25353
Whistler - Windows XP
  • BenceYCE
    #23193
    Kezdjük az alapokkal. Az XP nem ugyan olyan fájlrendszert használ mint egy Ubuntu. Lehet olyat, hogy külön merevlemezre telepíted a két oprendszert, ilyenkor úgy néz ki a dolog, hogy BIOS-ból kell kiválasztanod, hogy melyik vinyóról kívánsz bootolni. Ez a legtisztább megoldás, viszont a BIOS-ba belépkedéssel meggyűlhet a bajod ha sűrűn váltogatsz a rendszerek közt.

    A másik hogy valamelyik vinyóra feltelepíted az XP-t és utána az ubuntut egy másik partícióra vagy merevlemezre. Ezután már mindig az adott vinyóról fog bootolni, de a bootolás közben rákérdez, hogy melyik oprendszert kívánod betölteni. Vannak más forrásból származó boot manager progik is, de ha nem konyítassz hozzá, elég lesz Neked az Ubuntu választója is. Tudja ezt az XP is, csak már nem vágom, hogy Ubuntu után feltelepített XP képes-e a boot manager szerepét betölteni. Jó lenne tudni, hogy az Ubuntus vinyódon van-e valami fontos adat. Ha nincs célszerű lenne XP-t telepíteni először, aztán Ubuntut. Ezzel csak az a baj, hogyha ennyire nem vágod a témát problémába fogsz ütközni ha azt a vinyót kiveszed vmiért vagy behal amiről bootol a rendszer. Ugyanis a sorrend a következő a teljesség igénye nélkül:
    A BIOS-ba beállítás szerint kiválasztható a bootolásra szánt vinyó amiről betöltődik, majd a vinyón kiválasztott elsődleges partíciók közül az aktív, majd az aktívról elindul a boot manager, majd a kiválasztásnak megfelelően elindul az az oprendszer arról az egyébként tetszőleges helyű partícióról ahova hivatkozik a bootmanager. Értelem szerűen ez elég sok variációra ad lehetőséget, hiszen egy vinyón (XP alatt) 4 elsődleges partíció is lehet és kikapcs előtt állítgathatod, hogy melyik legyen az aktív, így több boot managert is használhatsz.
  • djsenki
    #23192
    A telepítő lemez csinálta, de másikkal is próbáltam, azzal se volt jó.
    Lefényképeztem.
    http://i42.tinypic.com/11aei9v.jpg itt megnyomtam az L billentyűt
    http://i44.tinypic.com/123mzb8.jpg
    Próbáltam úgy is, hogy NTFS-re formáztam az ubuntu lemezkezelőjével azt a vinyót de úgy sem volt jó.
  • gergely1991
    #23191
    NTFS fájlrendszert alkalmaztál? mert az tetszik neki.Vagy a telepítő lemezzel valami nem stimmel...
  • djsenki
    #23190
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni windows xp telepítéssel kapcsolatban.
    A gépemben van 2db winchester, az egyiken ubuntu van a másikon windows xp volt, de hibás verzió volt, nem lehetett aktiválni 8ezt többen is jelezték). Újra akartam telepíteni, elindítottam a telepítőt, kiválasztottam a vinyó majd jött egy hibaüzenet. Pontosan nem tudom leírni mi volt az a lényege, hogy nem megfelelő a fájlrendszer a windowsnak, töröljem és formázzam le. Az utasítások szerint ezt megcsináltam, de akkor se volt megfelelő. A vinyó rendben van mert másik operációs rendszert tudtam rá telepíteni.
    Előre is köszönöm!
  • Zsolt01
    #23189
    Azt is megpróbálhatod, hogy eszközkezelőből kitörlöd, kikapcsolod.
    Lehúzod táp/adat kábelt, indítod.
    Leállítod, kábelek vissza és bekapcsolod.
  • exodus2
    #23188
    Ez segíthet.. És ez mind arról szól.
  • BenceYCE
    #23187
    Floppys változattal sikerülnie kell. Saját rendszer? Van lehetőség OS újratelepítésre? Milyen fájlokhoz szeretnél hozzáférni amik kellenek?
  • littleNorbi
    #23186
    Kösz, de csökkentett módban is le van védve az Admin...
  • computerguru
    #23185
    Próbáld meg esetleg kitörölni az eszközkezelőből a meghajtót, és indítsd újra a gépet. Felismeri új eszközként, és valószínüleg visszateszi.
  • Jim Morrison
    #23184
    Hali !
    Egyszerűen nem ismeri fel a cd meghajtót az xp :/ Most jött elő a probléma és nem tudom mi a baja. Eszközkezelőben egy felkiáltó jelet mutat sárga alapon, driver frissítése sikertelen, letiltom, engedélyezem és még mindig nem jó :(
    Ha tudjátok mit kéne csinálni és el is mondjátok, nagyon megköszönném !
  • computerguru
    #23183
    Ezt próbáltad már:
    Kapcsold be a gépet és a Boot menüt hívd elő, F8. Ha benn vagy a Boot menüben mégegyszer nyomj F8-at. További windows indítási módokat fogsz látni. Nézd meg, és láthatod majd, hogy a rendszeradminisztrátori jelszó üres (többnyire az). Majd indítsd el a windowsot biztonsági módban, és amikor megjelenik a bejelnetkező ablak, válaszd a rendszeradminisztrátort és már bent is vagy, jelszó nélkül! Innetől kezve azt módosítasz amit akarsz.
  • littleNorbi
    #23182
    Eddig ezzel szórakoztam, megnéztem egy jó pár videot, el is olvastam pár cikket, de nem találtam megoldást, azért nagyon köszönöm !!!!
  • computerguru
    #23181
    Azzal nem kell foglalkozni,csak a pipát vedd ki a négyzetből,nehogy töröld!
  • BenceYCE
    #23180
    Ja, sry, nincs kedvem utána keresni, mondanám hogy keress rá a guglin, de sztem eddig Te is eljutottál idáig. Vagy mégsem mert lusta voltál rákeresni? Pofon egyszerű megoldások vannak rá csak ha Te lusta vagy rákeresni, én sem fogok. Itt is volt már írva, de itt a varázsszó: >katt<
  • littleNorbi
    #23179
    Azt gondoltam, most akkor jó lenne ha meg is osztanád velem a módszer lényegét !!!
  • Puhos
    #23178
    Csá!
    Te ez a Kaspersky nem régi egy kicsit? Van már 9-es verzió számú is. Meg a Kaspersky-nek van egy Kaspersky Virus Removal Tool nevű verziója is.
  • BenceYCE
    #23177
    Van
  • littleNorbi
    #23176
    Hello!
    Van valamilyen módszer arra, hogy az adminisztrátor jelszavát letöröljem XP-n, ha én limitált felhasználóként vagyok bejelentkezve?
  • Soundmixerz
    #23175
    Szerintem megpróbálhatsz mást is a mcafee-n, kívül, Kaspersky (bár ez eléggé erőforrászabáló) innen tölthető le:

    http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/kaspersky-anti-virus-v7-0--magyar--LN5.html

    Vagy esetleg a megbízható Avast, én is ezt használom:

    http://php3.videa.t-online.hu/szoftver/avast!_home_edition_v5.0507__magyar_.html

    Választhatsz.
  • gergely1991
    #23174
    Látom tudsz telepíteni akkor nem szükséges a recue cd-k használata.De ettől függetlenül ne töröld le mert ha semmilyen AV-t nem lehet telepíteni vagy esetleg nem indulna a win akkor arra az esetleg tökéletes lenne.
    Esetleg próbálkozz ezzel is.
  • BenceYCE
    #23173
    Nem új keletű ez a helyzet.
  • Peetboy
    #23172
    Találtam serial-os Trojan Huntert, felfrissítette a legújabbra, végig futtattam és magát a progit találta virusosnak. Hát ez vicc.
  • phoenix1
    #23171
    Próbáld meg a Super AntiSpyware-t és a Malwarebytes AntiMalware combot-t.
  • Evin
    #23170
    A rendszer-visszaállítást sem árt kikapcsolni.
  • Puhos
    #23169
    Csá!
    Én egy ismerős gépéről szedtem le ezt a vírust. Először is a Malwarebytes Antimalware-t futattam persze internet kapcsolat nélkül. Majd ezután internetkapcsolattal ismét a Mbam-ot. Ezek után az Avast5-öt felraktam, frissítés után teljes keresés. Majd egy boot keresés. Sikerült minden részét eltávolítani. Ja és mondtam neki, hogy az Internet Explorer-t felejtse el.
  • computerguru
    #23168
    Nekem sem demo a Trojan Hunter és nem is vettem meg,csak találni kellett hozzá egy jó sorozatszámot,és már fullon működik,de ez már egy másik téma.
  • Peetboy
    #23167
    Nem módositotta a kezdőlapomat, böngésző inditáskor nem jön elő, csak böngészés közben néha. A Trojan Hunter-t csak pénzért lehet megvenni, a demók meg semmit se találnak. Torrenten kéne keresni ilyen antivirus progit.
  • gergely1991
    #23166
    látom csak böngészésközben jön elő akkor nem a kezdőlap lesz a ludas:/
  • gergely1991
    #23165
    a böngésződnél(pl:FF esetében)biztos módosíthatta a kezdő lapodat.
  • gergely1991
    #23164
    Jobban át gondolva amikor megjelent a letötési párbeszéd ablak akkor mire kattintottál rá?Mert ha mégsem akkor nem hinném hogy aktiválódott, nézd meg a Beállításoknál>általános fülön ha ott más url cím van akkor írd át.....
  • Peetboy
    #23163
    A Trojan Hunter demot leszedtem, de csak 2006-os, nem talált egy virust sem.
  • exodus2
    #23162
    Ha az Antivirus & Antispyware topikban kérdeznéd, sokkal de sokkal hatékonyabb megoldásokat találnál.
  • computerguru
    #23161
    Akkor további jó kinlódást! Úgy látszik feleslegesen adok tanácsot!
  • Peetboy
    #23160
    Ilyen virus:
  • computerguru
    #23159
    Látom,csak kinlódsz!Miért nem próbálod meg?
    23137
  • gergely1991
    #23158
    Sajna igen de ha van pendrive-od akkor elég akkor az arra szánt változatot letölteni majd kicsomagolod pendrive-ra akkor a bios beállítással(ha szükséges) betudod onnan bootolni.Amúgy meg milyen security-s változatról van szó mert számos security regue progi létezik.Milyen AV-d van?Trojan huntert probáltad?(#23137)
  • Peetboy
    #23157
    Ezt az AVG Avira progit betettem Daemon Tools virtuális meghajtóba, de nem indul el. CD-re ki kell írni, onnan bootolni?
  • DONGUBA
    #23156
    van ugy 160 giga csak zavarnak azok a konyvtarak
  • gergely1991
    #23155
    ha más adat nincs rajta akkor próbáld meg formatálni.
  • DONGUBA
    #23154
    Na megcsinaltam de meg mindig nem torolheto a mappa
    Valami specko progi?