25353
Whistler - Windows XP
  • molnar0921
    #22313
    Köszi a választ segített :)
  • Evin
    #22312
    Az neki csak azért nem jó, mert amit ki ara írtani, nem szemét, csak neki nem kell.

    molnar0921
    Nézz be a BIOS-ba, és a SATA tulajdonságainál "AHCI"-t keress, és azt állítsd át IDE kompatibilisre. Szerintem ez a titka. Ezzel az új beállítással is fog működni a rendszer, de hosszabb távon jobb az AHCI.
  • molnar0921
    #22311
    Helló mindenkinek!
    Megint lenne egy problémám Xp live ügyben :S
    Találtam egy BlueEyes-Rescue LiveXP-t ez már látja az ATA-s vinyómat a gépben és a Toshiba laptopomban a Sata-sat is(mind 2-n XP van telepítve) Azonban barátnőm Asus laptopára Win7 van telepítve és ott nem látja a vinyót mi lehet a gond?
    Az a baj hogy nem XP Oprendszer van rajta?
  • blekike
    #22310
    értem. holnap rakom ujra a gépem, bevolt tervezve. amugy én easy cleanert használok, de régen volt cc és d cleaner is. :D
  • computerguru
    #22309
    Igen,mint azt az előttem szóló kolega mondott a regisztrivel vigyázz!Pontosabban te a regisztrációs adatbázisból szeretnéd kitörölni a sok felesleges szemetet igaz? Nos,mint mondtuk ezzel vigyázz,mert ha olyant törölsz véletlenűl,amit nem tudsz hogy micsoda,össze is omolhat az XP-d és aztán lehet telepitgetni,meg miegyebek.
    Egyébként ajánlom a Ccleanert,az rengeteg szemetet megtalál(a regeditben is)és amit szemetet talál,bátran lehet törölni,én is használom már több éve,eddig még nem volt bajom vele.
  • blekike
    #22308
    értem. kössz :D
  • Evin
    #22307
    Ha a program is fennmarad, talán a programon belül kellene megnézni, van-e ilyen ki/bekapcsolható beállítás. A registry kényes pontja a rendszernek, főleg ha magát a Win-t piszkálnád.
  • blekike
    #22306
    - és csak lassabb a menü megjelenitése.
  • blekike
    #22305
    apám fölrakott pár progit amiket sosem használ és énsem pl. magiciso és az ijenek mindig megjelennek, nekem nicns rá szükségem, ha használni akarom a progit úgyis megnyitom utána választom azt a lehetőséget amit fölajánl a menüben.
  • Evin
    #22304
    Én nem javaslom, hogy abban nyúlkálj. Egyébként is, amelyik program abba beleír, az általában törli is azt eltávolításkor. Nem értem miat akarsz azon "takarítani".
  • blekike
    #22303
    üdv.
    szeretném kitakarítani a helyzetérzékeny menüt a regedit segítségével.
    le tudnátok írni hogy kell? előre is köszi a segítséget. :D
  • GPx8
    #22302
    Kösz, de itt nincs olyan ami nekem kéne.
  • computerguru
    #22301
    Nézz körűl itt hátha találsz valamit.

    http://www.szgti.kando.hu/fizika/cern-sajatkezuleg/teszt.html
  • GPx8
    #22300
    Sziasztok! Tud vki egy unicode teszt progit? Olyan kéne ami beolvas egy txt-filet és leteszteli, hogy megfelel-e az unicode szabványnak.
  • computerguru
    #22299
    Privi ment!
  • Riccardo G
    #22298
    ez engem is érdekelne, de csak is vírusmentes megoldás:)
  • computerguru
    #22297
    Privi ment!!
  • xrate
    #22296
    nem tud valaki egy működő xp prof. activátort, vagy cracket....?
  • molnar0921
    #22295
    Köszönöm a válaszokat, kipróbálom :)
  • computerguru
    #22294
    Olvasd és nézd meg ezt,hátha érdekel,én már megcsináltam.

    http://videosmart.hu/video/hogyan-allitsuk-vissza-windows-xp-rendszerunket-egy-floppyval
  • Evin
    #22293
    Én használtam egyszer 54MB-os XP-t, de én nem SATA-n használtam.
    Neten úgy keresd, hogy Live XP. Vannak Boot CD-k is, de nekem azokkal rossz tapasztalatom van.
  • molnar0921
    #22292
    És akkor valaki nem tudna ajánlani egy másik hasonló programot amivel megtudom oldani az adat mentés XP-összeomlás esetén?
  • Atika :o)
    #22291
    aha akkor mar tudom mi a gond :) DigiWiz miniPE v2k5.09.03-XT nem tartalmaz sata drivert es ezert nem ismeri fel neked a HDD-t
  • molnar0921
    #22290
    A DigiWiz miniPE v2k5.09.03-XT egy olyan XP ami cd-ről töltődik be és minimális grafikán fut meg csak pár programot indít el főleg akkor hasznos ha összeomlik az XP és fontos adatokat kell lementeni ezt elindítva át tudsz másolni a C-ről D re akár csak nekem pont nem sikerül :S
  • molnar0921
    #22289
    Úgy felismeri, betölti, szépen feláll cd-ről a rendszer csak nem látja a vinyót a total commander (TC-t tartalmazza alapból a digiwiz)
  • Zsolt01
    #22288
    Sziasztok.

    Nem ide tartozik pont, de ....
    Erről vélemény:
    ITT

    Köszi.
  • Atika :o)
    #22287
    koszi mar megoldottam ugy hogy a D-n levo xpt leformataltam es ezek utan az msconfig-bol mar ki engedte torolni a masikat :)
  • Zsolt01
    #22286
    Sajátgép / tulajdonságok / Speciális / Indítás és helyreállítás Beállítás gomb / Szerkesztés gomb és kitörlöd azt a sort ami a D-n lévő xp-jé.

    Elvileg ez kell csak maradjon:

    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect
  • Atika :o)
    #22285
    mi az a DigiWiz?? szerintem azert nem ismeri fel mert kell driver a sata-s hdd-hez
  • computerguru
    #22284
    Ezt most nem igazán értem,most amit kiirtál cd-re azt nem ismeri fel a laptopod?

    Vagy mi az hogy Toshiba laptopomon nem ismeri fel a vinyót (sata-s)
    Miért,ez nem az eredeti winyó benne,ami a laptoppal együtt van?
  • molnar0921
    #22283
    Helló mindenkinek!

    Lehet, hogy nem pont ide illik a kérdésem de remélem kapok rá választ. :)

    Szóval letöltöttem a DigiWiz miniPE v2k5.09.03-XT-t és kiírtam az ISO-t cd-re meg el is indul szépen. Asztali gépen tökéletesen fut, de a Toshiba laptopomon nem ismeri fel a vinyót (sata-s) valaki nem tud rá megoldást hogyan oldhatnám meg?
    Előre is köszönöm.
  • Stroci
    #22282
    Jól van akkor, köszi a segítséget
  • Atika :o)
    #22281
    hat en mar csak 64 bites rendszert hasznalok jopar eve es eddig semmi gondom nem volt
  • Stroci
    #22280
    És mi a tapasztalatotok a 64bites windows-ról? Mert nekem azt mondták, hogy egy csomó program nem fut el rajta, és lehet hogy problémám lenne egy-két driver-rel is.
  • Atika :o)
    #22279
    ahhoz hogy mind a 4 giga ramot felismerje 64 bites rendszer kell ahogy nezem a procid tamogatna szoval elmeletileg mukodnie kell
  • Stroci
    #22278
    Szevasztok!

    Az lenne a problémám, hogy vettem a gépembe RAM-ot, így most már 4 GB van benne, viszont 32 bites XP-m van fent, és annak ellenére, hogy boot-oláskor szépen beolvassa a RAM-ot a windows azt írja ki, hogy csak 2,69 GB memóriám van. Valahogy meg lehetne oldani, hogy mind a 4 GB-ot felismerje, vagy 64bit-es windows-t kell felraknom, és az már remélhetőleg tudja kezelni. (Egyébként menne rajta a 64 bites xp, mert AMD Athlon 64 X2es proci van benne, jah és laptopról van szó-nem mintha ez számítana valamit). Előre is köszi a segítséget.
  • ffxi
    #22277
    Reggelt!

    Az normalis, ha a page fajl 2GB helyett most mar 4GB? Kiirta, hogy tul kicsit a virtualis memoria, leokeztam es 4GB lett. Az XP-s particiom 20GB-os es 6,5GB foglalt.
  • Shortstop
    #22276
    elbattyogtam ma vettem egy SDHC ready kártyaolvasót és elkezdett működni így a dolog. a fényképezőgépről még nem próbáltam de nem is rossz ez így legalább nem zabálja az akksit.

    ettől függetlenül megcsinálom a dolgokat amit írtál és köszönöm szépen még egyszer! -már megy az sp3 telepítése :)

  • gergely1991
    #22275
    áááááá megelőztél...
  • Atika :o)
    #22274
    Sziasztok hogy tudok a boot.ini-bol kitorolni valamit?? Mert az tortent hogy ujrainstalaltam egy gepen az xp a c-n. De a gepen a d-n is volt valamilyen xp amit nem toroltem le es az instalalas soran ezt felismerte es csinalt boot valaszto kepernyot es azt akarom eltuntetni. Koszi elore is