25351
Whistler - Windows XP
  • Zsolt01
    #25111
    1. Hogy értve nem lehet C formázni?
    - ugye nem win alól próbáltad!
    - Xp telepítő cd-vel BOOT (indítás számítógép) formázás mennie kellene!

    2. Hogy nincs hangod, hiába szedtél le Driver! Hát akkor rosszat szedhettél le!
    - Ha integrált hangkártya, akkor Alaplapod pontos típus alapján nettől Driver csomag kéne hozzá! Ha meglenne gyári telepítő cd, akkor egyszerűbb lenne!
    - Ha külön hangkártyád van akkor pl. doboza ha megvan még, rajta pontos típusa és az alapján keresni! (vagy ha kiszeded kártyát, rá van írva elvileg) vagy ha megvan telepítő cd-je.

    Sajátgép / Tulajdonságok / Hardver fül / Eszközök - itt eszközök listája gépen, a nem telepített eszközöknél Sárga háromszög felkiáltójel! Ha meg hibás a telepítése, akkor is jelölve van (annak a jele most nem jut eszembe, de látható egyből)

    + Számítógépekről kb. minden infó megtudható EVEREST progi (ez régebbi gépeknél) vagy AIDA64 progi (újabb gépekhez)!
    Megkeresni Hangkártya pontos nevét!
  • gergely1991
    #25110
    Próbáld ki a gparted programot.
  • magyarkolega01
    #25109
    Most lett újrarakva a gépem és nemlehet a c meghajtót formázni sehogysem sikerült.Hang nincs és hangdriver kéne de már szedtem le és ugyan úgy nem történik semmi nemsikerül beállítasni valaki tudna segíteni?
  • Zsolt01
    #25108
    Talán próba legújabb KMPlayer.

  • Ryder159
    #25107
    Sziasztok! Ha Win7, vagy 8 van a gépemen, szépen lejátszza a HD videókat, viszont az XP a 720p-t sem tudja. Mi lehet ennek az oka? Valami Codec kellene, vagy másik lejátszó? VLC-t használok jelenleg.
  • gergely1991
    #25106
    Mennyire régi? Van benne floppy meghajtó?:D
    Csökkentet módban is kékhalál?
  • gergely1991
    #25105
    Az attól függ hogyan lett összeírva....
  • kl24h
    #25104
    Állítsd vissza a rendszered (System Restore) egy régebbi dátumra, amikor még megvolt a kereső.
  • Waterhorse
    #25103
    Véletlenül letöröltem a windows keresőmet, azt írja valószínűleg futtatnom kell a telepítőt. De milyen telepítőt, már próbáltam helyrerakni xp lemezről, az egyéb összetevők telepítésével de nem változott semmi. Bár sp1 -el próbálkoztam és nekem sp3 van.esetleg az is jó lenne ha valaki meg tudná mondani hol tárolja a windows a kereső telepített összetevőit.
  • Zsolt01
    #25102
    usb-s külső cd/dvd meghajtó talán
  • atesz25
    #25101
    Üdv. Mit lehet tenni? Adott egy régi laptop, hibás cd meghajtoval, és új win xp kellene rá mert kék halál miatt be sem tölt, de a biosban nincs lehetőség pendrive-ról bootolni.
  • kjhun
    #25100
    AutoIt

    Bár, a vírusirtók nem szeretik az *.au3 scriptből legenerált exe-ket, vírusnak vélik, pláne ha UPX-el még össze is tömöríted.
  • AdamBast
    #25099
    ez nem így van, az oldaltól függ hogy beléptet-e vagy nem.

    a gmail beléptet ha megjegyzteted a jelszót, a freemail nem.

    viszont van egy olyan progi amivel meg tudsz jegyeztetni egérmozdulatokat, kattintásokat, stb, valami makróprogit ment el a mozdulataid alaapján de sose használtam, nem tudom mi a neve :S
  • Zsolt01
    #25098
    Mindegyik böngészőnél ez van, az adott weboldaladnál, próbáltad több böngészőnél!

    Nem tudom, hogy milyen weboldal ez, de pl. ha Én megjegyeztetem jelszó Firefox egy weboldalnál, akkor az oldal megnyitásánál egyből beléptet.
  • marsu
    #25097
    Köszönöm mindenkinek. a böngésző valóban megnyílik, de a gombot nekem kell megnyomnom, sajnos.
  • kl24h
    #25096
    Telepítsd újra a steam-et.
  • chris jericho
    #25095
    Sziasztok!
    A steam indításakor a gép windows error 193-ra hivatkozik. Nem tudjátok mit jelent?
  • AdamBast
    #25094
    hiába jegyezteti meg a jelszót, a "belépés" vagy "ok" gobmra nem kattint rá magától a böngésző

    érdekes probléma...
  • gergely1991
    #25093
    Ütemezett feladatoknál beállítod hogy x:y időpontban elindul a böngésző,majd x:y-kor záródjon be a "taskkill -f -im bongezo.exe" utasítással.
    Ha csak te használod akkor elég mondjuk megjegyeztetni a böngézővel.
  • gergely1991
    #25092
    2014 áprilisáig tudtommal....
  • jackoneill90
    #25091
    valami 400körül napig támogatják még az xp-t frissítésekkel úgy olvastam.
  • marsu
    #25090
    amikor megnyitom a böngészőt, automatikusan be íródik a jelszó és a felhasználói név, csak le kell okézni. és akkor nyílik meg. ezt kellene megoldani valahogy!
  • kl24h
    #25089
    Az, hogy a böngésző újraindítsa magát, azt meg lehet oldani, de az OK gomb, az már érdekes dolog. Miről lenne szó?
  • marsu
    #25088
    Sziasztok

    Azt hogyan tudom megoldani, hogy a böngésző újraindítsa magát 2 óránként, és nyomjon egy oké gombot??
  • marsu
    #25087
    Köszönöm, megpróbálom!
  • kl24h
    #25086
    Kell egy Linux-féle cucc, amivel be tudnád olvasni, ha lehet. Én ajánlok egyet, de persze még van más is, az Kaspersky Rescue Disc 10, ez egy Linuxban írt vírusellenőrző, de majd megkeresed benne az fájlkezelő részt, amivel tudsz másolni adatokat pendriverre is.
    A megadott linkben le lehet tölteni és felmásolhatod CD-re vagy USB-re, de persze kell figyelni, mert különbözik a felmásolási módszer. Ez a Kaspersky Rescue Disc 10 egy bootolható cucc, pont úgy kell eljárni mint a bootolható telepítő lemezekkel.
  • marsu
    #25085
    Sziasztok!

    Olyan gondom van, hogy újratelepítettem a win xp-ét, és a második winyót "D" jelűt ami tele van adattal látja a rendszer, de nem tudom megnyitni, azt mondja nincs megformázva. viszont ha megformázom eltűnik minden.

    Mit tudok csinálni?? Kellenek azok az adatok.
  • Blackfoot1
    #25084
    Kösz az infót utánna nézek majd.
  • gyaktdoker
    #25083
    Sziasztok!
    A Windows XP SP3 MSDN 2 változat között mi a különbség?
    (hu_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_vl_x14-73991.iso)
    (hu_windows_xp_professional_with_service_pack_3_x86_cd_x14-80456.iso)
  • kl24h
    #25082
    Nálam volt olyan problémám, hogy a Jegyzettömb (Notepad.exe) programban a font beállításoknál eltűnt az Arial betűtípusnál a Regular kiválasztási lehetőség. Ennek az eltűnése nemcsak a Jegyzettömbben jelentkezett, hanem a Windows betöltődésekor az írás (To begin, click your username és a Turn off computer) Italic volt. Arra gondoltam, hogy valami gond van a Font adatoknál a c:\WINDOWS\Fonts\ mappában, de kiderült, hogy ott nem volt gond. Aztán volt olyan eset, amikor tökéletesen ment. Mai napig nem jöttem rá mi volt a gond, mert közben újratelepítettem a rendszert.
  • gergely1991
    #25081
    Vagy fájl hiány (explorer) vagy a regisztrációs adatbázisban sikerült valamit módosítani vagy törölni...Rendszer-visszaállítással is kiküszöbölhető.
  • gergely1991
    #25080
    Próbáld a Sajátgép>tulajdonságok>speciális fül>teljesítménynél beállítás>Egyéninél>Gyakori műveletek engedélyezése bepipálni.Remélem erre gondolsz.Másik lehetőség hogy beteszed a telepítő cd-t,parancsorba sfc /scannow utasítással(ha hiányozna valami).
  • Blackfoot1
    #25079
    Igen a baloldalon mikor oszlopban jelennek meg a mappák. Szóval mikor egy mappát pl az asztalon megnyitok akkor abban visszaállnak a mappák pl ikonok méretre és nem oszlopban mutatja őket a mappa. Nem értem miért lehet. Lehet egy rendszergazda talán tudna segíteni. Bár ez is lehet hogy programozással van összefüggésben de lehet hogy csak egy dll tünt el a windows ból ami nem létfontosságú vagy nem is tudom. Jó lenne megoldani elég zavaró néha.
  • gergely1991
    #25078
    Részletek? Csak nem a (baloldali) "gyakori műveletekre" gondolsz?
  • Blackfoot1
    #25077
    Sziasztok nem tudja valaki néha egy két mappám miért áll vissza kis állapotba vagyis ha megnyitom kis ablakban nyílik meg és nem a részletek vannak mutatva benne? Mert ha pl egy mappába beállítom hogy nagy ablakban nyíljon meg és a részletek legyenek mutatva benne, akkor annak azután mindíg így kell megnyílnia, de olyan mintha a windows elfelejtette volna ezt vagy nem tudom. Ez vagy pár hónapja van így és nagyon zavaró nem tudna valaki segíteni?:( Tehát a lényeg hogy néha ablakok vissza állnak a telepítés utáni formájukba, és ikonokat mutatnak holott nem ezeket kellene mutatniuk hanem a részleteket amit beállítottam. Nem jegyzik meg azt hogy teljes ablakban kéne megnyílniuk és a részleteket kellene mutatniuk.

    Köszönöm a segítséget ha lesz.
  • jackoneill90
    #25076


    a C-n van a rendszer, a D-n minden egyéb. De akkor miért a D-hez írja hogy rendszer amikor azon nincs XP. Van még egy partícióm csak azt lehetne aktívvá tenni de azon is fontos dolgok vannak.
  • C0mputers
    #25075
    sajnos csak 2 vinyóval lehetett megoldani
    2 napot szívtam, egyszerűen nem lehet egy vinyóra feltenni 98 SE-t és Me-t, még két külön partícióra sem. Lehet XP mellé lehet az egyiket, de itt nem engedte. Egyszerűen feltettem egy SCSI vinyóra az Me-t, majd lehúztam a rendszerről, majd rádugtam a másik vinyót, arra felment a 98 SE. Aztán visszadugtam mindkét vinyót, és egy bootloader progival indításkor tudok választani a 2 rendszer közt.
  • Zsolt01
    #25074
    Hát régen csináltam olyat, hogy win98 vagy Millenium C-n és xp D-n.
    Lényege, hogy először régebbi rendszer C-n és win alól indítani másik win telepítőt, xp-nél lehetett ilyenkor D partíciót választani.
    Win 98 SE-t és Wind ME, hát nem tudom, talán próbáld win98 C, majd alóla indítani ME, de nem tudom, hogy enged-e választani partíciót!
    Azt hiszem win98
    (vagy ME) C és alóla indítva win 2000 működik, csak telepítő indításnál az elejénél be kell lépni valami további beállítások, vagy ilyesmi és ott lehet pl. D-t választani.
  • C0mputers
    #25073
    ja, és egy 2003-as SCSI vinyós gépre menne
  • C0mputers
    #25072
    Wind ME = Win ME, vagyis a Windows Millenium :)