25353
Whistler - Windows XP
  • computerguru
    #22273
    Nem tudom a spybot programot ismered e? Nem ártana lefuttatni,azonkivűl ajánlom még a Trojan Huntert! Ez az egyik legjobb viruskereső,nincs olyan trójai,amit ne találna meg.Ha netán letöltöd valahonnan és telepited,utána ha futtatni akarod,arra az időre kikell kapcsolni a netet,és a gépen lévő virusirtót,amig a Hunter dolgozik,ha végzett,természetesen visszalehet állitani mindent!
    Remélem segit!
  • Klmarti
    #22272
    Sziasztok segítséget szeretnék kérni!
    Valószínűleg benyaltam a citromailben egy vírust. hiába törlöm ki a beérkezett leveleket, visszapakolja azonnal és egyáltalán nagyon furcsa lett az egész nem műxik jól. avast vírusirtóm van, nem talált vírust a gépen. Hogyan tudnék megszabadulni tőle, mert nem szívesen változtatnám meg a címemet. Először úgy kezdődött, hogy minden bejövő levelet megduplázott. ezt most nem csinálja, de nem tudok törölni, hülyeségeket ír a levelek számát illetően, szóval láthatóan le van borulva. Kérlek segítsetek, ha tudtok előre is köszönöm
  • Riccardo G
    #22271
    köszi :)
  • Schmidt0000
    #22270
    Köszönöm a tippeket... mindkettő megér egy próbát...
  • computerguru
    #22269
    Na igy már mindjárt más!
    Kérlekszépen futtasd a regeditet!
    Majd a keresőjébe ird be: RegisteredOwner,majd keres.
    A Current Version mappában van.
    Keresd meg:Registered Organization és valószinű alatta van Registered Owner,majd katt rá és ott át tudod irni,ennyi.
  • Riccardo G
    #22268
    lol, persze hogy ez jön be neked, mert a te sajátgéped parancsikon!
    akkor úgy mondom hogy start menü és ott sajátgép jobb gomb
  • computerguru
    #22267
    Nálam:sajátgép-jobb egérgom-tulajdonságok alatt ez jön elő,biztos hogy jól irtad le?Jó lenne ha feltennél egy képet,mert akkor talán tudok segiteni.

  • Riccardo G
    #22266
    olyan kérdésem lenne hogy a sajtátgép jobb gomb tulajdonságok menü alatt behozza ugye a rendszeradatokat, és ott van hogy a termék használatára jogosult: ezt hogy lehet megváltoztatni?
  • desigo
    #22265
    kösz
    kipróbálom majd
  • Apocalipto
    #22264
    Paragon Partition manager
  • desigo
    #22263
    nem akarok újat
    úgy szeretném ahogy írtad
  • Riccardo G
    #22262
    persze hogy van! gondolom úgy akarod hogy a D-ből elvenni x gigát, és a C-hez hozzácsapni, vagy akarsz még egy új meghajtót?
  • desigo
    #22261
    üdv

    partició méret növelését mivel tudom biztonságosan elvégezni úgy,hogy ne töröljön le semmit?

    a C az 10 giga
    a D meg 70 giga

    van lehetőség a D-ből elvenni 10-20 gigát?
  • Shortstop
    #22260
    eddig egy 1GB-os kártyát használtam azzal semmi probléma nem volt.
    Service Pack 3-at nemtudom felrakni mivel az ndis nevű rendszerfile-ra hivatkozik hogy valami használja. gondolom valami vírusféle lehet.
    A NET framework már fentvan de az még nem oldott meg semmit. XP frissítés is be lett kapcsolva de egyelőre semmi hasznát nem vettem. USB vezérlők illesztőprogramot nemtudtam frissíteni, nemtudom honnan tudnék drivert szerezni hozzá.
    Holnap megpróbálok egy új rendszert felrakni, vagy vista-t...

    Ismerős közeli van de már kérdeztem telefonban és passzolta a kérdést. Nem tudja mitől van.
  • computerguru
    #22259
    Akkor sajnos ezt igy nehéz lesz megoldani!
    Most csinál ilyent először? Vagy már volt hogy felismerte?
    Kellene keresned egy olyan ismerőst,aki ért a géphez és ott van a közelben.
  • Shortstop
    #22258
    -ki van kapcsolva szerintem igen
    -sose csináltam még ilyet
    -á dehogy :)
    -az nemtudom micsoda
    -nem ír ki hibaüzit

    megpróbálom ezeket köszi :)
  • computerguru
    #22257
    Több oka is lehet,csak néhány:
    XP frissités lehet hogy kivan kapcsolva?
    USB vezérlők illesztőprogram frissitése
    Szerviz csomag 3 fent van?
    A NET keretrendszer fent van?
    Ha ir ki hibaüzenetet,mi az?
  • Balázs 17
    #22256
    hi
    nem lehet vhogy azt megcsinálni, hogy ha megnyitom sajátgépet, akkor ne mutassa ott a vezérlő pultot meg a dokumentumokat?
    mert így szeretném használni, a képernyő jobb oldalán, csak zavar hogy azok ott vannak :)
    Kép
  • Shortstop
    #22255
    miért van az hogy az xp nem képes kezelni a 8GB-os Kingston kártyámat?
    Se a fényképezőgépről sem memkártyaolvasóról.
  • bajusza
    #22254
    Igen, kipróbáltam a 17"-es LG monitorommal, ugyanaz volt a hiba. A VGA kártya szállt el, majd beszerzek egy jobbat.
  • Riccardo G
    #22253
    persze hogy kell hozzá valamilyen os hogy össze tudd rakni a pen telepítőt, ha neked nincs fent semmi akkor menny át valami ismerősözöd, azt csináljátok meg ott!
  • Riccardo G
    #22252
    igen én is onnan vettem az inspirációt, csak kicsit érthetőbben írtam le!
  • Kontrakcio
    #22251
    Tessék én igy csináltam, de ahoz h megtudd csinálni xp-s op-röl kell összedobni a telepitő pent
  • Riccardo G
    #22250
    Ezt a cikket nem csak azoknak ajánlom akiknek nincs CD\DVD olvasójuk, hanem akiknek van egy gyors PenDrive-juk és gyakran kell Windows-t telepítsenek, és nincs más megoldásuk! Valakinek biztos a hasznára válik! :)

    A következő dolgokra lesz szűkséged: 2GB-os USB PenDrive (mp3 lejátszók általában alkalmatlanok, mert nagyon kicsi az olvasási, és írási képességük, és nem mind1ik PenDrive képes a bootolásra!

    A következő programokra: Bootsect, PeToUSB, USB_PREP8 és egy CD Windows XP-vel. Google segítségével pikkpakk megkeresed őket és letöltöd.
    Ha meg van mind a 3 progi akkor: csomagold ki az USB_PREP8-at, a PeToUSB exe-jét csomagold ki az USB_PREP8 könyvtárába, majd futtasd a usb_prep8.cmd-t.
    Hozzáteszem nekem csak akkor működött a dolog, ha arra a meghajtóra tömörítettem ki a programokat amelyiken épp a jelenlegi rendszer van, ez általában a C:

    Kép a műveletről:
    http://3.bp.blogspot.com/_tzQM6SAdnNo/R5gZam3uf-I/AAAAAAAAAOw/xr8JMnO5K8Y/s1600/usbprep1.JPG

    A megjelenő ablakban néhány infót találtok, a "Press any key to continue..." Egy billentyű leütése után betöltődik a PeToUSB, ott már minden be van állítva szóval elegendő start-ra kattintani: (ha nem ismerte fel a PenDrive-odat (jelen esetben egy SanDisk 4 gigás van a képen) akkor nem jó, szerezz egy másikat)

    Kép a műveletről:
    http://3.bp.blogspot.com/_tzQM6SAdnNo/R5gaBm3ugAI/AAAAAAAAAPA/oQBoKdL6jDs/s1600-h/petousb.JPG

    FIGYELEM! Minden adat ami a PenDrive van törlődik! Miután befejeződött a formázás bezárhatjuk a a programot (VIGYÁZAT!, ne a DOS konzolt zárjuk be!). Visszatérünk az usb_prep8.cmd-hoz, ahol egy ilyen ablak fog várni minket:

    Kép a műveletről:
    http://1.bp.blogspot.com/_tzQM6SAdnNo/R ... bprep2.JPG

    Mielőtt folytatnánk a Script futtatását csomagoljuk ki a bootsect-et. (szintén a C:-re érdemes) Indítsunk el egy DOS konzolt (start menü - keresés cmd, megtalálja akkor jobb gomb és futtatás rendszergazdaként, ha ilyen lehetőség nincs akkor simán indítsuk el) és lépjünk be abba a könyvtárba ahová kicsomagoltuk ( pl.: cd C:\ bootsect ), majd futtassuk a következő parancsot: "bootsect.exe /nt52 X:" ahol X a PenDrive meghajtójának betűjele. Ezt az ablakot most már be lehet zárni.

    Visszatérve a Script-re, az 1-es menüpont alatt meg kell adjuk az XP telepítő forrását, (szintén a C: meghajtó 1ik mappájában kell lenni az xp telepítőjének) a hármasnál meg kell adjuk a PenDrive meghajtó betűjelet majd a 4-es menüponttal indíthatjuk a másolást. A többi menüpont használatára nincs szükség csak abban az esetben, ha az ott megjelenő meghajtó (T:) már használva van, ilyenkor lépjünk be a 2-s ponthoz majd válasszunk ki egy betűjelet ami még nincs kiosztva. Ettől a ponttól kezdve már nincs sok dolgunk, bármit kérdez a Script katt Yes. Formázni fog egy nem létező meghajtót (T:), és fájlokat (több 1000ret) fog másolni a PenDrive-ra, ami eltart egy kis ideig, főleg a PenDrive írási sebességétől függ a művelet hossza.

    Kész is van a PenDrive telepítőnk előkészítése. El lehet kezdeni a telepítést. A gép újraindítása, beállítani az USB-ről bootolást, vagy csak válasszuk ki a boot manager-ben az USB-t. Meg fog jelenni két opció, először a másodikat válasszuk ki, mivel azzal léphetünk be a szöveg módú telepítőbe. Megtörténik a formázás, fájlok felmásolása, újraindítás. Megjelenik újra a menü, de ezúttal az első, grafikus telepítést válasszuk. Erre vigyázz, hogy a fájlok felmásolása után válaszd ki az első opciót, különben nem fog működni a telepítés, FIGYELEM!!! a PenDrive-ot addig ne vegyük ki amíg fel nem települt a rendszer!

    Mindenkinek sok sikert kívánok!
  • phoenix1
    #22249
    Mindenképp futtass le egy víruskeresőt.
  • computerguru
    #22248
    Talán próbáld meg,amikor feltelepitetted azt a programot,annak a dátumától visszább csinálj egy rendszervisszaállitást,gondolom ez a program feltelepités most lehetett a napokban,akkor nem fog különösebb gondot okozni a visszaállitás!
    Egy próbát megér!
  • Schmidt0000
    #22247
    Sziasztok. Van egy problémám a windows-al... Felinstalláltam egy programot (most az nem érdekes hogy mit, melleseleg azóta már le is szedtem) de azóta valamilyen okból kb. fál óránként kidob egy ablakot, hogy a weblap kapcsolat nélküli módban nem elérhető... Mellesleg nincs internet a gépen !!! Segítsetek, hogy tudnám kikapcsolni, mert nagyon idegesítő...
  • phoenix1
    #22246
    Valószínűleg rossz a grafkártya, de ha van lehetőséged csatlakoztass egy másik monitort és állítsad át a frissítési frekvenciát. Perszer ha LCD-d van, akkor biztos, hogy grafkártya lesz a gond.
  • xNoodlex
    #22245
    Rendszervisszaállítással szerintem megoldható, aztán keress másik drivert.
  • computerguru
    #22244
    Több verzió is lehet,de egyenlőre nézz körül ebben a fórumban,itt is volt ilyen téma.

    http://pcforum.hu/tudastar/20121/Rejtelyes+fagyas+csikokkal+a+kepernyon+Videokartya+Alaplap+Proci.html
  • bajusza
    #22243
    Van egy kis gondom: tegnap újraraktam az XP-t a gépemen, a videokártya driver telepítésekor függőleges csíkok futottak a monitoron. Újraindítás után is ez fogadott.

    Ez miért van? Másnak is volt már ilyen gondja?

    Köszi előre is.
  • Laci82
    #22242
    Sziasztok.
    Szeretném újratenni az xp-m,viszont használok mellette Win 7-et is.
    Hogy lehet az megoldani,hogy a bootmenű megmaradjon és ne kelljen a win 7-et is telepíteni újból?
  • mano1b
    #22241
    win7 rovatba van le irva hogy kell
  • mano1b
    #22240
    egy pen drivról való butolo progi kell hozzá
  • rvn
    #22239
    Hello! Engem az érdekel h laptopon nem jó a cd olvasó és pen drivról akarom telpíteni a rendszert. Ezt hogy tudom megoldani? Valaki gyorsan plz.
  • mano1b
    #22238
    sziasztok szeretnék segítséget kérni az AION nevű játékot szeretném inditani xp sp3 alatt és a crysystem.dll hivatkozva meg áll mit lehetne tenni a dx9.c van fent.
  • balcsi70
    #22237
    Telepítésről lenne szó.Tehát gondoltam hogy összedugom hogy a Laptopon lássam az asztali Pc-t és Win telepítés kellene.De szerintem ez így nem megoldható.Azért köszi az infókat mindenkinek.
  • Gregorius
    #22236
    Ami megoldás lehet, persze nem játékra, hogy simán belogolsz távoli asztalként az asztali PC-dbe a laptopon keresztül hálókártyán.
  • embeembe
    #22235
    Üdv, Norton Internet Security-t használok évek óta, jogtiszta, mindig frissítve. Két napja azonban minden indításkor feljön a Windows Security Center ablaka, és azt üzeni nekem, hogy se vírusirtó, se tűzfal programom nincs. Nem lehet kikapcsolni, pedig eredetileg természetesen off módban volt a vírusvédelem és a tűzfal is (az automatikus frissítés az be van kapcsolva).
    Természetesen van vírusirtóm és tűzfalam is, a NIS 2010 rendben működik, és nem is két napja telepítettem.
    Az egy dolog, hogy kikapcsoltam a Security Centert a Services-ben, de nyilván van valami oka, amiért így viselkedik. Tudtok segíteni?
  • balcsi70
    #22234
    Én is így gondoltam,hogy szerintem nem lehet összekötni.(vagyis összekötni összelehet csak nem fogok rajta látni semmit)Gondolom hogy monitorként nem lehet használni.