25353
Whistler - Windows XP
  • phoenix1
    #22353
    Nézd, így konkrétan még nem volt szükségem rá, nem is tudtam kipróbálni. Ha van időd ezen a fórumon nézzél körül.
  • cmsworld
    #22352
    Használ valaki Hauppauge WinTV 6-ot?
  • Riccardo G
    #22351
    Megjegyzés: A Windows XP Service Pack 3 telepítéséhez a számítógépen telepítve kell lennie a Windows XP Service Pack 1a vagy a Windows XP Service Pack 2 szervizcsomagnak.
  • balcsi70
    #22350
    Szia.
    Köszöntem a választ.Úgy értelmezzem hogy a Biosba még ne legyen átállítva semmi,először SATA illesztőprogramot telepítsem fel a windows-ra, és ha majd az sem hozza helyre akkor majd utána állítani át? A vincsi az Satá-s.
    Ilyen illesztőprogramot hol találni? Ez márka függő az ilyen illesztőprogram? Mit kell nézni? Köszi a választ előre.
  • balcsi70
    #22349
    Szia.
    Köszi a választ,de azt elfelejtettem írni hogy ez egy friss Win install után van tehát a winyon nincs sok adat csak amiket írtam.A Második dolog hogy a ESS-i tudom mennyi idő alatt ül le a tálcára(az enyémen is az van),
    a harmadik,frissítve lett az ESS-i fulra beállítva lefuttatva de semmi nincs rajta. Azért köszönöm a választ.
  • gergely1991
    #22348
    Jobban belegondolva a lemezkezelőben a rendszerpartíciót nem lehet módosítani
    Nesto:Háát jobb lesz ha ezt is most megszokod:)
  • Evin
    #22347
    Gondolom rendszergazda vagy, és akkor passz.

    LestatVenom
    Pl az indexelő meg a hibajelentő szolgáltatást nyugodtan ki lehet kapcsolni.
  • phoenix1
    #22346
    Személy szerint nem ajánlanám: referencia

    idézet: "Számos MS-DOS és Microsoft Windows alapú program hivatkozik az adott betűjelekre környezeti és egyéb változókban. A meghajtóbetűjel módosítása esetén lehetséges, hogy ezek a programok nem fognak megfelelően működni."
  • gergely1991
    #22345
    próbáld úgy hogy pl.:a C-t átnevezed mondjuk G-re(vagy olyan meghajtóbetűjelre ami nem létezik)majd a D-t akkor a C-re és a G-t pedig át a D-re...
  • nesto
    #22344
    bármelyiket próbálom mindegyiknél ezt írja
  • computerguru
    #22343
    Aztán a virtuális memóriát is lehet növelni,mert amit alapból az XP állit be az kevés,nyugodtan lehet növelni!Nálam pl.:a kezdő méret 1500mb,a felső meg 3000mb.
    ( Virtuális memória: a lapozófájl a merevlemez azon része,amit a windows RAM-ként használ)
  • gergely1991
    #22342
    pl.:Minél több szabad hely van a gépeden annál gyorsabb lesz:)
  • LestatVenom
    #22341
    Sziasztok!

    Tudtok adni pár tippet Xp gyorsítására? Hogy pl melyik szolgáltatásokat érdemes kikapcsolni esetleg bekapcsolni, meg amit tudtok még:)
  • phoenix1
    #22340
    Egy szükséges frissítés hiányozhat, indítsad el a windows update-et majd nézzed meg a frissítési előzményeket, ott látod, hogy mit nem tudott telepíteni. És próbáld meg ezeket manuálisan megkeresni, letölteni és telepíteni. Persze ez elég időigényes munka.
  • computerguru
    #22339
    Amig nincs tele programokkal,addig megkellene próbálni mégegyszer feltelepiteni,de egy olyan XP-vel,ami együtt van a service pack 3-al,tehát az XP telepitő már tartalmazza a sp3-at.
  • Klmarti
    #22338
    Sziasztok! Van egy problémám
    Legális XP-m van. A frissítéseknél nem teszi fel a servicepack 3-t, az t írja ki belső hiba. Sehogy nem tudok rájönni mi a baja, már legyalultam a gépet és újra telepítettem, nem változott semmi. Van valami ötleteket? Köszi
  • Evin
    #22337
    Ugye nem a C-t akartad módosítani.
  • nesto
    #22336
    Azt írja mikor módosítanék, hogy "A windows nem tudja módosítani a rendszer- vagy rendszerkötet meghajtóbetűjelét"
    ????
  • Zsolt01
    #22335
    | #22334 Ennek a helye pedig:
    Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép-kezelés/Lemezkezelés bal oldalt listába.
  • Riccardo G
    #22334
    ide juss el, és innen menni fog :)
    http://imagerz.com/QFdCWQ4BUAc
  • nesto
    #22333
    Heló! Tudnátok segíteni meghajtó átnevezésében? Nem arra gondolok, hogy simán átnevezem, hanem hogy a meghajtó betüjelét megcserélném. Valahogy úgy sikerült feltelepíteni a második partícióra a windowst, hogy a D:-n van az oprednszer, a C:-n meg a fájljaim, és ez írtóra zavar ugyanis eddig fordítva használtam.
  • phoenix1
    #22332
    Az is lehet, hogy a BIOS-ba a SATA mód IDE-re van állítva AHCI helyett. Tudomásom szerint a bootolási idő megduplázódik ha nem megtriplázódik ilyen esetben. Átkapcsolni, nem ajánlatos, feltéve ... na most azzal még nem próbáltam, hogy utólagos SATA illesztőprogramot feltenni a windows-ra, ha ez működne, akkor az illesztőprogram telepítése utána kipróbálhatod. De csak akkor ha ez okozza a lassulást.
    Még van valami, de először ezt nézzed meg léci.
  • Riccardo G
    #22331
    Éljen az XP :D
  • Puhos
    #22330
    Találtam egy topikot itt olvass utánna.
  • Riccardo G
    #22329
    esetleg próbáld meg leszedni a gyártó weboldaláról a legfrisebb drivert a cucchoz, és nézd hogy minden elérhető frissítés fent e az xp, és term. az sp3 elengedhetetlen
  • cmsworld
    #22328
    A hiba felvétel indításakor jelentkezik.
  • cmsworld
    #22327
    A tv kártyám. Hauppauge WinTV 2000.
  • Puhos
    #22326
    Csá!
    Ezt az üzenetet milyen program adta neked? Kamera?
  • cmsworld
    #22325
    Ennek a hibaüzenetnek mi lehet az oka?

  • Riccardo G
    #22324
    Avira Free! Legjobb ingyenes megoldás otthonra! :)
  • gergely1991
    #22323
    Talán 3 oka lehet:
    1.Sok adat van a winchestereden és így lelassul a rendszer..(bár kevés programot tartasz rajta de ha sokáig használtad az xp-t akkor idővel meg telik mindenféle szeméttel..)
    2.A vírusirtó ellenőrzi a xp fájljait
    3.Vírusgyanú
  • balcsi70
    #22322
    Sziasztok.
    Lenne egy kérdésem:Adott egy gép AMD Athlon 1,81Ghz 2Gb-ram al,az lenne a kérdésem hogy amikor bekapcsolom akkor elég sokára töltődik be a Win kb 32 szer fut végig a kis kék csík.Nem sok ez egy kicsit? Friss Win SP3+ frissítések,ESS-i,Malware,Skype,Nero meg kb még vagy 2-3 progi és ennyi.Az automatikus indításból is ki van véve az ami nem muszáj hogy induljon.Szerintetek? Nekem a laptopom is kb 10 csík után bejön és még azt is soknak tartottam. Köszöntem a válaszokat előre is.
  • BenceYCE
    #22321
    Ott asszem csak restart után változtatja meg.
  • gergely1991
    #22320
    Másik módszer:jobb gomb az asztalon>tulajdonságok>megjelenés fül majd speciális gomb.
    A legördülő listában(elemeknél)az ikonok-at kiválasztod majd beállítod mondjuk a méretet 32-re és a betűméretet meg 8-asra.
    Vagy állítsd be neked megfelelőre....
  • gergely1991
    #22319
    Igen tudom lehet hogy hülyeségnek hangzott de hátha összejön
  • gergely1991
    #22318
    És ha alkalmaznád a windows xp témát?
    jobb gomb a asztalon>tulajdonságok>Témák>Windows Xp témák alkalmazása.Ha ez is volt akkor sry:)
  • niiil
    #22317
    Igen megcsináltam, de ez csak a startmenübe kicsinyítette le az ikonokat. Az asztalon lévő ikonok pixel száma megmaradt... Valami más ötlet?:) köszi
  • Zsolt01
    #22316
    Sziasztok.

    (Ismerősnél)

    Az lehetséges, hogy internet kábel megtörve és ez miatt fagyások internetezés közbe ? Volt kék halál is.
    ADSL

    (le lett mindenféle kereső futtatva, nincs javulás, ez nem "kártevő" lesz)
    Xp sérülésre tippelek, teszek új xp-t a végén.
  • computerguru
    #22315
    Próbáld meg ezt:Bal oldalt alul,startmenüre jobb klikk,majd tulajdonságok-ott lesz,hogy startmenü,pipáld ki,majd jobbra testreszabás-ott van hogy általános,és látod hogy kis ikonok,vagy nagy ikonok,amelyik kell pipáld ki,majd ok!
  • niiil
    #22314
    Hello! Elég amatőr mégis idegesítő problémám lenne, aki tud probáljon meg segíteni köszi:). A probléma: régen feltettem a vista 7 témát, amit már letöröltem de ez megváltoztatta az ikonok méretét az asztalon. Valaki eltudná mondani, hogy ezt hogyan tudom visszaállítani?