25353
Whistler - Windows XP
  • Shortstop
    #23393
    Ok, esetleg még annyi hogy KMPlayer rendesen visz mindent csak a MPHC csinálja. Úgy tudom az használ DXVA-t ezért gondoltam hogy directx-es probléma lesz.
    Köszi!
  • computerguru
    #23392
    Akkor azt az új Ati CCC-t töröld ki,állitsd vissza a régebbi verziót!
  • Puhos
    #23391
    Szia!
    0x0000000a, 0x0000008e
  • Shortstop
    #23390
    Hello!

    Előző nap telepítettem új ATI CCC-t és Directx9c-t a 2010júliusit. Azóta viszont a Media Player HC-val nem tudok filmet nézni mert szétesett képet kapok és a Google Earth is ugyanezt produkálja DirectX módban. A játékok működnek kifogástalanul, sokszor szétesett kép helyett pl. azokból kapok képet a MPHC-ban.
    Tud erre valaki megoldást? DirectX-et már telepítettem újra.
    XP SP3 van ATI4730-cal, előre is köszönöm!
  • computerguru
    #23389
    Valamelyik illesztőprogramra gyanakszom!Az eseménynaplót nézted már?
    Ott leirja a hibát percre pontosan,mikor történt.
    Mondtad hogy lefuttattad a virusirtódat,attól még lehet hogy valamilyen rejtett trójai szarakszik veled,ajánlom még a Trojan Huntert,nincs olyan trójai,amit meg nem találna!Lefuttatás előtt a netet kikell kapcsolni és a gépen lévő virusirtót is,amig a trójai keres,ha kész,akkor természetesen visszalehet kapcsolni!
    Kémrobotok is csinálhatnak hasonló problémát,a te tudtodon kivűl turkálnak a gépben,és adatokat gyűjtenek,erre a megoldás a Spybot - Search & Destroy nevű program,ezt is érdemes néha lefuttatni!
  • SMGBAS
    #23388
    Ja és SP3 van fent
  • SMGBAS
    #23387
    Két partícióra van osztva a gép.
    Az egyiken az XP és azok a programok amiket nem lehet máshova telepíteni,
    másikon a többi program és a saját cuccaim. Hajnalban töröltem minden programot a D-ről (saját cuccok és programok) és újraraktam az XP-t a C-re. De még mindig ugyan az van...
    Eddig két hibát írt ki:
    irql not less or equal
    0x0000000a
    és:
    0x0000008e

    Nemtudom, hogy melyik program csinálja, mert miután újraraktam az xp-t még mindig csinálta és nem volt fent egy program sem.
  • lck
    #23386
    Elvileg ilyenekkel lehet ilyet csinálni.
    De ez sosem lesz ugyanaz, tudtommal ez csak szoftveresen csinálja. A Seven meg hardveresen.
  • BenceYCE
    #23385
    Jaja, a win7 :)
  • TothLaci
    #23384
    Sziasztok!

    Létezik olyan program, ami pont olyan Aero-t varázsol az XP-re, mint amilyen Windows7, vagy Vista?
    Tudom, vannak különböző témák, de nekem PONT OLYAN kell, és nem hasonló.
  • Toto652
    #23383
    Szervusztok!

    Nos... ismét egy kissé idegesítő probléma lépett fel, amivel még nem találkoztam.
    Nemrég telepítettem egy Wi-fi antennát a gépembe (PCI-os).
    Amióta így internetezek, előfordul, hogy a kurzorom lelassul. A kurzor helyét érzékeli a Windows, de csak egy fél perces fáziskéséssel mozdítja a helyére. Ilyenkor ha kilépek a firefoxból (az egérrel), akkor újraindul a rendszer.

    Ideiglenes megoldás, hogy ha ez van, akkor kicsavarom az antennát a vevőből és aztán visszatekerem, illetve előfordul, hogy várni kell néhány percet.

    Na, ez mi a tök lehet?
  • computerguru
    #23382
    Megkellene próbálni az autómatikus újrainditást kikapcsolni,és mivel majd ha a hiba jelentkezik,nem tud újraindulni,valószinű befog jönni a kékhalál képernyő(nem kell mindjárt megilyedni tőle)ott viszont kiirja a hiba okát,azt kiirod magadnak egy papirra,vagy megjegyzed,ha nem hosszú,restartolod a gépet,majd az interneten a googliba beirod a hibát,és ha szerencséd van,megtudod,hogy mi az és találsz rá megoldást!
    Egyenlőre ennyi!
  • SMGBAS
    #23381
    Hali
    Kb.3 napja sz*rakodik a gép.
    Amikor bekapcsolom akkor újraindul párszor. Néha eljut addig a részig amikor a jelszót kéri (több felhasználó van), néha hamarabb újraindul. Párszor megcsinálja, azután rendesen működik. Vagyis csak működött, mert ma már menet közben is újraindult párszor.
    Semmi új nem lett feltelepítve ami miatt ez megeshet.
    Mi lehet a gond? (vírusmentes (legalábbis avast és norton szerint))
    Előre is köszi
  • marsu
    #23380
    köszi!
    Sajna a kukacot még mindig nem tudok írni!:)
    Tele van a puttonyom!
    Még 2 nap és végre új gépem lesz!
  • gergely1991
    #23379
    VezérlőpultNyelvek területek>nyelvek fül>részletek gomb>majd beállítás fülön állítsd át magyar billentyűzetre
  • marsu
    #23378
    Sziasztok.

    ujratelepitettem a win xp/et, es eltuntek ay ekeyetes betuk, helzettuk ilzen jelek vannak.
    [']\=0\ stb. mi a megoldas

    kosyi
  • gergely1991
    #23377
    Nem az msconfig-ból mert az még visszajöhet hanem a regeditből(Magyarul Regisztrációs Adatbázis szerkesztő) de mindegy
    Én is az Avirát használom egy jó pár napja(meg még régebben is) csak a free most elégé hogy is mondjam lusta.
  • Toto652
    #23376
    Gyerekek... használjatok Ti is Avirát!
    Nemhogy megtalálta a Ys1-et, de még ki is javította a rendszert, ráadásul talált még 4 vírust! :)
    Köszönöm a segítséget4
  • Toto652
    #23375
    Telepítettem egy progit: DriverMax
    Ez arra lett volna jó, hogy összeszedi az eszközöket a gépemen, ellenőrzi a driverek frissességét, és ha régi akkor ő letölti és telepíti a legújabbat. Állítólag ez az egyik legjobb szoftver erre. Tulajdonképpen amióta ez végzett azóta van a baj, hiába csináltam rendszervisszaállítást és töröltem a programot.

    Ebben az esetben törölhetem az msconfigból?
    Egy vírusírtó nem irtaná ki?
  • gergely1991
    #23374
    Jó néhányt oldal vírusként jelöli a fájlt.
    start>futtatás>msconfig>automatikus futtatás fülön nézd meg a 3.oszlopon(hely) hol is van az helye majd az alapján a regeditben megkeresed (regedit előhívása:start>futtatás>regedit) ha meg van akkor kattints rá jobb gombbal és töröld.Vigyázz ha nem a megfelelőt törlőd akkor összeomolhat a rendszered.Ha ezt a lassulást előtte nem csinálta(mondjunk nem telepítettél semmilyen progit) akkor vírusként tekinthető.
  • Grove4
    #23373
    YS1.exe
  • Csaba
    #23372
    Egy trójai.
  • Toto652
    #23371
    Sziasztok!
    Történt valami az oprendszeremmel.
    Nagyon lassan tölt be indulás után, és elég lassú is marad, mert egy bizonyos "Ys1.exe" az összes RAM-ot lefoglalja. Ha törlöm a folyamatstruktúráját, akkor minden rendben van, de később megint elindul és belassul az egész.

    Mi a tök lehet ez a Ys1.exe?
    Köszönöm előre is!
    Toto
  • Zwiebel
    #23370
    Köszi szépen! :)
  • xxdani
    #23369
    nem lesz ilyen probléma, meg lehet változtatni
  • Zwiebel
    #23368
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy megszeretném változtatni a felhasználónevemet a számítógépen, de nem igazán tudom, hogy ez a programokra (mint pl. mentések játékoknál, melyek a dokumentumokba vannak mentve a felhasználónevemhez), milyen hatással lennének. Olyanokra gondolok itt mint pl. nem töltődnének be stb. Lennének ilyen "mellékhatások", vagy nem lenne ez probléma?

    Válaszotokat köszi! :)
  • biomage
    #23367
    megcsinálva, a helyi hálózatba a TCP/IP-ben írtam elsődleges dnst és a másodlagos DNSbe írtam a route dnsét.
  • tigerbácsi
    #23366
    a laptop 6 éves, s 4 éve nem volt álítólag kikapcsolva. az xp-m az SATA driver integrált az biztos.

    köszönöm a segítséged!
  • Grove4
    #23365
    kössze
  • gergely1991
    #23364
    próbálkozz meg itt szerintem:S :
    start>futtatás>services.msc
  • gergely1991
    #23363
    aszem virtualdub
  • Grove4
    #23362
    Közben az avisítást megoldottam, csak vágni kéne.
  • Vardar
    #23361
    Sziasztok!
    A gépem miután betöltődik gondol egyet és lefagy. Ez nem is lenne gond, most épp csökkentett módban másolom át az adatot a C meghajtóról a többire, hogy újrarakhassam. Azonban lenne egy titkosító program amiben adatok vannak. Ezt a programot kellene megnyitni azonban "FSPro Filter Service" elindítását kéri. Ezt hogy tehetem meg csökkentett módban?
  • lck
    #23360
    Újabb laptop esetén előfordulhat hogy a satás vinyót nem látja illetve a BIOS-ban a lemezkezelést IDE módra kell tenni AHCI helyett. ( Ha van ilyen beállítási lehetőség.) Ha a vinyót nem látja akkor olyan XP telepítő CD-t érdemes használni, amibe a SATA driver bele van integrálva.
  • tigerbácsi
    #23359
    sziasztok!

    most kértek meg hogy telepítszek xp-t egy laptopra. bármelyt fel tudom rakni? azaz egy xp sp2em van amit lehet frissíteni sp3ra. nem kell külön semmi spec neki ugye?

    köszi előre is!
  • Grove4
    #23358
    Azt tudom, hogy a VLC viszi, de nekem avi kellene.
  • Grove4
    #23357
    Köszi, megnézem.
  • Evin
    #23356
    AutoGordianKnot - dvd formátumból avi-ba ment.

    Egyébként a jobbak, pl MPCHC és a VLC is viszi a DVD formátumot.
  • Grove4
    #23355
    Sziasztok az lenne a problémám, hogy van egy videó, ami több darabban van meg és ilyen menüs DVD-s formátumban.



    És az a gond, hogy ezt nem így nem tudom feltölteni YouTube-ra, meg egyáltalán, csak a BsPlayer játsza le. Tudtok olyan programot mondani, ami átkonvertálja ezt AVI-ba? Valamint, ugye több részből áll, és nekem nem kellene az összes rész, hanem csak egy szelete, de az meg úgy van pl, hogy 3-as vége 4-es eleje, van olyan progi amivel megtudom vágni/szerkeszteni?

    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • farath
    #23354
    Üdv

    Felraktam pár game-t az éjjel, :gta4, mw2, cod4, aion, assassins creed 2, saboteur, és MINDegyiknél ahogy elinditom azt irja ki A(z) XY hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük.
    régebbi játékoknál nemcsinálja ezt(update: Operation Flashpoint 1nél 5p után csinálja ezt, RignRoll nevü ujj játéknál 5p után ujraindul a gépem ), és ez eléggé idegesítő, gépem:

    AMD Athlon 3200+ (barton)
    2gb ram
    Ati Sapphire x1650pro 512ram
    WinXp sp3

    (CoDMW2-nél átkellen irni 1 fájl-t pak ról bak -á és akkor elindult Medium grafikán 50-60FPS-el)

    Update 1: Reggel ha bekapcsolom a gépet, és ahogy bebootol és rögtön eliditom pl az Assassins Creed 2-t akkor gondolkozik kb 10mp-et és csak utána irja ki.

    Lényeg hogy Assassins Creed 2 elinduljon :)