25353
Whistler - Windows XP
  • Noodlee
    #21793
    Az alaplapi CD-n találsz olyat.
    (Az alaplapi kártyák foglalatának a működését vezérli)
    Szépen fogalmaztam, de a lényeg benne van :)
  • balcsi70
    #21792
    Ja és ez egy Fujitsu Siemens Amilo Pi 1536 na és itt van a bibi a SM buszvezérlövel.
  • balcsi70
    #21791
    Szerintem egyenlöre gondolom a géphez tartozik ez a driver mert ha ki van húzva a kütyü akkor is azt érzi hogy SM buszvezérlő hiányzik(csak tudnám hogy mi az).
  • balcsi70
    #21790
    Ja csináltam olyat hogy be a Driver lemezt amit adtak hozzá aztán itt a sárga kérdőjelnél nyomtam neki Illesztőprogram frissitése keresi keresi de semmi és kidobja(pedig ez a cd-mert az összes többi felment szó nélkül)( ja próbáltam még a Driver Magician)-nal is próbálkoztam . hm
  • Noodlee
    #21789
    Itt nézz szét
  • balcsi70
    #21788
    Van egy PCTV 430e Pinnacle kütyüm és amikor bedugom akkor csak csipog egyet a gép hogy hozzácsatlakoztattam valamit(de nem jelenik meg semmi az óra melett lent hogy uj hárdver meg stb.) kipróbáltam a másik gépen ott rendesen végigvezet ugye a varázsló. Itt ezért a hiányzó SM buszvezérlő miatt? Milyen driver kell ide neki?
  • [Jakuza]
    #21787
    Gondolom valamilyen alaplapi drivert kene feltenni, amit az alaplap telepitolemezen talalsz meg.
  • balcsi70
    #21786
    Van még egy olyan hogy a Eszközkezelőben az Egyéb eszközöknél van sárga kérdőjel. SM buszvezérlő. Mi az ami hiányzik?
  • Noodlee
    #21785
    Nincs mit!
    Örülök, hogy tudtam segíteni. :)
  • balcsi70
    #21784
    Köszöntem jó lett.
  • balcsi70
    #21783
    Ez így nem jött be de azért köszi. ( a Noodlee-hozzászólása bejött)
  • Noodlee
    #21782
    Más USB-s eszköz, amit meghajtónak lát, pl pendrive, vagy USB-s vinyó, azzal nincs gond?
  • Noodlee
    #21781
    Ezt biztos nem nekem akartad írni :P
    Amúgy, ha gyári hibás lenne a lejátszója, akkor SP2 alatt sem hiszem, hogy működött volna. Azt sem hiszem, hogyha egy USB-s cucc rossz, és rádugod a gépre, akkor az újra indul. Ott valami szoftveres gubanc lehet szvsz.
  • computerguru
    #21780
    Arra nem gondoltál,hogy nem a PC-vel van a baj,azt még megpróbálhatod,hogy vidd vissza,és cseréltesd ki egy másikra,de előtte dugj rá először egy másik mp3-at,ha azzal nem csinálja,akkor a lejátszód valószinű gyári hibás,van ilyen.
  • Noodlee
    #21779
    Nem találtam megoldást a problémára, viszont ezer sebből vérzik az a cucc, mindenkinek valami nyűgje van vele. Ránézésre nem volt jó választás :(
  • Cat 02 #21778
    Ha eddig levittem alulra az egeret akkor feljött ugye a start menü.

    Ha leviszem alulra az egeret nincs semmi böngészés alatt. Jó akkor a tálca mindig legyen látható a többi ablak előtt + elrejtés combó, ilyenkor viszont nem rejti el, ha meg kikapcsolom a látható a többi ablak előtt, akkor meg nem hozza fel a start menüt ha alulra viszem az egeret.

    Ez a probléma azután kezdett jelentkenzi, hogy véletlen megnyomtam a start +d-t ha ez számít.
  • Apocalipto
    #21777
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=964622373&no=21763]#21763?[/URL]
  • balcsi70
    #21776
    Köszöntem a hozzászólásokat ,minnyá jövök vissza és akkor kipróbálom majd írok.
  • Noodlee
    #21775
    Keresés közben rábukkantam más helyre is, ahol leírtad ezt a problémát, ott is születtek válaszok, nézz rájuk, hátha.
    Én is találtam egy megoldást, de szerintem van ennél egyszerűbb is:

    If your prompted again and again fpr the password from Outlook connector, than try this:-

    * uninstall outlook connector from the control panel
    * uninstall outlook from your install cd
    * remove all keys in the registry that have "msncon.dll" in them
    * remove all keys in the registry that have "outlook connector" in them
    * remove all .pst files
    * remove all temp files
    * use a registry cleaner *(i use RegCleaner 4.2 by Jouni Vuorio)
    * restart
    * reinstall office outlook
  • Noodlee
    #21774
    Eszköztárak rögzítéséből pipa ki, majd a cím feliratnál ragadd meg egérrel, és húzd egy sorral lejebb az egészet a bal oldalra.
  • [Jakuza]
    #21773
    Szerintem nincsenek beallitva, hogy a rejtett fajlokat is lasd.
    Eszkozok > Mappa beallitasai > Nezet > Rejtett fajlok es mappak megjelenitese
  • balcsi70
    #21772
    Köszönöm de így se jó.

    kép
  • DruPapi
    #21771
    jobb klikk a szürke területen az ikonok mellett, majd címsor feliratra bal klikk
  • balcsi70
    #21770
    Sziasztok.Szerintetek hogy van az hogy nem tudom megjeleníteni sehogy se a sávot ahova be kellene írni hogy C:\Document and Settings\név\Local Settings\ bla bla bla sehogy nem tudom elővarázsolni csak a keresővel és a Temp meg a Internet Filesböl is csak egyesével tudom kitörölni a dolgokat. Szerintetek mi a bibi? vagy hogy lehetne elővarázsolni?

    kép
  • fook
    #21769
    megvan már :) kábeleket kicsit át kellett mozgatni :) kösszke mindenkinek :)
  • ng24
    #21768
    Hello!
    Outlook 2007-t használok, melyre feltelepítettem az Outlook Connector-t, hogy el tudjam érni a hotmailes fiókomat. 1 rövid ideig múködött (kb. amíg letöltötte a leveleimet.
    De mostmár nem küld-fogad
    "Couldn't sign in"
    mi lehet a hiba???
    Légyszi segítsetek, ha tudtok :)
  • Renesans
    #21767
    sztem erre távoli asztali kapcsolat a legjobb megoldás, az tulajdonképpen a másik gépet "használja" és csak a képernyőt adja neked.
  • Noodlee
    #21766
    Nézd meg, hogy jól van-e kábelezve a vinyó, esetleg húzd le a rackról, és rack nélkül dugd fel.
  • Zsolt01
    #21765
    Kábelek ellenőrzése
    HDD jumper pöcök átrakása (4 lehetőség van) kép
    Rossz a Rack
    Rossz a HDD
  • SpiritFire
    #21764
    Üdv

    Engem az érdekelne hogyha 2 gép helyi hálózatra van kötve akkor arra van-e lehetőség hogy a gyengébb gép bizonyos programok futtatását ne csak a másik gép vinyójáról futtassa, de annak a gépnek az erőforrásait használja? Előre is köszi, fontos lenne.
  • Apocalipto
    #21763
    Hali!

    Az mitől lehet hha ismerősöm rádugja a gépre az mp3-at, újraindul? SP3-as, Sp2vel nem volt baj vele...ötletek?

    Sony nw-e002 típusú mp3 lejátszó egyébként.
  • Renesans
    #21762
    czs1: azért nem jelentkezik be magától, mert fel van telepítve a .NET Framework valamelyik verziója és az csinál magának egy rejtett fiókot, így a gép úgy érzékeli hogy több fiók van.
    Megoldás: Start > Futtatás > "control userpasswords2" > és ott vedd ki a pipát "A számítógép használatához felhaszálónevet és jelszót kell megadni" elől > OK > írd be a felhasználónevedet és kétszer a jelszavadat (ha nincs, hagyd üresen!), de arra ügyelj hogy a név véletlen se "ASPNET" legyen.
  • Evin
    #21761
    Én arra gyanakszom, hogy .NET keretrendszert telepítettél, ami létrehoz egy láthatatlan új fiókot. Azt most nem tudom megmondani ezt hol lehet kilőni, én mindig a TuneUP-al szoktam csinálni. 30napig ingyenes.
  • Evin
    #21760
    Mivel laptop, feltételezem, hogy 2magos. Hogy az XP felmenjen, BIOS-ban ki át kell állítani a vinyónál az AHCI-t IDE-re, és esetleg a proci egyik magját ki kellene kapcsolni. Valószínűleg ez a gond.
    Ha a haverod rendes lett volna, odaadta volna a kézikönyvét, amiben valószínűleg ez le van írva.
    Kivéve, ha nagyon régi laptop, amiben 1mag van és nem SATA vinyó!

    fook
    Van is a rack-ben valami?! :)
    Ha nem látja, akkor valami nincs jól rádugva, vagy rossz. Azt a lehetőséget most kizárom, hogy összeakad másik meghajtóval, mert ezek szerint csak ez van benne. Vagy induláskor meg kell nézni, látja-e a gép, mert ha nem talán BIOS-ban le van tiltva, vagy tényleg rossz.
  • czs1
    #21759
    természetesen már próbáltam a vezérlőpultban is állítgatni, de nem mentem vele semmire.
  • computerguru
    #21758
    Sajnos ez egy sújos hiba,nagyon úgy néz ki,hogy újra kell telepiteni az XP-t!
    A J parancsot hagyjad,mert nem mész vele semmire,az lenne a legjobb,ha egy másik XP telepitővel bróbálkoznál(de ezzel is megpróbálhatod)A telepitő lemezről elinditani a gépet,majd törölni kellene a particiót,azt hiszem irja is hogy T betű
    (Gondolom tudod,hogy minden törlődik!)Majd utána egy új particiót kellene létrehozni,természetesen megkell formázni és igy a teljesen új üres particióra mehetne az XP.
    Sajnos egyenlőre ezt tudom mondani,de ha van valakinek itt a fórumon más ötlete,szivesen látjuk!
  • computerguru
    #21757
    Itt már próbáltál állitani?

    Vezérlőpult-Felhasználói fiókok-A felhasználók be és kijelentkezési módjának beállitása-Itt tudod beállitani.
  • czs1
    #21756
    Sziasztok! Amikor feltelepítem az XP-t, beállítom az alapértelmezett felhasználói fiókot, s a bekapcsoláskor automatikusan ezzel a felhasználónévvel lép be a rendszer (egyfelhasználós környezetet használok, jelszó nélküli rendszergazda jogokkal).
    Aztán egy pár nap vagy hét múlva elfelejti ezt az automatikus belépést, s bekapcsoláskor megjelenik az Üdvözlő képernyő, s arra vár, hogy kattintsak rá arra az egyetlen felhasználói fiókra, amelyikkel be akarok jelentkezni.

    Mitől felejti el az eredeti beállítást, s hogyan tudom ismét visszaállítani arra, hogy ne várjon semmilyen kattintásra, hanem automatikusan jelentkezzen be?

    Előre is köszi!

    czs1
  • fook
    #21755
    Hellotok! kaptunk egy gépet , amiben csak egy rack van , kérdésem az , hogy erre fel lehet telepíteni az xp-t? mert instalnál azt írja hogy nincs felismerhető telepített winchester :|
  • Newyorker
    #21754
    A gondom a következő, van nálam egy laptop, a hevr adta nézzem meg, a következő a gond!

    Elindul a gép kiírja az alábbi hibát:

    "A windows nwm indítható, mert az alábbi féjl hibás, vagy nem található:
    \windows\system32\config\system

    A windows eredeti telepítő cd-jéről a telepítőt elindítve megkísérelheti a fájl kijavítását. A javításhoz a nyitó képen válassza a 'j' parancsot"

    Ha elindítom a telepítőt, akkor ezt írja ki:
    "A rendszer problémát talált és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.

    A először látja ezt a képernyőt, akkor indítsa újra számítógépet. Ha ismét megjelenik akkor kövesse az alábbi lépéseket:

    Végezzen vírusellenőrzést. Távolítsa el az esetleges újonnan telepített merevlemezekt és merevlemez-vezérlőket. Ellenőrizze, hogy a merevlemez megfelelően van e konfiguálva. és lezárva. Futtassa a CHKDSK /F programot a lemezhibák megkeresése érdekében, majd indítsa újra a számítógépet."

    A kérdésem, hogy mit tudok tenni?
    Én újból fel szeretném tenni a win-t, de a telepítőnél állandóan a fentit írja :(

    segítsetek

    köszönöm