25353
Whistler - Windows XP
  • Meteora4
    #22113
    Hello

    Tegnap belaasult a gép (vista van rajta) újraindítottam és azóta a winchestereket nem akarja mindig felismerni (10-ből 2x ismeri fel kb). Próbáltam másik winchestert is belerakni de nem megy azzal se. Tettem rá nagy nehezen xp-t is de ha próbálok programot máslni rá akkor nem negei vmi "I/O" hiba miatt, ha pedig telepíteni akarok (akármit) akkor meg azt írja hogy nem win32 alkalmazás, pedig az van rajta. Ha valaki találkozott már ilyennel vagy tud megoldást az írjon. előre is THX
  • Klon
    #22112
    azért ennyire hülye nem vagyok...
  • BBencze
    #22111
    ffhez és iehez külön flash van ha csak iehez raktad fel ne csodálkozz, hogy nem működik ff alatt
  • Klon
    #22110
    nincs
  • gergely1991
    #22109
    Esetleg nincs a IE alapértelmezettnek állítva?
  • Klon
    #22108
    igen, tökéletesen.
  • gergely1991
    #22107
    IE-nél müködik?
  • Klon
    #22106
    nincs, megnéztem. :(
    az eszem megáll...
  • gergely1991
    #22105
    Nincs-e letiltva a flash player (a bővítményeknél)?
    Eszközök>kiegészítők>bővítmények-nél ellenőrizd!
  • Klon
    #22104
    üdv!
    Nem látszanak a youtube videók :(
    adott egy friss xp, a legújabb firefox. flash player telepítve van, mégse tudok megnézni egy online videót se, nem csak a youtube-ot.
    Mi lehet a baj? Még soha nem jártam így...
  • Adi
    #22103
    Sziasztok!:D Újabb problémám van:
    Mindig mikor leakarom állítani a gépet általában felugrik egy ablak, h nem tudja leállítani a .net broadcasteventwindow nevezetű programot. Vagy a másik, h vmi CDdirectory vmit.
    Találkozott vki ilyen problémával?! Mert egy friss rendszerről beszélünk.
    SP3-mal.
  • tigerbácsi
    #22102
    ha a rendszergazdát ezzel ki lehet iktatni engem is érdekelne :-)
  • devilk
    #22101
    Sziasztok!

    Olyan programot keresnék amivel be lehet állítani felhasználó jogosultásgokat! (lehet magyar is) vagy az xp ben hol lehet? pl. 1 korlátozott fiókot szeretnék beállítani, hogy mit lehet és mit nem! Köszönöm
  • Noodlee
    #22100
    Ha még nem oldódott meg a problémád.
    Nálam már volt, amikor ez bejött:
    Törölj valami felesleges file-t. utána a lomtárban állíts vissza mindet, mi benne van. Elvileg akkor a "láthatatlan" is visszaállítódik.
  • gergely1991
    #22099
    Futtatás-ba begépeled ezt shutdown -a >>> ezzel időt nyerhetsz(gondolom valamely alkalmazás leáll és ezért rebootol)Próbáld egy Rendszerfájlvédelmet futtatni:Sp2-es telepítőlemez beteszed majd a cmd be beírod hogy Sfc/scannow
  • computerguru
    #22098
    Én is Blaster virus egyik fajtájára gondolok,annyit megpróbálhatsz,hogy amikor kivágja az ablaktott, akkor start/run és írd be:
    shutdown -a,
    majd nyomj egy enter-t!Utána nem akar majd újraindulni,aztán lehet próbálkozni a virusirtással!
    Próbáltad már a Trójan Huntert?
    Vagy kimondottan erre a virusra valamlyen irtót,sajnos a nevét nem tudom,de azt hiszem van hozzá.
  • lck
    #22097
    Valamilyen Blaster féregre gondoltam - az csak régebbi XP-n aktiválódott. SP2-n már nem.
  • czs1
    #22096
    sp2-es XP
  • lck
    #22095
    Remélem SP3, vagy legalább SP2-es XP ?!
  • czs1
    #22094
    Sziasztok! Windows XP rendszerem van, s bootolás után, amint bejön a Windows azonnal feljön egy ablak, amely arról tájékoztat, hogy az 'NT AUTHORITY\SYSTEM' a rendszer leállítását és újraindítását kéri, majd elkezd 59 másodperctől visszafelé számlálni, s amint letelik elvileg leállítaná a windows-t, de ehelyett nem leáll a rendszer, hanem egyszerűen lefagy. Innentől kezdve csak a Reset gomb a megoldás, de amint újraindul, kezdődik előről a folyamat.

    Megpróbáltam bebootolni LiveXP cd.ről, s lefuttatni különböző spyware, meg malware progikat, amik le is futottak, de nem történ változás.

    Mi a megoldás erre a problémára? Nagyon nem szeretném újratelepíteni!! HELP!!!

    Köszi

    czs1
  • BenceYCE
    #22093
    Egy ilyen progi regisztrált változatával jó eséllyel megtalálod ha törölték. Természetesen csak akkor ha töredezettségmentes volt a kötet és nem írtál azóta a területre. Másrészről nem lehet hogy csak rejtett mappává varázsolta? :)
  • tigerbácsi
    #22092
    nekem megvan ez a file! ha kell vkinek jöhet a pm s dobom át Neki!
    (most nincs kedvem végigolvasni, s időm sincs!

    bocs ha már e téma off!

    bb!
  • Malganis
    #22091
    Hali!
    Van egy aprócskának tűnő de még is batári nagy problémám! Szobatársam a kollégiumi gépünkön serc perc alatt ugy eltüntette a dokumentumok mappát és ajnnak2-3Gb-nyi tartalmát h sehol sincs, de a helyet foglalja a merevlemezről.
    A Lomtár jelzi h van benne vmi de mikor 2*-es klikkel megnyitom sehol semmi és visssza se tudom állítani, pedig arra gyanakodtam h oda lett a dokumentumok mappa.
    Ha vkinek van vmi ötlete h hogyan tudnám a mappát vissza varázsolni az pls írjon!

    THX!
  • devilk
    #22090
    Sziasztok!

    Szeretnék 1 xp sp3 recovery discet, hogyan tudom megcsinálni? az a helyzet, hogy a rendszerleíró adatbázis sérülése miatt nem indul az xp. megoldás van erre?:S
  • stupido
    #22089
    Sziasztok!

    A kérdésem az volna, hogy létezik-e olyan, hogy ha email-t kapok, akkor azt látványosan jelezze? Nem a taskbar-on, hanem mondjuk az asztalon.

    köszi
  • MadBence
    #22088
    Nem a microsoft.com a hibás, hanem a gép valahogy "eltéríti". A router se lehet gond, mert a másik gépről akadálytalan az elérés.
    Egész egyszerűen erről a gépről nem lehet elérni a microsoft.com domaint. gyanús programot nem találtam autostartban, a hosts file is üres.
  • BenceYCE
    #22087
    Vinyó teszt HD Tune-nal.
  • strebacom
    #22086
    Szeretnék tanácsot kérni, nem vagok már kezdö de még ilyet nem tapasztaltam...egy havernak csináltam a gépét, feltettem az XP-t driverek, meg progikat, na kész vagyok mondom, közben többször ujraindítottam a gépet és ment faxán, minden, de a végén, mikor ujraindítom, kiírt egy olyat hogy a kernell indításához dll.-ek kellenek és szóljak a rendszergazdának...no én ilyet még soha nem láttam, mi fax van vele, azóta nem is indul a rendszer, mindig ezt irja most kezdhetem elölröl a telepítést...
  • computerguru
    #22085
    Én most léptem be,direkt kipróbáltam,nálam semmi gond!
  • MadBence
    #22084
    szerintetek mi lehet a baj? nem tudom elérni a microsoft.com-ot. Valahogy le van tiltva. hosts file-ban nem találtam erre utaló nyomot.
    Globálisan nem elérhető a hely, tehát mondjuk a windows update se müxik.
    Ha tudtok valamit, segítsetek, kösz.
  • HJ
    #22083
    A google-ba írd be: WindowsXP-KB938759-x86-HUN
    Utána menj az első találatra és ott van amit kerestél.
  • BenceYCE
    #22082
  • Adi
    #22081
    Köszönöm a hozzászolásokat.
    A jddowloaderes dolgot valószínűleg a "rossz" videokártya driver okozta.. Viszont most vmivel még mindig szenvedek. A monitor driver-al. LG 203WT monitorom van. DVI-n van csatlakoztatva. Fogom, ügye a leírás szerint frissítem. Csak ha belelépek a monitoromnál a menübe ahol állítgatni tudom a kontrasztot meg egyebeket ott van egy ilyen opció: Position és Tracking menübe nem tudok semmit se állítani. Ez azért van mert TFT monitor és ezek automatikusan beállítódnak vagy nem jó vmi?! Konkrétan rendbe van teljesen a monitor. Nem vibrál és minden ok vele.
  • Atika :o)
    #22080
    na ezt se tudtam mostanaig :)
  • Evin
    #22079
    Megerősíthetem. Évekig alaplapi+SB128 volt a gépemben, sőt 2 különböző alaplapnál sem volt gondom.
  • lck
    #22078
    A windows egyszerre 2 hangkártyát is le tud kezelni. Nem szükséges letiltani az alaplapit (ha használni akarjuk). Kiválasztható hogy melyik legyen az alapértelmezett.
  • Atika :o)
    #22077
    Az alaplapos hangkartyad le van tiltva biosban??Mert ha jol tudom akkor azt le kell tiltani ha kulso hangkartyat hasznalsz.
  • Adi
    #22076
    Még annyit, h a JDownloader is egy olyan program amitől fogja magát és újra indul...
    Ez vajon milyen hiba lehet?!:O
  • Adi
    #22075
    Sziasztok!
    Lenne egy problémám... feltettem újra a windows XP-t és feltelepítettem a nForce Chipset Driver-t a ABIT NF7-es alaplapomhozEZT, feltett vmi Nforce mixer-t vagy mi a frászt. Az alaplapi hangkártyáé gondolom?!
    Na már most nekem SBLIVE hangkártya van a gépembe és azt használom.
    Viszont amint rákattintok az óra mellet kis mixer nvidia-s ikonra azonnal újra indul a gép. De úgy mintha csak nyomnék a házon egy resetet?! Ez miért lehet?!
  • computerguru
    #22074
    Valószinű a biosban kellen beállitani,hogy xp-ről bútoljon,de lehet hogy nem fog menni! Ezzel kapcsolatos téma:csak egy jó tanács:rossz ötlet egy gépre két oprendszert telepiteni,mert előbb,vagy utóbb valami valamivel összefog akadni,sokan jártak már igy és megbánták hogy feltelepitették a másik oprendszert,csak magánvélemény!!
    De ezen a fórumon volt ilyen téma,olvasgasd el!

    http://pcforum.hu/tudastar/57533/Windows+7+telepitese+utan+nem+indul+az+XP.html