25353
Whistler - Windows XP
  • gergely1991
    #23233
    Én szerintem a CD-vel lesz a gond:S
  • gergely1991
    #23232
    Ha az adatok másolása(kicsomagolása) megtörtént és ha rebootolna a gép (vagy lépj ki az F3 billentyűvel a DOS-os telepítőből és)akkor vedd ki a telepítőlemezt,majd utána kicsit várj majd tedd be a lemezt...
  • Jim Morrison
    #23231
    nem szoltam, de sikerult, koszi !
  • DarkSector
    #23230
    biosban át van egyszerűen neked állitva szerintem hogy cd-ről bootoljon először, és vagy rossz vinyo vagy jó vinyo de volt már nemegyszer hogy elfelejti felismerni, és játszani kell a bios-ban a boot settings-nél.

    utána jo lesz, ha beraksz lemezt akkor onnét akar majd telepiteni.
  • WinStar
    #23229
    ah,most a boot után eljutottam egy sötét képernyőig de nem csinál semmit.Mit csináljak? :S
  • WinStar
    #23228
    igen arra.De azt se írja ki hogy nyomjak meg bill.-t....egyszerüen magától elindul amit sose csinált még :S Nem értem :S
  • gergely1991
    #23227
    javít:benyomtál egy billentyűt "CD-ről való indításhoz nyomjon egy billentyűt" szövegnél...
  • gergely1991
    #23226
    Kék képernyő?Nem arra gondolsz amiben a particionálást meg a OS telepítési helyét kell megadni?(akkor az a DOSszerű telepítője lesz)
    Ebben az esetben vagy automatikusra van megírva a lemez(ilyenkor ki kell venni a meghajtóból és miután elindult a GUI-s telepítője akkor vissza tenni a lemezt)vagy ami hülyeségnek mondok de hátha:be nyomsz egy billentyűt a "CD-ről való indításhoz nyomjon egy billentyűt" szövegnél...
  • WinStar
    #23225
    de nincs is rajta rendszer,semmi se áll fel ha nincs benne CD.A particióba 114 GB van írva szabadterületnek de szart se tesz rá mégha sima NTFS-el formázok ami nem gyors :S
    Nem értem miért csinájla ezt....újraindul és a telepítőnek kell bejönnie ahol kíirja hogy 39 perc van hátra...és nem az a kék nemtudom micsoda :S
  • gergely1991
    #23224
    Mondjuk az ubi livecdvel mentsd ki amit menteni kell aztán formázd le és úgy próbáld telepíteni az xp-t
  • WinStar
    #23223
    Sziasztok.Összeomlott a Win7...és mikor elnidul a gép akokr valami Disk Boot-ot ír ki és hogy bootoljak a CD-ről....megpróbáltam visszarakni az XP-t de azt meg nem teszi fel,állandóan behozza a telepítőt...mi lehet a baj?Amúgy a win7 kékhalálos lett......és XP-t szeretnék alá tenni,ami eddig sikerült de most nem megy :S
  • DarkSector
    #23222
    no megoldottam az asztal átirányitását.
    már csak 1 dolog érdekelne. hol tárolodnak azok a beállitások, fájlok amik megjegyzik hogy az asztalra helyezett ikonok mien pozicióba voltak kikapcsoláskor?????
  • DarkSector
    #23221
    hát van mikor más is kezeli a gépem. és hozzáteszem virusok ellen véd, mert nem lehet letörölni, ergo magát is lefagyassza...:D mivel elrejti magát, és uninstallálni csak akkor tudod, ha jelszot tudsz hozzá, és kell még a telepitő exe is.
    nincs benne a programok telepités/törlésébe....nem gyenge cucc.

    persze mivel tesztelem én is kiváncsi leszek meddig bírja.

    és nemutoljára, ha leszedsz valami. telepitesz. torrent, stb szemetelés, amit egyszerüen nem tudsz nyomonkövetni, bármikor elállithatsz valamit, ami nem feltétlen visszafordithatatlan, de mig másnak időbe tellik, nekem egy resetelésbe.... :D

    pl torrentek is szemetelnek, böngészők letárolják mien oldalakra lépsz fel...stb.

    nah most gondold el, minden bekapcsoláskor megtisztul a gép ettől.
    és teszteltem már, töröltem flemásoltam a c-re, és restart után zsir ugyanaz volt.
    az ablakok meg minden pöcre ugyanugy indulnak el...
    nekem ez kényelmessebb...szerintem jo kis progi.
  • exodus2
    #23220
    Kíváncsi vagyok ki ellen félted ennyire a géped, vagy saját magad ellen? Ha vírust kapsz be, elsőnek a windowsod fertőzi, aztán a többi partíciód, tehát így is úgyis bajod lesz. Ha meg elcsesződik valahogy az a program... és nem tudod unlockolni...
  • DarkSector
    #23219
    le lehet zárni nekem elhiheted, a program neve: Deep Freeze.
    nekem a c-m igy van blokkolva win7-en, ha csak egy pixel vagy egy bit eltérést okozok, és nyomok restartot, akkor visszaáll ahogy volt, tökéletes kártevők és más virusok ellen 100%-os védelem, ezt irták is a mellékletében.
    én csak nemrégóta ismerem ezt a szoftvert.

    és vannak hátrányai ebből kifolyólag amit te is irsz, hogy a c-n ugye minden megmarad, ha telepitesz, vagy reg fájlok vagy stb akkor a progit először unlockolod, és 1 reinstalt nyomva feltelepited az adott szoftvert majd megint restart és ujra blokkol.

    játék mentésekkel a c-n volt gondom, de hálisten azokra is van egy szuper megoldás ez a szimbolikus link, de xp-n sajnos ez nem működik a parancssorban....:S
  • exodus2
    #23218
    Ez alapból hülyeség, mert bármi változás történik azt menti valahova, ha telepítesz, attól hogy d:-re telepíted, még ír c-re, ill. regisztrybe, swappel, stb. Nem tudod lezárni a c-t úgy hogy működőképes is maradjon. Ha ilyet akarsz, akkor rakj be egy live cd-t, vagy próbáld c-re rátenni. De nem biztos hogy utána tudsz majd bármit is telepíteni.
  • DarkSector
    #23217
    nem hanem szimbolikus link.
    mklink parancs, ez vista - vin7 esetében tudom hogy műkszik, csak nekem ez a funkció, vagy valami hasonló megoldás kellene.

    a lényeg ha van más megoldás, hogy nekem az asztal cuccai, ne a c-n legyenek hanem a d-n.

    át lehet irányitani más modszerrel?

    vagyis hogy kirakok egy fájlt az asztalra, és az akkor a d-n foglajon helyet fizikailag.
    a lényege a dolognak, hogy le akarom zárni a c-t, de az asztal mappát el akarom irányitani a d-re, hogy ott megmaradjanak a fájlok.mert a c levédés után nem fog tudni megjegyezni semmit, hanem a blokkolás állapota fog bejönni minden egyes reszet, illetve inditás után....

    remélem tudtok ien modzsert, lehet hogy a környezeti változóknál is megoldható lenne.
  • gergely1991
    #23216
    Jól értelmezem mappa létrehozása?
    mkdir
    MD
  • DarkSector
    #23215
    hy.

    van ugye a parancssor. namármost van az "mklink" parancsnak megfelelő utasítás xp-hez?
    mert szimbolikus mappát kéne létrehoznom, és nem tudom hogy oldhatnám meg.
    ha valaki tud megoldást, akkor irjon hamar.... TX
  • BenceYCE
    #23214
    Nincs mit :)
    Azért a bekötéseket nézd át, mert tud galibát okozni.
    Haver gépét a szervizben úgy kötötték be, hogy a kábel fordítva volt a Master eszköz és az alaplap közt. 300 valahány hibás szektort írt ki. Kiderült azért fordította meg, mert csak úgy ért el a kábel az eszközhöz, kiszerelni és áthelyezni meg lusta volt :)
  • djsenki
    #23213
    Kihúztam a 160-as tápkábelét míg teleptettem a windows és sikerült. köszi mindenkinek!
  • BenceYCE
    #23212
    Na akkor nem találós kérdésezek, hanem leírom, hogy hogyan kell lennie. Mindegy, hogy hova kötöd a vinyókat, de az alábbi szabályokat tartsd be.

    Mindkét kábelnél ügyelj arra, hogy melyik vége megy az alaplapba. Ha a kábelt kiveszed és szemügyre veszed a középső csatlakozó nem teljesen középen van, hanem el van tolva az egyik vége felé. Amelyik végéhez közelebb van a középső csati, azzal vannak párban az eszközök felé, míg a tőlük távolabb eső megy az alaplapba. Így kiszeded a kábeleket és a külön álló végű csatit rákötöd az alaplapra. A maradék két csati (a középen lévő és a végén lévő) fog az eszközökhöz kerülni. Mondjuk azt, hogy mindegy, hogy az így kapott 2x2 csatira mindegy, hogy hova dugod az eszközt/eszközöket, de az alábbi szabályokat tartsd be.

    Egy kábel maradék végére Master-re jumperelt eszközt dugj, a kábel közepén lévő csatira meg slave-re jumpereltet. Megnézed az eszközön, hogy a kis műanyag pecek a seggében mikor van Master vagy Slave álláson és vagy a jumper felett vagy az eszköz tetején kell legyen egy ábra, hogy mikor van melyik állásban. Optimális eset ha van CS, azaz cable select állás, mert ha arra teszed, mindegy, hova dugod, a kábelen lévő csatlakozó helyéből fogja magának kiszámolni, hogy miként kell viselkednie. Mivel nem minden vinyón vagy DVD írón van ilyen, így szerintem maradj a Master és a Slave verziónál. Így mondok egy példát. A 160-as vinyón állítsd be, hogy master legyen. Ezután rádugod az egyik kábel végére. A 80-as vinyón meg beállítod a Slave-et és rádugod arra a csatira ami a 160 és az alaplap között lévő kábel közepén van. A DVD írót, vagy ha több van a DVD írókat ugyan így a másik kábelen megcímzed, tehát a kábel végén egy Masterre jumperelt DVD író legyen, s közötte és az alaplap között egy Slave-re jumperelt egyéb eszköz ha van még. Csak megjegyzem, hogy az egyik kábelt Primary-nek, a másikat meg Secondary-nek hívják, így lesz sorban egy Primary Master-ed, egy Primary Slave-ed, egy Secondary Mastered és egy Secondary Slave-ed. Ha kész vagy, menj a BIOS-ba és nézd át, hogy biztosan felismeri-e az összes eszközödet. Ha igen, akkor jöhet az amiivel kezdtük, húzd le a 160-as vinyódat amin az Ubuntu van. Ha nincs más vinyó rádugva a gépre, erről fog bootolni és az XP-nek nem lesz választási lehetősége, nem fog tudni bezavarodni a két vinyó esetében.
  • djsenki
    #23211
    Megnéztem, két külön kábelen van rákötve az alaplapra.
  • djsenki
    #23210
    Most már nincs időm megnézni holnap megnézem amúgy eredetileg 80-as volt benne és informatikus tette bele a 160-ast.
  • BenceYCE
    #23209
    Nna akkor nézzük végig a bekötéseket, mert ott lesz a kutya elásva. Azonos kábeleken van a 2 vinyó?
  • djsenki
    #23208
    Pedig így van, akárhányszor is próbálom, nem azt akarja formázni.
    A vinyók típusai:
    80GB ATA SAMSUNG SP0842N
    160GB ATA MAXTOR STM3160215A
  • BenceYCE
    #23207
    Mert a partíciós táblában is lehet hiba. Ezért ha nincs menteni való adat a vinyón, célszerű a teljes partíciós táblát törölni és újat létre hozni, majd az összes partíciót teljes formázással használhatóvá tenni :)
  • gergely1991
    #23206
    Látom kicsit rosszul gépeltem amúgy ide ment volna (#23201)
    De azt nem értem miért nem a kiválasztott particióra alkalmazná a formázást na mindegy:D
  • BenceYCE
    #23205
    Hát nézd jó lenne tudni, hogy satás vinyók-e vagy IDE-sek vagy egyik ilyen a másik meg olyan? Mert IDE-snél simán elő fordulhat, hogy rosszul van bekötve és/vagy jumperelve. Márpedig akkor elő fordulhat, hogy bekavar nem is kicsit.
  • gergely1991
    #23204
    Na ez félre címeztem ide akartam[#23201]
  • gergely1991
    #23203
    Nem annyira emlékszek rá rég telepítettem xp-t 2 OS-t még nem telepítettem...
  • djsenki
    #23202
    Pedig biztos vagyok benne, hogy a 80 vinyó volt kijelölve majd megnyomtam az entert. Szóval húzzam ki a kábelt a 160-asból, akpcsoljam be a gépet, telepítsem a windowst, majd dugjam vissza a kábelt? Vinyókkal még nem nagyon dolgoztam, szóval nem tudom, hogy ennek van-e valami következménye.
  • BenceYCE
    #23201
    A képeken jól látszik, hogy egy 80-asa van amin mint kiderült az XP volt eddig egy partíción (helytelenül, de ne bonyolítsuk Neki:), plusz egy 160-as amin az XP telepítő nem talál fogást, ezért gyanítom, hogy Ubuntu van rajta teljes terjedelmében. Marad a 80-as, amire meg mindegy mennyi partíciót csinál ha egyszerűen nem tudja rátenni, mert a 160-ast nyitja meg.
  • BenceYCE
    #23200
    Az a probléma, hogy a 2. képen már a 160-as vinyót mutatja, amin ha jól gondolom az Ubuntu van. Na már most azon érthető okokból nem talál XP-vel kompatibilis partíciót. Ezért mondtam, hogy szedd ki az Ubuntus vinyót, a 160-ast, pontosabban elég az adatkábelt lehúzni az XP telepítés erejéig. Ekkor már nem fogsz szívni a meghatározással, mert csak az üres 80-ast fogja látni. Ha meg arra pályázol, hogy az XP bootmanagert varázsol a 160-as Ubuntus vinyódra, akkor ki kell ábrándítsalak, ez így már nem fog menni. Ez csak úgy menne, ha a 160-as vinyódon nem lenne semmi és mellette lenne a 80 vinyód. Telepítéskor a 160-as lenne bejelölve bootolásra, de az XP-t mégis a 80-asra telepítenéd. Ezután tennéd fel az Ubuntut a 160-asra. Így a 160-asról bootolna, de az XP-d ténylegesen a 80-ason lenne. Cserébe viszont ha kiveszed a 160-ast, nem fog menni az XP, mert a boot fájlokat a 160-ason tárolja. Tehát ha a 160-asról lehúztad az adatkábel, kezd el telepíteni az XP-t, majd törölj minden partíciót a lemezről és hozz létre egyet amire az xp-t teszed és a lemez teljes terjedelmét elfoglalja (már ha nem akarsz másik partíciót hagyni az adatoknak). Ezután a telepítést fogja azzal kezdeni, hogy megkérdezi, hogy formázza-e és Te az NTFS TELJES formázást választod ki. Ennyi.
  • gergely1991
    #23199
    attól függetlenül az is lehet hogy felosztotta..
    pl.: 1 winchester = 1 partició a OS és 1 a az elmentett adatok számára
    mivel 2 winchesterje van és 2 OS akar használni ezért csak erre gondoltam
  • djsenki
    #23198
    Nem piszkálgatom a 80GB-os vinyón újra akarom telepíteni. Törlöm, de még választási lehetőség sincs a formázásra, azt adja ki, ami a második képen látható.
  • BenceYCE
    #23197
    Sry, ha lehülyézésnek tűnt, de teljesen úgy jött le, hogy nem konyítassz hozzá. Bár miután elfelejtetted másik Xp telepítővel kipróbálni úgy, hogy nincs bent az Ubuntus vinyó, így azért még mindig nem értem a problémádat, mert vagy tényleg nem vágod, hogy mi van és csak sértődőst játszol, vagy vágod csak kifejezni nem tudod magadat. Az Ubuntus rendszered jó. Minek piszkálgatod? Egy héten egyszer kibírod, hogy BIOS-ból bootvinyót váltasz. De valamit itt mégis csak elszúrtál. Ha a 80-ason volt az XP és oda is szeretnéd az új XP-t, akkor a hibaüzit egy egyszerű partíció törléssel kikerülöd. Ez után létre hozol egy partíciót és arra telepíted az XP-t természetesen teljes NTFS formázással nem gyorssal.
  • djsenki
    #23196
    Nincs felosztva particiókra.
    Kedves Bence! Először is nem vagyok hülye, tudom, hogy más fájrendszert használ a windows ezért ntfs-re csináltam az ubuntu lemezkezelőjével, de ez a sikertelen windows telepítés után történt és nem előtte. tudom, hogy biosban kell állítani, hogy melyik vinyóról bootoljon először, eddig is így csináltam. Egy héten egyszer van szükségem windowsra, ezért nem fogom az adatokkal teli ubuntut letörölni.
  • BenceYCE
    #23195
    2 vinyója van
  • gergely1991
    #23194
    Ez nincs több partícióra felosztva?Mert ha nem akkor talán ellenőriztetni kell a lemezt mert lehet hogy megsérült.. különbségek miatt feltételezem mert az egyiken képen kevesebb kapacitást mutat mint a másikon.