25351
Whistler - Windows XP
  • 94mike
    #25031
    Helóó,2 gépet szeretnél összekötni,hogy csináljam?:/ mind a kettő gép win7es,be dugom a kábelokat a hálókártyába,de semmit nem csinál :S
  • dole70
    #25030
    USB-eszközökkel kapcsolatos problémák megoldása
  • magyarkolega01
    #25029
    nemtudom ehez nem nagyon értek az lenne jó ha megtudnánk odani a problémát
  • gergely1991
    #25028
    Driver van telepítve? Vagy be van állítva hogy háttértárolóként működjön?
  • magyarkolega01
    #25027
    KÉP:http://kep-feltoltes.hu/share-D420_504B8202.html
  • magyarkolega01
    #25026
    Sziasztok!Lenne egy ilyen problémám most lett újrarakva a gépem és hát ilyen problémám lenne ha be van dugva az USB a gépbe amin Mp4 van csatlakoztatva akkor ezt írja ki..sajnos erre valami megoldás?
    [img]http://kep-feltoltes.hu/image-D420_504B8202.jpg[/img][/url]]KÉP
  • traktormágus
    #25025
    és esetleg azt meg tudnád oldani hogy felrakod valahová?
  • Optimus Prime
    #25024
    Keres rá a fájl nevével Google-lal, tuti találsz nem MS letöltőhelyet. Bár ha én letöltöm és felteszem valahova, ahonnan te is eléred...
  • traktormágus
    #25023
    sajna nem. tudsz segíteni?
  • Optimus Prime
    #25022
    Nem tudom innen próbáltad? Oh... már látom eredetiség ellenőrző. Ezen nem mész át?
  • traktormágus
    #25021
    hali.
    szükségem lenne WindowsXP-KB943198-v2-x86-ENU.exe nevű frissítésre és nem engedi letölteni. esetleg tudna valaki segíteni? sürgős lenne.
  • Optimus Prime
    #25020
    Szívesen. legalább a több éves XP és PC-s geekségem másnak is segítség. :)
  • MooneyR
    #25019
    Köszi szépen a segítséget! Így már gyorsabb lesz a dolog :)
  • Optimus Prime
    #25018
    Meg is van. Kiírható lemezre és onnan telepíthető friss XP telepítés után. Nem mondom ezután is szedd le jó pár cuccot Update-ről, de így kicsit könnyebb.
  • Optimus Prime
    #25017
    Elvileg ez az. Van egy ISO formátum is, ami felírható CD-re (nekem is úgy van). Rákeresek.
  • MooneyR
    #25016
    Üdv, újra kellett telepítenem az egyik gépet amin xp home edition van, van rá lehetőség, hogy a sp3-at meg az összes frissítést hozzá valahonnan letöltsem? A microsoft oldala nem igazán partner ebben, gyakorlatilag nem elérhető... Időt szeretnék spórolni, mert az automatikus frissítés nem kapkodja el a dolgokat és az explorert sem engedi frissíteni addig.
  • Optimus Prime
    #25015
    Hú, de jó. erről nem is tudtam!
  • gergely1991
    #25014
    Sajátgép>tulajdonságok>speciális>Indítás és helyreállításnál beállítások>Automatikus újraindítás pipa ki.Következő alkalomnál leírod a hiba számát majd be guglizod.Vírus,driver,adatkábel megsérülése okozhatja(az utóbbit nekem tegnap csinálta egy másik őskori gépemen :D ).
  • huncsik
    #25013

    Sziasztok!

    Xp van az egyik gépemen. Betölti a rendszert, kiírja hogy üdvözöljük meg minden, és utána bejön az asztal is meg minden és hirtelen 1mp ig ilyen kék háttért számokkal és újra indul. ez miért van? egyik óráról a másikra lett ilyen.
  • gergely1991
    #25012
    Például :eszközök>mappa beállításai>nézet fül>egyszerű mappa megosztás használata pipa ki
    keresd ki a problémás mappát>jobb gomb tulajdonságok>biztonság fül és ott beállítod ha kész akkor OK gomb...
  • kl24h
    #25011
    Windows XP alatt csak 1 védett mappát ismerek: ez lenne a System Volume Information, ha több partíció van, akkor annyi lehet ebből a védet mappából.
    Másképpen megoldás van erre is, ha a Windows nem engedi, csak a géphez hozzá kell férni Windows nélkül.
    A Kaspersky Rescue disc 10-el meg lehet oldani. Ez egy boot-olható *.iso, lehet pendriverre is tenni, de a géped kel tudjon boot-olni pendriverről. Az utasításokat megtalálod ott (az első 3 cikk: Download Kaspersky Rescue Disk 10, How to record Kaspersky Rescue Disk 10 to an ...) amit küldtem. Majd mikor bejön minden, akkor ott lesz egy File Manager, olyan mint a Windows Explorer, amivel akárhonnan akárhova lehet másolni, csak vigyázni kell, mert olyan dolgokat is lehet úgy tévedésből csinálni, hogy a Windows-t "elrontod" (pl tévesen valamit kitörölsz).
  • cmhdistro
    #25010
    Sziasztok! Véletlen az egérrel behúztam egy védett konytárba egy masik könyvtárat, viszont most már nem enged hozzáférni, Se kimásolni..XP SP2 alatt, esetleg tud valaki segíteni? köszi
  • amigos00
    #25009
    Átnéztem azokat is, nem talált rajtuk fenyegetést!
  • jackoneill90
    #25008
    a feladatkezelő kis ikonja nem mindig jön elő az óra mellet. Telepítsem újra az xp-t ? Most más baja nem jut eszembe.
  • gergely1991
    #25007
    "Ha talált akkor érdemes a becsatlakoztatott eszközöket is átfésülni vele."
    Ez megtörtént azóta?
  • amigos00
    #25006
    Igazad volt! Rootkittel voltak tele a driver fájlaim! Most már működik minden! Köszönöm segítségedet! :)
  • Zsolt01
    #25005
    Csak most láttam írásod. (szinte egész nap nézem sg, pont tegnap nem)
    Ha tegnap láttam volna problémádat, egyből mondtam volna a valószínű megoldást amire végül is te is rájöttél.

    Alap dolog: Win telepítésnél csak rendszer HDD legyen csatlakoztatva (külön pl. tároló HDD ne)!
  • amigos00
    #25004
    Köszi, megnézem majd!
  • gergely1991
    #25003
    Vírusgyanús dolog lehet ez.Nézd át ezzel.Ha talált akkor érdemes a becsatlakoztatott eszközöket is átfésülni vele.
  • amigos00
    #25002
    Üdv!

    Sajnos azt a problémát tapasztaltam a gépemen, hogy bedughatok kártyaolvasót, pendriveot vagy esetleg más usb-s dolgot a gépbe és egyszerűen vagy új hardverként ismeri fel, amikor már régóta ezen használom vagy pedig automatikusan felismeri, csak épp kezelni nem tudom, mivel nem látom a meghajtóját a gépen... :( Pedig a óra mellett ott is van a leválasztó ikon. Tipp esetleg??
  • #25001
    Köszi a segítséget, az utolsó telepítés segített. Leírom a megoldást, hátha másnak is van ilyen baja. Szóval a mobil rack a másodlagos (Secondary master vagy slave) pozíció kavarhatott be valamiért. Nem tudom mi volt az oka, hogy telepítés alatt nem fértek meg egymás mellett, de mikor úgy raktam újra a rendszert, hogy a mobil rack ki volt húzva, akkor nem akadt össze és látta a windows a HDD-t a telepített OS-el. Valami rémlett, hogy 5-7 éve is volt ilyen problémám. Most már megy rendesen és a mobil racket is normálisan kezeli. De azért köszi a tippeket. Am dll-ek nem hiányoztak neki. Am a címtár szolgáltatások visszaállítása nem tudom mit jelent :) Legutolsó visszaállítás meg a partició törlés miatt lehetetlen lett volna:) De azért köszi mégegyszer!
  • kjhun
    #25000
    Az jó kérdés. Talán 1-2 alkalommal találkoztam én is ilyennel. ntldr-re nem panaszkodik, hogy nincs, vagy valamilyen *.dll/*.sys fájlra? Próbáld meg csökkentett módban, aztán restart, vagy F8 indításkor, és Címtár-szolgáltatások visszaállítása, vagy legutolsó helyes konfiguráció betöltése. Nagy ritkán előfordul az ilyen, ha nem akar indulni, akkor cd-t be, restart, akkor megy, cd ki, restart, és akkor is megy. Ritka eset, de érdekes. :)
  • #24999
    Sziasztok! Lenne egy problémám (milyen meglepő, mi?) Már kismillió Xp és egyéb windows újrarakáson vagyok túl, szóval már nem nagyon lep meg semmi. Viszont most újdonságba ütköztem, illetve olyan régen futottam össze ilyen problémával, hogy nem is rémlik hogy kéne túlvergődni rajta.
    Szóval telepítéssel kapcsolatban minden lemegy szépen. Aztán kitalálja a gép, hogy neki mostantól mindig szüksége lesz az elinduláshoz a windows CD-re. Tehát ha kiveszem és úgy indítom újra, akkor simán közli nekem bootoloáskor hogy rakjam vissza a CD-t, mert nem tud elindulni. Ha visszarakom szépen el is indul, jól lehet használni. A bootolásnál első 2 helyen a hard disk van beállítva, 3.-on a CD-rom. Nem nyúltam a gépen belül semmihez és újra rakás előtt nem volt ilyen baja a gépnek. Szal jumperelésre nem gyanakszom illetve a master slave problémákra. 2 HDD van a gépben az elsődleges, amin a rendszer is van, meg van osztva 2 felé, egy rendszer és egy adattárolásra használt. Ez Sata1-en van. A másik vinyó kivehető, de secondary slave re van kötve és a primary masteren van a cd-rom. Kb ennyi az info. Valakinek nincs tipje, hogy miért nem akar tovább bootolni az xp cd nélkül?
  • jackoneill90
    #24998
    Ez micsoda? lefordítanád?
  • lally
    #24997
    .íme, álljon itt azért egy elrettentő példa:

    Ez a Windows-partíció, sohasem volt InterNet alatt !
    -de, még csak; "Rút"-kénti MOUNT-ja sem, a Linuxos folyamatok során;









  • kjhun
    #24996
    Megnézted a topikot, amit linkeltem?

    A PeaZip se rossz, tud arc-be is, sok esetben még a 7-Zip-et is elveri tömörítésben/sebességben is, és sok formátumot is ismer. WAV fájlokhoz a FreeArc a legjobb, de a NanoZip is.

    Amúgy ezeket használom: WinRAR, 7-Zip, WinUHA 2.0RC1, FreeArc 0.67, NanoZip alpha 0.06/0.07/0.08/0.09, netán SuperREP, Precomp 0.38/0.4, Universal Extractor-t is TC UP-be integráltan, InstallShield v14 CAB Viewer and Extractor is van, és egyéb, ha akad érdekes program. WinZIP is volt fent 1-2 alkalommal, meg FilZip 3.05 is. Stuffit-ot is néztem már. PackARC-t próbáld ki JPG fájlokon. :-)
  • Optimus Prime
    #24995
    Én a PeaZip-et, ingyenes, open source is mindent felismer, amit kell.
  • kjhun
    #24994
    Ki milyen tömörítő-programo(ka)t használ?? És miért?

    Példáűl, a szokásossak: WinRAR, WinZIP, netán 7-Zip is, a Windowsba beépített ZIP tömörítő.

    Egy kis csemege (Nagyon behalt, eme topik, kicsit felkéne pörgetni ;-) )
  • RedRiot
    #24993
    Köszi!
    Én először azt hittem hdd hiba (öreg már a vinyóm), de mivel csökkentett módban elindult a gép ezért azt kizártam, úgy ahogy a hibás RAM-ot is, mivel eddig teljesen stabil volt a gép. Remélem a daemon-űzés segíteni fog. :)
  • kl24h
    #24992
    Az SPTD.SYS fájl, az a Daemon Tools egyik programocskája. Lehetséges, hogy az egyik játék *.iso fájlja be van téve a Daemon tools-ba, de közben vírusos (autorun.inf vagy autorun.exe, már találkoztam ilyennel is) és azért mint indítja újra a gépedet, mert olyan a vírus. Mivel csökkentett módban a Daemon Tools nem megy, azért nincs gondod. Első megoldásként egyelőre vegyél ki minden *.iso-t a Daemon Tools-ból.