25353
Whistler - Windows XP
  • BenceYCE
    #22153
    ASPNET-et töröld és megoldódott a probléma.
  • rágógumi
    #22152
    Pl a ASPNET? Mert az ott van.
    4 darab user van ott: ASPNET, én, Rendszergazda, Vendég.
  • BenceYCE
    #22151
    .NET fiók nincs véletlenül a felhasználói fiókok közt?
  • rágógumi
    #22150
    Hi! A control userpasswords2 -nél hogy lehet megoldani hogy ne jöjjön fel az üdvözlő képernyő? Egy darab felhasználó van - én - és egyszerűen nem hagyja.... Fogom és kiveszem a pipát hogy a számítógép hazsnálatához jelszó kell, ekkor a felhasználókat kiszürkíti és nem lehet kiválasztani egyet se, majd mikor nyomom az alkalmazt kéri hogy állítsak be magamnak jelszót. De nem akarok.
    Hogy oldjam meg?
    Előre is köszi!
  • Flamer
    #22149
    nem engedi. :| de most láttam privátod.
  • BenceYCE
    #22148
    De ne a 7 megáshoz add a 4 gigát, hanem a 8-hoz :)
  • BenceYCE
    #22147
    Most néztem meg, a paragon partition manager kezeli a dinamikus köteteket/lemezeket. Lehet, hogy a Hiren's-be nem teljes értékű verziót raktak. Viszont a 7 megát hozzá kellene tudnod adni a 8 gigához. Utána meg a 4 gigát a 8 gigához.
  • Flamer
    #22146
    amikor létrehozol particio x megát nem képes lefoglalni mert fenntartja. tuggya faszom miért. de kezd kurvára elgem lenni.
    szoval fenntartja szarse tudja miért. egyszeráűen nem hagyja allokálni. namost ez a 8gigáson 7mb volt. és arra kúrta fel az xp az átnyult fost..
    sry de már ..
  • BenceYCE
    #22145
    Milyen 7 megás kötetről beszélsz? Nem csak egy 8 gigás kötet van a 8 gigás vinyódon?
  • Flamer
    #22144
    töröltem a 7mbos kötet mire törölte a 4esről is. amikor rákattolok a 8as kiterjesztésére azt irja hogy a lemet rendszertöltő lemez vagy nem kompatibilis a win előző verziojával ezért nem lehet bőviteni. :!
  • Flamer
    #22143
    nos.. azvolt hogy a 8gbosat (c) konvertáltam dinamikussá.. reboot. mert kellett.
    aztán az -et is konvertáltam majd rámentem a c-re és montam hogy új kötet és nyujtott. feljött az ablak mire hozzáadtam a 4gbot. és ennyi. eztán van egy lila = átnyuló kötet (C 7mb + e full) és van egy egyszerű kötet ami a C fennmarad része a 7mb-on kivül :|
  • BenceYCE
    #22142
    A kötetek sárgára váltottak a lemezkezelésnél? az e:-t töröld úgy ahogy van, mert az most egy dinamikus kötet a dinamikus lemezen. Ha nem csinálsz a dinamikus lemezen üres területet, mit akarsz hozzá adni a 8-ashoz? Egyáltalán mindkét vinyó dinamikus lemez már? A 8-asra csak egy kötetet csinálj. A 4-esen meg az e:-t töröld, hiszen annak a helyére csinálná a nyújtást. A dinamikus kötetnek sárga színkódja van. Ha zöld vagy kék valamelyik, akkor vmit elb@sztál.
  • Flamer
    #22141
    nos a probléma az hogy a sajátgépbe még mindig két particiot látok. C, E,
    c: ntfs, 7.5GB
    e: 3.76GB
    namost ez nekem nem nézki átnyúló cuccnak.
    a paragont inditva meg nem tudok konvertálni. sőt szinte minden menüpont szürke. :|

    ahah. lemezkezlőbe az láccik hogy a C 7MB-tját csinált átnyuló kötetre.. az meg az E- ami a 3.76GB. magyarul akkor a 4Gbos HDD átnyúló a C meg ahogy látom sima egyszerű kötet..
    hát kurvapicsába. és a paragon meg fos. nem tudja konvertálni. :|
  • BenceYCE
    #22140
    Nem értelek. Csak dinamikusra tud átnyúlót tenni. Az sem világos, hogy mi a baj a betűjelekkel. A két vinyón azonos betűjellel kellene látnod.
  • Flamer
    #22139
    nos rábasztam. :D az üreset is dinamikussá konverráltam én idiota :D igymost szintén egy betűjelet adottneki. most a paragont nézem de nem látok ojan konvert to.. vagy bármi ilyesmit. fura :o
  • Flamer
    #22138
    nem hát. csak jáccani sincs időm mert visszakell adnom a lapost :D nem az enyim. csak újrahúztam rajta a cuccost.

    ok. sima üres hely a 4 gigán 8ason a rendszer. mindkettő dinamikus és a 8ast terjesztem ki átnyult cuccá. (y)
    na mindjárt elkezdem csak telepiték még pár drivert.
    majd írom mi lett :D
  • BenceYCE
    #22137
    Ehh :)

    Szerintem ha ott van a 4-esed üresen, játsz el vele. Próbáld meg átkonvertálni alapkötetről dinamikusra majd fordítva. Dinamikusról meg próbáld a hiren's-szel birizgálni és rájössz, hogy mik a korlátok. Tudod-e a paragon-nal oda-vissza konvertálni adatvesztés nélkül, stb.

    A 4 gigást takarítsd le teljesen, még partíció se legyen rajta. Aztán a szűz vinyót tudod dinamikus lemezzé konvertálni, amire létrehozhatsz dinamikus köteteket, de ugye nem ez volt a cél, hanem, hogy átnyújtsd rá a 8-ast. Így a 8-asra kattintva fel fogja ajánlani a kiterjesztést. Inkább most járj utána, ne akkor szívj ha már tele a két vinyód. :)
  • Flamer
    #22136
    hirens bootcd. az okés. az elégg usefull. de ugytudom meg ugy is olvastam hogy dinamikus kötet nem lehet visszafelé konvertálni tehát soha nem lesz belőle alapkötet.
    vagy hirens bootcdbe ott a paragon?
    aha látom.
    Paragon Partition Manager 7.0.1274
    Universal tool for partitions

    cool. (y)

    tehát.. 8gigás most full ntfs.
    4 gigást töröl, üresen otthagy (fájlrendszernélkül)
    majd 8ason katt és kiterjesztés vagy akármi.. átnyujtás. vagy valami ilyesmi. és akkor megmondom hogy a 4est? és akkor ő majd automatán formázza ntfs és csapja hozzá a 8ashoz?
    nacsak mert egyszer azt irod hagyjam üresen aztán meg hogy mindent ami kell hozzárak :D most melyik? :o
  • BenceYCE
    #22135
    Az indító fájlokat magad is megnézheted, hogy végül a 8-asra tette-e vagy a 4-esre. Az XP telepítője nem kezeli a Dinamikus lemezeket, sem a rajtuk lévő dinamikus köteteket. Tehát vagy a régi XP-ről Paragonnal visszakonvertálod alaplemezzé a vinyót és alapkötetekké a rajta lévő partíció(ka)t XP újratelepítés előtt, vagy egy Hiren's boot cd-vel pl mini win xp-t futtatsz és azzal csinálod meg. Gyakorlatilag alaplemezt dinamikus lemezzé konvertálni vagy fordítva, csak partíció nélküli vinyón enged az XP. Az XP telepítés s orán meg ezen nem tudsz változtatni. Egy dinamikus lemezt gyakorlatilag fel sem fog ismerni, nem hogy a rajta lévő dinamikus kötete(ke)t.

    A 8 gigás vinyót adatostul mindenestül engedi az XP dinamikusra konvertálni, csak fordítva nem. Ahhoz, hogy vissza tudd majd konvertálni dinamikus lemezről alaplemezre a vinyódat, ahhoz minden partíciót (kötetet) törölnöd kell róla, ami természetesen adatvesztéssel jár. Ha a 8-ast átkonvertáltad dinamikus lemezzé és a rajta lévő köteteket is dinamikusnak látja, akkor a 4-est is konvertáld dinamikus lemezzé. Ne hozz létre rajta dinamikus kötetet, csak hagyd üresen. Ezután tudod a 8-ast kiterjeszteni a 4-esre. Az új, 12 gigás kötetet pedig pont úgy fogja kezelni az Xp mintha egyben lenne. Egyszerűen hozzá csapja majd mint szabad területet. Tehát a 4-esről ment le mindent ami kellhet.
  • Flamer
    #22134
    ja kérdés hogy baj -e ha a 4gigás particio (szinén ntfs) nem üres. vagy csak simán szabadonkéne hagyni hozzá? vagy esetleg ami rajtavan azt automatikusan átteszi az uj 12gigás cuccra?:o
  • Flamer
    #22133
    tegnap sikerült elérni hogy a 8 gigáson legyen minden. c betű meg rendesen nem ugatott hogy a 4 gigáson fogja létrehozni az indito cuccokat szóval az minden zorallság.
    nade az a másik gépen kell majd formáznom?:O az már nem tetszik. ujraakarom huzni akkor a dinamikus lemezeket nem látja az xp telepitő? mert simán törlölném majd őket..
    de amugy ha bármilyen modon letudom majd pucolni netán 1 év mulva akkor mindenképpen megcsinálom mert ahogy irtad kell a hely..
    szóval megcsinálom a két dinamikus lemezt majd létrehozom az átnyuló kötetet a 4gigásra kiterjesztve a 8asról. ha jól értem.
  • BenceYCE
    #22132
    Marha egyszerű, csak egyvalamit ne feledj. Csak olyan dinamikus kötetről tudsz rendszert futtatni, ami előtte rendszerindító partíció volt. Tehát ha újra akarod tenni a win-t, akkor a vinyót egy másik gépben le kell takarítsd és dinamikus lemezről alaplemezzé kell konvertáld. A Paragon Partition Magic asszem kezeli és konvertálja oda-vissza, de ezen funkciójának megbízhatóságáról vajmi keveset tudok. Jelenleg dinamikus lemezként RAID0-ás és RAID1-es köteteim vannak 2db 1 terás vinyón. Az elvárásaimat hozta, mert a félhardveres RAID-hez képest semmi különbséget nem láttam, azon kívül, hogy sokkal egyszerűbben használható és nem vezérlőfüggő. A rendszervinyót átkonvertálod dinamikusra, majd a másikat is. A 8 gigáson a kötetet meg túlnyújtod a 4 gigásra. A 12 gigás partíció meg nem csak látványra lesz egyben. Gyakorlatilag nem szívsz a hely szűke miatt ha tele a két vinyó, mert osztoznak a szabad területen. Így megelőzheted, hogy ide-oda másolgatnod kelljen ha tele vannak a vinyóid.
  • Flamer
    #22131
    ki foglalkozott már a dinamikus lemezekkel?
    hogy áljak neki. arra gondoltam ott a 8gigás ntfs particio amin ott a win. és fogom és átnyuló kötet csinálok belőle és hozzáteszem a 4gigásat. igy lesz egy kb 12 gigás egy particio (látványra)
    hogy álljak neki? mert eddig csak tükrözést csináltam (raid1) azmeg kicsit másvolt. viszont 5x nem akarok nekiállni ujrarakni :D
  • BenceYCE
    #22130
    Nézd meg, hogy IDE módban van-e a winyókezelés és, hogy így látja-e a BIOS. Formázatlanul is látnia kell a winyókat.
  • BenceYCE
    #22129
    nm :)
  • Evin
    #22128
    BIOS-t nem lehet telepíteni, frissíteni talán.
    Tehát a BIOS-ban sincs ott a vinyó? Ha ott van, akkor valószínűleg nincs formázva, azért nem látja a rendszer. Ha vadi új, akkor ez a gond.
    Ha a BIOS sem látja, akkor vagy a vinyó rossz, vagy a kábel, kivéve ha ugyanazzal a kábelle és ugyanazon az alaplapi foglalaton lát más vinyót.
  • Meteora4
    #22127
    Hello

    A gépem nem ismeri fel a winchestereket. Próbáltam másik vinyóval, BIOS-t újra telepíteni, kébeleket máshogy tenni meg természetesen másik kábellel. Van erre vmi megoldás? Aki tud vmit is az kérem írjon!!!!!!!!!!előre is köszi
  • Flamer
    #22126
    #22120 ! megvan. :D kicsit turkálni kelett biosba. műxik. C-t kapott és egyből a 8asra tol mindent. nagyon htx.! (y)
  • BenceYCE
    #22125
    Told fel a rendszert a 4-esre, konvertáld dinamikus kötetté, majd a kiterjesztéssel add hozzá a 8-ast és akkor egyben lesz.
  • Flamer
    #22124
    aha masteren van a 4giga. slaven meg a 8as.
  • Flamer
    #22123
    rendszerét nem :| ez a probléma :D nyafog azért is. de most asszem siekrült menedzselni hogy mejik legyen a first hdd. mindjárt kiderül.
    csak picit lassu ugye :D
  • BenceYCE
    #22122
    A meghajtóbetűjeleket bármikor módosíthatod :/
  • Flamer
    #22121
    bios nem látja a 8gigásat :|
    amugy igen xp felajálotta hogy a rendszerinditot a 4esre rakja de nem kapja meg a C meghajtójelet a 8gigás és az agyamra megy. előbb tettme fel és kapott egy D meg F-et a két vinyo.
    mindkettőt törölve lett természetesen mielőtt telpitettem volna. ugy hoztam létre mindkettőt akkor.
  • BenceYCE
    #22120
    Nno, hogy egy kicsit tisztábban láss. Ha két vagy annál több vinyó van egy alaplapon, akkor be kell állítanod, hogy melyikről szeretnél boot-olni. Ha beállítottad, hogy melyikről boot-oljon, még mindig lehet variálás, mert indítófájlokat csak elsődleges partícióra fog az XP Neked tenni, tehát kiterjesztett partíción lévő logikai meghajtó nem játszik. Ha pedig 2, vagy annál több (max. 4) elsődleges meghajtó van a vinyón, akkor azt fogja használni amelyik az aktív partíció. Tehát ha a 8 gigásra szeretnél rendszert tenni, állítsd be a BIOS-ban, hogy a 8 gigásról boot-oljon. A 8 gigásról meg törölj minden partíciót XP telepítés közben és hozz létre rajta egy partíciót. Ezt elsődlegesnek fogja létrehozni és egyből aktívvá is teszi. Ha nem így tesz, valami gebasz van. Ha nem tudod beállítani a BIOS-ban, hogy a 8 gigásról bootoljon, és nem zavar, hogy a rendszerindító fájlok a 4-esen vannak, akkor először a 4-e4sre hozz létre NTFS partíciót az XP telepítő segítségével. Remélem tudtam segíteni.
  • Flamer
    #22119
    asus-phison ob ssd
    a másik meg sima OB nélkül.
    ata-66 os. :o
  • BenceYCE
    #22118
    Milyen "vinyó" az a 4 gigás és a 8 gigás?
  • Flamer
    #22117
    montam eee pc. és egész 1 évig kitartott előzőleg.. most huzom rajta ujra 1 után a cuccot.
    de ez a két vinyo van benne. 8 + 4 giga. micisnáljak vele. 10colos kis kütyü mit akarsz? 1 terrát..
  • Apocalipto
    #22116
    8 gigás partíció meddig fog kitartani? 2 hétig?
  • Flamer
    #22115
    helloa, van egy eee pc és van benne egy 4gigás meg egy 8gigás particio.
    ha xpt akarok telepiteni a 8gigára (mindkettő üres, nincs rajta particio) akkor nyafog hogy kell neki egy particio a 4gigásra mert szeretne rá irni inditáshoz szükséges fájlokat.
    1: miért?
    2: amikor csinálok rá particiot egyiket elnevezi F-nek (a 4gigásat) még a másikat D-nek formázta (kiírás alapján).. mért? hol marad a "C"?
  • molnar0921
    #22114
    Helló mindenkinek!

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy XP-ben lehet e olyat csinálni hogy a tálcán lévő megnyitott ablakokat át tudom e rendezni mármint win= nél láttam ilyet és megtetszett.

    Tud valaki mondani valami billentyű kombinációt?

    Előre is köszönöm