874
Geforce2 MX
  • Dedikee
    #630
    érdekes, az enyémen (asus v7100) hyundai ramok vannak!!!!
  • Dedikee
    #629
    mi a bajod vele?
  • Thomas
    #626
    Nem tudom ki írta a riva tuneres S3TC megoldást,de az se jött be.Se az S3TC se a DXTC nem akar müxni.Pedig mindent bekapcsoltam.Írjon valaki,ha rájött a megoldásra.(Unreal-be,Quake3-ba kellene)
  • Bradock
    #625
    "GEFORCE 2MX-en S3TC?" topic törölve.

    A törölt topic tartalma:



    © Borg ma 22:51 | Válasz erre | #5

    Na fiuk ezt sürgösen áthelyezni a Geforce2MX fórum topic alá, felesleges még egy ilyen témát nyitni!
    Moderátor
    Törlés Szerkesztés

    Aki olvas is ma 21:17 | Válasz erre | #4

    Lehet, hogy program?

    Keress rá a http://guru3d.com/-on
    Válasz 'Skywalker' üzenetére (#3)
    Törlés Szerkesztés

    Skywalker ma 20:50 | Válasz erre | #3

    Mi az a RivaTuner???
    Törlés Szerkesztés

    Aki olvas is ma 16:14 | Válasz erre | #2

    RivaTunerrrel be tudod kapcsolni
    Törlés Szerkesztés

    © Thomas tegnap 22:01 | Válasz erre | #1

    Ha valaki tudja,hogy hogy lehet a GF2MX kártyákba az S3 Texture Comressiont elindítani az írjon.Megvan az Unreal Tournament és az extra S3TC CD-je, de azon kívül,hogy jobban szaggat semmit nem vettem észre.Várom a válaszokat.
  • Zozo
    #623
    Kell a lóvé másra, a számítógép meg várhat.
  • Zozo
    #619
    Üdv! Eladó egy Asus 7100 Geforce2Mx Tv-out.3 napja vásároltam. 30000Ft 0620-416-6577
  • Pheel
    #618
    Egyre inkabb az az erzesem, hogy itt parhuzamosan lathatunk sok-sok monologot idorendi sorrendben...
  • Borg
    #617
    Még egyszer elmondanám, a 11.01nek ugyan szép hosszu csikja van de ne csodálkozzon senki ha fagy vele a gépe, vagy videót nem tud lejátszani, itt különösen a WMP7-8ra gondolok, egyszerüen elkékhaláloznak ezzel a driverrel, ME és Whistler alatt is. Szerintem 12.00 nem is lassabb nála, és legalább problémamentesen müködik, egykét FSAA bugot leszámitva, amit a szóban forgó kártyán aligha használ valaki is...
  • Borg
    #612
    Minden nvidia videokártya driverében sima detonator van, könnyen ellenörizheted, egész egyszerüen megnézed a verzióját a driver fülön, majd összehasonlitod egy sima detonator driver fileméreteivel. MEgegyezik 100%ra, csak éppen +fileok is vannak, amik pl a refresh rate állitást, vagy twin viewt teszik lehetövé, az overclockingot nem is emlitve. Tehát pl egy ASUS, egy Leadtek és egy "sima" detonator 10.40 közt pl csak a kezelöfelületben, és az addonokban van különbség, ha a grafikád bugzk, az mindegyikkel bugzani fog, max ujabb verzióju detonatorral nem.
  • Spy
    #611
    Hát mondhatom annyit értek hozzá hogy a nem referencia driver elég béta.(béna is:>)Ugyhogy inkább az Asus oldalárol szedjél le drivert,mert az direkt azokra a kártyákra van kifejlesztve
  • Dikkma
    #609
    Josef, az utolsó hivatalos nvidia driver olyan régi, mint a bűn. Használj nyugodtan béta referencia-drivereket.
    12.xx-es driverek a P4-hez vannak fejlesztve, az neked nem igazán kell, 11.xx -t tölts és jó lesz.
    Asus-driver nem kell... az ua., mint a referencia.
  • dewdew
    #607
    Josef! Jol dontottel!
    Driver ugyben annyit tudok mondani, hogy menj fel az nvidia oldalara, es azt toltsd le, amit ott ajanlanak hozza. Biztosan vannak itt nalam okosabbak is, ok majd megnevezik a pontos verzioszamot.
  • dewdew
    #605
    brutto vagy netto?
  • Spy
    #604
    Segitség kellene.Szerintetek milyen geforce2 mx kártyát vegyek 30000 alatt
  • diegho
    #601
    Én is a 7700-ast nézegetném, mert azért van különbség teljesítményben, de árban nincs akkora.
  • diegho
    #600
    www.ramiris.hu
    Ha írsz mailt küldök árlistát, mert regisztrálva vagyok náluk!
  • dewdew
    #598
    Na meg az sem mindegy, hogy mibe akarod belerakni. Egy Pentium 200-al nem is erdemes probalkozni. Jo lenne tudni, hogy meg mi van a gepedben.

    Itt a 7700-as szeria egy masik uzletben:

    ASUS V7700 GeForce-2, 32MB SG RAM 38600 48250
    ASUS V7700 GeForce-2 Deluxe, 32MB, TV+szemüveg 54920 68650
    ASUS V7700 GeForce-2 Deluxe, 32MB, TV-tuner 78800 98500
    ASUS V7700 GeForce-2 64MB DDR 63800 79750
    ASUS V7700 GeForce-2 AGP PRO 64MB DDR 77200 96500
    ASUS V7700 GeForce-2 Deluxe 64MB DDR 103400 129250

    Az elso ar sima, a masodik AFA-s.

  • dewdew
    #597
    7100 az az MX-es szeria kulonbozo extrakkal felszerelve. Abban nincsen GTS.

    A 7700-as ara sem tul veszelyes, itt legy lista:

    ASUS V7100 GEFORCE MX200 32MB AGP 24400
    ASUS V7100 GEFORCE MX200 TV-OUT 32MB AGP 27000
    ASUS V7100 GEFORCE2 MX 32MB AGP 27400
    ASUS V7100T GEFORCE2 MX 32MB TV-OUT AGP 30000
    ASUS V7100 DELUXE COMBO 32MB AGP 47400
    ASUS V7100 GEFORCE MX400 32MB AGP 30500
    ASUS V7100 GEFORCE MX400 TV OUT 32MB AGP 33000

    ASUS V7700 32MB DDR RAM AGP 45800

    plusz AFA
  • dewdew
    #595
    Szeva Josef!

    Az NVIDIA nemrégiben mutatta be GeForce2 MX videochip-családjának 200-as és 400-as modelljeit, de a 100-as verzió még várat magára. Mint ismeretes, ezekkel a chipekkel az NVIDIA a mai alsó kategóriás videochipeket (TNT2 Pro, TNT2 M64) szeretné leváltani.
    A 200 MHz-en működő GeForce2 MX 400 128 bites SDR SDRAM-ot és 64 bites DDR SDRAM-ot támogat, azaz a 64 bites SDR SDRAM támogatásának hiányán és órajelén kívül mindenben megegyezik a ma is ismert GeForce2 MX chippel. Az első kártyák március közepén várhatók.

    Az NVIDIA GeForce2 MX 200 chip egyértelműen az kisteljesítményű 3D és üzleti felhasználást célozza meg. Az NVIDIA tervei szerint ez a chip váltja le az alsó kategóriás TNT2-M64 és TNT2 Pro videochipeket. Az NVIDIA GeForce2 MX 200 64 bites SDR SDRAM-ot támogat.

    Hongkongi források szerint az eddig hivatalosan még nem bejelentett GeForce2 MX 100 chip 32 bites DDR SDRAM memóriát támogat. Bár kétségtelen, hogy 166 MHz-en működő memóriamodulok esetén ez rendkívül alacsony, mindössze 1,3 GByte/sec adatáteresztő képességet eredményez, de ez még így is több, mint a TNT2 M64 chipek 1,2 GByte/sec értéke.

    A némileg nagyobb sávszélesség mellett a kártyák egy teljes értékű, 175 MHz-en működő GeForce2 MX chipet kapnak majd, hardveres T&L motorral, S3TC támogatással és NSR-rel, ráadásul azonos vagy alacsonyabb áron, mint a TNT2 M64. Ezért valószínű az alsó kategóriás videochipek piacának a jövőben meghatározó szereplője lesz a GeForce2 MX sorozat.


    Ez a sokminden azt jelenti, hogy a 400-as egy kicsivel jobb, mint a sima MX, 200-ast meg nem szabad venni. De mint irtad, van ra 50 rugod, akkor en a helyedben a GTS-eket nezegetnem.
  • Bradock
    #587
    ASUS driverek: http://www.drivers.hu/termek.dwc?gyarto=1&termek=VGA

    ASUS 10.80 driver teljes Asus-funkcionalitással:
    http://www.drivers.hu/termek_dl.dwc?gyarto=1&termek=VGA&id=1821
  • Pheel
    #583
    Közben beugrott, hogy egy teljesen más konfigurációjú AMD-s gépen is ugyanez a hiba lép fel, de ott ASUS a gyártója az MX-nek...
  • Borg
    #582
    Csak hogy tényt mondjak ami a Leadtek mellett szól, a Leadteken 6ns Hyundai ramok vannak, az ASUSon pedig 7.5ns SAMSUNGok...
  • Pheel
    #581
    Hopp! Vinyó: Maxtor 17.4 GB 5400-es, CD: BTC 50x
    floppy az átlagos.
  • Pheel
    #580
    Hello!

    A múltkoriban vettem egy Super nevű cég által gyártott Geforce 2 MX 32MB-os kártyát. Nem kell leszólni, nagyon szépen muzsikál, húzni is lehet, a core 200-at ment eddig, felette még nem próbáltam a memória is vitte a 200-at, de ott már szemetelt, de 185-190 MHz-en még nem tesz ilyet. 128 bites SDR memória van rajta egyébként.

    A problémám ott kezdődik, hogy ha a gép ki volt kapcsolva egy fél óránál tovább, akkor bekapcsoláskor elsőre nem kap jelet a monitor, de kikapcs-bekapcs után tökéletesen működik minden. Ezt a jelzett tipusú bekapcsolások 90%-ában leprodukálja. A kártya nem melegszik túl, ez biztos, ráadásul hideg indításokról van szó. Win98SE van fent 12.00-ás driverrel, de a 10.80-assal is ugyanilyen volt.
    A konfig, amiben ül: AbitBE6II 1.0-ás alaplap, iC333/450 proci, 100 MHz 64 MB + 133MHz 128 MB memória, SBLive!1024-es hangkártya, Genius RTL8029-es PCI hálókártya. Avermedia BT484-es chipes PCI tunerkártya. A régi Savage 4-emmel ugyanez tökéletesen ment, ezért gyanakszom a Geforce-ra. A proci atomstabilan megy 2.1V-on, az FSB 90 MHz, tehát a memória sem kavarhat be.

    Próbáltam 3.3, 3.5, 3.6V-os I/O feszültséggel, 1/1-2/3-as AGP osztással, kisebb órajellel. Az alaplap max 2x-es AGP-t támogat.

    Mit lehet még tenni?

    Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Bradock
    #577
    Direwolf: Akkor erre azt tudom mondani, hogy a hozzászólásod információtartalma minimális.
    Én nem vonom kétségbe, hogy jobb a Leadtek. Nekam ASUS van, éppen ezért lettem volna kíváncsi, hogy ez mivel rosszabb. Gondolom az, hogy egy tuningprogram hozzá freeware, vagy shareware az a hardver minőségét nem befojásolja.
    Viszont leírhadtad volna, mivel rosszabb a Chrontel csip illetve mivel jobb a Brooktre csip.
    Persze "ha valaki ért hozzá egy kicsit akkor tudja..".
    Szóval rohanok egy Leadtek-ért, hogy megtudjam a különmbséget.
    Ja! Kösz a kimerítő válaszod!
  • csico
    #575
    Borg: Bocs, többé nem fogom :)
    direwolf: Kösz az infot, hasznos volt ;)
  • Bradock
    #574
    Jó lenne, ha ezt némi konkrétummal alátámasztanád.
  • Bradock
    #572
    "Leadtek Geforce2MX 32 TV-OUT" topic törölve.

    A törölt Leadtek Geforce2MX topic tartalma:

    © Borg tegnap 20:53 | Válasz erre | #3

    Na fiuk sürgösen áthelyezni a beszélgetést a Geforce2MX topicba! Ez a topic törölve lesz
    Törlés Szerkesztés

    © diegho tegnap 15:14 | Válasz erre | #2

    Én tesztelgettem Creative és Noname kártyákat, és érdekes módon a noname volt gyorsabb, de csak egy kicsivel.
    Törlés Szerkesztés

    © csico tegnap 15:11 | Válasz erre | #1

    Ez a jobb, vagy az ASUS V7100???
    Nagyon érdekel a TVOUT minősége....
    Ja, és nem éri meg jobban egy noname 64Mb-os egy kicsit még kevesebbért is??? (az is TV-s)
  • Borg
    #571
    Csico a jövöben ne hozd létre ugyanazt a témát több helyen!
    Amugy egyértelmüen a Leadtek...
  • Borg
    #568
    Alig valamivel, egyedül a nagyobb texturaigényü programok futnak folyamatosabban, de FPS növekedést ne várj pl..
  • diegho
    #567
    Mennyivel gyorsabb egy 64 megás MX a 32 megásnál?
  • Borg
    #565
    Szarok a játékaid direwolf:)
    Nekem per pillanat is megy Tribes2ben, és azért Tribes2 grafikája messze jobban megterheli a zsugát mint holmi quake3 :))
  • Dikkma
    #564
    Meleg van...
  • Borg
    #561
    11.01es driver bugos mint állat, amellett hogy gyors. Próbáld ki 12.00val, az hajszállal lassabb de legalább nem bugzik.
  • Borg
    #558
    direwolf: V3as bios van rajta? Mer nekem V3mas, és detonator 12.00, Whistler Pro 2462, és nem leadtek driver hanem sima detonator+nvidia reg tweaker a freki huzáshoz.
  • Bradock
    #557
    Nem hinném, hogy ez szerencse dolga volna. Én az ASUS V7100-T 32Mb SD -vel 210/210 -ig próbáltam, ráadásul elég jól sikerült a 3DMark 2001 vele. Persze a driver sokat számít. Nekem az 10.80-as Detonátor (ASUS) vált be.
  • Borg
    #555
    Hát én erösen kétségbe vonom ennek a 4.5ns memória moduloknak az értelmét, csökkentett sávszélességen nem sok értelme van gyorsitani a memória elérését, ha egyszer a zsuga nem tudja átpumpálni az adatot. Én megmaradok jó öreg Leadtek Gef2MX32SDm nél, én még mindig ezt találom a legjobb választásnak a MX piacon, kb 30nettoér kapható, 5.5ns Hyundai chipek vannak rajta, szal jobb mint a sima V7100as 6ns-os samsung-jai.. és ezen alapbol van hütöventi és borda is, amit a többi kártyárol nem lehet elmondani, eddig még nem láttam pl hogy az én 220/220as tuningomat felülmulta volna más kártya flickermentesen... És a drivertámogatása is jobb mint az asusé.
  • amaze
    #554
    ...és jobb, pont a ráintegrált memória minősége miatt
  • Dikkma
    #553
    A chip úgysem fontos, az MX-ek memória-sávszélesség limitáltak.
  • xtaki
    #552
    ez jelenleg is igy van. Egy noname geforce MXt brutto 20 korul mar lehet venni mig az ASUS 7100 egy tizessel dragabb