25353
Whistler - Windows XP
  • 94mike
    #23313
    Valaki megmondaná,hogy hogyan lehet a gépnek virtuálisan memoriát adni??.. szóval,növelni kéne a ramot:D
  • phoenix1
    #23312
    Helló, olyasvalamire gondolsz, hogy nem tudsz belépni a dokumentumok vagy más mappába?
    Ha ez a gond akkor nagyon egyszerűen megoldhatod. Kattints az adott partícióra vagy mappára -> tulajdonság -> biztonság -> speciális -> tulajdonos -> Szerkesztés a listáról jelöld ki az Administrators csoportot, majd kattints még a A tulajdonos cseréje az altárolókon és az objektumokon is jelölőnégyzetre; ezután kattints az ok vagy alkalmaz gombra.
    Ez eltarthat egy ideig függően mennyi fájlt kell "átdolgoznia", ha készen van, csak ok, ok, ok ... Ezután már menni fog.
  • Zsolt01
    #23311
    Ilyesmi mintha lett volna itt a fórumba régebben és megoldást is írtak rá.
    Jobbat nem tudok, olvass vissza.
  • Zsolt01
    #23310
    Sziasztok.
    Lenne egy érdekes kérdésem!

    Azt nem lehet valahogy megoldani, hogy Xp-be alapba lévő Internetes Fekete macska használható legyen win7-be !?

    Pl.:
    - Xp-ből kivenni és valahogy át win7 !?
    - Xp-ből kivenni és külön futtatható progi készítés belőle !?
  • moloj
    #23309
    üdv!
    van egy kis problémám, nem tudom pontosan hova kéne írnom, de hátha...
    a régi gépem behalt, most egy laptomon van. a réig épből megvan a vinyó nem mai cucc csak IDE csatlakozás van rajta. ez miatt csak usb-s rack-en keresztül tudom a laptopra kötni. ezzel nem is lenne baj. a felhasználó a régi vinyón le van jelszavazva így nem tudom megnyitni mert csak egyszerű cserélhető meghajtóként tudom kezelni. tudom a jelszót persze. a laptoppal nem tudok arról a vinyóról bootolni így inkább valami olyan program kéne amivel meg tudom nyitni a levédett felhasználó mappáit. nem feltörő program kéne. inkább valami rendszergazda okosság, pl valami kommanderrel nem lehet megnyitni?
    a régi vinyó rendszere is xp volt és a mostani rendszer is az. remélem érthető valamennyire.
  • RETROB0Y
    #23308
    Ingyen Daemon Tools Pro Stantard
  • gergely1991
    #23307
    Sajátgép>helyi-menü tulajdonságok>speciális fülön legalul a indítás helyreállítás résznél beállítások majd Automatikus inditásról (a rendszerhiba részlegnél) a kijelölés eltüntetése
  • xxdani
    #23306
    Sziasztok. Hol is lehet azt beállítani, hogy ha valami hiba van akkor ne induljon újra hanem mutassa a kék képernyőn, hogy melyik foga fáj.
  • phoenix1
    #23305
    Szia. Igen úgy is lehet, vagy készítesz két A5 nagyságú lapot és arra rámásolod a szöveget és úgy nyomtatod ki, hogy két lap egy lapon. De én is inkább a columnos megoldást választanám.
  • DarkSector
    #23304
    megértelek, én is nyugatalan tuok lenni ha baszakodik a gép.
    hélisten ritkán van és akkor is figyelmetlenségemből adodik.
  • zoltan1232
    #23303
    Igen csak egy kicsit beijedtem mert kb 1 hónapja raktam össze a gépet:D
  • DarkSector
    #23302
    ezt véletlenül se vedd rossz néven, nem arra értem hogy nem segit senki, csak vicess ha arra gondolok, hogy ezesetben igaz a mondás:
    Segíts magadon, Isten is megsegít!.....:D
  • zoltan1232
    #23301
    A rendszer újratelepítés megoldotta a gondomat. Azért köszönöm a segítségeket.
  • zoltan1232
    #23300
    Am a vinyó nem kattan
  • zoltan1232
    #23299
    Holnap újrarakom a rendszert. Ha nem jó mehet a memtest. Köszönöm a segítséget.
  • gergely1991
    #23298
    memóriahibára gyanakszom(memtest nevű progi alkalmazása ubuntu live cd-n integrálva van),vagy túl sok műveletet végez és így nehezen tudja befejezni őket(nem kell annyi programot lefuttatni) vagy vírusfélére(víruskeresés)....
  • exodus2
    #23297
    Előtte nem kattan egyet a vinyód? Mert akkor vagy a vinyó haldoklik, vagy a tápkábel van kilazulva.
  • zoltan1232
    #23296
    Sziasztok.
    Gyors segítség kellene. Windows Xp rendszerem van. Tegnap óta azt csinálja a gépem hogy amikor kedve van akkor kimerevedik a képernyő és kiakad a hang. Resettel tudom csak újraindítani.
  • kl24h
    #23295
    Álltalában a szövegszerkesztő programoknak van egy Print Preview (File menűben a Print Preview) opciójuk, ahol látszik az oldal úgy, ahogy ki lenne nyomtatva.
  • DONGUBA
    #23294
    Isten vagy sikerul kszi
  • pxxl
    #23293
  • Grove4
    #23292
    Köszi, közben meglett, úgy látszik egyszerre írtunk:D
  • pxxl
    #23291
    kell 2 hasáb neki, ha azt akarod (ahogy a képen mutattad)
    Format - Columns - Two
    meg majd át kell állítani a margókat, mert alapból sokat hagy ki sztem.
  • Grove4
    #23290
    Na úgy néz ki megvan. Ezt a Landscape-es cuccot kellet kombinálni egy másik cuccal, a "Columns"-al.

    Mindenkinek köszönöm a segítséget, további szép napot.
  • Grove4
    #23289
    Igen, már próbáltam, de azzal az a probléma, hogy csak a lapot fordítja meg, de a szöveg az ugyanúgy marad, így:

  • pxxl
    #23288
    File-Page Setup...-Landscape
  • Grove4
    #23287
    Meg nem is igazán nagy baj az, hogy nem fér el egy oldalon, a lényeg, hogy úgy nézzen ki, legfeljebb majd a lap másik oldalára is nyomtatok, de sehol sem találom azt a beállítást.
  • Grove4
    #23286
    Erre rájöttem, úgyhogy összehúztam 1 oldalra.Az új helyzet így is megoldásra vár:) Az a gond, hogy angol 2007-es Word-öm van, ott hol találom?
  • pxxl
    #23285
    állítsd át az oldalbeállítást fekvőre.

    de am ha álló oldalon 1.5 oldal az nagy valószínűséggel fekvőn se, fog elférni 1 oldalon.
  • Grove4
    #23284
    Köszi, megnézem mit tudok kihozni belőle.
  • exodus2
    #23283
    Nova lite pdf. Nyomtatót emulál, amire nyomtatva pdf fájlt kapsz.
  • Grove4
    #23282
    OK, erre én is gondoltam, de ezt most itthon nem tudom kipróbálni, szar most a nyomtató.Ezért gondoltam, hogy előtte érdeklődöm.

    Egyébként köszi szépen.

    Van még egy tervem, át kellene konvertálni pdf-be és ott már nagyjából be tudnám ezt állítani.
  • exodus2
    #23281
    Szerintem csak oldalbeállítás és nyomtató beállítás menüpontokban kell beállítani. Tesztnek meg nyomtasd ki az első két oldalt.
  • Grove4
    #23280
    Sziasztok, tudtok ebben nekem segíteni?
  • exodus2
    #23279
    Totalcommanderben Kijelölöd - Fájl menü - csoportos átnevezés - új fájlnevek elemeihez beírod hogy Akos[c] - Kiterjesztéshez hogy jpg - Számláló [C]-hez számjegyekhez 3 (így 001 az első és 830 lesz az utolsó)

    Amúgy ezt nem ebbe a topikba kellett volna, ha már VIP vagy legalább neked illene tudni.
  • DONGUBA
    #23278
    Hello egy olyan problemam lenne hogy van 830 jpg fajlom kulonbozo nevekkel.
    Szeretnem egyszerre atnevezni hogy mindegyiknek azonos neve legyen hogy Akos. es akkor sorban Akos1 Akos2...stb
    Mivel tudnam ezt megoldani mert total commanderrel valahogy nem akar menni mert bena vagyok.
  • DarkSector
    #23277
    jah vágom nemrossz trükk thx.
  • gergely1991
    #23276
    bár lehet kompatibilitás problémája is...
  • gergely1991
    #23275
    nekem ezt egy vírus csinálhatta.Minden exe-t egyszer engedte indítani 2x már nem....Ezt úgy oldottam meg hogy a programot mielőtt elindítottam volna becsomagoltam zip-be így amikor nem indult el 2x-ra akkor kicsomagoltam a zip-ből....
  • Aquir
    #23274
    Nekem az SP3 után nem működött a beálított wifi, kártyáról :) Letöröltem rögtön utána az SP3-at és működött mint azelőtt... Na ott állítottam le a windows updatet :)