71
Melyik a legjobb DVD-ROM?
  • Zoli007
    #71
    mi az a burst rate?
  • Zoli007
    #70
    vegyetek teac-et!Cseszekedik az alaplappal, de azert jo!
  • Kiru
    #69
    Mit lehet tudni a Thosiba SD M 1712-es DVD-ről???
  • Yurij
    #68
    Nekem LG Combom van és szuperül müködik.Megérte az árátt.Most olyan 11-körül lehet.
  • Whir
    #67
    de régi topik...

    szóval én most szeretnék dvd-romot venni és fogalmam sincs, hogy van-e bármi különbség a piacon levő márkák között... van valakinek valami jótanácsa, hasznos tapasztalata?
  • pccoder
    #66
    Nálam egy Pioneer 106S működik már több mint fél éve. Ez egy slot-in típusú, tehát nem tálcás modell. Eddig semmi problémám nem volt vele, pedig nagyon félve cseréltem le a 4 év alatt igen jól bevált Asus 40x-es CD-met. Most már azt mondom, megérte. Hihetetlenül gyors, csendes és megbízhatóan működik. Nagyon sokat grabbelek és olvasok karcos CD-ket. Mindig megbízhatóan végzi a dolgát, hibát eddig még egyetlen lemeznél sem tapasztaltam. Eleinte nem tetszett, hogy nem tálcás, de most már ehhez is hozzászoktam, sőt idővel beláttam, hogy igaza van a gyárnak és tényleg jobb, mint a másik típus.
    Szóval én csak ajánlani tudom. Viszont a 105/115-ös sorozatról nem hallottam ilyen jó tapasztalatokat. A 106/116-os viszont tutira sikerült és több teszt alapján még gyorsabb is, mint az elődje volt. Ez érdekes, ugyanis már az is 40x/16x-os volt. Ja, és halkabb is, mint az előd! A formaterve pedig szerintem nagyon szépre sikerült, ez sem elhanyagolható szempont szerintem.
  • Evil
    #61
    aszem en toshibat veszek.Jokat hallok rola ,hangjat meg abszolute nem.
  • Pheel
    #58
    Tehát megint nem veszek még egy jó darabig :) Tulképpen nem is hiányzik.
  • Breki33
    #56
    tenyleg elindult felfele a DVD ara?
  • Pheel
    #54
    Ez így nem igaz. A Plextor 40x-es SCSI CDROM-ja király.
  • Pheel
    #53
    Mint az ASUS meg a SONY meg a stb. Mit vennél? Nincs jó a piacon...
  • Pheel
    #51
    Nos én is közelebbről ismerek egy 16x-os Pioneert. Hangos, de nem veszélyes, sajnos nincs hozzá visszafogó program :( Amúgy olvas mindent, mindig. Ha most kellene vennem DVD-t, nagy bajban lennék. Mint anno egy éve a CD-vel :)))
  • TheZsenyka
    #49
    Pioneer a király...
  • vrob98
    #48
    Scooter tajekozodj kicsit mielott leirsz ekkora hulyeseget. Vagy olvasd el amit utana irtam!!
    Azok a Sony CDRomok amikre te gondolsz nem sony-k voltak!!! Azok LiteOn-ok Sony felirattal. Nekem eddig csak eredeti Sonyim volt es nem is fogok csak azt venni. 2x-estol kezdve vegigmentem eleg sok tipusan es meg mindig mukodik mindegyik, persze mar mashol.
    Max a port kellett kifujni beloluk es a fejet tisztitani.
  • Scooter
    #46
    "legcsendesebb amit valaha hallottam" és a legszarabb is, bár én csak CD-ROM-ban útálom a SONY-t. Nem biztos, hogy DVD-ben is szar.
  • mateos
    #45
    nekem Samsung-om van , és nagyon megbizható a gyerek :-)
  • TeddyBeer
    #44
    Nekem majdnem 1 éves Pioneer-om van 16*-os behúzós. Kezdetektől q hangos. Néhány lemezzel percekig vacakol, mire olvasni tudja, és nekem is adott már ki NAGYON veszélyes hangokat + 100 fokos a lemez, amikor kiveszem belőle.
  • Pheel
    #40
    Végülis pont erre való a fórum. Hogy könnyebb legyen dönteni...
  • Scooter
    #39
    "Milyen DVD-t vegyek?" Aki ilyet kérdez annak szerintem nincs szüksége DVD-re, csak azért akar, hogy neki is legyen! Mindenki döntse el saját maga. Én is magam döntöttem, hogy milyen CD-írót vegyek és nem bántam meg. Olvassatok teszteket ezerrel
  • Pheel
    #38
    Nagy ház és kit érdekel? :)))))
    Na nem viccelve: A 30x feletti CD olvasók is melegednek, nem is kissé. A CD írók is melegednek. Ha nem baby házad van, nem lehet gond.
  • azazel
    #37
    Azt hallottam, hogy a DVD-k marhára tudnak melegedni. Ez igaz? Nem melegszik be nagyon a ház belseje?
  • Dem
    #36
    Ha már itt tartunk akkor nem tud valaki véletlenül serialt a WinDVD 3.0-ás verziójához?? A progi full iso.
    Előre is köszi!!
  • Bandee
    #35
    Mi számít jónak ? Nekem 14-16x-osan megy :) Creative 12x (1243E)
  • corleone
    #34
    Melyik típus jó grabbelni audio-t ? Egyáltalán jó DVD-ROM-ot ilyesmire használni ? Próbáltátok már?
  • Bandee
    #33
    na mind1. semmi help. 12x-es Creative DVD lett es yo. ennyi
  • Coine
    #32
    :-)))
    nem úgy értettem, nincs most jelenleg pénze, Ft-je :))

  • Bandee
    #31
    17,5E bruttó Creative 12x DVD megéri ? Tapasztalatok ?
  • Mathias
    #30
    és akkor mi van nekem is csak HUF-om van:))
  • Coine
    #29
    Nyugi nem vett a furkó, nmert nincs $-je
  • Bhunter
    #28
    ez jó. mindenki a sajátját dícséri és másokét szídja :-)
    Tomcat: szerintem nézz + pár tesztet. Úgyis a pioneer a jegjobb... :)
  • Feketekéz
    #27
    Én megvettem a Toshiba 16xat és nagyon meg vagyok vele elégedve. Gyors, pontosan olvas, megbízható.
  • Mathias
    #26
    Cybert ne mert akadozik a lejátszás ha kicsit karcos a DVD a pioneeral semmi baja a CD-nek
  • Bandee
    #25
    na most akkor mégis mennyit ajánljak ?
  • Coine
    #24
    Jajajajaja
  • Bhunter
    #23
    Utánanéztem a dolognak, mivel nekem is pio16 115 van. Semmi baja a szerkentyűnek, csak 1 idő után bepiszkolódik. (szét kell szedni és kitisztítani /2-3 fújás +ecset/). Nekem 1ébként még semmi bajom nem volt vele (5 hónap). A pioneer a legjobb. ezt a tesztek is bizonyítják.
  • Laalee
    #21
    muhaha allat lenne ha egy dvd nemtudna lekezelni az mpeg 2 t :)
  • Bandee
    #19
    MaX2, mennnyit gondoltál érte ?
  • Bandee
    #18
    Régiókd függés, sebesség szabályozás ? (a lenti hitachi dvd-ről érdekelne !) thx
  • Bandee
    #17
    Hitachi 8x/40x-es 14E-ért boltban (bruttó) +éri ?
  • Corel
    #15
    A pioneerok nagyon jók, de egy kicsit hangosak. Nekem egy Pioneer 104S-em volt, ám fél évután ha gondolt egyet valami iszonyú recsegő hangot adott a DVD berakása után.
    Bármit veszel próbáld ki elötte (elég halk-e), nézz utána, hogy lehet-e régiókódmentesíteni, illetve mit írnak róla a fórumokon.