25353
Whistler - Windows XP
  • kl24h
    #23113
    Én többszőr benéztem a feladatkezelőbe és több volt a Mozilla-nál, sokszo lezártam a Mozillat és mikor újraindítottam, akkor már kevesebb vol sokkal.
    Amit én megfigyeltem az akkor van ha több ablak van felnyítva (vagy TAB).
    Az SP3 nem azért nem telelpítettem fel, hogy attól tartanék, hogy összeomolna a rendszer, hanem más okból.
  • computerguru
    #23112
    Ezt irtad:(Biztosra túdom, hogy az SP3 nekem nem lenne jó.)
    Vajon miért? Ne aggódj nem fog összeomlani az xp-d,ha mégis,akkor mint mondtam ott más gond van.De hidd el hogy az kell!Amúgy a Mozilla egyáltalán nem fogyaszt több memóriát!Nézz be a windows feladatkezelőbe,ott látod a futó folyamatokat,ha olyan 40 körűl van,na látod ez a baj,nem a Mozilla!
  • kl24h
    #23111
    Hogy érted, hogy nem stabil a rendszer?

    Megsugom, hogy fel van telepítve a Mozilla Firefox is, csak mintha több memoriát enne, mint az Internet Explorer. Ezért használok inkább Internet Explorer-t.
  • computerguru
    #23110
    Az SP3-ról meg csak annyit,hogy nem véletlenül találták ki,hogy fel kell rakni a gépre,ez a végleges pack,ami tartalmazza az összes javitást az XP-ben és a korrekciókat,ami az SP1 és SP2-ből kimaradt.Én úgy gondolom,hogy a gép stabil működéséhez elengedhetetlen,nekem is fent van és érdekes,semmi gondom vele,természetesen a frissitések le vannak tiltva!
    Nálad valami más miatt nem stabil a rendszer!
    De ahogy gondolod,akkor ne ragd fel!
    Csak magánvélemény!
  • computerguru
    #23109
    Nem tudommiért kinlódtok a IE6,meg 8-cal? Miért nem használjátok a Mozilla Firefoxot?Sokkal jobb,gyorsabb,megbizhatóbb,van hozzá adatmentő is,ami az összes beállitást elmenti,(könyvjelzőket is)és ha valamiért elállitódik,vagy újra kell rakni a gépet,stb... akkor csak simán visszaállitod az elmentett böngészőt. Egyébként a rangsorban az IE áll az utolsó helyen.
    Egy kis idézet a nibiru.hu oldalról
    A teljes anyagot ott elolvashatod!

    Az Internet Explorer

    Általánosságban az Internet Explorerről

    Rövid leszek: az Internet Explorert nem ajánlom. Bár rengeteget változott az utóbbi időben, és a nyolcas verzióra egészen jól használható böngésző lett belőle, az Internet Explorer mind a mai napig messze a leglassabb böngésző az összes létező böngészőhöz képest, mindegy melyik verzióját nézem. Sőt, nem csak a leglassabb, de biztonságilag is a legsebezhetőbb. Ez a böngésző és a hozzá valamilyen módon kapcsolódó Microsoft programok (Outlook Express, Media Player, MSN Messenger, stb) felelősek a számítógépre kerülő kártevők több mint 95 százalékáért! A hatos verzió, ami már akkor elavult volt, amikor a Microsoft kijött vele, biztonsági szempontból egyenesen egy átok volt a gépen! Ez az oka annak, hogy én magam már régesrég nem használok IE-t.

    A böngésző biztonsága is rengeteget javult az utóbbi években, de az Active Sripting és az ActiveX benne maradt, mint a sebezhetőségének legfőbb okai. Ennél viszont sokkal nagyobb baj, hogy a Microsoft finoman szólva sosem igyekezett túlságosan, hogy kijavítsa az Internet Explorer hibáit. Mig az Opera csapata azonnal reagál, és a Mozilláék is gyorsan összekapják magukat az esetlegesen kiderülő biztonsági rések kapcsán, a Microsoft nem sieti el a dolgot. Sőt, eddig minden verzióban akadtak olyan hibák is szép számmal, melyeket egyszerűen nem javítottak ki, és kész.

    Az Internet Explorer tudását látva amúgy sem világos előttem, hogy mi ösztönözhetne bárkit is, aki már áttért egy alternatív böngészőre, hogy visszatérjen a Microsoft Internet Explorerhez. Különösen ha a biztonságot vesszük górcső alá.

  • gergely1991
    #23108
    Azthiszem a ".NET Runtime Optimization Service, Microsoft® .NET Framework" egy keretrendszer jó néhány program (pl.:clamav) kéri e program telepítését
  • Evin
    #23107
    Már az IE6-ot is kitiltották pár oldalról, nem csoda, hogy így jársz az 5-össel. 7-nél régebbivel már nem érdemes böngészni.
    Ha mágis az IE8 a ludas, szerintem térj át másik böngészőre.
  • kl24h
    #23106
    Azért tettem fel az IE8, mert az eredeti IE5 egyes oldalaknál leblokkolt.
    Mikor lesz kedvem leszedem az IE8 megint és kivancsi leszek, hogy ha megint leblokkol azoknál az oldalalknál.
    Tényleg, hogy ha leszedem az IE8, akkor helyrejon a lent említett próbléma.

    (Biztosra túdom, hogy az SP3 nekem nem lenne jó.)
  • Evin
    #23105
    Ha leszeded az IE8-at, és minden rendbe jön, akkor az a ludas.
    Egyébként nem hiszem, hogy "tetszés" alapján kellene megítélni a javítások telepítésének fontosságát. De te tudod.
  • kl24h
    #23104
    Az este felfrissítettem a Windows XP SP2. A frissítési listábol kiválasztottam, hogy miket frissítsen fel. AZ SP3 frissítést nem akartam hogy feltelepítse, mert nem "tetszik".
    Most a feladatkezelőben még van egy svchost.exe (jelenjeg 7 van összesen), mscorsvw.exe (.NET Runtime Optimization Service, Microsoft® .NET Framework).

    Azért frissítettem fel a rendszert, mert a Help and Support Center-ben mióta feltelepítettem a Internet Explorer 8 a jobb oldali részletes leírásban a linkek nem müködnek (pl. Related Topics, Open...).
    A frissítés nem oldotta meg a problémát, masképp engem nem zavar, csak a szépség kedvéért.
  • Nathan66
    #23103
    Hello! az a gondom, hogy nekem azt írja a windows, (32 bites home edition xp) hogy már aktiválva van, de mégis bejelentkezésnél irja folyamatosan, hogy már csak 7-6-5 napom van az aktiválásig.. ez miért van?
  • tigerbácsi
    #23102
    ám még sokan vannak akik úgy használják. mert lusták megkeresni azt a seriált :-) mondjuk én mind a 2 gépen win7et 32 illetve 64 bitet használok, s sokkal jobbnak is tartom, csak néha benézek, mert valamennyire ismerem az xp-t s hátha tok valakinek segíteni :-)
  • ruffirant
    #23101
    nem az enyém:P unokatesómnak valami balf@sz haverja csinálta meg a gépét és engem nyaggat most ezzel...
  • exodus2
    #23100
    Még van aki tört xp-t használ? Megáll az eszem.. mikor már ezer éve van használható kulcs is hozzá.. sosem volt gondom az eredetiségvizsgálattal.
  • tigerbácsi
    #23099
    mert gondolom tört, s kiírta neki, hogy megbukott az eredetiségvizsgálaton. :-)

    ruffirant megy pm :-)
  • computerguru
    #23098
    Miért akarsz te serial cserét?
  • exodus2
    #23097
    Kb. ennyire: link
  • ruffirant
    #23096
    Helo!Az lenne a kérdésem hogy megoldható-e xp-n a serial csere újrarakás nélkül és hogy az mennyire bonyolult.
  • Evin
    #23095
    Bocs belekavarodtam. Szóval, csak #23071-ban leírtakat tudom mondani. A későbbit nem neked akartam.
    De én elég furcsának tartom, hogy cd-ről nem tudsz boot-olni.
  • nesto
    #23094
    Köszönöm a tippeket, tényleg sok jó tanácsot kaptam, de mivel garancia van még rá és notebook lévén eléggé kicsi és összetett szerkezet (az én PC-s ismereteimhez képest) ezért inkább nem szedem szét hanem hagyom az egészet a szervízre, cseréljék ki szépen és küldjék vissza készen.
    A helyzetjelentés áll, mihelyst megkapom írok, csak az eredeti dobozra kell várnom az ugyanis nincs nálam
  • rausch87
    #23093
    nem azért nem indul cdről a telepítés, mert régi a gép, hanem azért, mert régi a bios - ha sikerül akkor első dolgom lesz frissíteni a biost
  • adamfesto
    #23092
    thx
  • BBencze
    #23091
    Semmi köze nincs a frissítéseknek és az eredetiség ellenőrzőnek a te tört PS-edhez.
  • adamfesto
    #23090
    Kis problémám akadt, gondolom tipikus:
    Újrahúztam az XP-t és hagytam a frissítéseket telepíteni.
    Fel akartam rakni egy tört Photoshop-ot és nem fogadja el a serialt.
    Lehet a frissítés a probléma? Mondjuk egy eredetiség felismerő vagy hasonló?
    Ha igen akkor hogyan tudom törölni? A frissítésekben nem találom - azt hiszem a GENUINE ADVANTAGE lehet gond.
  • BenceYCE
    #23089
    CD-ről indulnia kell. USB-s CD-t használsz vagy beépítettet? Ha USB-s, ne felejtsd el újra indítani eszközkeresés után a gépet és utánna belépni a boot választó menübe, mert addig nem biztos, hogy látja.
  • BenceYCE
    #23088
    Telepítésnél teljes formázást próbálj, ne gyorsat, így az esetleges hibás szektorokat kizárhatod. Probléma lehet még az adatkábellel és/vagy a vinyód adatkábel aljzatával és/vagy az alaplapod adatkábel aljzatával. Próbáld másik kábellel, másik vinyóval, másik portra dugva. Ha nem SATA-s a rendszer, hanem PATA-s, nézd meg a jumpereket, mert lehet, hogy rosszul kötötted össze. Próbáld a rendszert úgy telepíteni, hogy a vinyó masterre van jumperelve és nincs más a gépre kötve (a többit ráérsz később rádugni). Az adatkábelnek helyesen úgy kell bedugva lennie, hogy a két, egymáshoz közelebb eső csatlakozó tartozik a meghajtókhoz, a távolabb eső, pedig az alaplapba megy lehetőleg az 1. csatlakozóra. Az így helyesen alaplapra dugott kábel végére dugd a master-re jumperelt vinyót. A későbbi eszközt slave-re állítsd és a kábel közepén található csatira dugd. Ismétlem, csak a vinyót dugd erre a kábelra. A másik kábelra ugyan ilyen módszerrel a DVD-írót kösd amiről telepíted az XP-t. Ha csak egy kábeled van, állítsd slave-re a DVD írót és úgy dugd rá a kábel közepén lévő csatira. Ha így sem sikerül, vagy a DVD íród, vagy a vinyód, vagy az alaplapi ATA vezérlőd szált el. Próbáld ki másik vinyóval és DVD íróval is, de egyszerre csak egy dolgot változtass, hogy tudd melyik eszköz hibázik. Kérünk helyzetjelentést a végén :)
  • BenceYCE
    #23087
    Tiny Win7 USB-ről?
  • tigerbácsi
    #23086
    én is ettől félek :-(

    köszy
  • gergely1991
    #23085
    Ha nem csak a nero-val produkálja ezt, akkor tehet egy látogatást a szervizben szerintem..
  • nesto
    #23084
    Köszi az eddigi segítséget,most egy ismerősöm nevében írok. Olyan problémája van, hogy hiába dugja rá a laptopra az egeret, az nem akar működni. Az usb port más eszközökkel tökéletesen működik, csak az egérrel nem. Próbálkozott új touchpad driverrel, de nem jó így sem. Még egy dolog, ha rádugja az egeret akkor jelez hanggal a rendszer, úgy mint amikor a nyomtatót dugom rá, csak éppen nem történik semmi.
  • tigerbácsi
    #23083
    sziasztok!

    mi lehet a gond a dvd íróval, ha mindent beolvas, viszont nem ír dvd-t? több nero ki lett próbálva :-(

    köszi előre is!
  • rausch87
    #23082
    jah, még annyi, hogy találtam win 98 telepítőt XD és az is tűri a pakolgatást gépről gépre - ha esetleg ehez jobban értenél
  • rausch87
    #23081
    no problem, imádom az ubuntut, de, hogy telepítsek az alól xp-t? a gép nem indul sem usbről sem cdről csak floppyról, mert olyan régi a bios (majd 1 másik gépen a hddre telepítem az ubuntut)...
    azt gondoltam, hogy hálózatról telepítem, de nem tudom mit kéne csinálni
    (első dolgom lesz frissíteni a biost, mert pc használat gyakorlására lesz rokonnak és majd kelhet az újratelepítés a hibák miatt)
  • Evin
    #23080
    ubuntu.hu oldalról letöltöd az iso fájlt, 1CD, kiírod és arról indítod a gépet. Kétlem, hogy csak mert P3-as a gép, ne indulna el.
    De ha nem menne, xubuntu.hu, és ugyanez a ceremónia.
    Bocs, hogy linux-szal dobálózok, de ezekből egyszerűbb live verziót találni.
  • rausch87
    #23079
    de hát csont üres a merevlemez, biztos, hogy ez működni fog? vagy tegyek másik gépről rá és úgy - mivel akkor a p3-on nem indul majd
  • lck
    #23078
    Köszi a tippet - majd megpróbálom - jó ötletnek tűnik.
    > Most elvitték a gépet tőlem így - de lehet még visszakerül <
  • gergely1991
    #23077
    Keress rá regedit-en például a C:\Dokuments And Settings\felhasználói fiókod neve(vagy az all users)\Dokumentumok értékre hátha lesz még valami...
  • lck
    #23076
    Igen mindegyiket néztem.
  • gergely1991
    #23075
    Hoppá elnéztem bocsi:D
    Vezérlőpult ütemezett feladatoknál nézted?
  • gergely1991
    #23074
    Mondjuk a regedit> HKLM\Software\Microsft\windows\correntversion\run-t átnézted?