25353
Whistler - Windows XP
  • gergely1991
    #22793
    Ellenőrizd a hangszórók vagy az erősítő vezetékeit nincsenek-e megtörve,megsérülve.
  • 94mike
    #22792
    Heló...van egy kis próblémám,a gépemen nincs hang:|..
    minden bevan kapcsolva,a hangkártya működik, realtek nemtudom micsoda:d..
    csinálltam egy hangkártya tesztet,és ott működött a mikrofon&a hangszóróis,mitatta a zöld csíkot,hogy van hang..tehát működik,de mégsincsen hang:O akár mit csinálok,mi a hiba?:S:S:S:S:S:...
  • destroyer91
    #22791
    hy all,most raktam fel ujra a windows xp sp2 professionalt a windows 7 helyett,és az lenne a kérdésem h van a realtek hd audio manager progi,és hogy nem lehet-e a vistás/win 7-es audo managert valahoy elővarázsolni az xp helyett,mer kéne pár beállitás ami ebbe nincs benne...előre is köszönöm
  • Zsolt01
    #22790
    Tipp:
    Csatlakozók ki a dvd íróból indítás.
    Gép leállítás és csatlakozók vissza a DVD íróba és indítás.
  • MasterJay
    #22789
    Üdv!

    Egy Tablet PC-re lehet tenni sima XP-t, és nem a Tablet Edition-t?
  • exodus2
    #22788
    Próbáld egyik vinyót lehúzni, és úgy próbálni, lehet nem kap elég áramot, bár a tápnak bírnia kell. De a bios-os válaszom el lehet vetni, mert nem figyeltem az aláírásod, ha ott rossz a beállítás akkor a winyóknál is gondok lennének. Esetleg lehetőség van rá, próbáld másik gépben is ki. De az is lehet hogy egyszerűen csak megfőtt.
  • Zan
    #22787
    Egy kicsit pontosabban mit keressek?
  • exodus2
    #22786
    Bios-ban nézd meg nincs e elállítva a sata beállítás.
  • Zan
    #22785
    Sziasztok!

    Olyan problémám van,hogy nem tudom használni a dvd-irómat.Pioneer dvr-215d van benne,eddig semmi baja nem volt,de most látom az eszközkezelőben,de nem tudom használni,mert sárga kérdőjel van mellette.Drivert már próbáltam frissíteni,de nem lehetett.em tudom mit kellene csinálnom vele...biosban látja a gép,bekapcsolásnál is kiírja.Satás,ha ez valamit számít.Nem állítgattam,itthon sem voltam,anyukám használja csak a gépet...!Viszont amikor ujjra akartam installálni a gépet múltkor,valami miatt nem ment az sem...asszem annyi megjelent hogy a Cd-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot,de tovább nem ment...!
  • gergely1991
    #22784
    Totalcmd-ben könnyű, a Intézőnél Eszközök>mappa beállítások majd az Nézet fülön A speciális beállításoknál "Az ismert fájltípusok elrejtése"(vagy hasonló elnevezéssel) opcióból leveszed a pipát
  • sbjudit
    #22783
    Egy mappában lévő fájlokról hogyan tudom megállapítani, hogy DLL kiterjesztésűek-e?
  • Grove4
    #22782
    Ma nem jött be,lehet ez vmi jel:D
    Egyébként én is letiltottam a frissítéseket,de valamihez kelletek(legalábbis úgy gondoltam) és vissza kellet állítanom,de azóta újra tiltom őket.
  • gergely1991
    #22781
    ha egy rendszermappáról van szó akkor ne csodáld:/
  • biomage
    #22780
    mi a könyvtár neve és helye?
  • sbjudit
    #22779
    Van egy mappám amiről hiába kapcsolom ki az írásvédettséget, mégis autómatikusan visszaáll arra.
  • computerguru
    #22778
    Na látod,ezért van az,hogy nálam le vannak tiltva a frissitések,és semmi gond!A te problémád orvoslására ajánlom a windows eredetiség cracket.
  • biomage
    #22777
    Hali

    egy furcsa problémám van, amikor betárcsázom a netet, ha valamit utána elindítok, sokáig üresben gondolódik, de úgy hogy se procceszor leterhelés se vinyo olvasás nem történik, még a Windows feladatkezelő sem indul el, ez kb 1 percig van így, aztán elindul .
    Ötlet hogy mi lehet baj?
    Tegnap töröltem le a NOD32 meg a tűzfalat. azok biztos nem lehetnek, ja és ha nem tárcsázom be a nettet, akkor minden rendben!
  • Grove4
    #22776
    A mostani Windows frissítés akaratom ellenére letöltött vmi szart,eredetiség ellenőrző,ami mindíg felugrik,ha nem kéri az ember akkor is.Hogyan tudom megszüntetni?A "vegyél eredeti vindózt"-on kívűl?
  • MECRATS
    #22775
    Köszönöm.
  • Grove4
    #22774
    Upsz,rájöttem amgamtól,zseni vagyok, a kódolás volt a lúdas.
  • Grove4
    #22773
    engedélyezve van a Felirat megjelenítés a a bs Player menüjében is


    helyesbítenék,nem lehet engedélyezni a felirat megjelenítését.
  • Grove4
    #22772
    Sziasztok,az a problémám,hogy újabban a BS Player nem akarja emgjeleníteni a feliratokat a filmeknél,legalábbis némelyiknél,pedig ugyanaza a felirat neve mint a filmé és engedélyezve van a Felirat megjelenítés a a bs Player menüjében is.Ötlet?Előre is köszi.Remélem jó topicba írtam.
  • Dj Faustus #22771
    "sziasztok.hogyan kell letörölni windows xp-t telepítő cd nélkül egy laptopról?"
    USB pendriveról hajlandó elindulni? Ha igen, akkor USB-ről induló operációs rendszerrel (leginkább Linux-szal) megoldható.
    Hogy az USB pendrivera rákerüljön a Linux, arra ott az Unetbootin.

    "Meg tudná valaki mondani, hogy a kernel hibakeresőt hogyan lehet kikapcsolni? "
    Google 2. találata: A Windows XP és a Windows Server 2003 Boot.ini fájljához használható kapcsolók - itt nézz utána a /nodebug kapcsolónak.

    "Megtudná mondani valaki, hogy a nyomtatásra váró doksikat hol tárolja a gép, hogy tudom előszedni?"
    c:\WINDOWS\system32\spool\
  • MECRATS
    #22770
    Üdv!

    Meg tudná valaki mondani, hogy a kernel hibakeresőt hogyan lehet kikapcsolni?
  • akvik
    #22769
    sziasztok.hogyan kell letörölni windows xp-t telepítő cd nélkül egy laptopról?
  • gergely1991
    #22768
    Általában a nyomtató memóriájában helyezkedik el majd onnan kerül nyomtatással(tudtommal onnan pedig nem lehet előszedni)na de hogy előtte eltárolja a számítógépen azt nem tudom biztosan amióta mátrixnyomtatóm már nem azt nyomtat ami kellene:D
  • devilk
    #22767
    Megtudná mondani valaki, hogy a nyomtatásra váró doksikat hol tárolja a gép, hogy tudom előszedni?
  • MasterJay
    #22766
    Üdv!
    Van itt valaki, akinek van tapasztalata USB Multiboot segítségével készített XP telepítésében?
    Megcsináltam a telepítőt. Boot-ol is rendesen, viszont a gépben nem látja a vinyot, csak a telefonban lévő memóriakártyát, ami 4Gb.
    A gép egy Compaq TC1000 Tablet PC. Egy sima PATA-s 10Gb-os vinyo van benne, tehát gondolom a telepítőbe nem kell nLite-al tenni SATA drivert, vagy kompatibilitási módot állítani a BIOS-ban. Ezt szedtem le -> Microsoft.Windows.XP.Tablet.PC.Edition.2005.Corporate.SP2.Integrated.December.2007

    Mi lehet a gond?
  • Evin
    #22765
    Vagy kölcsönkérsz valakitől egy eredetit vagy arról készült másolatot, vagy netről letöltesz egy OEM érintetlen iso-t, kiírod és felrakod. A sorozatszám a gépedre ragasztott matricán kell, hogy legyen. Ha azzal telepíted, akkor eredeti marad.
    És ilyenkor teljesen mindegy honnan szerezted be az XP-t, csak a kiadása (Home, Pro) stimmeljen és telepítésnél kérjen sorozatszámot.
  • ZDorF
    #22764
    Sziasztok!

    Eredeti XP-t akarok újratelepíteni, de nem kaptam hozzá eredeti CD-t, csak rajta volt a gépen!
    Ha valahonnan szerzek egy XP telepítő CD-t és a Rendszertulajdonságok/Általános fül alatt található eredeti széria számot beírom telepítésnél, akkor továbbra is eredeti lesz az XP-m; ha igen, akkor milyen verziót töltsek a telepítéshez?
  • djjeges
    #22763
    Jólett köszi szépen!!!
  • WAYNEEE
    #22762
    hali, tudna nekem valaki segiteni nagyon szépen kérem! :D soha nem volt ilyen gondom, de tegnap csak igy előjött. na szóval xpm van sp3, és miokr megnyitok egy valamit pl ( mozilla, vagy tök mind1 milyen ablakot) nem birok kattintani semmire, csak úgy , ha lerakom tálcára és utána vissza fel, és akkor jó lesz...teszem azt : megnyitom a mozillát, beütöm sg.hu és kattintani akarok valahova, nem tudok az oldalon belül sem, és ha pl be akarom zárni az ablakot, azt sem tudom, csak ha lerakom a tálcára, majd vissza fel...ez miért van? tudna vlaki segiteni pls!! köszi
  • gergely1991
    #22761
    Sajátgép jobb gomb tulajdonságok speciális fül majd a teljesítmény résznél beállítás vizuális hatások majd a "Legjobb meg jelenítés kijelölöd majd "Alkalmaz gomb"...
  • djjeges
    #22760
    Sziasztok!Lenne egy olyan problémám, hogy a Vezérlőpultban rákattintottam a Teljesítmény és karbantartásra, azon belűl pedíg a megjelenítési hatások beállítására.Ott valamit állítgattam, és most így néz ki a gép:
    Az asztalon meg mintha kilennének jelölve a filek kékkel.
    PLS írjatok megoldást hogy hogyan lehetne visszaállítani, sürgős lenneVEZÉRLŐPULT
  • gergely1991
    #22759
    Azthiszem meg van a hiba oka
  • Wasse 1
    #22758
    Köszi! 0x000000F4 a hibakód.
    Ezt a Rescue Cd-t h kell elindítani?
  • computerguru
    #22757
    Pontosan! Itt a kép,hogy könnyebb legyen beállitani!

  • balcsi70
    #22756
    A rendszertulajdonságoknál a Speciális fülnél válaszd az Indítás és helyreállítás "Beállítások" Gombot majd nézd meg a Rendszerhiba alatt a kis kockából vedd ki a pipát az Automatikus újraindítás négyzetből és ha megtörténik megint akkor eltudod olvasni hogy mit ír ki.
  • gergely1991
    #22755
    Vagy vírus vagy hardver probléma.Próbáld meg csökkentett módban le futatni(F8-at nyomod) vagy 1 rescue cd alkalmazásával...
  • Wasse 1
    #22754
    Sziasztok! A következő problémám : miután az XP felállt azután 5-10 percen belül vagy rögtön lefagy és néha elő jön kékhalál, de nem tudom mit ír ki mert rögtön újra bootol. Néha még az WinXP betöltésénél is lefagy... Eseménynaplóban megnéztem, nem mindig írja ki, de általában vmi ps7ah4nc-vel van gond. Mi a teendőm?