25351
Whistler - Windows XP
  • jackoneill90
    #25191
    hogy és mivel szerkeszthetem a ???? boot. ini-t ????, hogy a c partícióra kerüljenek vissza ezek: boot.ini , bootfont.bin, ntdetect.com, ntldr. és a c legyen a rendszerpartírió, mert emiatt úgysejtem újratelepitéskor nem a c-t fogja nekem formázni és arra telepíteni, hanem amit nem akarok letörölni.

    Tetszik érteni? Értem?
  • littleNorbi
    #25190
    Sziasztok!
    Miért van az a uTorrent kikapcsolása utána, hogy nem birok böngészni az interneten, csak ha újra csatlakozom? Ez a probléma ugyanezen számítógépen Win7es alatt nem jelentkezik...
  • DJGmB
    #25189
    Valaki hallott már a MicroXP-ről? Vélemény esetleg?
  • AdamBast
    #25188
    írásvédett a profilmappád?
    más ötletem nincs
  • stefun
    #25187
    Hello! Szerintetek mi lehet a gond? Ugyan ez a helyzet explorernél és google chrome-nál is.




  • kjhun
    #25186
    Inkább Nero/UltraISO/Alcohol 120% vagy egyéb cd/dvd-író program kell hozzá. Az nLite, az frissítések integrálására való, bár tud az elkészült cuccból bootolható ISO-t csinálni, amiből megírhatod a telepítőlemezt.

    A Win 98-on volt valami fura védelem, az Autorun menü XP alatt nem működött, hiába volt eredeti a lemez. És nem boot,iso kell, hanem boot fájlocska, amit az ISO elkészítésekor kell, hogy bootolható legyen a lemez, ez egy 2kB kis adatállomány.
  • AdamBast
    #25185
    ha tudsz bootolni róla akkor a másolat is jó lesz. semmi másolásvédelem nincs.

    ha csak a cd tartalma volt felmásolva a gépre akkor kell hozzá egy boot.iso (párszáz kbyte)
  • DJGmB
    #25184
    Én Windows telepítőt nLite-al másolok,és úgy működik. Próbáld meg vele.:)
  • Livius
    #25183
    Van pár gépem amin Win XP pro OEM matrica van product key-el. Ezekhez most szereztem egy feltehetőleg OEM Win XP pro SP2 telepítő CD-t, a lemez címkéje ha berakom az "VX2POEM_HU". Ezzel a CD-vel biztosan tudnám telepíteni azokat az OEM kulcsokat rájuk majd újra?

    Valamint Imgburner-el ha ISO-t készítek az eredeti lemezről, akkor az újra kiírva alkalmas szintén telepítésre? Nincs valami durva másolásvédelem ami miatt nem sikerülne a sikeres másolat a telepítő CD-ről?
  • DJGmB
    #25182
    Ezt nem értem..:D
  • gergely1991
    #25181
    Vagy inkább "hisztiző" program reinstall.:)
  • DJGmB
    #25180
    Mostmár mindet felraktam,mégse megy..:(
    Framework reinstall segít?
  • kjhun
    #25179
    Ezek vannak:

    .NET FX 1.1/2.0 SP2/3.0 SP2/3.5 SP1/4.0 és XP-nél újabb Windowsokra a 4.5-ös verzió.
  • DJGmB
    #25178
    Fent van:
    -1.1
    -2
    -4.0
    És elvileg ezek kellenének a progi futtatásához is..
  • AdamBast
    #25177
    na jó de a .net-ből egyszerre 3nak kell fent lennie...
    1.1, 2.valamennyi, 3.valamennyi
    az újabb verziók nem kompatibilisek a régiekkel, tudod, microsoft
  • DJGmB
    #25176
    A .NET fel van téve,én is arra gondoltam..
  • gergely1991
    #25175
    Úgy tűnik hogy hiányzik a .NET framework keretrendszer.
  • DJGmB
    #25174
    Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék.
    Mit tegyek,ha ezt a hibát kapom?
    http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc3/894811_394800377293453_602191194_o.jpg
    Gépem tulajdonságai:
    2,8 Ghz proci
    512 mb Ram
    128 mb Videókari.
    WinXP Home Edition 2002 Sp3 van fenn.(eredeti lemezről lett telepítve,+antiwpa)
  • Grove4
    #25173
    Értem, köszönöm szépen a segítséged.
  • gergely1991
    #25172
    Barátkozz meg a gondolattal: Mivel a játékod erőforrást igényel így a Firefox nem tud tovább dolgozni, mármint a weboldal scriptjét betölteni illetve lefuttatni.
  • Grove4
    #25171
    Jajj bocsi a késői válaszért, nem reméltem, hogy valaki reagálni fog még rá! Hogy érted azt, hogy reagál-e a Javascriptre? Bocsesz, de nem vagyok valami nagy guru ebben. Amúgy akkor szokott előjönni ez a hibaüzi, ha codozok és a háttérben fut a Firefox, majd ha kilépek a codból ez a hibaüzi fogad. Mást nem csinál a gép amúgy, csak idegesít az üzi.
  • gergely1991
    #25170
    Kaspersky rescue Disk
  • madmanic
    #25169
    Üdv!

    Win xp sp 3, egyik napról a másikra megkergült, óránként összeomlik.

    Avast antivírus van fent, időnként jelzi, hogy miket kell frissíteni ( explorer, java, torrent kliens stb ) ezek futtatását követően történt valószínűleg. Időnként teljesen befagy, és pár másodperc múlva tovább dolgozik.

    Adaware t, spybot ot futtattam, még a nod ot szeretném felimádkozni rá ( nem az enyém a gép )

    Járt már így valaki? Megoldások reinstallon kívül?
  • gergely1991
    #25168
    Firefoxod reagál a JavaScriptekre?
  • gergely1991
    #25167
    :DDDD

    Másik billentyűzettel próbáltad?

    BIOS-ban tudtommal ki lehet kapcsolni(korlátozni) a POST-ot.
  • gergely1991
    #25166
    Mindenképp érdemes Linuxosat választani mert:
    1.Elhatárolódik a windowstól(pl.:com,exe-ket nem támogatja)
    2.Mivel a linux nyílt forráskódú így csak arra születnek antivirusos rendszerek.Kaspersky pl támogatja a wi-fis hálózati-kártyát is.
    A Yantoo egy adware szóval olyan valamivel települt ami ezt is tartalmazza.
    Nem véletlenül hangsúlyozzák hogy a hivatalos helyről szabad beszerezni a szoftvereket,nem amolyan siteokról.Nem hinném hogy biosba belerejtőzne(pláne ha a biosban a "írásvédettség" bekapcsolva lenne).
  • kjhun
    #25165
    Ezt, már mindenképp újra kellett telepíteni, annyira gallyra ment a közel 4 év alatt. Alapesetben így volt a vinyó: C: 39GB, a D: meg 193GB-os méretű partíció volt. Bár lehet, hogy az IE8 nyelte be a vírust, a 2.-dik reinstall után, hiába volt naprakész a vírusirtó. Nem is jelzett a fájljaira, amikor meg lett nyitva a Sajátgépben. Folyamatait ki lehetett lőni, és törölni lehetett kézzel a fájlokat. A Linux-os fájlrendszerre formázott vinyón, nem hiszem, hogy maradt is belőle akármi. Az összes adat le lett törölve, ami volt rajta. Most, a C: 50GB-ra lett méretezve, a korábbihoz képest. A Windows PE, az mennyire jó LiveCD-s cucc szerinted? Gondolom ezek a LiveCD-s cuccok, mindenképp csak hálókártyákra vannak, driverileg felkészítve. Szóval, ha Wifi-n keresztól szeretném éppen frissíteni a LiveCD-s vírusirtót, nem sokra mennék vele, csak direktbe router/modem-re kötvén a gépet, a netre. Meg ott a Hiren's BootCD, és egyéb cuccok még. Nálam is volt egyszer, hogy csak a Google volt megnyitva az IE8-ban, és egyből beszedett valamit, bár a vírusirtó már törölte is. Vagy a Firefox volt a ludas, ami beszedte, azon a gépen. Chrome-mal még nem fordult elő ilyen. A BIOS-ban, egyéb alaplapi/egyéb hardverek chipjeiben, csak nem tud meglapulni egy se, mert azt semmi se szedné le. A Yontoo vírus 2.02-es verziószámozású volt, ha jól rémlik.
  • kl24h
    #25164
    Az már nem garancia, hogy újratelepíted a rendszert (formázás, stb.) és tiszta lesz a gép. Most vannak olyan megoldások, hogy még rendszer újratelepítése előtt le lehet ellenőrizni és utána újratelepíted, ha szükség.
    Az Antivirus & Antispyware topikban a Biztonsági segédprogramok legördülő menüben találsz "helyreállító CD/USB" cuccokat, amelyekkel le lehet ellenőrizni a rendszert. Ezek a helyreállító CD/USB cuccok Linux féle vizsgálók, ezért amit detektálnak, azt ki is irtják, mert ezek a vizsgálóknak nincs szükségük a Windows-ra. Ezek bootolható cuccok, hasonlóan kell eljárni mint a Windows boot cd-vel és követni az utasításokat (...majd az antivirus motor frissítése, utána a vizsgálás, ...).
    Én a Kaspersky helyreállító CD/USB ajánlom, majd a felnyíló oldalon megvan a leírás is, hogy hogyan kell eljárni vele.
    Mikor a vizsgálat megvolt és kiirtotta a fertőzéseket, utána újraindítod a rendszert és megfigyeled, hogy hogyan viselkedik. Általában a Kaspersky után nem nagyom maradnak fertőzések.
  • kjhun
    #25163
    Sziasztok

    Kezembe akadt egy laptop, amit újra kellett telepíteni, vírus miatt. Harmadjára lett jó. A második Win reinstall után is a fene tudja honnan került rá, az a Yontoo vírus. Ami, a 3.-dik reinstallnál változott, a 2.-dikhoz képest, ezek voltak: KLite MegaCodec Pack 9.70 helyett 9.80-as verzió, OpenOffice 3.4.1 a chip.de-ről letöltővel, helyette Office 2003 lett feltéve. Firefox 18.0.1 helyett Chrome jelenlegi verziója. VC Redist Installer 1.5.2 (McRip féle kiadás, a softpedia-ról letöltve, elvileg vírusmentesnek kéne az összes cuccnak lennie, amik ott letölthetőek. Helyette a microsoft-os eredeti telepítők lettek felrakva. Virtual DJ Pro 7.0 nem lett feltéve. És az Digi Move-os USB-s mobilnet mindkét esetben. Erre is gyanakodtam, hogy trójai az usb-s cucc gyárilag. (Kínai, ZTE-s usb-kulcs és kitudja, nem-e tartalmaz beépített trójait ezek a mobilnetes kacatok.) Más nem nagyon, Avast, flash/java bigyók, driverek, IE8/WMP11 lett feltéve. Lehet, hogy a 3.-dik reinstall előtti, a Partition Magic-el elvégzett Linux-os Ext2/3 fájlrendszerre leformázással tűnt csak el. A win telepítővel lett utána szétpartícionálva és formázva a vinyó.

    De, ez még semmi. Mielőtt neki lett volna esve, ránéztem a Windows-ra, hogy mennyit foglal. Lehet, hogy a Windows Update is, nem csak a vírusok voltak a ludasak ebben. Ilyen kövéret még nem láttam.



    27.7GB
  • marsu
    #25162
    azzal minden rendben van, ps2-es bemenetekkel van valami, mint írtam.
  • Puhos
    #25161
    Hát akkor pedig a link szerint "memóriával kapcsolatos hiba" lesz. Ezek egyformák, típus, méret, időzítés?
  • marsu
    #25160
    ami bios
  • Puhos
    #25159
    Nem a színe a lényeg, hanem AMI stb...
  • marsu
    #25158
    ilyen kék biosom van, de a memóriával nem láttam gondot, kiszedtem, megtisztítottam, és vissza.
  • Puhos
    #25157
    Szia!
    Nem tudom, hogy milyen BIOS van a gépeden de itt esetleg találsz a hibára választ: sípolás.
  • marsu
    #25156
    szia, volt elem kivétel. a probléma úgy kezdődött, hogy ps2-es egeret,és billentyűztetett nem ismerte fel, beindulás után két rövid sípolás van, és kiírja a keyboard errort. a ps 2 bemenetek továbbra sem működnek, most usb-és egér és bill van.
  • Zsolt01
    #25155
    + Esetleg ha az előbbiek nem, talán "megbolondult bios!
    Alaplap Bios reset pl. elem ki áramtalanított gépnél pár percre és vissza, majd Bios dátum idő, (CPU mhz ha pl. AMD) beállítás mentés kilépés.
  • Zsolt01
    #25154
    Tippek:
    - nem volt Alaplap Bios reset mostanában!
    - elem kivétel nem volt!
    - dátum idő rendben van, jól írja ki!
    Ha valamelyik ezek közül, akkor újra be kell állítani Bios, pl. Dátum idő, CPU mhz ha pl. AMD. Majd Bios kilépés Mentéssel!

    Láttam már olyat, hogy vírus, fertőzés "megbolondította" gép és F1 indítás volt (ez talán ritkább)!
  • AdamBast
    #25153
    a biosban van egy beállítás "wait for f1 on error"
    persze a hibát nem szünteted meg vele.
  • Grove4
    #25152
    Sziasztok!

    Néha ez az üzenet ugrik fel és jelentősen belassul a gépem:

    "Az oldalon a parancsfájl dolgozik, illetve nem válaszol. Megállíthatja most a parancsfájlt, vagy folytathatja, hátha befejezi a működését."

    Mi lehet a gond?