25353
Whistler - Windows XP
  • Evin
    #23073
    Azt mondjuk nem értem, hogy Ubuntu-val mi volt a gond. Az Live cd is egyben, szóval annak nem kell vinyó.
    Próbáld meg elindítani, ne telepíteni, és megnézni, hogy azzal esetleg rálátsz-e a vinyóra.
    Ha nem, akkor max szervíz.
  • nesto
    #23072
    egy másfél éves asus laptopban van a vinyó,garancia még van rá.Cserélnek ilyet garanciába,vagy felejtsem el?
  • Evin
    #23071
    Nem, berakod a lemezt, arról indítasz. Utána parancssorban gondolom d:\, kikeresed a setup.exe-t és indítod. Legutoljára Win98-nál csináltam ilyet.
  • rausch87
    #23070
    és akkor a boot floppyt hogyan kéne használnom? beteszem a telepítő lemezzel és úgy indítom?
  • Evin
    #23069
    Nem tudjuk milyen vinyód van. DE, mivel vista sem megy fel kizárhatjuk, hogy esetleg a sata zavarhatna be, ha az van.
    Szerintem meghalt a vinyód. Próbáld ki egy másik gépben, de persze ne erről indítsd a rendszert. Akkor ki fog derülni mi van.

    rausch87
    Xp-ben ha megformázod a floppy-t, lehet belőle rendszerlemezt készíteni. Illetve google->boot floppy.
  • nesto
    #23068
    heló, valaki került már hasonló helyzetbe? ugyanis én nem tudok oprendszert varázsolni a gépemre. xp cd-t ha berakom megáll a vizsgálatnál az elején és nem folytatódik tovább, vista cd-t ha berakom elindul a betöltőcsík de továbblépni nem akar, ubuntu cd-t ha berakom meg valami hosszú sorokban hibát ír ki. már csak win7-et nem próbáltam de kétlem hogy azzal menne.
    azért kell új rendszert raknom, mert az előző megfőtt, behaltak a programok, újraindítottam és már nem volt hajlandó indulni. azt írta ki: "A Disk Read Error Occured. Press CTRL+ALT+DEL to restart"
    szóval most egy helybe állok, biosba még betudok lépni de ott nemsokmindenhez értek. fontos lenne valahogy valamilyen rendszert felraknom, ugyanis a D: meghajtómon lévő adatokra szükségem lenne hamar.
  • lck
    #23067
    Hali!
    Olyan gondom akadt egy gépnél hogy indítás után után az asztalon automatikusan megnyílik a Dokumentumok mappa. A registry-ben és msconfig-ban néztem az induló programokat, ott nem látok különösebbet, illetve valahol írták hogy idézőjel között kell lenni az üres karaktert tartalmazó indítási hivatkozásoknak - azok rendben vannak.
    Hozzá teszem hogy előtte szedtem le vírusokat a gépről. Esetleg még lehet benne valami vírus, vagy van rá valami konkrét megoldás ?
  • rausch87
    #23066
    hi
    Lenne 1db p3-as gép amire szeretném feltenni ezt a tiny xp-t, viszont csak floppyról tud bootolni és csont üres a 120as és 7gbos hddje. Arra gondoltam, hogy 3-4 floppyval teszek rá ms-dost és abból telepítem parancssorból...De kellene segítség és persze minden féleképpen ezt kell rá tennem semmilyen linux nem jó ):

    ezt már ugyen feltettem egy másik topikban is, de sürgős és ezért ismételtem -sorry
  • gergely1991
    #23065
    iexpress
  • FGB
    #23064
    XP-ben a Önkitömörítő állományok létrehozására lévő progit, hogy tudom elő csalni? elfelejtettem a nevét, futtatáshoz kell beírni a parancsot...
  • computerguru
    #23063
    Próbáld meg egy másik xp-vel!Előtte teljes format c!
  • megas
    #23062
    Üdv. Egy kis segítségre lenne szükségem. A nővérem gépére szerettem volna ma feltenni egy win XP-t, és a következő hibaüzenetet kaptam:
    "A telepítési információs fájl (D:\i386\DOSNET.INF) érvénytelen. Lépjen kapcsolatba a rendszergazdával. Az lenne a kérdésem, hogy mivel tudnám ezt kiküszöbölni és feltenni az XP-t?
  • exodus2
    #23061
    Vírus ilyet nem csinál, max tűzfal. Történt programilag valami változás a gépeken, ami okozhatja? Esetleg egy ipconfig /release és ipconfig /renew -t próbálj meg. Kábelek rendben vannak? Routered nem lett piszkálva?
  • cytec
    #23060
    Nos már a gépek sem látják egymást, se ez se az. Akár hogy is próbálom beizzítani őket. Az a fura hogy semmin sem változtattam ez az egész évekig tökéletesen működött így. Gondolt egyet és a következő nap már nem hajlandóak kommunikálni egymással. Biztos összevesztek és azért nem beszélnek. Nem tudom de már nagyon idegesít, szétcsapok köztük valamilyen keményebb tárgyal az tuti. Valami blokkolja a kapcsolatot, de mi!? Átnéztem mindent a legapróbb beállításokig és nem értem. Esetleg valami vírus?? Nem jelzett a víruskereső semmi érdemlegeset. Idegesítő hogy ha valamit szeretnék átküldeni egyik gépről a másikra akkor ki kell írni lemezre ahelyett hogy csak pár kattintással átküldhetném.
  • Zan
    #23059
    Letiltottam,sőt le is töröltem,sőt.még az alcohol 120%-at is felraktam helyette,de azzal is fent áll a problem.
  • gergely1991
    #23058
    És ha letiltod a virtuális meghajtót akkor is bejelez a dvd íródra?:S
  • exodus2
    #23057
    Csak a megosztott könyvtárat nem látod, vagy magát a gépet sem? Mert ha megosztott könyvtárat, akkor lehet hogy át lett másolva, vagy a megosztás le lett véve róla. Ha gépet, akkor lehet hogy változott az ip cím, vagy a munkacsoport. A valamilyen ok pedig legtöbb esetben a felhasználó..
  • cytec
    #23056
    Üdv skacok.

    Kéne egy kis help valakitől. Nos, szeretnék két gépet elérhetővé tenni egymás számára. Ügye a netem jön szépen a modemre onnan a router-re és onnan el a két gépre elosztva. De a lényeg hogy a két gép közötti adatcsere miatt jó lenne ha tudnának kommunikálni egymással. Ez idáig tutin működött is. Valamilyen okból kifolyólag ez hirtelen csak eltűnt. Egyik nap még volt a másik nap már semmi. Hiába próbálkozom a hálózati kapcsolatoknál a varázslóval. Minden lefut ahogy eddig és újraindítást kér de semmi. Nem látják egymást. Valakinek van ötlete? Túl sokat agyaltam már ezen és tuti ott a megoldás az orrom előtt csak annyira belemerültem hogy nem látom a fától az erdőt. Friss gondolatokkal kívülállónak biztos van jó ötlete.
  • Zan
    #23055
    Ja és az eszközállapotnál ez írja ki,ha meglesem a tulajdonságait a kezelésnél:

    A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

    A dvd-írónál és a virtuális meghajtónál is ez a helyzet!
  • Zan
    #23054
    Sziasztok!

    Már egyszer megfordultam itt ezzel a problémával,amivel majd most fogok megint,mert akkor nem oldódott sajnos meg és még most is fent áll!

    Szóval az van,hogy az Xp-m érzékeli ugyan a dvd-írómat,de nem lehet használni,eszközkezelőben meg sárga felkiáltójel van mellette.Eddig azt hittem,hogy a dvd-író ment szarrá,de most vettem észre,hogy a Daemon Tools-os virtuális meghajtókkal is ez a helyzet,nem tudom őket használni,de az eszközkezelő látja csak sárga felkiáltójeles az is,mind a kettő.Szóval itt szerintem nem a dvd író a hibás...!

    Ötlet?

    Xp sp3-as,elég régi,de ezen kívül semmi baja nincs...!
  • molnar0921
    #23053
    Sziasztok!
    Vettem egy Acer emachines E725-432G25Mi készüléket.
    Xp szépen felment rá, minden működik kivéve a wifi :S
    Már számtalan drivert leszedtem de semmi :S
    Ha valakinek lenne működőképes drivere és elküldené azt megköszönném:)
    (XP Professional sp3)
    email: [email protected]
  • gergely1991
    #23052
    Nincs hozzá telepítendő driver vagy segéd program?
  • Peetboy
    #23051
    Miért nem látja a Sony Ericsson telót az XP, ha rákötöm vezetékkel? Nemrég lett új rendszer rakva és azóta nem látja.
  • Evin
    #23050
    Nálunk munkahelyen is van olyan, amibe beraktunk egy csomó sata drivert és ott sem kell. Win verzió, buherálás és rendszertípus kérdése az egész.
  • gergely1991
    #23049
    Milyen érdekes én átállítás nélkül telepítettem/használom az xp-t
  • Evin
    #23048
    -Én már vagy 1 éve nem raktam XP-t satás vinyóra, de Thinkpad laptopon ha fent van a rendszer (nem hozzá adott lemezről), AHCI-re kapcsolva már nem fagy ki.
    -Azért ennél többet is tud.
    -Ez sosem vitattam.
  • lck
    #23047
    - Általában meghal a boot ha váltsz AHCI-ra.
    - AHCI csak annyival jobb hogy engedi a lecsatlakoztatást futó rendszerről. Egyébként a sebesség egál.
    - A gyári XP is felmegy satára sok esetben, ha a gép BIOS-ában van xp kompatibilis IDE emuláció.
  • Evin
    #23046
    Én úgy tudom, hogy csak telepítésnél van kékhalál.Ha már 1x felraktad, utána nem fog meghalni.
    Talán SP2-től van benne SATA driver, de ez nem jelenti azt, hogy a tiéd pont benn lesz. A barkács verziókba meg bármi lehet. láttam én már dvd méretűt is.
  • exodus2
    #23045
    Felesleges vissza állítani. Szinte semmivel sem gyorsabb, mint az IDE mód.
  • BenceYCE
    #23044
    Úgy tudtam, hogy a visszaállításra azonnal kékhalállal reagál. Mesélj, hogy hogyan is kéne ezt?

    Egyébként asszem SP2-től fölfelé ismeri az XP a SATA-s vinyókat, illetve a szétbuherált példányok olyanok még, hogy raktak bele mindenféle drivert vinyókhoz.
  • Evin
    #23043
    A helyzet a következő: az XP nem ismeri a SATA funkcióit, ezért ha gyári XP-d van, nem fog felmenni rá, csak ha BIOS-ban a SATA csatlakozót IDE kompatibilisre kapcsolod AHCI helyett. Ekkor felmegy az XP, és utána érdemes visszaállítani AHCI-re.
    Ha nem tudod átkapcsolni, mert nincs a BIOS-ban ilyen (pár gagyi laptopnál megesik), akkor kell drivert keresgetni, belerakni az XP telepítőbe vagy betöltéskor F2-zni.
  • gergely1991
    #23042
    Most látom sata vinyód van:D
    Nekem driver nélkül is felment:D
  • gergely1991
    #23041
    tudtommal igen, ha nem akkor beszerzed valahonnan a vinyó driverjét...
  • nagyi87
    #23040
    Köszönöm szépen! akk végülis az uj xp-nek fel kell menni a satás vinyóra?
    vagy pedig ha nem akk f2....?
  • gergely1991
    #23039
    És még valami a rendszertelepítés során lehet külön drivert is telepíteni(arra az esetre ha a xp nem támogatná) azt hiszem az F2 billentyűvel kell előhívni.Ha nem tudod milyen driver kell akkor a internetes kereséssel vagy pl.:Everest-el vagy egyéb rendszer-analizálóval lehet(csak azért említem az everestet mert linket is adhat hozzá a letöltéshez ami könnyítene a helyzeten)
  • gergely1991
    #23038
    Hát amíg nincs OS(Operating system=Operációs rendszer pl.:win változatok) addig nincs driver se, bár az oprendszernek támogatnia kellene a vinyódat.
    A driver egy hardverhez írt vezérlőprogram(telepítéséhez OS szükséges)
  • nagyi87
    #23037
    Hali! telepiten akarok win xp-t és itt ott olvasgatok h sata vinyora vmi driver kell, de az mi? meg mikor kell hova telepiteni? hali, kösz:D
  • computerguru
    #23036
    Privi ment!
  • dzsagon
    #23035
    ok köszi
  • exodus2
    #23034
    Licenszkulccsal próbáld, és ne mindenféle szétcrackelt windowssal.