25353
Whistler - Windows XP
  • molnar0921
    #21873
    Köszönöm a segítséget
  • Evin
    #21872
    Hozzáértő mód->beállítások->további beállítások->felhasználói felület->beállítások védelme.
    Ezt most a rendszergazdánktól tudom, mert az enyém is jelszóval védett. :)
    Szóval így védve nem tud belenyúlni, csak uninstall-t, és frissítés.
  • molnar0921
    #21871
    eset smart security-t használok az is tud olyat? Ha igen leírnád hogy hol lehet beállítani h ne lehessen bezárni.

    Köszi előre is
  • Noodlee
    #21870
    Ha valaki annyira láma, hogy kilövi a vírusirtót, akkor inkább ne is tudjon telepíteni!
    Simán korlátozd le az öcsikét, mindenki jobban jár vele, de főleg a gép :P
  • Evin
    #21869
    Valószínűleg nem. De ezt érdemli, amiért veszélyezteti a gépet, nem? :D
    Vagy pedig talán van a vírusirtóban védelmi rész (NOD32-ben van), és talán jelszóval levédhető, hogy akárki ne tudjon belenyúlni.
  • molnar0921
    #21868
    Köszi sziépen!
    De akkor fog tudni telepíteni magának játékokat meg progikat?
  • Evin
    #21867
    Ha rendszergazda vagy, a felhasználói fiókokban tedd tesód fiókját csak felhasználóvá.
  • harlond
    #21866
    Halihó!
    Xpbe való bejelentkezésnél kiirja hogy mennyi olvasatlan levelem van. ezt tudom vhogy nullázni? mert haver bejelentkezett és igy most én nem tudom őket olvasni és idegesit h állandoan ott van. Előre is köszi a helet! :)
  • molnar0921
    #21865
    Helo mindenkinek!

    Következő lenne a kérdésem:
    Egy gépen 2 felhasználói fiók, az egyik lenne a barátnőm a másik az öccse és nem lehet-e ugy megcsinálni hogy az öccse ne tudja kikapcsolni a vírusírtót mert szokása csak telepíteni tudjon meg ilyenekde a vírusírtóhoz ne tudjon nyúlni mert így csak el.... a gépet. Ha valakinek van ötlete írjon!
    Előre is köszönöm!
  • Puhos
    #21864
    Tessék!
  • [Jakuza]
    #21863
    http://www.crypkey.com/
  • barmi
    #21862
    F@sza. Tehát akkor nem kártevő? (nem sokat értek belőle :) )
  • armageddon666
    #21861
    google

    ahogy kivettem belőle, valami trial progi...
  • barmi
    #21860
    Erről a rendszerfolyamatról tudna valaki bővebb infót? Mi generálhatta ezt vagy mivel együtt települhetett?? (nem volt itt néhány hónapja szeréntem.)
  • Zsolt01
    #21859
    160-asod nincs felosztva, több partícióra ! Átrendezés kéne akkor, meg gondolom kicsi még férne a 80-asra is.
    Ha meg nincs felosztva a 160-as, akkor (mivel gondolom nem akarod mind kiírogatni lemezekre) #21856
  • Zsolt01
    #21858
    Csak tippelek:

    - videokártya
    - Táp

    Én azt csinálnám, hogy mindkettőből szereznék 1 kölcsönt és teszt, berakás egyenként.

    Vagy elviszed PC szervíz, mert szerintem Hardver hiba lehet, talán még Alaplap is.
  • black jack
    #21857
    Hello mindenki,néhány ötletet várnék tőletek erre a problémára: Xp betölt majd rövid idő múlva a monitor kikapcsol stand by-ba a pc ugyanígy mintha készenléti módba kapcsolna.Már nem ez volt az első kb2-3 ujra lett rakva kb 3 hete de most megint kezdte délelőtt semmi baja du.meg már szarakodik az outpost hibanaplója meghajtó hibának írta ki.Akkor mi a baja,mit lehet vele kezdeni?
  • BenceYCE
    #21856
    Partition Magic-kel a szabad területre egy új partíciót hozol létre és oda telepíted az XP-t.
  • Bendegoose
    #21855
    Sziasztok!

    abban kérném a segítségeteket, mert már egy ideje szenvedek vele, csak eddig beletőrődtem, s hogy most nincs munka, van idő vele foglalkozni :)

    szóval a gondom az lenne, hogy van ez a csodás NO-IP.org téma, meg hogy a router elküldi az épp aktuális IPt és imigyen tudnék csatlakozni a gépre,

    ami eddig rendben is van, ugyanis a routerig el is jutok, viszont a windows már vissza dob, mindenféle hibaüzenet nélkül,. ha újra telepítem a gépet akkor pár napig hétig megy, de utána ugyanezt a jelenséget produkálja.

    portok, beállítások elvileg jók, probálkoztam port átdobással is,
    de semmi,

    valakinek vlmi jó ötlete?

    plz, hlp,
    thx,
    b.
  • danikarate
    #21854
    HEllo!

    Lenne egy problémám. Most gépen Win7 van, a 80GB vinyómon ezen kívül van egy 160GB vinyóm is. XP-t szeretnék feltenni, a 160-asra, de úgy hogy a rajta levő dolgok megmaradjanak (van még 50GB rajta). Ezek fontos dolgok és nem szeretném letörölni őket, de már a 80-asra sem fér fel. Ezt valahogy meg lehet oldani?
  • DDE
    #21853
    Már megvan a megoldás. :)
  • DDE
    #21852
    Hello!

    Feltelepítettem egy Win XP-t.
    Aztán véletlenül egy újabb WinXP telepítés lett elindítva, amit félbeszakítottam.
    Hogy tudnám visszaállítani a normál bejelentkezést, mert bootolásnál választanom kell a normál indulás ill. a telepítés között.
    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • black jack
    #21851
    Hello mindenki,néhány ötletet várnék tőletek erre a problémára: Xp betölt majd rövid idő múlva a monitor kikapcsol stand by-ba a pc ugyanígy mintha készenléti módba kapcsolna.Már nem ez volt az első kb2-3 ujra lett rakva kb 3 hete de most megint kezdte délelőtt semmi baja du.meg már szarakodik az outpost hibanaplója meghajtó hibának írta ki.Akkor mi a baja,mit lehet vele kezdeni?
  • audi93
    #21850
    Érdekes....beraktam egy másik CD olvasót és arról sikeresen elindította a Windows telepítőt...
  • audi93
    #21849
    Hello..
    Rendszertöltés előtt az alábbi üzenetet írja ki a gépem: "Érvénytelen a BOOT.INI fájl. Rendszertöltés az álábbi helyről:C:\Windows..."..
    Elolvastam a linket amiben levan írva hogyan kell megjavítani...a gond a következő...ha berakom az XP telepítő CD-t és beállítom hogy arról boot-oljon akkor a azt írja ki hogy : "Cannot boot from CD - Code: 5"
    Előre is köszönöm a segítséget :)
  • Noodlee
    #21848
    Talán ez lesz az, de nem biztos: arial.ttf
  • Noodlee
    #21847
    Ha tudsz, akkor csinálj egy rendszer visszaállítást, az megoldja. Ha nem, akkor utána kéne nézni, hogy melyik betűkészleted tűnt el, a windows/fonts könyvtárból :)
  • Rowlend
    #21846
    hali, olyan gondom lenne hogy valamiért félkövér lett az összes betű mindenhol és pár játék nem is nagyon akar elindul pl: a cod4 és a tf2, és a vastagbetű is elég idegesítő :D nem tudnátok nekem segíteni?
  • misu006
    #21845
    hi all! nekem olyan problémám van h letiltották a cégnél a netet, vagyis fix ipt kaptam, de net vmilyen szinten van mert céges oldalakat pl meg tudok nézni... le volt tilva a cmd is mert elvileg onnét meg lehet oldani a baj, nos cmd-m már van csak további ötletek kellenének, előre is köszi.
  • Zsolt1964
    #21844
    sp3 van fenn de sajna a probléma továbbra is fennáll
  • Evin
    #21843
    Elvileg SP3-nál már észbe kellene kapnia, hogy azok nem oda valók.
  • Zsolt1964
    #21842
    üdv mindenkinek!! következő a problémám : win xp alatt a tálcán állandóan jelen van a hardver biztonságos eltávolitás ikon, benne a két satás eszközzel,egy 160as samsung vinyóval, és egy samsung dvd iróval. nem lehet sem cd-t sem dvd-t irni a fenn leirtak miatt, a formázás,újratelepités sem oldotta meg a problémát. kérnék ötleteket mi lehet a gond a lap Asrock 4Core sata dual2, alaplap hibára gyanakszom, mivel az alaplapi driver telepitése utáni újrainditásnál nem hajlandó újraindulni,csak az utólsó helyes configgal.
  • atidnaB
    #21841
    Köszi!
  • Noodlee
    #21840
    http://support.microsoft.com/kb/330184/hu
  • atidnaB
    #21839
    Sziasztok!
    rendszertöltés előtt az alábbi üzenetet írja ki a gépem:"Érvénytelen a BOOT.INI fájl.Rendszertöltés az álábbi helyről:C:\Windows..."..Ezt a hibát ,hogyan lehetne javítani?..segítségeteket előre is köszönöm!..
  • Bendegoose
    #21838
    Üdvözlöm a társulatot!
    nem vagyok egy aktív tag, de legalább régi :)

    abban kérném a segítségeteket, mert már egy ideje szenvedek vele, csak eddig beletőrődtem, s hogy most nincs munka, van idő vele foglalkozni :)

    szóval a gondom az lenne, hogy van ez a csodás NO-IP.org téma, meg hogy a router elküldi az épp aktuális IPt és imigyen tudnék csatlakozni a gépre,

    ami eddig rendben is van, ugyanis a routerig el is jutok, viszont a windows már vissza dob, mindenféle hibaüzenet nélkül,. ha újra telepítem a gépet akkor pár napig hétig megy, de utána ugyanezt a jelenséget produkálja.

    portok, beállítások elvileg jók, probálkoztam port átdobással is,
    de semmi,

    valakinek vlmi jó ötlete?

    plz, hlp,
    thx,
    b.
  • Evin
    #21837
    Szerezd be máshonnan az SP3-at, ingyen letölthető külön is. Rakd fel, hátha az megoldja. Ha nem, talán hálókártya driver frissítés segít.
  • dr Kotász
    #21836
    Sziasztok, légyszi adjatok tanácsot a következő probléma megoldásához:


    Tegnap délután SP3-ra frissítés közben meghalt a net (digikábel) próbálok csatlakozni, se hibaüzenet, se semmi. Fölhívom a szolgáltatót, részükről minden rendben, Windows probléma lesz. Azt mondják, hozzam létre újra a kapcsolatot. OK, new connection wizard, kb a 3. lépcsőnél választani lehet 3 opcióból: dialup kapcsolat, username/password-öt igénylő kapcsolat, folyamatos online kapcsolat. Nos, nekem ebből a 2. kellene, de itt a probléma: a 2. és 3. opció inaktív, nem kiválasztható! Felhívom a szolgáltató helpdeskjét, pár ötletet mondtak (nem rendszergazda jogosultság, hálókártya hibája stb.), ezeket sorra kizártam, végül azt mondták, Windows reinstall... Hát azt nagyon nem kéne, nem az enyém a gép ugyanis.

    Találkozott valaki már ilyennel? köszi
  • Evin
    #21835
    Én már raktam 550MHz-es gépre is sima XP-t, de azt nem tudom mennyi memória volt benne. Letiltottam minden vizuális cuccost, és tűrhetően ment. XP-nél régebbi rendszerek már nem elég biztonságosak, ha netre megy az ember.
  • lck
    #21834
    Múltkor hasonló gépre én is ME-t raktam. Ami a mai szemmel kissé fapados. Pl: FF3 nem ment rajta - 2est nem próbáltam. Lett Opera 9.