25353
Whistler - Windows XP
  • gergely1991
    #22833
    Vezérlőpult>Hangok beszéd audióeszközök>Hangszórók beállítasinak a módosítása majd Hangerő fülön a Hangszórók beállításainál pedig a speciális gombra kattintva állíthatod be például....
  • zeezee
    #22832
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban.
    Adott egy Dell inspiron 1545-ös laptop xp-operációs rendszerrel.
    Minden nagyon jól és szépen működik rajta kivéve a hangot.
    Olyan hangzása van a beépített hangszóron és más csatlakoztatott erősítőkön, mint ha feljavított mozis hang szólna mély nélkül.
    A kérdésem, hogy mit és hogyan csináljak, hogy megfelelően működjön.
    Külföldi fórumokon semmilyen értelmes megoldást nem találtam, csak ezt az egyet, de ez sem működik:
    http://download.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/multistreamingplaybackforidt.pdf
    Minden létező drivert kipróbáltam és nem jártam szerencsével.
    Kérlek segítsetek, előre is köszönöm.
  • Evin
    #22831
    Törölheted mind, ha a javításokat nem fogod leszedni. Ebbe beletartozhat az IE7 és 8.
    Én már megjátszottam ezt, nem lesz semmi baj.
  • MasterJay
    #22830
    Véleményem szerint ezek a mappák, csak a frissítések leszedéséhez kellenek, és a frissítések teszik oda.
    Csak az a kérdés, hogy a win használja-e?
  • computerguru
    #22829
    Szerintem igen,nekem nincs is ilyen mappám,de azért még várj egy kicsit,hátha más is hozzá szól.
  • MasterJay
    #22828
    helló!

    A Windows mappában $NtUninstallKB......$ mappák találhatók, amelyek igen sok helyet foglalnak. Ezeket lehet törölni minden következmény nélkül?
  • stargatelost
    #22827
    nah állítgattam dolgokat és annyit sikerült elérnem, hogy én látom a másik gépeket a hálózati helyekben, viszont ha játszani akarnánk valamivel, akkor nem látnak engem vagy én se őket ha ők csinálják a szervert :S :S
  • gergely1991
    #22826
    Vagy próbáld ezt: az explorer.ex_ fájlt át másolod majd átnevezed zip kiterjesztésre és úgy kicsomagolod.....
  • BenceYCE
    #22825
    Win7 :)
  • BenceYCE
    #22824
    Csökkentett módban elindítod és kikapcsolod az automatikus újraindítást. Korábban már írtuk, hogy hogyan. Így nagy valószínűséggel hozzá férsz a hibaüzenethez. Ebből már ki tudsz indulni, hogy mi baja lehet.
  • exodus2
    #22823
    A kurzor a dvdmeghajtó:\I386 könyvtárat mutatja? Ha nincs akkor úgy kell megadnod hogy "expand -r f:\I386\explorer.ex_ c:\kitomorit"

    Ahol f a telepítő lemez meghajtója.
  • kuzco007
    #22822
    explorer.ex_ kibontása explorer.exe néven.
    A kimeneti fájl (explorer.exe) nem nyitható meg.

    A bemeneti fájlt (c:\kitomorit) nem lehet megnyitni.

    ezt kaptam, ezt írta ki az 'expand -r explorer.ex_ c:\kitomorit' parancsra:S

    megoldás?:)
  • MasterJay
    #22821
    Üdv!

    Telepítettem egy Tablet PC-re win-t. Viszont a Tablet Edition az update helyen megbukik, és így nem tudok frissíteni.
    Van valami ötlete erre valakinek, hogy hogyan lehet ezt megoldani, hogy frissüljön?
  • gergely1991
    #22820
    Az előbb már leírtam.Gépeld be azokat amit #22812 hsz ben leírtam majd mentsd pl:masol.bat -ként és indítsd el.De ha mondjuk elindítottad a parancsértelmezőt és majd abba gépelted be mondjuk a expand parancsot akkor ott is megjelenik az eredmény.
  • 94mike
    #22819
    Ellenőriztem,fülessel nyomom..a rádióba működik,de a gépen semmi,ki próbálltam hangszórokkal is,és azzalsem működik..multkoris volt már ilyen probléma,de fater meg csinállta..:S
  • exodus2
    #22818
    Próbáld meg ezt.
  • stargatelost
    #22817
    Eddig semmi gond nem volt, felismerték egymást a gépeink...pedig már párszor újraraktam az xp-t az év során....
    Rendszertulajdonságoknál a Munkacsoport neve MUNKACSOPORT, mindenkinél....nem tudom mit lehetne még tenni, és igazából nem is nagyon értem, ha eddig jó volt, most miért nem ismeri fel :S
  • jozef1976
    #22816
    Sziasztok!

    Megköszönném,ha valaki segítene a problémámban,ami a következő:
    Mindenféle előjel,szoftver- és hardverbirizgálás nélkül az XP-m megzakkant.
    A töltőképernyőig jut el,majd utána újraindul.A rendszer-visszaállítás nem old meg semmit.Viszont csökkentett módban el tudom indítani a rendszert.Megköszönném,ha valaki megdobna 1-2 jó tippel,hogy mi lehet a gond!
  • exodus2
    #22815
    Azonos ip tartományban, és munkacsoportban legyetek.
  • stargatelost
    #22814
    hi!
    Az a probléma jött elő, hogy egy lakásba van 3 gép, enymen xp másik kettőn vista, és xp újrarakás után nem látom a többi gépet a hálózaton és ők sem engem (játékban sem). Eddig valahogy mindig jó volt. Tűzfal ki van kapcsolva, nem az a gond. Akkor mi lehet?? thx a segítséget!
  • kuzco007
    #22813
    ok, ha elmondod, hogy hogyan kell bat fájlt csinálni:D
  • gergely1991
    #22812
    csinálj egy a .bat kiterjesztésű fájlt:
    az elsősorban írd le a parancs nevét amit ajánlottak a második sorba pedig egy pause parancsot mentsd el és futtasd le akkor megjelenít egy válasz üzenetet amiből rálehet következtetni a dologra....
  • gergely1991
    #22811
    töröld ki a explorert és utána futtasd le a sfc/scannow vagy a sfc/scanonce(futtatás a restart után)ha ez sem akkor szerintem a regisztrációs bejegyzéseknél lesz a bibi...
  • kuzco007
    #22810
    ezaz h nem hiányzik:D hát betallóztam neki és utána közölte h nem találjaXD, sőt jobbat mondok, rákattintam az explorer.exe-re a total commanderben és kiírta, hogy nincs meg a fájlXD
  • kuzco007
    #22809
    a kimeneti fájl (explorer.exe) nem nyilik meg a bemeneti fájl (c:\kitomorit) nem nyithato meg
  • gergely1991
    #22808
    ha tényleg csak a explorer.exe hiányáról van szó akkor valószínűleg ez megoldja a problémád:)
  • kuzco007
    #22807
    oksa amint lefutott az sfc /scannow parancs megteszem:) ha nem lesz jó, persze
  • exodus2
    #22806
    De valamit erre kell írnia, a fekete ablakban miután lefut a parancs, mi történik, mit ír oda? Ha előtte beirtad a cmd-t akkor az ablaknak ott kell maradnia, és megnézheted hogy mit ír.
  • kuzco007
    #22805
    pontosan így csináltam:D csak nem a kitomorit mappába tettem, am semmiet, feldob egy fkete ablakot ott fut vmi, aztán nem rakta bele a célkönyvtárba az explorer.exe-t. vmi ötlet? most az sfc /scannow parancsot próbálom, annyi mindent próbáltam a nap folyamán, de ez a kis g**i vírus nagyon kitartó!:S:@
  • exodus2
    #22804
    Akkor totalcommanderbe írd be hogy cmd és utána írd be a dolgokat amiket írtam. Tehát ha pl. e meghajtó a cd meghajtód: e:\I386> ide írd be hogy "expand -r explorer.ex_ c:\Kitomorit" tehát ekkor a c:\kitomorit könyvtárba fogja berakni az explorer.exe-t. Milyen hibaüzenetet ír ki?
  • kuzco007
    #22803
    pontosan és egy fekete ablakban is fut vmi, de a célkönyvtárban nem jelenik meg:S
  • exodus2
    #22802
    A totalcommandernél alulra írod be, és a I386 könyvtárban vagy belépve, és aktív? Nekem kicsomagolja...
  • kuzco007
    #22801
    nem csomagol ki semmi:S
  • computerguru
    #22800
    Ha avastot használsz,akkor cseréld le Eset Smart Securityre,azonkivűl jó lenne lefuttatni a windows doktort,ez teljesen kitakaritja a gépet a regeditet is és kijavitja a hibákat is,egy próbát megér!

    http://hogyan.org/windows-doctor-20-karbantartas
  • exodus2
    #22799
    Egyszerűen vagy a CCleaner, vagy valamelyik vírusírtó úgy itélte meg hogy az explorer.exe vírusos, és törölte, vagy karanténba tette.

    Xp lemez berak, megkeresed a lemezen az I386 könyvtárat mondjuk totalcommanderrel, és beirod hogy expand -r explorer.ex_ célkönyvtár

    Célkönyvtárnak megadsz bármit. Ekkor abba a könyvtárba kitömöríti az explorer.exe-t, amit bemásolsz a windows könyvtárba. Ha szerencséd van, akkor működni fog.
  • kuzco007
    #22798
    Sziasztok! Van egy égető problémám, amire sehol nem tudtam eddig még választ kapni.

    Szóval arról lenne szó, hogy talán a CCleaner nevű progi miatt, bár inkább csak úgy magától a gép a bekapcsolás után nem indítja az explorer.exe fájlt, amit a feladatkezelőből sem tudok megtenni. Mindent innen a feladatkezelőből tudok futtatni, total commander stb., az explorer.exe fájlt nem találja, de mikor betallózom neki, akkor is kidob egy üzit, h nem találja. Próbáltam a rendszervisszaállítást, nem működött, CCleaner biztonságiját ami egy reg fájl futtattam, de hibaüzit kaptam, hogy nem lehet hozzáférni a rendszerleíróhoz...megnyitottam a rendszerleírót feladatkezelőből és ott sem tudtam beimportálni. Csökkentett módban sem jelent meg az explorer.exe, viszont a rendszerleíróban betudtam importálni a CCleaner mentését...amely nem működött a gép újraindítása és normál módú indítása után. Próbáltam az XP telepítő lemezzel a Javítás opciót, ez sem hozott eredményt, próbáltam vírusirtást, azonban nem talált a legfrissebb vírusdefiníciós adatbázissal sem vírust, így végképp nem tudom mi lehet a hiba..olvastam más fórumokon, hogy az Avast vírusirtó progi feltelepítése után megoldódott a probléma, azonban nálam nem... Kérlek segítsetek, mert nem akarom újrarakni a gépet, nincsenek meg a driverei!
  • exodus2
    #22797
    Sose! használj crackelt windowst ha tele van a net elérhető, működő licenszkulcsokkal.
  • Rambo9512
    #22796
    kösz
  • computerguru
    #22795
    Hagy ne mondjam az emberek hány százaléka nem legális XP-t használ.
    Elkezded telepiteni,úgyis megfog akadni,ha neki nem tetszik valami,próbáld meg!
  • Rambo9512
    #22794
    Hello nekem az lenne akérdésem hogy az Xp-m nem eredeti ÉS meg van crackolva és hogy rá tudom e telepíteni az SP3-at úgy hogy ne legyen semmi probléma.PLS segítsétek ki Warezos barátotok.THX