25353
Whistler - Windows XP
  • C0mputers
    #25073
    ja, és egy 2003-as SCSI vinyós gépre menne
  • C0mputers
    #25072
    Wind ME = Win ME, vagyis a Windows Millenium :)
  • C0mputers
    #25071
    off:
    aki emlékszik még a régi Windowsok telepítésére, kérem írjon itt vagy privit, hogyan tudnék egy Win 98 SE-t és egy Wind ME-t egy vinyóra 2 partícióra feltenni.
    fdisk-el megcsinálom a két partíciót, az egyik oprendszer felmegy, de a másik sosem, azt írja nem lehet frissíteni az előzőt, meg hogy a telepítő csak üres gépek telepítésére használható....nem tudom a két rendszert feltenni egymás mellé
    köszi
  • gergely1991
    #25070
    Helló
    Ajánlott ellenőrizni a C:\windows\system32\drivers\etc\host állományt.
    Ja meg egy vírusellenőrzést a #25068 alapján.
  • att88ila
    #25069
    Ez a hibaüzenet mit jelent xp operációs rendszer esetén?Az alkalmazás inicializálása nem megfelelõ (0xc0000142). Az alkalmazás befejezéséhez kattintson az OK gombra.
  • kl24h
    #25068
    Nézd át a gépet a Malwarebyte's Anti-Malware (free) vírusellenőrző programmal. Csak gyors vizsgálatot adj (quick scan).
  • jackoneill90
    #25067
    Van valami az xpben ami letiltja a googlet youtubot facebookot yahoot binget ? Vagy valami hálózati beállítás a rendszerben nem jó? De akkor miért nem mennek ezek, és minden más betöltődik?

    Ezek amiket észrevettem hogy két napja nem tölti be egyszer se.
  • iceeman
    #25066
    üdvözlöm az urakat,ha valaki tudja a választ szépen kérem irjon. a következö lenne a kérdés:
    A Windows XP Professional SP3 Black Edition van magyar verzióban is? mert eddig csak angollal találkoztam,illetöleg nem tudta senki megmondani van e benne magyar nyelv. nagyon köszönöm a válaszokat!
  • Zsolt01
    #25065
    2 ismerős gépével jártam így múlt héten.

    Pl.: Kb. fél éve - éve észrevettem, hogy "nagyon nyilvánosan" ki volt téve kód egy fórumon. Aki nem is kereste, csak meglátta, gondolom egyből ezt kezdte használni, sokan lettek az összes használók.

    Békén hagyhatnák xp-t már.
  • lck
    #25064
    Ha jól tudom, ezek mind ilyen főiskolai mennyiségi kódok. Mindenféle szempontból fullosan működnek. Eddig akárhányszor aktiválhatók voltak.
  • kl24h
    #25063
    Olyannal már találkoztam, hogy a WGA elfogadta a kódot, de Microsoft Security Essentials pedig nem. Fordítva nem emlékszem, hogy megtörtént volna.
  • lck
    #25062
    Hát igen jópár év után... Van legalább 10-20 kulcs ami eddig működött, ez ez egyik volt köztük. ( Kezd el google-ba beírni hogy d36rk első találat hozza a többit is ) Gondolom ezt MS is megteheti, aztán elég nagy pofára esés lehet itthon, mivel szerény véleményem szerint az otthoni XP-k 60-80 %-a ezekkel van aktiválva.
  • kl24h
    #25061
    Szerintem az a kulcs felkerült a fekete listára és mivel a WGA leellenőrzi minden gépbekapcsoláskor a regisztrációs kulcsot, ezért észrevette, hogy az a kulcs már nem szerepel és ezért írta ki.
  • lck
    #25060
    Hallottatok mostanában ilyenről ?

    Egyik ismerősöm most telefonált hogy a legalább 3 éve - az egyik jól bevált mennyiségi kulccsal - feltelepített XP-je ma kiírta hogy : Előfordulhat hogy szoftverhamisítás áldozata lett !

    Most ez vagy egyedi eset, vagy a Microsoft ennyire ráakarja szorítani a népeket a Win8 vásárlásra ?
  • Grove4
    #25059
    Köszönöm szépen, sikerült.
  • kl24h
    #25058
    Biztos átállítottad valahogy.
    Vissza lehet állítani a következőképpen: felnyitod a Control Panel-ből a Folder Options-t, A View fülben ott van a listában a "Hide extensions for known file types" bepipálod. Utána Apply és OK, ennyi.
  • Grove4
    #25057
    Sziasztok, ma vettem észre, hogy minden fájlnév után odaírja a gép a kiterjesztést, ez eddig nem volt így és nagyon zavar, különösen, ha át akarom nevezni az adott fájlt, pl ügyek.docx, akkor elvárja, hogy az új név után is odapötyögjem, hogy .docx. Ez mitől van és hol lehet kikapcsolni?
  • gergely1991
    #25056
    Újratelepítés?
  • balcsi70
    #25055
    Sziasztok! Az mitől van hogy a Firefox is meg a Google Chrome is megnyitás után egyből összeomlik. A válaszokat köszönöm. Üdv.
  • balcsi70
    #25054
    Köszi megtettem.
  • gergely1991
    #25053
    Beállításoknál a (ha jól emlékszem) biztonsági frissítéseknél jelöld ki hogy ne értesítse a frissítéseket..
  • balcsi70
    #25052
    Sziasztok! Mitől van az hogy Eset kiírja hogy nincs minden frissítés telepítve,rányomok rá is megy a Microsoft oldalra,le is tölti a frissítést,telepíti(telepítené) és a végén kiírja hogy a frissítéseket nem sikerült telíteni. " Eddig tökéletesen működött" Sőt az óra mellett a tálcán mindig jött a buborék hogy frissítések készen állnak a telepítésre. Amúgy a Frissítés automatikusra van állítva. Szerintetek mitől van ez? Így minden második nap figyelmeztet az Eset ha rámegyek újból ez lesz a vége. A választ előre is köszönöm. Üdv.
  • DarkSector
    #25051
    de csak utána válik láthatóvá? :S
    Nem kéne előtte látnia IP vagy valami alapján?
    Főleg ha megosztom...mert oké hogy kell driver de ez tudtommal ugy szokott lenni hogy előtte láthatóvá válik mint ismeretlen eszköz.
  • computerguru
    #25050
    Nekem is az van fent.
  • Blum
    #25049
    Igen,lehet :)
  • simonl #25048
    Sziasztok, egy régebbi asztali gépre telepítek egy win xp sp3 -at.
    Kérdésem, hogy xp -re lehet Office 2010 -et telepíteni??

    Köszönöm a türelmes válaszokat:)
  • gergely1991
    #25047
    Nemártana ha a nyomtató driverét a kivánt gépekre telepíted.
  • magyarkolega01
    #25046
    Van SP3-as Xp-re Windows Media Center lehetőleg magyar.Ha van akkor honna tudnák szerezni?
  • DarkSector
    #25045
    Most próbálkozom a nyomtatót a routerre kötni, meg is van.
    Kinyomtattam vele az adatokat...most hogyan tovább? Mert neten nem találok leírást ehhez....:S
  • DarkSector
    #25044
    Sziasztok, adott a problémám, hátha tudtok segíteni:

    2 gépem van:
    "P4 I" és "P4 II"

    A "P4 I"-re telepített nyomtatót szeretném használni a "P4 II"-ről.
    Eddig ezeket csináltam meg:

    "P4 I":
    - Otthoni hálózat létrehozása (fájl és nyomtatómegosztás enmgedélyezve)
    - Tűzfal kikapcsolása
    - Újraindítás

    "P4 II":
    - Otthoni hálózat létrehozása (fájl és nyomtatómegosztás enmgedélyezve)
    - Tűzfal kikapcsolása
    - Újraindítás
    (bár itt nem érdekes a megosztás)

    A cifra dolog hogy a "P4 II" wifi-n csatlakozik a routerre.
    Vagy létezik valami szoftver a neten erre?
    Előre is köszönöm a segítségeket!

    Íme egy gyors rajz:
  • magyarkolega01
    #25043
    kiment a winchester benne újra lett rakva a gép most meg nem tudom használni az mp4-ha csatlakoztatom és cd-vel se megy az mp4 meg van benne új winyó
  • Blum
    #25042
    Ha kiment,akkor miertnem hoztad vissza? :/
  • magyarkolega01
    #25041
    Kaptam hozzá cd és azért lett újratelepítve rendszer mert kiment a winchesterm.Am cd-vel se megy és előtte működött.
  • gergely1991
    #25040
    Az a gyanúm hogy a Ubuntu és egyéb más linux disztribúció is felismeri(mint a többit is).
  • kl24h
    #25039
    Lehet, hogy az MP4-ed be van fertőzve vírussal és azért ír ki ilyeneket. Az is megtörténhet, hogy meghibásodott közben.
    Jó lenne, ha Linux alatt tennéd be egy gépbe és akkor lehet látni, hogy felismeri-e vagy sem.

    Egy kérdésem lenne: mielőtt újra lett volna telepítve a rendszer, azelőtt volt-e valami gond vele? Konkrétan miért telepítetted újra a rendszert?
  • gergely1991
    #25038
    A lejátszóhoz nem kaptál cd-t?
  • magyarkolega01
    #25037
    #25026 problémám azóta sem oldódott meg nem tudom mit kezdejek vele.
  • AdamBast
    #25036
    vagy router vagy switch.
    de tényleg a legegyszerűbb és legolcsóbb a keresztbekötött utp kábel
  • rockszy
    #25035
    Köszi, egy kicsit még szenvedtem vele de aztán sikerült megoldani:)
  • gergely1991
    #25034
    szia!
    Nos a vezérlőpult(röviden win+r billentyű, majd írd be:control) az ott lévő :Területi és nyelvi beállítások>nyelvek fülön és a részletek gombra kattintva tudod a billentyűzeteddel kapcsolatos dolgokat módosítgatni.