25353
Whistler - Windows XP
  • gergely1991
    #22753
    Virusgyanú vagy alaplapi gond.Ehhez egy rescue cd itt vagy tedd át a winchestert egy másik gépbe és azon nézd át
  • computerguru
    #22752
    Ez bármitől is lehet,akár virus is,van ott egy hibakód nem? Ha ezt a neten a google-be beütöd,lehet hogy találsz rá megoldást.
  • computerguru
    #22751
    Az,hogy nem láttál semmilyen gyanus dolgot,attól még lehet virus a gépen,pedig jó lenne valahogy csökkentett módban elinditani!Vagy próbáld meg a telepitőlemezzel és javitást csinálni.Ha netán elindulna,egy alapos viruskeresést csinálni,de nem elég a gépen levő,le kéne még futtatni a Trojan Huntert(nincs olyan trójai,amit meg ne találna)Ajánlom még utána a Windows Doctort,ami teljesen rendberakja a gépet,kipucolja a rendszerleiró adatbázist is,utána pedig optimalizálja az xp működését.
  • Attis55
    #22750
    Sziasztok,

    Most meg működés közben jött a kék halál: IRQL SET OR NOT EQUAL.... Mit csináljak?
  • Mr_no_NaMe
    #22749
    Sziasztok!
    Windows XP Sp3 oprendszerem van. Tegnap este mikor hazamentem kb fél óra volt, mire felállt a windows, többször resetelte magát, mire normálisan betöltötte a windowst. Ma reggel, mikor bekapcsoltam a gépet, már el sem indult. Bejön az első 3 dosos képernyő, majd mikor a windows-t kéne elkezdenie tölteni, akkor megfagy, a képernyő fekete marad és megáll az egész. Addig még eljutok, hogy az F8-al behozzam a bootválasztó képernyőt, viszont a windows csökkentett módos képernyőjét (ami nálam F9) azt már nem hozza be, akár hogy nyomogatom, csak áll a fekete képernyő és ennyi.
    Format C-n kívül mit tudok tenni ami segíthetne? Semmi vírust vagy valami gyanús dolgot nem láttam, ami erre a jelenségre utalt volna.
  • zeli
    #22748
    Ezt tegnap kipróbáltam, tényleg elég jó, már régóta kerestem vmi használható témát, thx!
  • computerguru
    #22747
    Ismerem,de miért bonyolitanánk ennyire,hiszen van akinek nem egyszerű feltelepiteni,amit ajánlottam sokkal egyszerűbb,csak installálja és kész.
  • mrphoenix
    #22746
    Sziasztok! Én ezt javaslom, ha valaki STABIL rendszert akar modern külsővel: LINK
  • computerguru
    #22745
    Igy néz ki,természetesen a háttér bármi lehet

  • computerguru
    #22744
    Ragd fel ezt: Vista Inspirat 2
    Átvistásitja az XP-det,nagyon jó,én ezt használom.
  • exodus2
    #22743
    Az ilyen win7 kinézetet pedig csak akkor érné meg felrakni, ha tudja a win7es feature-okat.
  • lck
    #22742
    Ilyen:
  • lck
    #22741
    Ja - átlátszó ablakkeret és tálca nincs benne - ha arra vágysz mást keress.
  • lck
    #22740
    Sevenmizer
    Raktam már fel XP-re, teljesen stabilan működött, és visszaállítható volt az eredeti állapot is.
  • Seithennin
    #22739
    hello! xp-m van teljesen u to date, és már unom kicsit a külsejét de nincs lehetőségem másik oprendszerre, kérdésem hogy van olyan vista vagy win7 téma ami lecserél ikont asztalt stb, és biztonságos a rendszerre nézve? köszi előre is
  • Attis55
    #22738
    szóval 5 éve használom és nem volt baja, most viszont jóval lassabb is, mint korábban... Pedig most szoftverből sem raktam fel sok mindent...
  • Attis55
    #22737
    Szia!

    Köszönöm a választ! ASTRA32-t használtam itt a Level2 cache-re 128 kB-t ír... Ez kevés? Egy Intel Celeron 2400Mhz-m van, alaplap: ABIT BH7-E, emellett van benne 1024 MB SD-RAM.

    Megnéztem a regedit-et is. Ott hexadecimálisra van állítva és 0-n áll. Átállítsám/írjam? A gépet amúgy éve használom ilyen baja sosem volt.

    Az újraindulás után ez az üzenet, a hiba okáról:

  • computerguru
    #22736
    Azért irtam azt a végén,hogy először nézze meg,hogy min van.
  • lck
    #22735
    Ennek a beállításnak Pentium hármas processzoroknál volt értelme, kb 8 éve.
    A 0 érték automatikusat jelent, manapság tökéletesen megfelelő beállítás.
  • computerguru
    #22734
    Találtam egy ilyen hozzászólást az egyik fórumon:

    Nemrég a rendszerleíró adatbázisban kézzel állítottam be az L2-cache méretét. Az újraindítás után gyakran előfordult, hogy a rendszer kékhalállal lefagyott "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" hibaüzenettel amit a "win32k.sys" file hibája okozott. Sehol nem találtam róla leírást, úgyhogy ha valaki az L2-cache-t babrálja az számítson erre a hibajelenségre. Nálam a pontos méret beállítása után kezdődött ez a hibajelenség, miután 0-ra az az alphelyzetbe állítottam a méretet, a lefagyások megszüntek.
    Na most gondolom azt kérdezed,hogy hol kell ezt megnézni,vagy beállitani

    Én ennyit találtam róla az XP tippek&trükkök-ben.

    ''Az L2 Cache beállítása!

    A Windows alapból nem menedzseli jól a CPU L2 cache-t megfelelően, a 256 KB-nál nagyobb cache-sel rendelkező processzoroknál mindig megrögzötten csak 256 KB-ot lát. Amennyiben tisztában vagy azzal, hogy a CPU-d mennyi L2 cache-sel rendelkezik és természetesen ez több, mint 256 KB akkor tedd a következőket:
    1) Start > Futtatás, írd be: regedit (esetleg regedt32, ha Windows NT-t használsz).
    2) Keresd meg a következő utat HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ CurrentControlSet\Control\SessionManager\MemoryManagement\
    3) A jobb ablakban keresd meg a SecondLevelDataCache bejegyzést és kattints rá duplán.
    4) Válaszd a decimális típust.
    5) A mezőbe írd be a CPU-d L2 cache-ének pontos méretét Kbyte-ban (512 vagy 1024).
    6) Zárd be a regeditet és indítsd újra a számítógépet.

    (Ha nem tudod a CPU-d L2 Cache méretét használd az AIDA32,vagy az Everest rendszerelemző programot, melyet a www.aida32.hu weboldalról tölthetsz le.)

    Tehát tulajdonképpen először csak próbáld megnézni az értékét!
    Remélem segitettem?
  • Attis55
    #22733
    Sziasztok!

    A PC-m egy újrarakás után minden egyes indításnál a következő üzenettel fogad, miután újraindítom már jó... Tudnátok segíteni???

    Előre is köszönöm!

  • av256
    #22732
    Üdv!

    Céges gép, SP3-as XP, eddig hibátlanul működött (persze kisebb vírusok mindig jöttek-mentek, de nem volt gond).

    Most viszont olyan probléma van, hogy bármit szeretnénk megnyitni, az kb. 15 másodpercbe telik, de utána megy minden simán. Másik dolog megnyitása újabb 15 mp.
    A feladatkezelő szerint a proci nem izzik, a memória is rendben.
    Spyware Terminator és a Nod32 nem talált semmit.

    Mi lehet a gond? Mert egyelőre nem szeretnénk újrarakni a rendszert.

    kösz
  • computerguru
    #22731
    Ezt magyarázom én is! 22724
  • BenceYCE
    #22730
    Először is kapcsoljátok ki az automatikus újraindítás funkciót, aztán írjátok ide a hibakódot.
  • computerguru
    #22729
    Persze hogy lehet rajta virus,de amit leirtam a végén azt nem próbáltad?
  • gergely1991
    #22728
    Nem tudom miért írtam "driver"-t amikor hardverproblémára gondoltam:mondjuk Ram, esetleg cpu..stb.
  • phoenix1
    #22727
    Vagy túlmelegedett proci is ....
  • gergely1991
    #22726
    Nem kell mindig vírusra gyanakodni az lehet driver probléma is:)
  • huncsik
    #22725
    értem de most lett újra rakva akkor is lehet rajta vírus?meg azért lett újból is rakva mert kiírt mindent a kékhalált is
  • computerguru
    #22724
    Alapos virusirtás volt már? Mondjuk Trojan Hunter? Nincs olyan trojai amit meg ne találna,egy próbát megér!
    Még azt meglehet próbálni,hogy startmenü-sajátgép jobb klikk,majd tulajdonságok-speciális ra katt,majd inditás és helyreállitásra beállitásokra katt és az autómatikus újrainditásból vedd ki a pipát,majd ok!Inditsd újra a gépet,ne lepődj meg,mivel nem tud újraindulni,valószinű kékhalálba megy át,de ott lesz egy hibakód,ha feláll a rendszer az interneten utána lehetne nézni ennek a hibakódnak,lehet hogy van rá megoldás.
  • Pers17
    #22723
    sziasztok!
    ugyanilyen gondom van, de nekem már nem is jön be a rendszer, csak csökkentett módban tudom használni a gépet :s
    érdekes, hogy nekem is telepítés után jött ez a probléma
  • huncsik
    #22722
    sziasztok!

    Az lenne a kérdésem hogy az mitől lehet hogy mikor bekapcsolom a gépet akkor miután az xp t betöltötte és jönni kéne be a rendszernek újbólindul a gép, utána megint betölti az xp t és megint újból indul és kb 5x ezt csinálja és utána bejön a rendszer?és pár napja lett újból rakva,és rögtön nem csinálta ezt csak mikor egyszer kikapcsoltam és másnap kapcsoltam volna be és akkor.
  • Doomista
    #22721
    Ah jea! Azt üzente, hogy sikerült, megy! Köszi szépen a segítséget!
    Amúgy az volt, hogy lassú volt a rendszere, meg ez a hiba is fent állt, átmentem, csináltam egy vírusirtást meg rendszerkarbantartás, 2-3 trójai és férget találtam azt leirtottam, csak sajna így sem oldódott meg ez a hiba, de így már tényleg minden rendben :) Szal igen, vírus volt az oka.
  • lck
    #22720
    Total Commanderben nézd meg hogy nincs e valami autorun.inf fájl a C: gyökérkönyvtárban. Ha van töröld. + Egy Malwarebytes sem ártana neki.
  • Doomista
    #22719
    Haverom windows xp sp3 rendszerében olyan gond van, hogy ha megakarjuk nyitni a C meghajtót, akkor ez az ablak fogad minket...valaki tud valami megoldást erre a hibára? Pls, help me ! Picture
  • computerguru
    #22718
    Nézd meg nem e poros a ventilátor,megkellene tisztitani,és esetleg egy csepp műszerolaj,de tényleg egy csepp!a ventilátor motorjának a tengelyére,egyből elfog csendesedni,én is csináltam,nekem bevált!
  • ronaimate
    #22717
    300w de ezt nemrég fél éve kezdte el és nem olyan régi 3 4 éves max ink 3
  • computerguru
    #22716
    Régi a tápegységed?Hány wattos?
  • Shep
    #22715
    Kösz a tippeket.
  • ronaimate
    #22714
    megcseréltem a 2 ramot és már teljesesn jó :) már csak 1 problema lenne:S
    az hogy mikor kapcsolom a gépet akkor a tápból ien nagyon erős zúgás jön ki és a ventillátor csak lassan indul el ha nem ütögetem meg vagy ha indítás előtt valamivel nem lököm meg. Pedig kitsztítottam nem akad...
    Nem tudja vki mi baja?