25353
Whistler - Windows XP
  • Evin
    #22233
    Szerintem a laptopokon nincs videó bemeneti jel.
  • balcsi70
    #22232
    Köszönöm. Van SVideo rajta de azt hittem az is csak kifelé jön.(mármint rajta a jel).
  • computerguru
    #22231
    Nincs VGA bemenete,de viszont ha van svideo aljzata,nyert ügyed van,kb.:1000 forint körül kapsz olyan átalakitót,aminek az egyik fele svideo dugó,a másik fele a számitógépen lévő monitor aljzatnak felel meg,egy próbát megér,megkellene nézni az üzletben,és hogy mit kell még átállitani a laptopon,azt most nem tudom,mivel nincs laptopom,de lehet hogy nem is kell.
    De hátha valakinek lesz jobb ötlete.
  • balcsi70
    #22230
    Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy van egy asztali gép de nincs hozzá monitor,Laptoppal összetudom úgy kötni hogy a laptop képernyőjén lássam az asztali gépet? Szerintem lehetetlen(gondolom mivel a laptopnak nincs VGA bemeneti kábele csak kijövetel ugye?) De ha megoldható lenne jó volna. Köszi a válaszokat.
  • Gregorius
    #22229
    Sziasztok!

    Van egy olyan problémám, hogy van egy nVidia Go integrált videokártyás laptopom. Gyakran használom benne azt a ficsőrt, hogy a másdolagos monitoron teljes képernyőben jeleníti meg az overlay-es videókat. Jól jön. Van egy LCD tévém, amihez hozzádugom a laptopot a TV-kimeneten, és akkor működik is rendesen, megy minden, ahoyg kell neki. Azonban most kipróbáltam, hogyha már van egy HDReady LCD TV-je az embernek, amin van egy VGA port, akkor miért ne azon keresztül nyomja rá a laptopot, nem a PAL-kimenet 720×576 felbontását használva, hanem a TV 1600x1024 felbontását.

    Megy is minden klasszul, minden felbontásban, egészen addig, amíg ki nem próbálom a full screen video overlay-t. Ott ugyanis, a másodlagos kijelző, vagyis a TV, amin teljes képernyősben kéne mennie a videónak, egyszerűen feketére vált, és még a TV is kifagy minden n+x-edik próbálkozásra, és csak az segít, ha kihúzom a konnektorból. Minden felbontásban ugyanezt csinálja. Ha a TV-re teszem a lejátszó ablakot, akkor a laptop monitorán megjelenik rendesen a teljes képernyős videó, de fordítva, ahogy élvezhetőbb lenne, úgy nem.

    Találkozott már valaki hasonló problémával?
  • Evin
    #22228
    Akkor talán a lemez nem is Boot lemez. Mert olyan nincs, hogy a BIOS előtt működjön valami (otthoni környezetben), és látnod kellene, hogy "Nyomjon meg egy gombot bla-bla" szöveget.

    Zsolt01
    Csak akkor érdemes 2oprendszert használni, ha valaki ért is hozzá. Mert mint most, ha formázni fogja az egyik rendszert, valószínűleg eltűnik a választási lehetőség, hogy melyiket akarja indítani.
    Én is 2 rendszert használok, W7 és OSX, de én tisztában vagyok mindezzel és tudom kezelni. És úgy van megoldva, hogy bármelyiket bármikor formázhatom, nem lesz kihatással a másikra.
  • matyi0323
    #22227
    A biosban úgy van beállítva. A dvd bootol. De mégsem bootolja be. Mondhatod ismét, hogy nem értek hozzá, de eddig én csináltam és nem volt vele problémám.
  • Zsolt01
    #22226
    Szerintem nyugodtan lehet 2 Oprendszert, csak KÜLÖN partíciókon és nem lehet gond.

    Pl. Olyan emberkéknek szokok + 1 Xp-t tenni, akinél fent áll, hogy tönkre tehetik, mivel nem értenek annyira hozzá és családba gyerekek ...
    Ilyen esetre ott a tartalék Xp. (Míg oda nem érek.)
  • Zsolt01
    #22225
    Hát mi nem egészen egyről beszélünk.
    "Én értem amit írtok. Csak az a baj, hogy nem jut el a bootolásig, mert mielőtt bootolna ki kell választanom, hogy melyik oprendszer induljon."
    Már bocsi, tényleg, de szerintem nem érted amit Én írtam:#22221

    Ha rendesen be van állítva az Alaplapi biosba, hogy cd/dvd -ről boot, akkor te nem láthatod a két oprendszer indítási menüjét!
    Hanem szépen indul az xp telepítő lemezről. Esetleg 1 billentyű lenyomást kér, ha kér ki is írja.
    De szerintem neked nem lehet beállítva, hogy cd/dvd lemezről boot!
    Ha nagyon nem megy az ilyesmi neked, akkor szólj ismerősnek aki előtte is csinálta.
  • molnar0921
    #22224
    Hello
    http://support.microsoft.com/kb/289022/hu

    Elvileg akkor neked 2 OP-rendszer van valamelyiket nullázd le (0) és akkor nem fogja kérni hogy válasz. Nekem is volt régebben ilyen problémám és így megtudtam oldani.
  • matyi0323
    #22223
    Én értem amit írtok. Csak az a baj, hogy nem jut el a bootolásig, mert mielőtt bootolna ki kell választanom, hogy melyik oprendszer induljon.
    A bisoban a dvdolvasó bootol, tehát nem az a gond, hanem, hogy nem jut el addig. Esetleg parancssorból formázzam le a c-t aztán úgy rakjam fel az új wint ?
  • computerguru
    #22222
    Hát igen!Itt jönnek a problémák,már én is mondtam többször,hogy egy gépre két oprendsztert ne tegyenek fel, mert előbb,vagy utóbb probléma lesz belőle.
    Megkell próbálni a telepitő xp cd.ről bebootoltatni,át kell állitani a biosban,hogy cd-ről bútoljon.
    Nem elég leformázni a C:-t hanem törölni kell az egész particiót és utána formázni NTFS lassú formázással,és csak egy oprendszert ajánlatos felrakni!
  • Zsolt01
    #22221
    Alaplap BIOS-ba állítsd be, hogy cd/dvd lemezről boot (induljon).
    Gép indításánál Del vagy valamelyik F billentyűvel jön be a BIOS menü.
  • matyi0323
    #22220
    Hali. Az a gondom, hogy legutoljára nem én csináltam a gépet és a srác 2 oprendszert hagyott fent. (régi, új) Most raknám újra a wint és ahogy resetelek nem jut el a boot-ig, hanem kiírja, hogy melyik oprendszert indítsa. Tehát nem tudom elindítani az xp cd-t. Hogyan tudnám megcsinálni, hogy akkor leformázzam C-t és felrakjak egy új rendszert a 2 helyére?
    Köszi
  • BenceYCE
    #22219
    Hmm. A hide-ot nem kell szó szerint érteni ugye?
  • molnar0921
    #22218
    Megoldottam a problémát!

    Kellett egy MSN patch és az alábbi menüpontot kipipáltam:
    Hide My Sharing Folders From My Computer A megosztott mappa eltávolítása a sajátgépből

    Ha valakinek ilyen problémája lenne itt a megoldás rá :)
  • BenceYCE
    #22217
    Ha leírod, dobj linkeket is és ha van weboldalad oda is tedd ki :)
  • Kontrakcio
    #22216
    na igen, xp-t nagy nehezen sikerült usbről megcsinálni, találtam egy szép leirást, de 98se-m van, ugye, ott olvastam róla h felismeri igaz nem alapból, mindenesetre ha találok rá lehetőséget és érdekel titeket leirom h hogy lehet :)azért köszi
  • xNoodlex
    #22215
    Azt hiszem a 98 nem is ismeri az USB-t, de a 98SE talán már igen. Mindenesetre biztos nem olyan egyszerű dolog telepíteni, már ha lehetséges egyáltalán..
  • BenceYCE
    #22214
    Eddig csak win7-ről hallottam, hogy megy usb-ről a telepítés. Másrészt lehet inkább egy tiny xp-vagy tiny win7 ha a vas gyengusz, mintsem win98.
  • xNoodlex
    #22213
    Elég érdekes kérdés így 2009 végén. :)
  • molnar0921
    #22212
    Tudom, hogy nem megbízható az msn ilyen téren, nem is használom a megosztási mappát csak beszélgetni szoktam szóval ezért szeretném eltüntetni a megosztási mappát a sajátgépből. Azt hogyan tudom megcsinálni, hogy ne legyen ott???

    Előre is köszi
  • Kontrakcio
    #22211
    szevasztok. win98-at hogy tudok pendrive-on keresztül telepiteni?
  • BenceYCE
    #22210
    Az msn megosztási mappáját már régóta nem használom, mert egyszer észre vettem, hogy a cserélt fájlok egy másolatát eltárolja egy saját mappájában. Nem értettem hova tűnt 5 gigám. Azóta felejtősen kezelem.
  • BenceYCE
    #22209
    A BIOS-ban tudod beállítani, hogy teljes memóriavizsgálatot futtasson vagy gyorsat. Utóbbinak asszem quickboot a beceneve.
  • molnar0921
    #22208
    Hello mindenkinek!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy a sajétgépben lévő msn-es megosztási mappát el lehet valahogy rejteni, hogy ne legyen ott?
    De az msn működjön tovább?

    Előre is köszönöm
  • Noodlee
    #22207
    A vinyót még meg sem mozdítja, amikor a memóriát már nézi.
  • Noodlee
    #22206
    Ha jól emlékszem, akkor biosban ki lehet kapcsolni, hogy induláskor nézegesse a memóriát. Próbálj meg egy bios resetet, esetleg a memóriát másik slotba rakni/felcserélni.
  • computerguru
    #22205
    Kezdek kifogyni az ötletekből,de amit mondtál,próbáld meg kivett vinyóval!
  • lck
    #22204
    Nem érthető.
    Semmi köze a BIOS által végzett memória ellenőrzésnek ahhoz, hogy később milyen operációs rendszer indul majd el és az mit csinál. Nézd meg a képet - ott még windowsról szó sincs. Valószínűleg még kivett vinyóval is ugyanúgy lefutna mindig az ellenőrzés.
  • computerguru
    #22203
    Hagyd lefutni a memóriaellenőrzést és amikor felálla rendszer,utána nézd meg amiket leirtam,igy már érthető?
  • lck
    #22202
    Az a memória ellenőrzés már akkor elindul amikor a gép még asse tudja hogy milyen oprencer van fenn.
  • computerguru
    #22201
    Jó lenne tudni napra,hogy mióta csinálja? Nem raktál fel valami olyan progit,ami nem tetszik az xp-nek,és az mindig helytelenűl áll le,persze arról te nem tudsz,nem e azóta csinálja,ha esetleg meglenne az a progi,akkor kikellene törölni a gépből teljesen!Vagy ha meglenne a dátum,egy rendszervisszaállitást meglehet próbálni az előttire.Próba szerencse.
  • saitek
    #22200
    Köszi a választ, legközelebb a hétvégén fogok nála járni, majd akkor megpróbáljuk.

  • lck
    #22199
    Esetleg megpróbálnék egy alaplapi elemcserét.
  • saitek
    #22198
    A kép:

    http://www.sg.hu/galeria/1137265893/11372658931254925924.jpg
  • saitek
    #22197
    Sziasztok!

    Nem kifejezetten az XP-vel kapcsolatos probléma, de hátha tud valaki segíteni.

    Egy ismerősöm gépe hetek óta bootoláskor memóriallenőrzéssel indul, ami 3-4 percig is eltart és addig nem is lehet csinálni vele semmit, hiába írja, hogy az ESC gombbal meg lehet szakítani, nem reagál rá, mint ahogy a DEL gomb lenyomására sem.

    A bios-ban semmit nem találam ezzel kapcsolatban.

    Adatok:Award modular bios v6.00
    Intel 845GE AGPSet BIOS for 8GEM667 F4
    Check System Health OK, VCore = 1,525
    Main Processor:Intel Celeron (R) 2.40 GHz (100x24)
    <CPUID:0F29 Patch ID:0017>
    Memory

    Egy kép erről:



    Valaki meg tudná mondani, hogy mit lehet ezzel kezdeni?
    Már volt memóriateszt, hiba nélkül és az XP is hiba nélkül fut sokszor napokig leállítás nélkül.

    Előre is köszi a választ!

  • computerguru
    #22196
    Megpróbálok segiteni,amiben tudok,kb tiz éve gépezek,valami ragadt rám,nem?
    köszi a hozzászólást!
  • tigerbácsi
    #22195
    semmi! épp ez az hogy megoldottad amit a mikrofosnál nem tudtak :-D ezt most dicséretnek szántam!
    meg látom hogy elég sok embernek segítesz itt a helpdesk totyikban :-)
  • computerguru
    #22194
    Miért mi a bajod azzal amit leirtam?