25353
Whistler - Windows XP
  • PeeTeR
    #22393
    na eppen ezert mert regebben a jatek ment rendesen es ugy emlekszem hogy akkor kihagytam a windows frissitest. viszont most kimaradt a kikapcsolas es szepen felpakolt mindent. szoval lehet win reinstall aztan lesz ami lesz. mindenesetre koszi a hsz -ast :)
  • computerguru
    #22392
    Ja és még annyit:kár volt azt a sok frissitést felpakolni,vigyázz,mert a Microsoft frissitései között van olyan is,ami több kárt okoz a rendszerben,mint jót,ajánlatos a frissitést letiltani!Nálam is le van,és semmi gondom!
  • computerguru
    #22391
    Szerintem nem hiszem hogy gond lenne! Most gondold el,megy a játék,gondolom nem akármilyen,már le van terhelve a proci+internet+a mellette futó kb:30-40 folyamat+amit mondtál,hogy régi a gép,ennyi!
    Nyomj egy ctrl alt del-t játék nélkűl akkor látod a processzor kihasználtságát és a futó folyamatokat,utána játékkal ugyanezt,mindjárt 100% nem?
  • PeeTeR
    #22390
    az elkepzelheto hogy az egyik windows frissites vegett ketyeg 100% -on a CPU ha netes jatekkal jatsztom?

    regi a gep de ugy emlekszem mintha regen nem lett volna ilyen gond vele csak amikor felpakoltam minden frissitest. nem az en gepemrol van szo de elvileg virus mentes - malwarebytes meg avast nem talalt semmit.

    feladatkezelo meg background process sem jelzi hogy barmi is hasznalna 100% a cpu -t. illetve ez csak akkor forul elo ha megy a jatek.

    esetleg valaki valami okosat? :) csak mert potyara nem raknak ujra az xp -t minden progival ha nem kell.

    amugy xp sp3 hun
  • computerguru
    #22389
    De ez is lehetséges:
    Általában nincs megadva rendszergazdai jelszó egyik xp-hez sem. Írd be felhasználónévnek, hogy Administrator, vagy Adminisztrátor, vagy Rendszergazda, szóval ilyesmiket próbálgass végig és jelszóhoz soha ne adj meg semmit. Az esetek 99%-ban be szokott engedni valamelyikkel, amennyiben nem lett megadva rendszergazdai jelszó a telepítésnél. Ha lett megadva, akkor jönnek a problémák.

  • computerguru
    #22388
    És akkor mi van?Kérdezd meg tőle,annyit megér nem? Vagy újraakarod telepiteni a gépet,akkor minden veszik!
  • Rxevolv
    #22387
    Eloszor is koszi a gyors valaszt. Sajna kicsi magyarazatra szorul ez szamomra.
    A rendszergazda fiok a parom felhasznaloi fiokja es ebbe nem tudunk bejelentkezni.
    Vagy van meg egy rendszergazda fiok... - ha igen abba hogyan kell bejelentkezni?
  • computerguru
    #22386
    Lehet hogy erre gondolsz?:

    Bejelentkezés rendszergazdaként a jelszó alaphelyzetbe állításához
    Windows XP Home Edition vagy Windows XP Professional rendszer esetén

    1. Jelentkezzen be rendszergazdaként.
    1. Indítsa újra a számítógépet.
    2. Kétszer egymás után nyomja le a CTRL+ALT+DELETE billentyűkombinációt, majd írja be a rendszergazdai felhasználói fiók nevét.
    3. A Jelszó mezőbe írja be a rendszergazdai jelszót, majd kattintson az OK gombra.

    Megjegyzés: Ha a rendszergazdai jelszó üresre van állítva, ne írjon be jelszót az OK gombra kattintás előtt.
    2. Adjon meg új jelszót.
    1. Kattintson a Start menü Futtatás parancsára, írja be a control userpasswords2 parancsot, majd kattintson az OK gombra.
    2. Kattintson arra a felhasználói fiókra, amelyhez új jelszót szeretné beállítani, majd kattintson az Új jelszó megadása gombra.
    3. Írja be az új jelszót az Új jelszó mezőbe, majd az Új jelszó megerősítése mezőbe is, és kattintson az OK gombra.
    4. Indítsa újra a számítógépet, majd kíséreljen meg újra bejelentkezni a Windows XP rendszerbe.
  • Rxevolv
    #22385
    Sziasztok
    Segítséget szeretnék kérni tőletek. Adva van egy notebook Windows XP Home oprenszerrel, SP3 szervízcsomaggal.
    A gondom a köv: jelszóval védett felhasználói fiók van beállítva, este kikapcs és reggel bekapcsolás után
    már nem fogadja el a jelszót. Próbálkoztam már a beragadt billentyűvel, HU ill.EN billentyűkiosztással
    ( a jelszóban van ú és ő karakter). Ha valakinek lenne valami használható ötlete nagyon megköszönném.
    Az email címem [email protected]
  • BenceYCE
    #22384
    Ha nem engedem a memory remap-ot, akkor csak 3-at lát a bios, 3.5-öt a winxp32.
    Ha engedem, akkor 4-et a bios, 2-t a winxp32, 4-et a win7-64
  • Evin
    #22383
    Tehát a 4G megvan, amiből 3.5G-t kezel a Win és abból is levág még 1.5-öt?! Lényegében 2GB-ot tudsz használni, jól értem?

    balcsi
    Ha már 4GB van a gépben, érdemes x64-re váltani, de nem kötelező persze. Szerintem minimális gyorsulás biztos lesz.
  • balcsi70
    #22382
    Köszönöm a hozászolásokat.Ja,32 bites van fent a gépen.Amúgy a 2Gb-tol a 3,5-ig fog érződni valami a gépen? Ha netán befogadja?
  • BenceYCE
    #22381
    Én ha bekapcsolom a Memory Remap-ot, a bios 4-et mutat, de a win 3.5-ből elhagy 1.5-öt.
  • Evin
    #22380
    De 32biten is látnia kellene max 3.5GB-ot, és el is kellene indulnia.

    balcsi70
    Próbáld meg azt, hogy a régi memóriákat kiveszed, és berakod helyükre az újakat. Ha nem indul el, az egyik memória rossz. A lap kézikönyvében benne van milyen variációban lehet bele rakni memóriát, hogy működjön is.
  • BenceYCE
    #22379
    BIOS-ban a memóriakezlésnél tudsz állítani valamit, hogy a 64 bites rendszereknek is megfeleljen (memory remapping asszem). Egyébként meg a 32 bites XP-d miatt úgy sem látnád mind a 4 gigát, mert ahhoz 64 bites rendszer kell, de abból meg inkább a win7 x64 ajánlott.
  • balcsi70
    #22378
    Sziasztok.Adott egy gép az alaplapján 4 db DDR2-es hely van,kettőben benne van 2x1Gb-os.Indulásnál kiírja hogy Dual Channel.A 3-ik meg 4-ik foglalatba is raktunk 1-1 Gb-os memot.(ugyan olyat).Mikor bekapcsoltuk a gépet visított mint állat.Aztán az egyiket kivettük,így már betöltött de még mindig csak 2Gb-ot lát.Mit kellene tenni? BIOS-ba állítani valamit? Köszi előre is a válaszokat.
  • Evin
    #22377
    Én úgy tudom, hogy a komoly sebezhetőségek javításához nem kell wga vagy régi, de van amihez a legújabb kell.
    De szerintem senki nem fog nekiállni, hogy legális XP-re wga-crack-et rakjon fel, felfrissítse amíg lehet, utána meg frissítse a wga-t, hogy van-e még utána frissítés.
  • lck
    #22376
    Nálam az egyik gép egy ilyennel megy: WGA_v1.9.40.0. Frissül március óta.
  • Evin
    #22375
    Mert akkor megint települni fog a WGA. Frissíteni akarja majd, mert tudtommal a legutolsó verzióhoz nincs crack.
  • balcsi70
    #22374
    Szia. Én a Norton Particion Magic el csináltam most nemrég.(ja és nem kellett újrahúzni semmit). Itt találsz "használatit" róla

    N.P.M.-használata
  • Centurius
    #22373
    Sziasztok!
    Adott egy laptop 60 GB-os HDD-vel. Kép.
    Szeretnék a C: mellé még létrehozni egy második, kábé 15-20 GB-nyi particiót még, de úgy megoldható-e, hogy ne kelljen újra húzni ezért a Windows XP-t?
    Ha igen akkor leírnátok a lépéseket?
    Egy elég láma felhasználó vagyok így lehet szájba rágósan is az útmutató.
    Köszi előre is.
  • lck
    #22372
    Miért is ?
  • Evin
    #22371
    A "cuccot" ahogy látom kapod, de kapcsold ki a frissítést.
  • computerguru
    #22370
    Privi ment!!!
  • Shortstop
    #22369
    Hello!

    Frissítettem az xp-t és felkerült valami olyan dolog ami az eredtiséget hivatott figyelni. Na ez megbukott és most a windows ezzel fáraszt folyamatosan. A jobb alsó sarokban megjelent egy felirat hogy "Lehet hogy szoftverhamisítás áldozata lett" az óra mellett pedig elhelyezte ennek az ikonját ami két vonalból álló 5 ágú csillag. Feladatkezelőben ha megpróbáltam kilőni "WgaTray" címen futó progit akkor azonnal kezdte előlről. Hogyan tudom ezt a jelenséget megszüntetni, eltüntetni?
    Előre is köszi
  • Flamer
    #22368
    helloa,



    hát ez wtf? ezt kapom ha jobbklikkelek egy rar-ra explorerbe.
    valami új frissítés tolja ezt abaromságot?:O
  • gergely1991
    #22367
    Nem hiszem el :DD.... már más is ugyanazt ajánlja mint én
  • Zsolt01
    #22366
    csak erősen tipp:
    4. Elvinni valahová HDD és a hiányzó fájlt megpróbálni betenni.
  • Zsolt01
    #22365
    1. XP telepítőről boot és javítás.
    2. Ha több partíciód van, vagy pl még 1 HDD, akkor LIVE cd (pl.: Live xp)-ről boot és átpakolni a cuccokat. Új XP.
    3. Kiveszed a HDD-t és elviszed valahová lementeni a cuccokat.
  • computerguru
    #22364
    Ja...hogy nem indul el sehogy?az pedig gáz!!! Lehet hogy marad a winchester kiszedése?
  • Mr_no_NaMe
    #22363
    Oké, de hogy érjem el ezt az ablakot? A windowst se normál módban, se csökkentett módban nem tölti be. Egy fekete képernyőt kapok kurzorral, ennyi az egész amit a windowsból betölt :S
    Lehet az a winchester kitépkedős módszer lesz...de reméltem, hogy ezen kívül van még megoldás :/
  • computerguru
    #22362
    Mint látod,nálam amik vastagabban vannak a dátumok,azokra az időpontokra lehetne visszaállitani a gépet.
    Nálad csak akkor van gond,ha a rendszervisszaállitás ki van kapcsolva,mert akkor nem hoz létre visszaállitási pontokat és nem tudod visszaállitani,de alapból azt hiszem be van kapcsolva.
    Elérési út:Startmenü-súgó és támogatás-majd keresed meg a rendszer visszaállitást!

  • computerguru
    #22361
    Attól függ,mikor törölted ki,gondolom most a napokban,nos megpróbálhatsz egy rendszervisszaállitást egy korábbi időpontra,tehát ha tudod a napot,mikor törölted,állitsd vissza előbbre a gépet,be szokott válni!
  • gergely1991
    #22360
    aszthiszem javítást lehet rajta végezni de ehhez a telepítőlemezére lesz szükség(nem tudom pontosan mennyire nyúlik hozzá a dokumentumjaidhoz).....
    vagy elviszed valamelyik ismerősödhöz a winchestert és kimásolod onnan szükséges állományokat..
    illetve hallgasd meg mások tanácsait is...
  • Mr_no_NaMe
    #22359
    Sziasztok!
    Történt 1 kis balesetem. Volt egy vírusom, ami winfos indítása után shutdown-ot csinált 60 másodpercen belül a services.exe-re hivatkozva. Na most én okosnak hittem magam, és kitöröltem ezt a file-t. Azóta nem tölti be a winfosom, de még csökkentett módban sem. Teljesen tanácstalan vagyok, a gépen rengeteg olyan dolgom van amit meg kéne mentenem. Mit tudnék tenni? Valahogyv nem tudnám pótolni a filet, vagy egyszerűen felállítani a rendszert?
  • Riccardo G
    #22358
    én sem tudom mi a probléma :D
  • xNoodlex
    #22357
    Am, régen láttam már XP-t, de itt mi a probléma? :D
  • Ákos456
    #22356
    Bocs nem ment fel a kép.
    Itt van:
  • Ákos456
    #22355
    Sziasztok.
    XP SP3-am van. Volt fent Win 7 téma. Amikor letöröltem ilyet hagyott maga után.
    Ha csinálok egy új fiókot akkor normális.
    Valaki tudna segíteni?
  • balcsi70
    #22354
    Köszöntem szépen,körbenéztem de először egy angol tanárt kell fogadnom ,de majd valakit megkérek.Köszöntem még egyszer.