25353
Whistler - Windows XP
  • fifi
    #22593
    pontosan hogyan?
    chkdsk-t futtattam kapcsolók nélkül...
    de a hiba maradt.
  • computerguru
    #22592
    Virusirtót lefuttattad? Esetleg Trojan Hunter?Nincs olyan trojai,amit meg ne találna! Egy próbát megér!Letöltöd,feltelepited,de lefuttatás előtt kapcsold ki a gép saját virusirtóját és a netet,arra az időre a mig a Hunter dolgozik,aztán visszaállithatod,ha kész! Csak aztán ne lepődjél meg ha talál is!
  • Japep
    #22591

    Hello!
    Ma kapcsolom be a gépet, semmi gond, még netezek is 5-6 percet, erre kék háttéren sok szöveg (kékhalál), elolvasni nem tudtam, mert csak egy pillanat volt - újraindult a gép, aztán nem tud bejönni (az XP betöltése után mindig felvillan ez a kék háttér egy pillanatra, aztán restart)... csak csökkentett módban volt hajlandó bejönni a gép.
    Csináltam egy rendszer-visszaállítást tegnapra, így bejött.

    Mitől lehetett ez?
    Félek, hogy megint bekövetkezik ... ez winchester-hiba? Vagy op.rendszer?
    Ha újratelepítem a gépet, akkor jó lesz, vagy várjam meg, hogy megint előjöjjön? :S

    Köszi előre is!
  • xNoodlex
    #22590
    Töltsd le ezt: LINK és csomagold ki.
    Régi illesztő eltávolítása és tallózd be neki a kicsomagoltat.
  • Zan
    #22589
    Sziasztok!

    Van egy Pioneer DVD-íróm,pontosan egy Pioneer DVD-RW DVR 215D.2 hete maikor elmentem itthonról,még tökéletesen működött,de most amikor hazajöttem,nem látja a meghajtót az XP..!Eszközkezelőben látom,de azt írja az eszközállapotnál,hogy:

    A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

    Nem tudom mi lehet,sárga felkiáltójel van mellette,amikor meg az illesztőprogramot akarom frissíteni,az írja,hogy nem lehetséges!Letöltöttem hozzá egy frimware-t de nem jó az sem(Avaible target not found),pedg a 215D-hez van elvileg!Szóval nem tudom mi ütött belé.Itt most itthon nincs sajnos XP install cd-m sem...!Valakinek ötlet?Nagyon megköszönném,ha valaki tudna segíteni!
  • computerguru
    #22588
    Talán ezt az oldalt olvasgatva meglehet oldani a problémát,olvasgasd el figyelmesen!

    http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=144554
  • Xabinho87
    #22587
    Nekem lenne egy problémám. Nem futtatja az xp az svchost.exe-t. Eddig mindig használta az xp de most nem. Úgy néz ki a rendszer mintha win 95 lenne. Hang nincs, internet nincs nagyjából semmi sem működik. A fájl az eredeti system32 mappában van szóval nem tudom mi lehet a probléma. A feladatkezelőben elindítottam de hibát írt ki hogy nem lehet elindítani. Van valami megoldás amivel rá lehetne venni a rendszert hogy ismerje fel hogy ott van? Remélem érthető voltam.:)
  • Evin
    #22586
    Ha nem eredeti, vagy kilőtt, ne csodálkozz.
  • dezsolti78
    #22585
    Hi all!
    Srácok az mitől lehet, hogy ha csatlakozom egy ip címhez, egyszerűen elmegy a net, ugyanez történik hamachi és gamespy használata alatt is.Régen nem volt ilyen gondom.Routerem van lehet azon kell vmit beállítani?
    Előre is köszi a segítséget!
  • Sickness
    #22584
    wut
  • bütykölö
    #22583
    Nemtudom hógy a WINDOWS-os Frissitések miért nemlehet letölteni. Köszi a segitséget.
  • Evin
    #22582
    Épp, hogy az nsis jó, mert legalább jelzi, hogy hibás.
    Szerintem a neteddel lehet gond.
  • Evin
    #22581
    Nyomj egy hibaellenőrzést a vinyóra. Ha szerencséd van csak adathiba, ha nem, akkor bad-sector. De mindkét esetben javítva lesz.
  • fifi
    #22580
    Üdv!

    véletlenszerűen leáll a gépem.Ez van a naplóban:
    "Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk0\D) a lapozási művelet közben."
    mi lehetne a teendő?
  • gergely1991
    #22579
    Akkor vagy rosszul jött le (töltsd le újra)vagy hibás a setup (keress másik szoftvert)vagy valami vírus bele a rendszeredbe :)
  • bigdawid
    #22578
    ez nem exodusnak ment bocs hanem Gergelynek
  • bigdawid
    #22577
    Szia exodus.Nem oldódott meg a problémám ezzel az nsis-es szarral.valóban ezt írja ki "The installer you are trying to use is corrupted or incomplete. This could be the result of a damaged disk, a failed download, or a virus." ? .Mit kéne csinállnom hogy ezt ne csinálja?
  • exodus2
    #22576
    Chkdsk-t kell indítanod /F kapcsolóval. Majd újraindítva a gépet le kell futnia. Ha végig megy, utána már nem fogja mutatni. Elvileg így kellene. A konzisztencia vizsgálattal vigyázni kell, mert nálam sajnos előfordult adatvesztés olyankor.
  • bigdawid
    #22575
    De ilyet is kiírt
  • cornellred
    #22574
    hali! nekem olyan problémám van hogy amikor inditom a gépet xp töltésnél bejön az a kék "scandisc" ablak és a következőt közli velem, h erősen ajánlott a konzisztencia ellenőrzése az x meghajtón, megszakítom e avagy sem az ellenőrzést, na már most ezt ő rendszeresen magától eddig mindenféle hozzáérés nélkül automatikusan megszakította és ment tovább, de most valamiért a megszakítás után nem megy tovább a legjobb az egészben hogy nem tudom nem megszakítani sem, viszont csökkentett módban nagynehezen sikerült elindítanom, de amugy fogalmam sincs hogy hogyan lehetne ezt a konzisztenciát leellenőriztetni a meghajtón, illetve hogy ezt egyáltalán hogyan lehetne eltüntetni onnan (lehetőleg win reinstal nélkül). esetleg valakinek valami ötlete?
  • gergely1991
    #22573
    nem ilyesmit ír ki a telepítő:"The installer you are trying to use is corrupted or incomplete. This could be the result of a damaged disk, a failed download, or a virus." ?
  • bigdawid
    #22572
    Ilyenről sem hallottam még:)Akkor mit tudok csinálni?
  • gergely1991
    #22571
    Egyes programok különféle telepítő csomagot alkalmazz a telepítéshez pl.:NSIS,innosetup,win installer....
    És ugyebár gondolom a NSIS általában NSIS error-al jelez...
  • bigdawid
    #22570
    Én csak letöltök valamit és telepítem de nem megy.Eddig ment minden
  • bigdawid
    #22569
    Nem tudom milyen telepítőről van szó
  • bigdawid
    #22568
    Mire gondolsz?
  • gergely1991
    #22567
    Ugye nem a win telepítőjére gondolsz(mert én nem)? :)
  • bigdawid
    #22566
    Letöltöttem egy codek-et xphez ugyanezt írta ki.leszedtem egy adaware-t arra is valami hülyeséget írt ki.Gyakorlatilag az minden exe filet blokkol valami ha jól sejtem
  • bigdawid
    #22565
    Nem tudom!Ez kb a 4.féle xp amit felraktam.Régen jól ment mindegyik.
  • gergely1991
    #22564
    NSIS error? Úgytudom a telepítőnél lesz a gond......
    Milyen telepítő programmal van becsomagolva?
  • bigdawid
    #22563
    Sziasztok.A problémám továbbra sem javult meg.Eredeti xp-vel sem.Eleinte most le tudtam tölteni pár drivert fel is rakta de őket de most megint elkezdte azt hogy bármit letöltök nem indul el.NSIS error meg ehhez hasonlókat ír.Állítólag ez valami vírus.Csak azt nem értem hogy egy formázott vinyóra hogy kerül ez a vírus.Rögtön az elején.Ha le akarok tölteni torrentet akkor elkezdi majd egy idő után kék halál.Windows7-el semmi ilyen gondom nem volt csak azt más miatt sikerült tönkre vágnom.Szóval NSIS error ez érdekelne hogy ez micsoda.
  • Zsolt01
    #22562
    Privát ment.
  • Evin
    #22561
    Mondjuk: microsoft.hu ?!?!
  • kdenes16
    #22560
    köszi lenne egy-két tipped hogy honnan tudnám letölteni az sp3-at?
  • gergely1991
    #22559
    valószínű hogy hogy sérült a telepítő (vagy gondolom a telepítéshez szügséges programnál ami a msi kiterjesztést támogatja hibás vagy az sérült meg)
  • kdenes16
    #22558
    Hello mindenki. Lenne egy fontos kérdésem. SP3-at akarok telepíteni de amikor már majdnem befejezné mindig kiír valamit pl: olvashatatlan fájl, helyrehozhatatlan hiba... két partícóm van. 1 a rendszernek, 1 az adatoknak. Azt szeretném megkérdezni hogy miért nem tudom befejezni a telepítést? talán mer 2 partíció van? az adatokat szeretném leszedni ha lehetséges. Van egy olyan a dvdn hogy ramból futtatás az mit jelent? Csökkentettbe nem megy mer már töröltem az egész rendszert mer már akkor kék halál volt amikor töltött az xp. Ha valaki tud segítsen. kösz :)
  • gergely1991
    #22557
    én még kiegészíteném: nem sérült meg-e (tényleg) valójában a letöltött fájl?
    Másold át a letöltött fájl egy másik gépre ha ott fut akkor nálad van a probléma.....(bár az is előfordulhat hogy valami akadályozza hogy rendesen letöltődjön ahogy a 22556-os hsz is utal-rá vagyis vírusra)
  • computerguru
    #22556
    Milyen xp-t telepitettél fel?Mindig ugyan azt?Szervizcsomagok rendben vannak?Frissitések is?Legális xp,vagy nem?
    A NET fent van?
    Nem virusos az xp telepitőd?Tudom,azt mondod hogy nem,de le lett ellenőrizve,mondjuk egy Trojan Hunterrel?Sok sok kérdés merül fel,ami beteheti a kaput.
  • bigdawid
    #22555
    sziasztok.Tud valaki segíteni mert már kivagyok idegileg.XP-t telepítettem nyolcvan hatodszorra több félét is próbáltam.A következő a bajom.bármit töltök le netről akár egy firefoxot vagy egy nodot vagy egy videókártya drivert.Nem tudom telepíteni mert valamit mindíg kiír.Pl hogy file is corrupt vagy hogy hibás valamelyik file meg ehhez hasonlókat.Mi lehet a probléma.Volt fent windows7em azzal ment minden de leszedtem.
  • slime001
    #22554
    Az XP-ben a készenléti üzemmód megegyezik a Vistában megtalálható Alvó üzemmóddal? Ha nem akkor mi a különbség?