan üres az egész ezzel az egy hajó egy ellen felállással ...
    a karaktereket meg (ahogy kinéznek) röhejesnek: Ezt most én nem értem. Melyik sorozatban kivel van bajod?
  • mrzed001
    #906
    Még régen amiga-ra le lehetett tölteni az eredeti modelleket, textúrákat (B5-ről csinált egy ismerős egy rendert).
    Sajna a progi amivel lehetett volna egy kissé ügyeskedni vele 500-ason nem ment el, még memóriabővítéssel sem (2000-el készült asszem)
  • mrzed001
    #905
    Egy film/sorozat ugyebár 3 dologtól lehet scifi:
    1) helyszín (űrben, időben máshol) ... ha csak ez van, még gagyi
    2) valamely technika szinvonalának növelése
    3) társadalom és/vagy jellemkritika

    Nos, a ST esetén mondjuk úgy, hogy mind a 3 hozta a minimum szintet, viszont furán.
    Lényegében olyan, mint a régi beszélgetős scifi-k, ezzel még nem lenne gond, de olyan bugyuta felspékeléssel.
    Na ezért is jobb a B5 :D
  • _Vegeta_
    #904
    Nagyon nincs ertelme ezen vitazni. ^_^

    Es igen a televiziozas tortenelmeben a trekk alapko es olyan megjegyzest ra hogy "unalmas" "idejet mult" "rohelyes karakterek" :D mar bocs de ez a megjegyzes rohelyes. Egyebbkent egy szoval nem mondtam hogy szeresd a trekket...
    Javaslom nezd meg a wikipedia scifi artikulajat utanna a fantasy artikulajat. Jo szorakozast!
  • icewolf
    #903
    Mi alapján mondod Te meg nekem azt hogy nekem mi a jó? hm?

    Mellesleg, igen, ez egy sznob szöveg.
    Szeresd a trekket, rád tartozik, de ne úgy nézz rá mint alapkőre, amit minden más filmnek követnie kell.

    a Sci-fi-t és a Fantasy-t mindíg is csak egy hajszál választotta el egymástól... Sőt, rengeteg helyen csak Fantasy van, hisz a sci-fi is csak egy kitalálmány.

    /persze az más kérdés hogy mi el tudjuk különíteni egy múlt-mágia >-< jövő-technika párokra, és azok alapján határoljuk be őket./
  • _Vegeta_
    #902
    Sznob szoveg? Megmosolyogtato megjegyzes. ^_^
    Ha nallad a scifi a starwarsnal kezdodik, akkor az a te szinted en nem tehetek rola. :)
    Megjegyzem a starwarsnak tobb koze van a fantasy-hoz mint a scifihez.
  • icewolf
    #901
    Kérlek... Hagyj ezekkel a sznob szövegekkel...

    Vannak jó Sci-fik és vannak rosz sci-fik, kinek melyik melyik. Nálam a Sci-fi a Star Wars-nál és a Babylon 5-nél kezdődik...
  • _Vegeta_
    #900
    Ha a trekket unalmasnak talalod akkor a scfi nem neked valo mufaj.
  • Punker
    #899
    Lightwave volt amiga-ra? mert B5-öt azzal csinálták.....
  • icewolf
    #898
    Én unalmasnak találom, az effekteket idejétmúltnak, a karaktereket meg (ahogy kinéznek) röhejesnek... ez az én véleményem.
  • _Vegeta_
    #897
    Kifejtened?
  • icewolf
    #896
    Kinek mi, Én egyszerűen csak gagyinak tartom a ST-t...
  • _Vegeta_
    #895
    Nincs is ra szukseg, bar egy jo kis dramai csatazas sokat dob a hangulaton de a tng mostis bebizonyitja hogy urcsata nelkul is lehet hatalmasat alkotni. ^^
  • mrzed001
    #894
    Nincs űrcsata, nincsenek űrhajók (sorold, hol látsz egyszerre min 4-5 fél galaxy méretű hajót?), össz hányszor, hány mp-es CGI csata van ???
    De jobbat mondok, hány hajót láttál már ott bármiféle formációban ?
    Űrcsata szempontjából -1 a ST (DS9 az egyetlen ahol van)
  • _Vegeta_
    #893
    Mert nincs urcsata mi? :)
  • mrzed001
    #892
    TNG? Ahol már az is extra, ha 2 hajó néz egymással farkasszemet 3 mp-ig egy bolygó előtt

    A TNG a leguncsibb CGI szempontból, szinte soha sehol semmi nincs, tök üres mind ....
  • _Vegeta_
    #891
    Sajnos ebben nem ertunk egyet. En a tng latvanyvilagat tartom még mindig ebben a CGI korban is szepnek es igenyesnek. :)
  • mrzed001
    #890
    Csak az első 1,5-2 széria volt Amigás, és egyébként visszanézve (LCD TV-n!) semmi probléma vele. Sőt, egyik másik textúra mintha még életszerűbb is lenne (B5 oldala), mint a későbbiekben.
    Csatajelenetek azon kívül hogy rövidek, sztem szépek (törnek, robbannak rendesen, bár a háttér egy kissé túlspirázott, de így művészibb és szebb)
  • _Vegeta_
    #889
    Az 5. evad mar nem amigas volt. ;) Es elsosorban a csatajelenetek voltak randak szerintem. Tul matt tul egyszinu volt. Remelem mostanra mar sikerult kijavitaniuk a hibakat mostmar azert erosebb vas all rendelkezesre. :)
  • mrzed001
    #888
    Melyik CGI részt találtad pocséknak a B5-ben? (mármint grafikailag)
    Idejét megelőző módon és minőségben készültek a CGI betétek (bizony, azza jó öreg Amiga :)) )
  • _Vegeta_
    #887
    Jaja mar isten tudja miota vagyok rajta. :)
    Szerintem (bar maga idelyeben mar nem annyira) rendkivul pocsek volt a CGI a b5ben, tul hamar altak at a csak szamitogepes effektekre. :)
  • mrzed001
    #886
    Te is feliratkoztál a hírlevélre :)
    Hát, érdekesen néz ki, kíváncsi leszek mennyit tudnak javítani az egyébként is überre megcsinált B5-ös CGI jeleneteken
  • _Vegeta_
    #885
    http://www.babylon5scripts.com/TLT-JMS-Photos.html ;)
  • _Vegeta_
    #884
    http://www.youtube.com/watch?v=emPG2KvTsyc
    Bocsi, nem birtam ki hogy be ne lokjem ide. :)