25353
Whistler - Windows XP
  • Japep
    #22633

    Az antivírus-topikban ajánlották...
    Ma pl bejött úgy, hogy nem volt beállítva, hogy az op.rendszerrel együtt töltsön be. De lehet, hogy csak véletlen... :S
  • computerguru
    #22632
    Azt a Malwarebytes kár volt felrakni,lehet hogy összeakad a noddal.
  • Evin
    #22631
    Csak amíg fel nem áll a rendszer, kell kikapcsolni. Utána gond nélkül megy. Vista, Win7 esetében már nem kell ezzel tökölni.
  • Japep
    #22630

    Már megint én... :(

    2 napja telepítettem fel az XP-t (SP3). Minden ugyanúgy csináltam, mint mindig, mikor újrarakom a rendszert - annyi, hogy most feltettem a NOD32 mellé egy Malwarebytes' Anti-Malware nevű programot (mert vírus miatt kellett újratenni).
    Ez írja is, hogy a Windows-sal együtt indul - ez be volt kapcsolva, most kikapcsoltam, még nem próbáltam így.

    A probléma, hogy mikor bekapcsolom a gépet, néha a betöltő képernyőnél; néha az üdvözöljük szövegnél (megjelenik a NOD képe is) lefagy ... vagyis pl mozog az egér, de semmi más, se start menü, semmi.
    Ma is 3-szor lefagyott így (tegnap is kétszer), csak úgy tudtam behozni a gépet, hogy még az elején nyomogattam az F8-at és kiválasztottam a "Legutolsó helyes konfiguráció betöltése" opciót - így is sokáig tartott, de bejött.

    Lehet, hogy tényleg az Anti-Malware okozza? Vagy más?
    Telepíthetem újra a gépet?! :S

    Köszi előre is.
  • Zsolt01
    #22629
    Csak kérdezem.
    Ez a kikapcsolás dolog csak az Xp telepítésénél, utána vissza kapcsolható?

    (Nem volt még ilyesmire szükségem, csak kíváncsi vagyok.)
  • computerguru
    #22628
    Csak ezzel vigyázz,Letitott AHCI esetén a rendszer emulált IDE módban üzemel, ami negatív hatással lehet az összteljesítményre.Tehát ne lepődj meg ha valami rendelleneséget észlelsz,akkor tudod mitöl van.
  • paulthomas
    #22627
    Eltaláltad!
    AHCI kikapcs:)
  • Evin
    #22626
    Kitalálom: AHCI kikapcs?
  • gergely1991
    #22625
    Elméletileg ahogyan beszélsz úgy állítja be magának a mikrofon hang elejét(pl.:amikor hangosan beszélsz lejjebb állítja)....
  • oliwwer
    #22624
    Sziasztok.
    Miért van az, hogy windows hangok-nál, a vezérlőpultban, ahogy beszélgetek valakivel mikrofonon, egyre lejjebb megy a felvétel hangereje. Ahogy nézem, folyamatosan, magától megy lefele. Ötlet? fontos lenne.
  • paulthomas
    #22623
    Nah már megoldódott.
  • paulthomas
    #22622
    Nem jött be...más XP-vel is ezt csinálja.
    Egyéb ötlet?
  • computerguru
    #22621
    Próbálj meg egy teljesen más XP-t!
  • paulthomas
    #22620
    Hali!
    Ma vettem egy Toshiba notebook-ot oprendszer nélkül. Bekapcsoltam betettem az xp telepítőjét kiválasztottam biosba a first boot device-nek a meghajtót el is indul keresi az összetevőit a gépnek stb és mikor kikéne hozni hogy javítás vagy telepítés na azt már nem hozza be hanem kék képernyő jön.
    http://kephost.com/view.php?filename=9820091228112.jpg

    Mi lehet a probléma?
  • computerguru
    #22619
    Megoldás:XP eredetiség crack,már sokaknak bevált!
  • gergely1991
    #22618
    Vagy driverhiba, de lehet hogy mégis vírusod van(próbálkozz másik vírusirtóval is)
    Amúgy úgy próbáltad már hogy egy másik egeret teszel a gépbe(mert lehet hogy amit most használsz megtört a vezetéke)?
  • Evin
    #22617
    Néhány dolgot enged felrakni az eredetiséget vizsgáló program nélkül is, de van amit csak a vizsgálat után. Automatikus frissítésnél ezt is felrakja és egy idő után lekorlátozza a gépet.
  • phoenix1
    #22616
    Vírusirtó telepítése és frissítése de még ebben a pillanatban. Utána leválasztod a gépet a nettről majd elindítasz egy teljes ellenőrzést.
    Autorun.inf vírusod van, ajánlom az Eset Smart Security-t és az a-squared Anti-Malware-t.
  • kertipitu
    #22615
    mindennel próbálkoztam, az eszköz kezelőben minden rendben van,biosban usb egér engedélyezve, ps2-t nem lehet törölni mindig újrarakja. Vírus nincs a gépen(több virusírtó:kis,fsec,trojánhunter). Most képernyő egérrel mükszik.
  • gergely1991
    #22614
    Futtatás>main.cpl Hardver fül tulajdonságok(Próbáld meg billentyűzettel el jutni oda)"Használatban van (Engedélyezve)" funkcióra van-e állítva?
  • kertipitu
    #22613
    Segítséget kérnék! Xp alatt kihalt az egérmutató, vagyis marad a képernyő közepén. Az eszközkezelőben letiltottként szerepel, hibakód 10. ez ps2-es egér volt, azóta tettem usb-st, de az sem működik.
  • xNoodlex
    #22612
    Szerintem lehet, de korábban írta valaki, hogy van egy warez lecsekkoló frissítést, azt ne engedd neki leszedni... Még egyszerűbb, ha beruházol egy OS-re.. Elég sokat warezol a magyar, legalább az oprendszert vegyük már meg. :)
  • Japep
    #22611

    Ugye vannak ezek az automatikus frissítések (a vezérlőpulton lehet beállítani) - ha valakinek nem igazán eredeti az XP-je, annak is lehet ezt használni? :)
    Nem lesz belőle gond, ha egyáltalán lehet?
  • computerguru
    #22610
    Konkrétan? Pl.:???
  • gergely1991
    #22609
    HHmm ..Érdekes:D
    Kiválasztod "A mappa megnyitása a fájlok megtekintéséhez" Majd kijelölöd "A mindig kijelölt művelet végrehajtása" opciót majd "OK" Talán ez segít....... :)
  • computerguru
    #22608
    Miért nem húzod ki a meghajtók betüjeleit az asztalra parancsikonként?Akkor nem kell sajátgépbe menni,nekem is úgy van.
  • slylecz13
    #22607
    Sziasztok!

    Mi a teendő akkor, ha sajátgépből nem tudom megnyitni a merevlemez meghajtókat, mert azt írja ki, hogy válasszak, melyik programmal akarom megnyitni. Egyszóval mihez karom társítani.

    A segítséget előre is köszönöm!
  • Grove4
    #22606
    Igen.

    Köszi a segítséget,megpróbálom a javasoltakat.(#22605)
  • sobika
    #22605
    Szia!
    Talán ez segít: Hálózati helyek/hálózati kapcsolatok megjelenítése/helyi kapcsolatnak lekéred a tulajdonságait, itt az Általános fülön megkeresed a TCP/IP protokoll részt, annak is lekéred a tulajdonságait, majd utána bejelölöd a következő ip-cím használta lehetőséget, és ide beírod azt az ip címet, amit a képernyő bal oldalán található Részletek négyzetben találsz. :)
  • gergely1991
    #22604
    A "svchost.exe" a win egyik állománya a másik (CCSVCHST.EXE) állítólag a nortoné.Norton vírusvédelmet használsz?
  • biomage
    #22603
    mert szar :)
    az Sp2 sokkal jobb
  • computerguru
    #22602
    Igen,kékhalál a neve,lehet hogy bekaptál egy jó is virust,futtasd le a virusirtódat,vagy a már emlitett Trojan Huntert!
  • computerguru
    #22601
    Érdekes,én sem vettem meg,mégis működik.Ezt a verziót keresd és hozzá a patch fájlt!
    TrojanHunter 5.0.962
  • computerguru
    #22600
    Miért akarod te azt eltávolitani,nem véletlenűl van fent!
  • xNoodlex
    #22599
    Google
  • Grove4
    #22598
    Sziasztok,az a problémám,hogy mióta bekötötték az új netet,azóta a gép úgy indúl,hogy egy jó másfél percig az "ÜDVÖZÖLJÜK" feliratot bámulom,majd ismét jó másfél percig magát az asztalt,de tálca meg ikonok nélkül,magát a hátteret,és közben ilyen alkalmazások futnak,hogy CCSVCHST.EXE;SVCHOST.EXE.Ötlet,én nem vagyok járatos az ilyen témákban,úgyhogy nagyon megköszönném,ha segítenétek.
  • biomage
    #22597
    Hali

    Hogy távolítsam le a Windowsból az SP3 javítást? elég a program eltávolítást használni?

    Csak olyan válaszoljon aki csinált ilyet!!!
  • R420
    #22596
    Üdv!
    Eredeit XP-m van Sp3 2003 verzió neteztem,ms,tv és el kékült a képernyő és kiírt vmi hiba kódot miért van??
  • Japep
    #22595

    De ahhoz, hogy eltávolítsa meg kell vennie ... teljes verziót meg nem találok a neten... :S
  • Japep
    #22594

    Köszi, lefuttattam, talált 3 db-ot... :)