25353
Whistler - Windows XP
  • tigerbácsi
    #22193
    Te tényleg kocka vagy! :-DDDDD már bocsánat :-DDD
  • szucsy89
    #22192
    akkor ha valaki tudja hogy hogy kell magyarítani akkor írja le pls:)
  • Evin
    #22191
    Nagyrészt pl a DOS ablak hibaüzenetei egy része vagy teljesen angolul maradnak azt hiszem. De a kezelőfelület szinte 100%-ban magyar lesz.
    Azt nem tudom hogy kell használni, vagy indítani, mert nagyon rég volt, mikor 1x kipróbáltam. Én mindig magyar verziós XP-t használtam.
    Most a Windows7-en kivételesen magyar MUI-t használok, de ezt már máshogy kell felrakni és használni, mint XP-n.
  • szucsy89
    #22190
    mármint 70-80%ban lesz magyar? amúgy hol kell kiválasztani a nyelvet? mert én nem nagyon tlaáltam, valamit átállítottam magyarra, de semmi nem változott kb. csak a dátumot írja magyar formátumban meg ilyenek, de pl ha a start menüre megyek minden angol, a menük stb
  • Evin
    #22189
    Persze ettől nem lesz minden magyar, csak úgy 70-80%. Ezek nagy részét valószínűleg sosem látod, de jobb, ha tudsz róla.
  • szucsy89
    #22188
    megoldva
  • szucsy89
    #22187
    hmm?
  • szucsy89
    #22186
    ja, hogy ez az. thx
  • computerguru
    #22185
    Ja igen most
    már oké,csak rossz helyre irtam,valóban az abc fog látszani,érdekes!
  • computerguru
    #22184
    A másodikat kipróbáltam,valóban a betük helyett kockák lesznek láthatók,de én átvertem,próbáld ki:a kockákat jelöld ki,majd erre illeszt rá a Bush hid the facts szöveget és igy mentsd el,ha újra megnyitod már a szöveg fog látszani,jó mi?
    A harmadikra nekem nem csinál semmit.
  • Evin
    #22183
    Google első találat!
  • szucsy89
    #22182
    üdv!

    egy hun mui packet honnan tudnék leszedni? esetleg akinek megvan feldobná vmi fájlmegosztóra? ty
  • tigerbácsi
    #22181
    ám csak viccelni akartam mert: (kicsit feldobni a sok kocka kedvét :-D


    3 dolog melyet a Microsoft nem tud megmagyarázni:



    1. Egy indián felfedezte, hogy senki nem tud bárhol a számítógépben létrehozni egy mappát „CON” név alatt. Valami furcsa és megmagyarázhatatlan!. …A Microsoftnál senki nem tudott magyarázatot adni miért történik ez. PRÓBÁLD KI MOST, NEM JÖN LÉTRE EGY „CON” NEVŰ MAPPA.



    2. Mindazok akik Windows-t használtok: 1) Nyissatok meg egy üres Notepad file-ot 2) Irjátok be ”Bush hid the facts” (idézőjelek nélkül) 3) Mentsétek el bármilyen név alatt 4) Zárjátok le és nyissátok újra. Észrevettétek? Senki sem tudja megmagyarázni…



    3. Nyissatok egy Microsoft Word dokumentumot, majd irjátok be: = rand(200,99) Majd nyomjatok Enter-t és…
  • tigerbácsi
    #22180
    jaja úgy megy nekem is. de simán nem :-(
  • computerguru
    #22179
    Ird be igy: -CON- vagy ( CON )
  • tigerbácsi
    #22178
    sziasztok!

    van egy kis gondom. létre szeretnék hozni egy CON nevű mappát! nem megy :-( mért van ez? tökmindegy hol akarom. egyszerűen azt írja ki, hogy nem jött létre :-(
  • SMGBAS
    #22177
    Igen, próbáltam. Úgy is, hogy alkalmaz és utána oké és úgy is, hogy csak az oké. Visszamentem utána és megint az volt, hogy ne jelenítse meg.

    "Próbáltam mappabeállításoknál és vezérlüpultban is"
  • computerguru
    #22176
    Egyáltalán itt próbáltad?

    Vez.pult-Mappa beállitásai-Nézet-Rejtett fájlok és mappák-megjelenitése-pipáld ki!Biztos ki van?Majd oké,jónak kell hogy legyen!
  • SMGBAS
    #22175
    Tuti, hogy az összes temp mappa tartalma törölhető? Jó lenne mert amit írtam azt töröltem és egyből lett +5 giga szabad helyem :D
    Tudom, hogy a total commanderben meg tudom nézni de azért mégis idegesítő, hogy saját gépemen rendszergazdai joggal se tudom átállítani -.-" (még az "eredeti" rendszergazdát is próbáltam, de azzal se működött)
    Amúgy total commanderben valahol át lehet állítani, hogy az a fájl ne legyen rejtett?
  • Zsolt01
    #22174
    Az összes Temp mappa tartalma törölhető.
    CCleaner progit használni! Tisztító gomb és lent Elemzés / Tisztítás ...
    Rejtett fájlok megjelenítése Total Commander-ben Beállítások / Általános B. / Képernyő / pipa be, Látszik a rejtett/system fájl
  • SMGBAS
    #22173
    Két kérdésem lenne:
    Hogyan tudom a rejtett fájlokat megjeleníteni? Próbáltam mappabeállításoknál és vezérlüpultban is azt, hogy mutassa de ha leokézom vagy az alkalmazra kattintok és visszamegyek akkor ugyan az van kijelölve, hogy ne mutassa meg.

    Milyen mappák tartalmát törölhetem időnként helymegtakarítás miatt? Olyasmire gondolok mint pl. Documents and Settings \ [felhasználónév] \ Local Settings \ Temp mappa és tartalma
  • balcsi70
    #22172
    Köszöntem az infót.Szoftveres gondolom csak nem mert ha húzom a csuszkát (a hangerőt) felfelé akkor lehet hallani hogy erősödik a hang de a maximumon is csak éppen csak hogy hallani valamit.A fűl hallgatónál viszont ott meg rendesen megy. Tehát én is inkább a koszra gondolok.
    Lehet szétkapom aztán megnézem valami mással hogy megy e rendesen az a hangszóró.
  • Evin
    #22171
    Talán kontakhiba, vagy koszos, és a kosz tompítja a hangját. Vagy lehet még szoftveres jellegű.
  • balcsi70
    #22170
    Sziasztok.
    Lehet hogy nem ide tartozik,de nem találtam jobbat.
    Szerintetek mitől van az hogy a laptopomnak a hangszórós hangja kissé elment olyan szinten hogy alig hallani.
    Tehát fülhalgóton keresztül működik rendesen ha simán hangszórójában hallgatok valamit akkor is,de akkor annyira halk hogy eszméletlen.
    Szerintetek? Köszi a választ.Ha nem ide tartozik akkor adjatok légyszi egy linket. Köszi.
  • Adi
    #22169
    például az először linkelt fórumon ajánlják EZT de ez vmi ősrégi kövület.. elvileg az 3.5-be ez már javítva kénne, h legyen.. vagy tévedek?
  • Adi
    #22168
    a .NET frameworks 3.5 van fent..
  • Adi
    #22167
    Az a baj, h szerintem az se segítene mert vmi frissitésbe lehet ez a bibi.
    Külföldi fórumokon is olvastam a szerény angol tudásommal, h másnak is a friss gépén jött ez ki. Csak a megoldást nem tudom kivenni a hozzászólásokból!
    például itt is írnak róla
    google amiket talált
  • computerguru
    #22166
    Ha ennyire új még a rendszer,lehet hogy újrakellene telepiteni?Gyanús nekem az az első fájl! Fent van a gépeden egyáltalán a NET?
  • #22165
    Nekem sose volt ilyen bajom szerencsére. De ha friss a rendszer akkor nem egyszerűbb megint gyorsan újra rakni?
  • Adi
    #22164
    Senki se tud segíteni?! Ti nálatok nem volt ilyen probléma?
  • #22163
    NA megoldódott. Valóban tele volt a registry a szemetével. Kitörölgettem, és most egy jó verzió úgy tűnik, hogy megy mint az álom. Most már ezt is tudom, hogy a progik teleptés nélkülis beszórják a registryt. Köszi!
  • rágógumi
    #22162
    Hi. Köszi a tegnapi tippeket. Működött.
  • #22161
    Ja igen én is azt használom, ha telepített a progi, de mint már irtam nem az volt.
  • bajusza
    #22160
    Ha valakinek gondja akad valamelyik programmal, ajánlom a Revo Uninstaller-t. Eltávolítja teljesen a programot (a maradékjaival együtt), utána érdemes lefuttatni a CCleaner-t vagy a Wise Registry Cleaner-t.
  • computerguru
    #22159
    Persze,egy próbát megér,és ha nincs,akkor oké,lehet próbálkozni mással!Üsd be a regedit keresőjébe a program nevét!Aztán keresés.
    Ajánlatos mind az öt mappában külön-külön keresni!

    HKEY CLASSES ROOT
    HKEY CURRENT USER
    HKEY LOCAL MACHINE
    HKEY USERS
    HKEY CURRENT CONFIG
  • #22158
    Azért nem hiszem, hogy regeditbe lenne valami mert nem volt telepítés! Csak kicsomagoltam és futattam. Ennyi. Így is keresgessem vagy így igazam van, hogy ott biztos nem lessz semmi??:)
  • computerguru
    #22157
    Szóval márpedig a regeditben maradt valami,ugyanis minden telepitett programról bejegyzést kiszit a regeditbe,teljesen mindegy,hogy csomagolt vagy nem.
    Megkellene próbálni a regeditben a programnév alapján keresni és ha talál azt törölni(de jól vigyázz mit törölsz!Ha nem vagy biztos benne,hogy mi az,akkor inkább hagyjad!)
    De az is lehet hogy valamivel összeakad a progid és ezért nem megy!
    Vagy még azt is meglehet próbálni,ha tudod a progidnak az első telepitési dátumát,akkor lehetne csinálni egy rendszervisszaállitási pontot,a telepitett progid dátumától még visszább egy két nappal.És akkor olyan,mintha nem is lett volna a gépeden a progi.És utána feltenni újra.
    De hátha másnak van valami jobb ötlete,a rendszervisszaállitással még várjál!
  • #22156
    Sziasztok!

    Van egy olyan problémám, hogy az eggyik progim nem indul(zmodeler). Szóval ugytörtént, hogy mikor először indítottam, akkor még ment és nem volt baja. Csomagolt progi szal elvileg a registryben nem maradt semmi. Szóval nem ment benne valami ezért kiléptem, felraktam egy ujjab verziót, ami már azt irta hogy program futtatási hiba. Erre vissza raktam az előző verziót, ami inenntől kezdve már szintén program futtatási hibával elküldött haza :) És persze azóta is csinálja :(
    Hallotam hírét olyannak, hogy a futtatásba kell valami varázszót irni ami megoldja a problémát. Esetleg valaki tud erre megoldást? Választ köszi!
  • lck
    #22155
    nemgáz
  • rágógumi
    #22154
    De lehet? Az valami rendszer felhasználó nem? Mármint rendszer hozta létre valamiért. Nem gáz törölni?