25353
Whistler - Windows XP
  • Pummis
    #22913
    nagyon szépen köszönöm
  • exodus2
    #22912
    Próbáld ki ezt: Link
  • exodus2
    #22911
    Vagy egyszerűen, fájl menü - oldal mentése, és lemented olyan néven, amilyen a inf fájl.
  • Pummis
    #22910
  • exodus2
    #22909
    Jön az, csak megnyitja az inf fájlokat. Tehát hozz létre egy szöveges fájlt, azzal a névvel amit ír, tehát iaahci.inf, iastor.inf és TXTSETUP.OEM és azokba belemásolod amit a böngésző megnyit.
  • Pummis
    #22908
    Szevasztok nem tudja valaki nincs ilyen menü xp-re az orás menüre gondolok jobb oldalt
  • balcsi70
    #22907
    A 2-es 4-es 6-os linkről nem jön le semmi
  • exodus2
    #22906
    Biosban nem lesz változás akármilyen drivert szedsz is le.
  • balcsi70
    #22905
    Köszöntem nektek a segítséget,mindjárt megpróbálom először a pendrivos változatot. Gondolom úgy érted hogy megnyomom a telepítést és az F6-ot mert akkor kérdi hogy más gyártótól .... és akkor dugjam be neki a pendrivot.

    Érdekes leszedtem a Driver Chacker-rel az összes hiányos drivert ki is írta hogy benne van most a
    Intel(R)82801 HEM/HBM Sata AHCI Controller
    Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controllers-2850 de gondolom ez nem jelent semmit mert bementem a Biosba és még mindig nincs semmi változtatni való. Örülök hogy segítetek.
  • Evin
    #22904
    Láttam így utólag, mert mikor a "Mehet" gombot nyomtam, még nem láttam a tiéd. De talán a képek is segítenek valamit.
  • exodus2
    #22903
    Ugyanezt linkeltem, de nem ért angolul.. azért folyamodtam az egyszerűbb megoldáshoz.
  • Evin
    #22902
    Úgy csinálta haverom, hogy valahonnan szedett AHCI drivereket, és mind belerakta nLite-tal az XP telepítőjébe, és az egyből felment.

    Képekkel illusztrált útmutató, angolul.
  • exodus2
    #22901
    Akármit töltesz le nem lesz benne, csak ha biost frissítel, de inkább az előzményeket látva, ne próbáld meg.

    Ezeket szedd le, és tedd rá egy pendrivera, vagy floppyra ha van benne. És telepítéskor mikor kéri ad meg neki az ACHI drivereket amiket kimásoltál pendrivera, vagy floppyra. Esetleg ha ezeket beleintegrálod a telepítőbe talán menni fog.

    Link1
    Link2
    Link3
    Link4
    Link5
    Link6
  • balcsi70
    #22900
    Lehet hülye kérdés de létezik olyan hogy most rajta van a Vista és igy valahonnan letölteni ezt a AHCI hez tartozó drivert hogy benne legyen hogy amikor újraindítom a gépet és bemegyek a Biosba akkor már ott legyen?Köszi.
  • balcsi70
    #22899
    Na itt vannak a képek igaz egy kicsit xar minőség de kivehető.Hát ebben tényleg nincs szerintem.
    1-es kép
    itt a konfigurációban ha választom a Boot options-t

    2-es kép akkor ez van benne:
    3-ik kép
    Próbáltam bele menni a Notebook Hard Drive-be de nem csinál semmit.
    EVIN!!! és amelyikbe nincs azzal mivan? Kalapács? Gondolom van rá lehetőség. Megpróbálom az Exodus2 hozzászólásában megnézni a dolgot de én meg az angol
    ááááááááá. Segítség. Még én se taliztam ilyennel.
  • Evin
    #22898
    Vagy keress olyat, hogy AHCI vagy Native IDE. De találkoztam olyan laptoppal, amiben tényleg nincs ilyen lehetőség.
  • balcsi70
    #22897
    Most behúzok a melóba,viszem magammal és akkor majd megnézem majd írok thx.
  • exodus2
    #22896
    Biosban nem tudsz. Esetleg lefényképezed a monitort:D Aztán feltöltöd valahova és belinkeled ide. De előfordulhat hogy nincs semmi ilyesmi, mivel laptopról van szó, és a csatolás is másabb mint asztali gépnél. Próbáld meg ezt vagy ezt.
  • balcsi70
    #22895
    Szia nagyon köszöntem a választ.De pillanatnyilag nem találok ilyet. Igy bent a BIOS-ba hogyan lehet képet csinálni? Mert egyszerűbb lenne megmutatni hogy mik vannak benne mint hogy leírjam. Amugy nincs Advanced menü hanem System Configuration: azon belül csak
    Language
    Button Sound
    Processor C4 state
    Boot options
  • exodus2
    #22894
    Advanced menü - I/O Device: Configuration vagy Advanced Chipset Control

    Lehet hogy olyat találsz hogy Sata To Ide az is jó.
  • balcsi70
    #22893
    Köszöntem a segítségeteket.

    Most megint egy gyors segítségre szorulnék. Adott egy HP Pavilion dv6500 laptop (phoenix bios-szal) nem tom telepíteni az Xp-t rá keresem hogy hol lehet átállítani a Sata modet disable ra de nem találom. Valaki tud egy gyors választ adni? Előre is köszönöm. Közbe még keresem
  • exodus2
    #22892
    Nekem ilyen volt annó xp-n Katt ide.
  • computerguru
    #22891
    Próbáld meg ezt,én is használom,nekem tetszik!
    Vista Inspirat 2
  • balcsi70
    #22890
    Vagyis XP-re Vista sémákat (fúlosat)így akartam kérdezni.
  • balcsi70
    #22889
    Sziasztok.jól működő Vista sémákat hol találok? Valaki aki kipróbálta és használja megírja? Előre is köszönöm.
  • gergely1991
    #22888
    esetleg ezzel? link
    Gugli keresőt használni kérem szépen...
  • Wasse 1
    #22887
    #22884 Mi lehet a probléma, hogyan tudnám orvosolni?
  • gergely1991
    #22886
    Maradjunk annyiban hogy egy vírus:)
    Bár ezt könnyen kideríthető ha ide feltöltöd azt a 8040.vbs fájlt
  • littleNorbi
    #22885
    Sikerült, mi okozhatta ezt ? Kösz még 1x !!!
  • Wasse 1
    #22884
    Hello újra! Eseménynaplóban találtam egy bejegyzést a WinInstallerhez:
    Nem lehetett csatlakozni a kiszolgálóhoz. Hiba: 0x800706BA

    További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
  • gergely1991
    #22883
    És még valami:Vagy nem rendszergazdai jogosultsággal telepítenél vagy ahogy a üzenet leírta : "vagy ha a Windows Installer nincs telepítve"
  • gergely1991
    #22882
    Szólj hogy mi történt:)
  • littleNorbi
    #22881
    thx !!!
  • gergely1991
    #22880
    #22878: a Win installer tudtommal nem eltávolítható de nem is érdemes ugyanis a .msi kiterjesztésű telepítő csomagok indítására alapvetően szügségesek.(Office irodai csomagjaiban is van néhány)
    #22879:A címsorba begépeled a partició nevét(ez esetben C:\) majd a autorun.inf fájlt eltávolítod...
    Rejtett fájlok előhívása Eszközök>Mappa beállítasai>Nézet fül >A Rejtett fájlok mappáknál kiválasztod a megjelenítés lehetőségét.
  • littleNorbi
    #22879
    Helló!
    Miért van ez mikor ráakarod menni bármelyik particiómra, és ezután lecsukódik a Win Explorer ?
  • Wasse 1
    #22878
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem h tudnám le törölni a Windows Installert, mert amikor szeretnék telepíteni Installeres cuccokat (Office 2007, MSN, játékok patchei stb) akkor nem tudom telepíteni és a következőt írja ki: "A Windows Installer szolgáltatás nem érhető el. Ez akkor fordulhat elő, ha a Windows csökkentett módban fut, vagy ha a Windows Installer nincs telepítve. A helyi tanácsadó munkatársaktól kérhet segítséget."
  • computerguru
    #22877
    Akkor szerencséd van!De ami késik,tudod?
  • lck
    #22876
    "sajnos egy frissités több kárt is okozhat a gépben" erre azért nem esküdnék meg. 8 év alatt nem tapasztaltam ilyet. Volt gond gépekkel frissítés után, de ez elenyésző volt és javították.
  • computerguru
    #22875
    Nyugodtan feltelepitheted,remélem telepitettél már xp-t?
    Hogy legális,vagy nem legális,az most nem lényeg,ha véletlenül beleköt a Microsoft,hogy nem ment át a windows eredetiség teszten,akkor megoldás rá az eredetiség crack,csak hozzáadod és onnantól eredeti az xp-d,nyugodtan lehet frissiteni,de én pl.:nem ajánlom,nálam levannak tiltva a frissitések,csak a leglényegesebbek vannak fent,ugyanis van olyan,hogy sajnos egy frissités több kárt is okozhat a gépben,mint jót és ráadásúl a Microsofttól volt a frissités,tehát jól megkell gondolni,úgy hogy nálam letiltva és semmi agond a géppel!
    Remélem boldogulsz!
  • gaiar
    #22874
    Helyesen: nem 90 napra :D