25353
Whistler - Windows XP
  • biomage
    #23353
    Hali

    Ma kicserélték az internet modememet amit kb 5 éve használok, egy ZTE típusú routere "ZXDSL 931VII" , a beszerelő laptopján semmi baj nem volt, de az enyémen ha egy oldalra megyek sokáig üresen gondolkozik, aztán töltődik le :S
    Remélem tud valaki segíteni, szerintem valami hálózati kártya beállítás vagy router csatlakozási probléma lesz e mögött.
    Leteszteltem a speedtesten a nettet, azzal nincs baj
    Valaki segítsen :S
  • lipio
    #23352
    Sziasztok!
    Remélem tudtok segíteni,mert nemrég cseréltem le a laptopomat és akadt vele pár problámám. 1, Az interneten mikor videot nézek akkor ha benyomom a teljes képernyős funkciót akkor nem látok semmit csak egy rozsaszin hátteret,viszont kis képernyöben remekül megy a video..:S
    2, Feltettem eddig a Heroes 5-t (eredeti) meg a king arthur demoját és mind a kettőből kivág hibaüzenettel,de a vicc ebben is hogy belép a játékba a menüben tudok nyomgodni mindent viszont amint a loading után az érdemi játékhoz kerülnénk kidob. A konfigom megfelelö h kéne legyen ehez a két játékhoz. A laptophoz tartozó drivereket telepitettem , meg ugy mindent ami egy gép telepitésekor kell.
    3, A gépben lévö beépitett wifi ujrainditáskor elveszti a kapcsolatot aztán igencsak nehezen talál ujra rá kb 2oráig nyomkodnom kell,viszont ha leállitom a gépet és ujra bekapcsolom akkor minden oké.

    Örülnék ha valaki tudna ezekben segiteni mert elég idegesítő dolgok ezek,ilyenekkel én még nem találkoztam, de kezdem unni ugyhogy ha nem oldódik meg akkor ujrarakom a gépet.
  • Framsen
    #23351
    Sziasztok lenne egy fontos kérdésem !
    Windows XP betöltés után az "ÜDVÖZÖLJÜK" előtt le szokott futtatni egy F:/pagefile.sys ellenőrzést(vagy minek hívjam), de most ez nem történik!

    pagefile.sys hibernáció betöltéskor

    Nem tudom mi lehet a megoldás hogy ez ne legyen , csak az segített, hogy
    1.újraindítás
    2.csökkentett módbeli indítás
    3.csökkentett módból újraindítás
    -és így normálisan betölti az F:/pagefile.sys-t

    Légyszi segítsetek hogy ne keljen minden indításkor küzdeni !!!!!!
  • xxdani
    #23350
    előtte meg úgyis lesz a világvége tehát kit érdekel
  • gergely1991
    #23349
    A xp-hez legfeljebb 2014.04 hóig van frissítés onnantól pedig nő a sebeshetőség aránya:)
  • DarkSector
    #23348
    van alapja a kijelentésnek.
  • Czdano
    #23347
    Jah én is azt nézem, minden jó ha egy nagy ventilátort ráirányítok..nélküle 79 fokon megy a proci és 85 amit még bír..-.-

    Azért köszi
  • FSpofon
    #23346
    Még 10 évig XP
  • 94mike
    #23345
    Veddle a géped mind két oldalát,több hűtést kap..főleg ha huzat éri^^ enyémis ilyenvolt,le kaptam mind a kettőt,és már fasza;)
  • Czdano
    #23344
    Hello! 1-2 hete a windows feladatkezelőben a rendszer üresjárati folyamata 99%on pörög. ez mind szép is jó, főleg ha nem akkor csinálná ezt mikor játszok vagy netezek ->belassul minden, játékban fps-t veszítek.

    Nem tudom mi lehet az okozója de egyre több program lassú :/ Prioritás változtatása semmit se segít

    Ha valakinek van valami ötlete ossza meg velem, köszi előre is
  • BeLac007
    #23343
    Köszi! Igazad volt!

    Az ATi Control Center volt a ludas a dologban bár nálam a gyorsbillentyűk nem voltak bekapcsolva.
    De töröltem őket és így már újra működtek a hiányzó karakterek.
    Köszi még egyszer.
    Üdv.

  • Gregorius
    #23342
    Az ATi Control Centernek is voltak ilyen hajlamai régebben, hogy gyorsbillentyűket rendelt magához. És mivel a Catalys Control Center elindult magától bootoláskor, így a gyorsbillentyűk is betöltődtek. Innentől kezdve egy altGR+C-re mindig feldobta a CCC ablakát. Kivéve, amikor nem. De a billentyűt attól még nem lehetett használni. Nézz szét a frissen telepített programok gyorsbillentyűi között!
  • BeLac007
    #23341
    Találkozott már valaki ilyen hibával, ezeket a karaktereket nem tudom beírni a billentyűzetről:" ð Ð [ # " de még a virtuálisról sem.
    Csak a word szimbólum beszúr funkciójával.
    Feltételezem valahol a regeditben átlett valami írva (egy telepítet progi ) de hol és mi?
    Üdv.

  • Wasse 1
    #23340
    Köszi a választ. BIOS-nál a Main fülnél a SATA 1, 2, 3... 6-osnál állítsam át? Mert ott csak a két DVD-író van...
  • SirAlo
    #23339
    Hello, szerintetek a windows hibas?:

  • gergely1991
    #23338
    Ellenőrizd hogy hogy a biosban elsődlegesként van-e beállítva HDD-d.
    Van egy olyan gyanúm hogy a wined elszállt:S
  • Wasse 1
    #23337
    Sziasztok! Amikor elszeretném indítani az XP-t, akkor a következőt írja ki a betöltő képernyő előtt: "Reboot select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key." Többszöri újraindításkor is...
  • gergely1991
    #23336
    Ha kikapcsolod a saver screen-t akkor vissza tér(het) a problémád:)
  • kl24h
    #23335
    Megoldodott a probléma, tehát megadtam neki egy Screen Saver-t, ami 2 percre jön be, és 3 percre a Power dolgot.
    Majd egy kis idő (egy-két hét múlva) után megint ki fogom szedni a Screen Saver-t és akkor meglátom, hogy megint probléma lesz-e.
  • Zsolt01
    #23334
    Nekem is ez megvan, csak arra szánnám majd egyszer, hogy Win 7 alá virtuális módba használnám Fekete macska Internetes játék miatt.
    Ha még fent van, vagy láttad:
    Benne van a Fekete macska Internetes játék?
  • Evin
    #23333
    Tegyél fel ez rendes verziót. A hivatalos verzió 1CD-s, és csodálkozol, hogy egy ekkora kis semmiségre csökkentett verzióval csak gond van?!
  • xxdani
    #23332
    Helló. Volna egy nagy problémám. Leszedtem egy Xp-t 161mb-os aeroglass Blueeyes-os . Azzal hírdetik hogy a telepítés annyi ideig tart amíg elszívsz egy cigit blabla. Lényegtelen. A lényeg az hogy feltelepült szuper minden egy dolgot leszámítva. Nem frissít Semmit. a frissítéseket letölti de amikor telepíteni szeretné a 67darabot végigpörög majd annyit ír hogy sikertelen. Se hibakód se semmi. Még egy furaság, hogy amikor telepíteni akartam a chromot kidobott egy hibaüzenetet hogy hiányzó opengl.dll. Ez az XP magában ennyire szar? meg lehet gyógyítani vagy inkább tegyek fel valami jobbat. Köszi előre is
  • kl24h
    #23331
    A következő fül, tehát a Computer Name és itt ahol írja, hogy "To rename this computer or join a domain, click Change", tehát kattintsz a Change-re.
  • littleNorbi
    #23330
    Hello!
    Azt hogy kinek a nevére van regisztrálva a számítógép, meglehet változtatni valamilyen módon ?
  • DarkSector
    #23329
    OOO basszameg megtaláltam végre:

    HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> CurrentVersion -> Explorer -> "Shell Folders" és "User Shell Folders"
  • DarkSector
    #23328
    nemtuom nekem az kellene, ami régen is volt, hogy mindent át lehessen vinni, külön az "application data" "local settings" "desktop", meg ien mappákat.

    és mindegyiknél elérési utakat kellett átirni, ugy kezdődött asszem mindegyik, hogy:

    %userdefault%....vagy isemi.
  • Dj Faustus #23327
    Például itt nézz körül - a kulcsszavak: user profile folder registry.
  • DarkSector
    #23326
    amugy nagy help kéne ... régebben kérdezősködtem már összevissza, és nem találom sehol...

    a lényeg hogy a reg fájlokban van egy hely ahol aa document and settings cuccait lehet konfigolni, ott átirni az elérési utakat, és ezesetben át tudom tudtam helyezni a c-ről bizonyos mappákat a d-re...

    nah ez a hely kéne ott a regeditben..
  • DarkSector
    #23325
    :D
    nem ide akartam irni, hanem allulra a keresőbe...
  • gergely1991
    #23324
  • DarkSector
    #23323
    asztal
  • gergely1991
    #23322
    Érdekes módon nálam is felvillant egy fél mp-re mióta kikapcsoltam a képernyőkímélőt(av scan mellett terhelte a gépet)
  • kl24h
    #23321
    Azért független kéne legyen a képernyőkímélőtől, mert eddig működött.
    Megprobálom képernyőkímélővel is egyik nap.
  • gergely1991
    #23320
    akkor kapcsold be és úgy próbáld:)
  • kl24h
    #23319
    Igen az energiatakarítási fumkció.
  • kl24h
    #23318
    Nincs bekapcsolva a képernyőkímélő.
  • gergely1991
    #23317
    Ha jól értelmezem az energiatakarítás-i funkciónál állítottad be?
    Ha igen képernyőkímélő be van kapcsolva?
  • kl24h
    #23316
    Nálam egy érdekes probléma adodott egy időtől errefele.
    Valamikor beállítottam a videokártyát, hogy a monitor 2 percre ne kapjon jelet (Display Properties Screen Saver fül és ott a Power...).
    Szépen is működött, de egy időtől errefele már nem kapcsol ki, tehát az történik, hogy kb. egy fél órára a PC bekapcsolásától már nem kapcsolja ki a jelet, hanem csak egy pillanatig, ami kb. 0,5 másodperc vagy még ennél is kevesebb (tehát kb. egy fél oráig működik szépen a beállítás).

    Ha újraindítom a gépet, akkor megint szépen megy egy fel óráig és azután ujból ezt a figurát csinálja.
    Probáltam úgy is, hogy újbol adok egy OK ott a Power Options Properties-ben, és ekkor is úgyanúgy megy kb. egy fél óráig.

    Én arra gondoltam, hogy a videokártyával vagy az alaplappal lenne a gond, hogy egy idő útán "elfelejti" ezt a beállítást.

    Mi a véleményetek?
  • Zsolt01
    #23315
    Pontosan:
    sajátgép>jobbgomb(helyimenü)>tulajdonságok>speciális>Teljesítmény Beállítások>speciális>Virtuális memória Módosítás
  • gergely1991
    #23314
    sajátgép>jobbgomb(helyimenü)>tulajdonságok>speciális fülön nézz körül