25353
Whistler - Windows XP
  • examinee
    #22953
    Köszönöm a válaszokat!
  • exodus2
    #22952
    Maradj nyugodtan Xp-nél. Win7el csak problémád lenne, mellesleg a laptophoz csak xp-s driverek vannak, nagy szerencsével a win7 felrak neked mindent, de ha nem akkor jobban utána kell nézni.

    Amúgy meg van egy olyan program hogy Windows 7 Upgrade Advisor ami megmutatja mennyire kompatibilisek a gépedben lévő harvereszközök a windows7el. És az előttem szólóknak teljes mértékben igazuk van.
  • Evin
    #22951
    Megszorításokkal, de szerintem menne gond nélkül. Pl az Aerót felejtsd el.
  • computerguru
    #22950
    Kicsit próbálj meg,nézz körül a neten,hogy a win 7-nek mi a gép igénye,mert ahogy látom,alap memóriája van,nem ártana a duplája,a winchester egy kicsit kevés,az sem ártana nagyobb,kb:160gb,azon kivül egy kicsit gyenge a videókártyája,szerintem a 128mb az kevés!Úgy hogy valóban akadoznának a dolgok!De várj egy kicsit,hátha valakinek van más véleménye.
  • examinee
    #22949
    Sziasztok!
    Erre a gépre ha telepítenék win 7-et akkor menne gond nélkül vagy inkább ne tegyem rá?
    Amilo 1650G
  • Peetboy
    #22948
    A "0x00000000" címen található utasítás a "0x00000000" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: read".

    Most ezt írta ki.
  • Peetboy
    #22947
    Ma olyat is csinált a gép, e-mail-nél rányomtam az új levélre és mindig a régebbi levelet nyitotta meg. A memóriában bent maradhatott.
  • Peetboy
    #22946
    Köszi, kivettem a pipát az újraindításnál. Olvasgatok róla, mit jelentenek azok a kódok.
  • computerguru
    #22945
    Persze hogy nem,de ajánlom a service pack 3-at!
  • gergely1991
    #22944
    futtatás>eventvwr.msc esetleg itt leírhatja a hibakódokat.
    Tulajdonságok>speciális fül>Rendszerindítás Helyreállításnál beállítások>Automatikus újraindítás opció kikapcsolása(nem indul újra ezért manuálisan/kézileg kell újraindítani a rendszert de, így letudod jegyezni a hibakódot és és a hibakód kulcsszavával rá keresel az interneten)
  • paulthomas
    #22943
    Hy!
    ha xp-n SP1-et frissítem SP2-re ugye nem vesznek el az adataim?
  • tigerbácsi
    #22942
    ohhh köszönöm!
  • Peetboy
    #22941
    Most újra fagyások vannak, svochst.exe 100%-on.
    A kékhalálkor mindig hibakódok voltak, de már az megszünt. Valahova lementi a hibakódokat?
    Kasperskyt régen használtam, valóban lassitotta a gépet. Azokat a DLL-eket beirtam a parancssorba, amit a tiger linkelt cikkben irtak. De nem segített. Ha valami módot találok a hiba javítására, akkor el akarom kerülni az újra telepítést.
  • gergely1991
    #22940
    Ha a e-mail szolgáltatóról még nincs törölve a "fontos leveleid" akkor a smtp vagy a pop kiszolgálóról újra leszedheted.
    Amúgy Qutlook>Fájl>Exportálás>levelek
  • tigerbácsi
    #22939
    Sziasztok!

    volna egy olyan kérdésem, hogy a windows xp hova menti az outlook expres (ami a telepítő felrak). igazából azért kellene, mert lecseréltem a gépet teljesen újra azaz s a régi gépről szeretném átmenteni a fontos leveleimet. köszönöm szépen a válaszokat!
  • gergely1991
    #22938
    Tegyél fel egy másik nodot.Avast meg blue death-et okozott? hogyis van ez?:D Hibakód nincs?Ha nem a nod mellett döntesz akkor próbálkozz esetleg aviraval vagy tegyél fel egy másik avast-ot.(lehetőleg másik típust).
    Kasperskyvel is próbálkozhatsz de a ha gyenge géped van akkor számíthatsz arra hogy működési rendellenességet fogsz tapasztalni...
  • Peetboy
    #22937
    A cikkben olvastam ott is frissitéseket írnak, nálam nem volt semilyen frissités, amúgy a régi NOD32 már nem is frissit, leszedtem, utána az Avast-ot tettem fel, amikor kék halál lett, azt kellett csak leszednem.
    Win Update nálam alapból ki van kapcsolva.
    Már 1 éve nem használok semilyen vírusírtót.
  • tigerbácsi
    #22936
    ebben teljesen igazad van, de egy vírusírtó szerintem nem felesleges. s csak akkor pörgeti a svchost.exe-t ha éppen letölt frissítéseket. miután letöltötte utána le szokott állni.
  • Peetboy
    #22935
    Köszi! Majd alkalmazom ha kell. Mostani bekapcsolás után az svchost.exe 0%-on, de a rendszer üresjárat 80-90%-on megy, eddig nem volt fagyás. Lehet megjavult. A felesleges programokat le kell szedni, főleg virusirtó stb.-ket azok fogják meg a CPU-t.
  • tigerbácsi
    #22934
    Peetboy s ffxi:

    nekem ez bevált annó!
  • Peetboy
    #22933
    Igen látom nálad hasonló a helyzet, ha a kettőt összeadod 90% CPU használat van. Böngészés közben, vagy zene hallgatásnál nem szokott befagyni vagy csak játéknál?

    Nálam a rendszer üresjárat 0%-on van. Tegnap új viruskeresőt raktam rá, ezért kék halál miatt bekapcsolni se lehetett. Csökkentett módban leszedtem, és még helyre lehetett hozni, most már müködik, de fagyásokkal úgy mint tegnap.
    Ha más nem lesz, jön az újratelepítés, már több mint 1 éve volt.
  • ffxi
    #22932
    Uaz mint nálam, csak nálam 50%. De az is sok, mert nemtok játszani. Leesik az FPS és laggol.
  • Peetboy
    #22931
    A Feladatkezelőben: svchost.exe SYSTEM 99%-on fut, ez miatt sokszor befagy a gép. Zenét se tudok hallgatni, mert befagy.
    Mit lehet tenni? Talán vírus?
  • tigerbácsi
    #22930
    ohh köszönöm! :-)
  • Evin
    #22929
    Ha alapbeállításokon van a háló és a gép, csak rádugod és kész.
    Ez mit is jelent: Router-en bekapcsolva kell (ajánlott) lennie a DHCP-nek. Kézikönyvben vagy akárhol biztos megvan hol éred el.
    A gépen meg: Vezérlőpult->Hálózati kapcsolatok->a hálózati ikonon->Tulajdonságok->TCP/IP protokoll->mind2 pipa felül legyen. Így biztos menni fog.
  • tigerbácsi
    #22928
    hali! egy igen összetett kérdésem lenne.
    van egy rooteres rendszer amiből az egyik gépet ki kell cserélni. szóval az új gépet hogy kell ráhangolni erre a rendszerre? mert még rooteres dolgokat sosem csináltam :-(
    köszy előre is!
  • balcsi70
    #22927
    Sziasztok.A hibakódokat honnan lehet tudni hogy miért csinálja a gép? Vagyis valahol utána lehet nézni amire hivatkozik hogy micsoda? feleségem laptopján be van állítva még egy fiók.Ha ez a másik fiók van használatban és le van csukva a teteje,és felnyitja akkor kék képernyő ezekkel a feliratokkal.(vagyis szerintem kék halál).
    Stop:0x0000008E(0xC0000005,0XF5BEC3B8,0xF76EF0AL,0x00000000)
    HSX_CNXT.syu-Adress F5BEC3B8 base at F5B48000, Datastamp 45366d81 Na ebből mit lehet kihozni hogy miért csinálja amit csinál? Köszi a választ.
  • ffxi
    #22926
    Hy all!

    Az mitől van, hogy a CPU használat üresjáratban 50% :F Naon lecsökkent a gép teljesítménye. Restart megvolt.

    Config: Asus P5K-E || E6550 alapfesz || HD4850(RV770)+Accelero S1 || KINGMAX 4*1GB 800mhz RAM || FSP350-60THA-P || XP SP3

    Feladatkezelő
  • balcsi70
    #22925
    Sziasztok lenne egy kérdésem az Eszközkezelőben az egyéb eszközöknél még van hiányzó driver.Ez mi lehet?

    kép

    Köszi.
  • gergely1991
    #22924
    Ha nem állítottál rajta semmit akkor elvileg le kell állnia.
    Ideiglenes megoldásként:
    Futtatás>shutdown -s -t 00
  • huncsik
    #22923
    hello!

    Tegnap raktam fel a win xpt és most az a baja hogy hiába kattintok a leállításra vagy az újraindításra nem csinál semmit!
    mi lehet a gond?
  • balcsi70
    #22922
    Köszönöm mindazoknak akik segítettek,végül azokon az oldalakon nem mentem semmire mert amikor beintegráltam a drivereket már több féle képen is próbáltam és fölsikerült installálni a wint,állandóan kék halál és újraindult.(szerintem driver hiba volt).Meg szereztem wint amibe bele volt integrálva az is ugyan ezt csinálta.Aztán végül találtam egy oldalt 3napi keresés után(ja és megtanultam gyorsan englisül ) a siker megtörtént. Itt az oldal ha véletlenül még valaki így járna mint én.
    oldal
  • gergely1991
    #22921
    Téged nem vettelek észre(mert amikor hszt írtam akkor még nem voltál itt igaz késtem problémám volt) :D
  • gergely1991
    #22920
    Flash player telepítve van?Képek megjelenítése engedélyezve van?Milyen böngészőt használsz?
  • computerguru
    #22919
    Nézd meg hogy a gépen telepitve van e a Flash Player,adobe reader,valamint valamelyik Java alkalmazás,ezek hiánya okozhatja a problémát.
  • petyasom
    #22918
    Hello bárki aki tud segiteni. Egy régebbi laptopra most telepitettem internet lehetőséget, megy is minden de a megnyitott oldalakon nem jelenik meg minden animáció.Pl.képek, vonalak stb. Mi lehet az oka.
  • balcsi70
    #22917
    Most megcsináltam egy jó öreg bevált XP SP2-essel de ugyan az a hiba feltelepül és indulásnál kék halál. Gondolom valamelyik driverrel lehet gond nem?
  • balcsi70
    #22916
    Sziasztok.Na végül sikerült nagy nehezen megcsinálni fel is települt a Win de most ahogy újraindította magát és bejött az XP felirat a csíkokkal ,egyből kék halál feliratokkal és újraindul egyből. még csökkentett módban sem tudok bemenni mert ugyan ezt csinálja. Szerintetek mit lehetne csinálni?
  • balcsi70
    #22915
    Közbe rohangáltam.Leszedtem rakjam bele egy mappába? és úgy a pendrivra? vagy csak úgy egyesével? Másik kérdés,az nem baj ugye hogy van más is a pendrivon? Meg még egy kérdés.Láttam az Everest-be hogy a Biosnál van bios frissítése ,ez nem olyan hogy rámész és lefrissíti magát?
  • gergely1991
    #22914
    És ez nem jó megoldás?:
    Jobb gomb>Hivatkozás mentése más néven...