25353
Whistler - Windows XP
  • berczely
    #23033
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valaki tud adni egy 100% működő SP3-hoz is jó aktiváló cuccost mert már 2 napja sz*pok az aktiválással, sok mindent kipróbáltam egyik sem volt jó!
  • BenceYCE
    #23032
    Be tudod állítani az XP-t, hogy ne dobja fel az üzenetet, vagy át kéne méretezni a C meghajtót, 15-20 gigásra az ingyenes EASEUS-szal, vagy egyéb partíció kezelő progival, vagy Nem real-time nézed a filmet, hanem a FF-hoz leszedet a Video Download Helper nevű kiegészítőt és leszeded vinyóra a cuccot.
  • zeli
    #23031
    Szerintem meg kéne növelned az XP-s partíció méretét. 10GB az elég kevés neki.
  • SMGBAS
    #23030
    Üdv.
    Van két partíció a gépen. Egyiken az xp van a másik meg adat. Az xp-snek 10 giga a mérete. Ha Firefox-szal nézek neten filmet akkor a c-re (xp+progik) bufferel, viszont azon már nemnagyon van hely és így mindig feljön az a k*csög üzenet a tálcán. Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám átállítani a Firefoxot, hogy a másikra töltse a videót? Előre is köszi.
  • BenceYCE
    #23029
    Hát a maradék lemezterületet eddig szerintem rajtad kívül mindenkinek sikerült formáznia, nem érdekes? Az inaktívvá tett rendszerpartíción nem CSAK az újratelepítés segít. Egy Hiren's boot CD-vel, vagy Powerquest Partition Magic (Norton) CD-vel pl. bármikor megoldható. Namármost ezek után ugye megítélhetjük másképp is a dolgot. Milyen úton módon jutottál hozzá a jogtiszta Win7-hez? Mert ha egy 3. személy által feltört OS-t használsz, akkor tényleg van bőr a képeden szidni egy olyan szoftvert ami az embereknek bevált, pontosabban jobban bevált mint az XP? Nem védem a MS-ot, mert ezt az OS-t is csak külső segítséggel tudták létre hozni, de elegem van a fikázó emberekből akik a hibát nem kijavítani, de még definiálni sem tudják, olyan hibákat produkálnak ami másnál fel sem merül. Én RAID köteteket kezelek egy 7600-os Win7 alatt, bár a használt sw-ek miatt továbbra is XP az alap, de eddig nekem sem mint másoknak sem volt különösebb baja a Win7-tel.
  • BenceYCE
    #23028
    Nem tudom, hogy mennyire vágod a témát de érdekelne, hogy mindezt érzelemmentesen, tárgyilagosan sikerült-e leírnod, vagy csak dühös vagy mert nem működik? A kérdésem konkrétabban, elgondolkodtál-e azon, hogy egy szoftvert vagy drivert csak meglévő technológiákhoz tudnak megírni vagy sem? Tehán egy 7100-as szériás Win7-től ugye nem várjuk el, hogy ismerje a tegnap megjelent új lapkacsaládot vagy CPU-kat, mert ha nem működik, akkor azért továbbra sem tehető felelőssé értelem szerüen a Microsoft és a Win7, hiszen a cuccokat az adott hardvered gyártójának kell hozzá szolgáltatnia. Te is gyárthatsz pl. hangkártyát és hülyén jönne le, ha az általad megírt sz@r driver miatt a Win7-et szidnák az azt használó userek. Tehát ennek tudatában Te hol látod a hibát?
  • tigerbácsi
    #23027
    nekem eddig nem volt gondom sem a 64 sem a 32 bites windows7el. mind a 2 oprendszer fut szépen s támogat is mindent. bár azt meg kell hagyni érdekes menürendszere van :-)
  • exodus2
    #23026
    Látod, kell neked francos új konfig:)
  • Richardix
    #23025
    Oh, és mielött elfelejtem másfél órával a feltelepítése után megtapasztaltam a kékhalált win7-en.. ugyanolyan mint XP-n.
  • Richardix
    #23024
    hát, akkor elmondom h a win7-el pár óra alatt több gondom volt mint XP-vel soksok év alatt.
    Rögtön a telepítésénél nem tudtam particionálni a d-nek fenntartott helyet, aztán a rendszermeghajtót inaktívvá tette (ergo Windows nem állt fel), ezen újratelepítés tudott segíteni, aztán másnap megint cseszett elindulni. mindezt abban a tudatban mondom, hogy "win7-nél jobb oprendszert még nem csináltak"
  • gyikka
    #23023
    Sziasztok!
    A problémám az lenne, hogy újraraktam az xp-t, a régi pedig megvan egy másik meghajtód, de az ott lévő képekhez a -dokumentum mappában- nem tudok hozzáférni. Azt írja, hogy "a hozzáférés megtagadva". A mappa méretét sem írja ki, és az egész írásvédett, amit nem enged feloldani.
    Tudnátok segíteni?
  • tigerbácsi
    #23022
    uhhh azért lehet nem mertem volna rá felpakolni! :-) de ha fut gond egy szálse! :-)
  • exodus2
    #23021
    6éves 1 magos p4esem 1gb rammal HD2400pro videókártyával fut az ultimate... és még játszom is rajta.
  • tigerbácsi
    #23020
    támogatom! :-) csak sok gép van ami nem elég hozzá.
  • exodus2
    #23019
    Az már a te bajod, pedig win7nél jobb windowst eddig még nem csináltak.
  • Richardix
    #23018
    h lehet átállítani, ha nem tartalmazza a "nyelvet"? :P
    Mind1, mostmár minden magyar, mindneki heppi, Win7-hez pedig az életbe nem nyúlok többet :P
  • zeli
    #23017
    Azt alapból is át lehet állítani, nem ?
    pl.: γ0ρ0γ νζελω
  • Richardix
    #23016
    Nos, a billentyűzet már magyr, ez félsiker :)
  • exodus2
    #23015
    Persze ez nem sp3hoz van.. úgyhogy CSAK saját felelőségre.
  • exodus2
    #23014
    Elvileg ezzel: Nevezd át exe-re.
  • tigerbácsi
    #23013
    ohh sorry! amikor néztem akkor volt több!
    bocs!
  • Richardix
    #23012
    bepuki bekaki. a Legjobb amit talaltam egy 2 Gigas mui csomag, ami persze 1 fajlban vanm es 1 seedere van O.o
    szupi
  • tigerbácsi
    #23011
    megy pm. :-)
  • Richardix
    #23010
    hat a joistenbe se talalok iylesmit :S
  • lck
    #23009
    Lehet.
    Olyat keress hozzá a neten hogy windows XP hun mui pack. 80 mega körüli cucc.
    Hivatalos oldalon nincs ilyen - illetve fizetni kell érte.
  • Richardix
    #23008
    Sziasztok!

    Lenne egy fontos dolog: Angol XP SP3-m van, h lehet magyart varazsolni belole?
  • tigerbácsi
    #23007
    ok köszönöm!
  • Evin
    #23006
    A monitorkártya beállításainál lennie kell ilyen beállítási lehetőségnek. Ott ne klónozást válassz, hanem kiterjesztett asztalt.
  • tigerbácsi
    #23005
    Sziasztok!

    van 1 monitor s egy Tv egyszerre csatlakoztatva a számítógéphez. azt hogy tudom megoldani, hogy a 2 monitor ne ugyanazt a képet mutassa, vagy, hogy csak símán eltudjak tolni a másik monitorra az egyikről. a lényeg az az, hogy az egyiken (monitor) lehessen pl word doc ot olvasni, még a másikon (tv) menjen mediaplayer egyidőben. mert akkor az egyik ember tud tanulni a másik tv-zni :-)
  • Csaba0210
    #23004
    Helló! Ismertek-e olyan életképes megoldást,hogy a windowst SD-kártyáról futtathassuk, oda telepített példányban? Légyszi segítsetek!
  • exodus2
    #23003
    Ha ilyen gondod van, akkor futtatáshoz beírod: control userpasswords2

    Rákattintasz a felhasználódra, majd kiveszed a pipát a "A számítógép használatához ....." elől és máris nem kell felhasználónév választással bajlódnod.
  • Peetboy
    #23002
    Köszi, feltettem. Azt írja kell hozzá a Microsoft NET Framework 2.0. Enélkül nem lehet elinditani? Mert utállom amikor gép inditásnál mindig bejön a felhasználónév.
  • exodus2
    #23001
    Nem xp topikba kellene ilyet kérdezni...

    És mind a 3at le kell töltened, mert egyik az xp, másik a virtual pc, harmadik pedig a patch hogy virtualizációt támogató hardver nélkül is működjön a dolog.
  • tigerbácsi
    #23000
    a norton ghost tökéletesen elég. az Acronis True image 11 kicsit összetettebb többet tud, de felesleges dolgokat szvsz.
    a nortonos letöltést elküldtem pm ben.
  • tigerbácsi
    #22999
    ok köszy!
  • Peetboy
    #22998
    Linket is tudsz adni, ahonnét le lehet tölteni? De ajánlátották még a Acronis True image 11-et is.
  • zeli
    #22997
    Norton Ghost.
  • Peetboy
    #22996
    Tud valaki ajánlani egy CD-re írható Backup programot amivel a teljes 'C meghajtót le lehet menteni? A program másik meghajtóra menti a rendszert, a CD-vel csak vissza lehet rakni. Volt nekem ilyen progim, 20 perc alatt visszaállitotta a friss XP-t minden progival együtt, de az Floppys volt, és már nincs floppy meghajtóm.
  • Peetboy
    #22995
    Már megoldódott, újratelepitettem az XP-t.
  • Lorant999
    #22994
    heló
    win 7 ultimate 32 bit magyar -em van nem eredeti
    az xpt akarom vele futtatni mer elv most új...
    a microsoft oldaláról melyiket kell leszednem a három közül ?

    http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx