25353
Whistler - Windows XP
  • DONGUBA
    #23153
    megvan kosz
  • DONGUBA
    #23152
    Vezerlopulton belul hol van ez a mappa beallitas mert nem talalom?
  • exodus2
    #23151
    Hát nem tudom, rég használtam xp-t. Pedig mintha ott lett volna.
  • lck
    #23150
    Vezérlőpult > Mappa beállításai > Nézet > Egyszerű fájlmegosztás használata (ajánlott) : Pipa ki.
    Utána: #23148
  • DONGUBA
    #23149
    ott csak altalanos-megosztas es testreszabas pontok vannak.
  • exodus2
    #23148
    Jobb egérgomb a könyvtáron - tulajdonságok - biztonság - szerkesztés - kiválasztod a felső kupacból a felhasználódat - alul pedig bepipálod hogy teljes hozzáférés az engedélyezésnél, és utána ha mindent jól csináltál törölheted a mappákat.
  • DONGUBA
    #23147
    Es hogy adjak jogot?Ehez meg ujonc vagyok.Koszi
  • exodus2
    #23146
    Akkor próbáld meg hogy adj jogot magadnak (mert az előző windowsból örökölték a jogot) azokra a könyvtárakra, és utána törölheted.
  • DONGUBA
    #23145
    A net framework telepitesenel keletkeztek de ezek nem frissek hanem mar regiek xp ujrateves utan maradtak nem a c meghajton hanem egy masikon es nincs rajuk szukseg.
  • exodus2
    #23144
    Használatban vannak a mappák.. ha nem saját mappáid (tehát nem te hoztad létre) akkor ne törölgesd.
  • DONGUBA
    #23143
    olyan kerdesem lenne hogy a gepemrol nem tudom bizonyos mappakat torolni mert azt irja hogy a mappa nem torolheto.
    Ez miert van?
    Semmilyen programmal nem engedi...vagy van erre valamilyen specko progi?
    Koszi
  • ity
    #23142
    VirtualBox-ot próbáltam ki, arra tettem fel egy Mimi XP-t és jól megy (hálózat is). De azért ennek is van erőforrásigénye, bár picit tényleg jobb, mint a Virtual PC-nek.
    Köszi az ötletet.
  • Evin
    #23141
    Ugyanolyan virtuális gép futtató programok, mint a VirtualPC, csak jobbak. Olyan hálózatuk van, amilyet te beállítasz nekik (nincs, vagy csak az igazi gépeddel áll kapcsolatban, vagy ugyanazt a hálót/netet látja mint a te géped). VirtualBox magyar is, Vmware csak angol.
  • ity
    #23140
    BartPE úgy tudom nem rendelkezik hálózati eléréssel, de lehet félreinformáltak.

    Betöltési idő nekem nem lenne lényeges, akár még lasabb is lehet mint egy átlagos oprendszer.

    Pont ez a bajom, hogy van egy csomó live xp cd. Ez lett volna a kérdésem lényege, hogy vki tud-e konkrét példát mondani, hogy melyik van a legjobban lecsupaszítva, de mégis van rajta hálózati elérés? Ha az összeset ki akarom próbálni, hetekig vergődhetek vele, ezért kérdeztem, hátha vkinek van ilyen tapasztalata.

    VirtualBox-ot és Vmware-t nem ismerem. Köszi a tippet. Utánanézek, mik is ezek. (Alapból van net elérésük?)
  • Evin
    #23139
    Nem tudom mire kellene ilyen Xp, de én 1x a BartPE Live XP-t használtam adatkinyerésre(haldoklott a vinyó). kb ugyanannyi ideig tölt be, mint egy telepített XP, és szinte semmit sem futtat, és persze szinte csak helyreállító/javító eszközöket tartalmaz. Netet nem tudom látna-e.
    De ezen felül van még egy csomó live xp. Vagy Ubuntu linux live része.

    Megj.: A virtuális gépek lefoglalják a géped erőforrásának kb a felét! Én inkább a VirtualBox-ot vagy a Vmware-t ajánlanám (azt hiszem a Player ingyenes).
  • ity
    #23138
    exodus2 és gergely1991, köszi a válaszokat,

    valószínűleg a virtual pc mellett fogok kikötni, bár ezt el akartam kerülni az erőforrásigénye miatt, de úgy tűnik nincs jobb alternatíva, ha internetet is akarok, márpedig azt akarok.
    A kérdés az, hogy melyik xp lenne az, ami teljesen minimálisra le van csupaszítva, tehát max 1 db kis erőforrásigényes progi futna rajta, 1 db excel(2003-as) és lényeges, hogy internetkapcsolat legyen rajta, de MINDEN más felesleges bele.
    Ezt futtatnám virtual pc-ként. Kérdés, hogy melyik xp teljesíti a fenti feltételeket?
  • computerguru
    #23137
    Miért kinlódsz? Rakd fel a Trojan Hunter nevű programot,nincs olyan virus,amit meg ne találna,ha megvan,utána törlés,én is ezt használom,de futtatás előtt ki kell kapcsolni a netet,meg a gépen lévő virusirtót,ha kész utána visszakapcsolhatod!
    De egyébként miért nem az ESETET használod,sokkal jobb!
  • Peetboy
    #23136
    Köszi, letöltöttem az Avg Avira-t. Majd használom. A csökkentett módot is szoktam használni, általában a jobb vírusokat nem lehet úgysem letörölni. Na meg ismerni kéne a fájlokat és ahova betette őket a vírus.
  • gergely1991
    #23135
    Még valami:A vírus lehetetlen törlése esetén is használhatod rescue-kat,állítólag vannak alternatívák csak egyet se tudok említeni.Ha nem távolítható el akkor úgyis megpróbálhatod ha csökkentett módban(a gépindulásnál F8 nyomogatása majd csökkentett mód kiválasztása) elindítasz egy keresést...
  • Peetboy
    #23134
    Köszi, majd próbálkozok ezekkel.
  • gergely1991
    #23133
    Számos vírusirtó felismerné(pl.:avira,avast,avg,stb.) ezeket, bár némelyiket a vírus nem engedi telepíteni.Ekkor ez esetben rescue cd-kel kell próbálkozni: letölteni majd ki írni aztán onnan bootolni be(példák: Avg Avira ).Ha esetleg némelyik AV weboldala nem jönne be akkor a windos\system32\drivers\etc\host fájl tartalmából töröld ki a a AV URL/webcímét(szükség esetén a böngésző újraindítására lehet szükség).Vagy ha értesz az Regisztrációs adatbázis kezeléséhez akkor ott azt bejegyzését kell törölni amely az adott programot akarja futtatni(a regisztrációs adatbázis hibás módosítása,törlése esetén a rendszer összeomlását okozhatja ezért csak saját felelősséggel).A Kulcs elérési útvonalát még nem mondanám el...
  • Peetboy
    #23132
    sziasztok!

    Security-s virus rákerült a gépre. Böngészés közben néha bejön és kéri töltsem le az updatet-et, ami maga a virus. A gép amúgy stabil.
    Mivel lehet eltávolitani?
  • gergely1991
    #23131
    háát nem tudok róla de ha mégis létezne akkor sokáig tarthat mire bebootol
  • exodus2
    #23130
    Keress rá úgy hogy Live XP cd.
  • ity
    #23129
    Sziasztok

    Létezik működőképes megoldás olyan problémára, hogy cd/dvd-ről szeretném indítani az XP-t, mint fő operációs rendszert (tehát nem sima boot cd, backup cd, stb).

    Az nem lenne probléma, ha utána használná a vinyó egy részét, mint virtuális meghajtó, tehát végülis oda írna és onnan olvasna bizonyos dolgokat, amik neki kellenek.
    A lényeg, hogy a jelenleg fent lévő XP-vel semmiféle ütközésben ne legyen. Tehát, ha bent hagyom a cd/dvd-t a meghajtóban, akkor onnan bootolna és egy alapszolgáltatásokat nyújtó oprendszert használhatnék, anélkül, hogy kárt tenne a jelenlegi oprendszerben. Ha pedig nem hagyom bent a cd/dvd-t, akkor a rendes oprendszer indulna, ami vinyón van.

    Ha létezik ilyen megoldás, hol találok róla részletes install infót, egyebeket?
    Ha pedig hülyeséget kérdeztem, akkor milyen megoldás lehet ezen kívül?

    Előre is köszöönm a választ, ha vki tud segíteni.
  • Evin
    #23128
    És akkor most mi a gond? Feltörted és frissül is.
  • Thomas2121
    #23127
    sziasztok!

    windows xp-t eredetiség crack.el megpiszkáltam, magától nem indul a gép, mikor betöltené a wint-t kiirja,h "not signal detected"-felvillan a 3 "lock" led és újraindul!!
    Ha viszont boot-nál F8- és arra megyek,h "legutolsó helyes,működő konfig betöltése"-akkor tökéletes működik és nem írja,h nem eredeti és frissít,mindent megcsinál......
    előre is köszi a segítséget
  • gergely1991
    #23126
    inkább vásárold ebből csak sok vesződés lenne:D
  • kl24h
    #23125
    Engem nem zavar az autorun.exe, a gond ott van, hogy az EASetup.exe nem telepíti fel a játékot, pedig mikor elindítom az EASetup.exe kéri a kulcsot beírni, beírom, de azután semmi ablak/telepítés.

    Az autorun.exe, még el lehet intézni, hogy írta exodus2 barátunk.

    Azt hiszem letöltök egy direct play félét ebből a játékból és akkor nem lesz gond.
  • akyyy
    #23124
    Szeretnék Media Centert futtatni xbox miatt a gépen (laptopon), de akárhova megyek, mindenhol azt írja, tegyek fel Windows 7-et. Miért nem vistát, a másik nem teszek, mert a vga már annyira tönkrement hogy nem bírja azt az OS-t, csak az xp-t úgy tünik. nem lehet valahogy letölteni, telepíteni xp-re?:S
  • exodus2
    #23123
    Akkor már egyszerűbb beállítani, hogy autorun ne fusson...
  • gergely1991
    #23122
    változik a rend, a nem lehet törölni, de támogatja a iso-t
  • gergely1991
    #23121
    azthiszem a winrar-al kitudod törölni az iso-ból az autorun.exe-t
  • Evin
    #23120
    Ha megveszed, talán nem csinálja, de a warezos ilyen. Nálam is ezt csinálta, viszont nekem az egyik exe-vel felment. De már rég nincs meg, így nem tudom mivel.
  • kl24h
    #23119
    Mitől van az, hogy egy játék (telepítés elött) Autorun.exe programja indítja újra a gépet (mintha a Reset gombot nyomnám meg)?
    Letöltőttem a Medal of Honor - Airborne játékot és mikor beteszem a *.iso fájlot Daemon Tools-ba a fenti dolog tőrténik.
    Nagyon sok jétékot telelpítettem, de még ilyen dologgal nem találkoztam.
    Végül kiderűlt, hogy két program csinálja ezt: Autorun.exe és egy Setup.exe, az EASetup.exe nem csinál ilyent, de nem is telepíti fel a játékot.
    A programok tiszták, nem vírusok, mert a Virus Total listájából egy antivírus sem jelzett.
  • Atkatáska
    #23118
    A Change or Remove programsnál pl ne látszódjon
  • Atkatáska
    #23117
    Helo ,
    Afelől érdeklődnék ,hogy be lehet e azt állítani egy programnál, hogy NE mutassa a Program Vezérlőnél? (Start menü -> Set Program Access and Default)

    az okot ne kérdezzétek, de kéne ,hogy ne látszódjon ott:D
  • RelakS
    #23116
    Hogyan tudnám az Arial betűtípust a Win7-féle Arial-ra lecserélni? Aszongya a vezérlőpult, hogy installálás előtt távolítsam már el. A törlésre meg azt, hogy nem engedi (naná, isten sem tudja, hány folyamat használja)
  • Evin
    #23115
    Ha valakit szép szóval nem tudsz meggyőzni, kár erőltetni.
    Mindenki a saját kárán tanul.
  • gergely1991
    #23114
    Sajna a flash is adhat egy kis RAM fogyasztást