25353
Whistler - Windows XP
  • Peetboy
    #22993
    A kék halált hogy lehet kikapcsolni??? Azt írja a számítógép károsodása védelmében kikapcsol a gép.
  • Peetboy
    #22992
    Ha jól tudom 1-esével kell feljebb tenni, kipróbálni játék alatt, hogy fut, sokat nem szabad emelni, mert kisül a proci + az alaplap is. De inkább kérdezd meg a Hardwer vagy AMD Barton topikban, ott biztos megmondják.
  • tigerbácsi
    #22991
    hello!

    a feszt azt mennyire kéne emelni? mert erős táp van a géphez képest, szóval elbírná az. :-)
  • Shortstop
    #22990
    Sziasztok!
    Kérdésem lenne.
    Mégpedig az, hogy telepítve van a gépemre egy rovásírás karakterkészlet. Hogyan tudom megoldani, hogy ezzel tudja postolni a netre. Van program amiben megírom és csak CTRL-C CTRL-V módszerrel beilleszteném, de a latin betűket kapom. Még akkor is amikor a karaktertáblából próbálom másolni. Pedig az arab betűk működnek rendesen.
    Tud ebben valaki segíteni nekem?
  • Peetboy
    #22989
    Nekem is olyan gépem van és igen 166 Mhz-re kell rakni, úgy lesz 2500+. Annál feljebb ha 200 Mhz-re rakod úgy lesz belőle 3200+, de ha nem tudsz feszt emelni, akkor felesleges mert kék halál lesz. Nálam mindig ez volt.
  • tigerbácsi
    #22988
    megoldotta a problémát. 166 MHz en! köszönöm!
  • tigerbácsi
    #22987
    ok köszi! otthon megpróbálom. csak az az érdekes, hogy eddig semmi gond nem volt vele telepítésnél, s mindig erről telepítem.
  • Zsolt01
    #22986
    BIOS-ba a CPU:
    - 166 MHz-re állítani, ha minden igaz.
    (- lehet fokozatosan próbálni: 100 MHz áll alapba, próbálhatod 133 MHz - Xp mit ír rá és ha még mindig nem ok, akkor 166 MHz)
  • tigerbácsi
    #22985
    na a 32 bites 5.30 as everest is 1100 ast ismer fel :-(
  • tigerbácsi
    #22984
    jaja az is annyinak, de sajnos most csak a 64 bites ultimatedet találtam itthon meg. most töltök le egy 32 biteset. az eszközkezelő meg nem is ír órajelet :-(
  • gergely1991
    #22983
    Esetleg a biosban...
    Vigyázat!:Minél magasabb az érték(órajel) annál jobb hűtést kell neki biztosítani..
    Az everest is annyinak mondja?
  • tigerbácsi
    #22982
    Sziasztok!

    van egy gyenge gép mit újra kellett raknom, mert elajándékozom. felraktam rá egy xp profot. viszont a CPU-t AMD ATHON (tm) XP 1100+ nak ismeri fel, pedig 2500+ os. ezt hogy tudom javítani?

    köszi előre is!
  • gergely1991
    #22981
    De előtte próbálkozz a rendszervisszaállítással(a módosulás előtti dátumra)
  • gergely1991
    #22980
    start>regedit
    HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell
    itt mit látsz?
  • Sipocz
    #22979
    Szervusztok!
    Az "egyszeri felhasználó" a Fájlmappa típusú fájltípus mappabeállításában a popup menü (jobb katt a mappa ikonon) default-ot a "Keresés" menüpontra állította valamilyen előttem rejtélyes módon, ezért a Fáljmappákra vonatkozó dupla katt a megnyitás helyett a keresőt hozza. A mappabeállításban a specó leírásában csak a "find" parancs van deklarálva egyedüliként és így a default-ot át sem tudom állítani másra. Hogyan hozhatnám vissza a mappakezelő popupnál a megnyitás pontot alapértelmezettre?
  • Zsolt01
    #22978
  • barmi
    #22977
    Az elem kivétel megoldotta a dolgot! Ezek szerént valami BIOS anomália volt!

    Köszi a segítséget és a figyelmet!
  • Zsolt01
    #22976
    Ismerős alaplap :-)

    Próbálj BIOS "nollázást", BIOS-ba 2 db. Deffault menüpont, Alaplapi elem kivétel.

    BIOS-ba állítsd, hogy HDD-t nézze először indításnál !
  • barmi
    #22975
    Olyan 1-1,5 perc semmittevés, képernyű fekete majd egyszercsak megjelenik az xp betöltő képernyő. A csökkentett mód is qrva lassan jön be (tudom hogy az lassabban jön be de ennyire azért nem szokott).

    a bioszban mit lehetne még megnézni, mert nekem van egy olyan gyanúm hogy ott van valami megqrva ...
  • BenceYCE
    #22974
    Próbáld ki, hogy az indítás után F8-at nyomogatva csökkentett módnál is ezt csinálja, vagy nem. Ha igen, akkor a biosban nézz körül, hogy egyből a vinyóról próbál-e bootolni. Egyébként mennyi az a hosszú idő?
  • BenceYCE
    #22973
    Van más im progi alternatíva, ami mindent kezel magától, kivéve skype-ot, mert annak a háttérben kell futnia, de sajnos nem emlékszem a nevére.
  • barmi
    #22972
    Sziasztok!

    Van nálam egy Abit NF7-es alaplappal szerelt gép amire felraktam egy friss xp-t de valamiért furcsán indul a gép. Indítás után leszámolja a memóriát gyorsan majd ezután fekete képernyő elég sokáig majd egyszercsak bejön az xp betöltőképernyő. Miért lehet ez a hosszú fekete kép? Mi okozhatja ezt a hosszú várakozást??
  • devilk
    #22971
    érdekes, a skype megy.
  • devilk
    #22970
    sajnos nem jön be. nem lehet valami programmal trükközni, hogy az msn melyik portot használja? vagy vmi ilyesmi?
  • BenceYCE
    #22969
    msn-re ebuddy.com
    ...ha bejön.
    Viszont mivel 3. kézbe kerül a felhasználónév és jelszó, így én egy másik regisztrációval használnám, biztos ami biztos.
  • Peetboy
    #22968
    Ez a CPU L2 Cache átállítás, szerintetek müködik? Azt írják itt alapban az XP csak 256 kB Cache-nek látja a nagyobbat is.
  • devilk
    #22967
    SZiasztok!

    Lenne 1 olyan kérdésem, hogy a melóhelyemen jelenleg le van korlátozva a net, úgy értem, hogy 1-2 oldal jön be és a levelező program. Az oldalak változóak ami bejön, pl a menetrendek.hu- nem jön be de az iwiw,freemail, origo...1-2 oldal igen, s sajnos az msn sem. lehet ilyenkor valamit tenni? úgy értem nem lehet valami portot beírni vagy címet amit használjon a program?
  • Devv
    #22966
    Igen van normalisan net, a mobilnet neha-neha kellene csak...
    A windows frissit rendesen, a win tuzfalat kikapcsoltam. Van egy router is a modem mellett, ugy lett bekotve a net, eddig semmi gond nem volt.
    Vegulis minden oke, csak ez a ket dolog bosszant egy kicsit.
  • exodus2
    #22965
    Van normális nethozzáférésed vagy csak a mobilnet lett volna? Mert ha nincs akkor mobilnet nélkül nincs net, ergó frissítést se várj...

    Az meg hogy nem indul elég sok mindentől lehet, valami konkrétat is mondhatnál. Befizetted a csekket?:)
  • Devv
    #22964
    Sziasztok!
    Lenne egy kis problemam: xp sp3 oprendszerem van, kb 3 hete raktam ujra es a gond az lenne, hogy telepitettem egy mobilnetet ra es 3 het utan mar el sem indul, valamint az eset smart security sem frissit, sot mas virusirto se. Talan osszefugg a ket dolog, nem tudom.
    Koszi!
  • Peetboy
    #22963
    A játékhoz kell a Microsoft VisualC++, ami nem töltődött be.
  • bubu13
    #22962
    Hello!
    Nem biztos, hogy ez a megfelelő topik a kérdésemre de nem lenne rossz ha tudnátok segíteni. A hiba a következő lenne: El akarok indítani egy játékot de azt a hibát írja ki a A Microsoft VisualC++ Runtime Library R6002 floating point support not loaded.
    Mi lehet a hiba?
    Előre is köszi a segítséget!
  • computerguru
    #22961
    Képfeltöltéshez használd a TinyPic oldalt,beilleszted a kivánt képet,majd upload és utána a megjelent linkek közül a másodikat kell kijelölni,az az a link amit a forumokba be lehet illeszteni.
  • ozjiaak
    #22960
    Ja igen, ehhez már leszedtem az Intel saját vezérlőjét, ugyanez a helyzet.
    Most próbálkoztam a kép feltöltéssel, hogy lássátok az eszközkezelőmet, de vmi miatt nem sikerült, hátha az többet mondana...
  • ozjiaak
    #22959
    Már kiszedtem belőle mindent, csak egy alaplapi Intel 8280-nal próbálkozom
  • gergely1991
    #22958
    Nah valamit elnéztem mert csak 1 kártya van jelenleg a gépedben:D
  • ozjiaak
    #22957
    Igen, és nem emlékszem olyan műveletre, ami bánthatta volna. Persze hozzá tartozik, hogy nagyon kevés visszaállítási pontom volt, az is egy automatikus frissítésnél keletkezett.
  • gergely1991
    #22956
    Jobb lenne szerintem 1 soundcard-al az annyira nem bonyolult.Ha nem tudod milyen driver kell az everest ebben segít.
    Azt nem igazán értem hogy tudott 4 hangkártyával rendesen megszólalni:S A win ezt a típust már nem ismeri fel?
  • computerguru
    #22955
    A rendszervisszaállitást egy korábbi időpontra próbáltad már?
  • ozjiaak
    #22954
    Sziasztok!
    Bajba kerültem az XP-mel
    Semilyen audio eszközt nem hajlandó működtetni, mert az a mániája, hogy nem sikerült az illesztőprogramot betölteni, az sérült, stb... az ismert szöveg. Nekem 4 hangkártyám volt a gépben, (meg van az oka, ne nevessetek)
    egyik napról a másikra ezt tette velem. A sztenderd megoldások nem működnek, mint pl. eltávolít, űj eszközillesztőt telepít. Sőt már egy javító telepítést is elvégeztem a windows-sal, rátettem az sp3-at, de semmi változás. nem akarom a gépemet újrahúzni, mert tele van mindenféle progival, beállítással. Mi van ilyenkor???