25351
Whistler - Windows XP
  • kl24h
    #25231
    Alapos vírusvizsgálat kell, ami azt jelenti, hogy több antivírussal kell átnézni a gépet.
    Az Antivirus & Antispyware (Vírusvédelem) topikban van több lehetőség, de egyelőre ellenőrizd le a gépet ezzel a kettővel:
    Malwarebyte's Anti-Malware (free)
    Hitman Pro
    A végén Uninstall-od őket, de csak miután már nem kell, de azért a Malwarebytes-t ott hagyhatod, mert a Free verziónak nincs valós idejű védelme, csak ellenőrzésre lehet használni.
  • RedRiot
    #25230
    Utóbbi időben elkezdett nagyon furán viselkedni a gépem. Folyamatosan swappel, szinte állandóan darál a vinyó, és néha 2-3 gigával is csökken a szabad hely a C-n szimpla netezés közben. Kb. úgy dolgozik a HDD mintha folyamatosan 3dsMax-ot indítanék.
    Szinte minden nap talál rendszerfrissítést, volt hogy kikapcsoláskor 22 update-et akart telepíteni!

    Gondolom vírus, de mi lehet ez pontosan? Találkoztatok már ilyennel?
  • Toto652
    #25229
    Sokkal több problémája van. Kipróbáltam őket, az eredmény az utolsó kommentem. Most már el se indul. Nem éri meg szakihoz vinni, mert az meg elkér egy valag pénzt. Abból a pénzből inkább megveszem az új gép RAM-ját.
  • Zsolt01
    #25228
    Csak 1 problémája van és azt ki kellene deríteni!
    Kaptál itt tippeket, ha ki is próbáltad, de nem írtál eredményt!

    (Ha meg nem tudsz vele mit kezdeni, vidd el szakihoz.)
  • Toto652
    #25227
    Köszönöm az eddigi segítséget!
    Kezd úgy kinézni, hogy ez a gép 9 évet élt.
    Apránként össze kell szerelnem egy újat. Az majd hátha kihúz megint 9 évet :D
  • Zsolt01
    #25226
    (Csak megjegyezném, saját tapasztalat: Jó Ram-nál is hibásnak írhatja ki Memtest! Pl.: Táp illetve Alaplap meghülyült kicsit.)
  • Zsolt01
    #25225
    Én írtam neked: 25219
    ... Eszközkezelő/Hálókártya letiltás ... !
    (Eszközkezelő) Nem eltávolítás! Ilyenkor gép úraindításnál vissza áll!
  • kl24h
    #25224
    A memóriát le tudod tesztelni a MemTest86, ha talál hibát, akkor valamelyik RAM hibás, de ha nem talál hibát, akkor a RAM-mal nincs hiba. Lehet van valamilyen szoftver, ami ki is írja, hogy melyik RAM-mal van a gond, de én nem foglalkoztam nagyon ilyennel, ezért nem tudom. Ha talál hibát, akkor úgy tudod meg, hogy melyikkel van a hiba, hogy próbából kiveszel egyet, ... vagy csak egyet hagysz benne.... végül megtudod melyik a hibás. Ha kevesebb a RAM, attól a Windows XP úgyis el fog indulni és ha egy jó RAM van benne, akkor ha lassabb is a Windows, de kell menjen.

    Én ahogy látom a te helyzetedet, nem hinném, hogy a RAM-mal lenne gond, mert akkor máskor is lett volna problémád. Egy alapos (tehát több antivírussal, mondjuk az ilyen Rescue Disc cuccokkal a legjobb) víruskeresés azért nem árt.
    Amit írtam a #25218, megpróbáltad?
  • Toto652
    #25223
    Biztos ami biztos most futtatok egy víruskeresést.
    Ha gugli barátunk nem hazudik, akkor ram hiba lehet, de azt honnan tudom meg, hogy melyik és miért és hogy tényleg az e, és mi köze ennek a nethez?
  • Toto652
    #25222
    Na végre! El se hiszem! Kaptam kékhalált!

    0x0000008E (0x80000004, 0x804E201E, 0x8055739C, 0x00000000)

    Amúgy integrált a hálókártya, nem tudom kivenni. Olyat már próbáltam, hogy letöröltem, ekkor indításkor visít Raid meg ethernet után, de fagy.
  • gergely1991
    #25221
    Még azt tudom tanácsolni hogy a hálókártyát kihúzod letörlöd róla a port (az PCI slotról szintén) majd tedd vissza.
    Ha nem jó akkor, próbáld át tenni másik PCI slot-ba ha az se,tedd vissza az eddigi helyére(még akkor az se szóljon bele) és várd meg a felbukkanó kékhalál hibakódját.
  • Zsolt01
    #25220
    Legújabb hálókártya driver.

    (ha megjelenne kékhalál képernyő és a kiírt hibával nem boldagulsz, szólj és privátba adok 1 progit ami segit "értelmezni" hibát)
  • Zsolt01
    #25219
    Azt írtad: Kihúzod Internet kábelt és ugyan az, és semmi más progit nem telepítettél az új gyorsabb interneteddel egy időbe kb.!
    Ha nem, akkor hálókártya problémára tippelek.
    Teszt:
    Internet kábel ki
    Gép indítása csökkentett mód
    Eszközkezelő
    Hálókártya letiltás
    És így normál módba indítás, ha így jó lenne, másik hálókártya beszerzés
    (első körben ezt próbálnám)
  • kl24h
    #25218
    Érdekesnek tűnik a dolog nála, mivel megváltozott a net sebessége és máris jöttek a problémái. Lehet hogy valamelyik szoftver "ütközik" egy másikkal és azért vannak ezek a fagyások, de valamilyen ok miatt a másik nettel nem történt meg, mivel az lassúbb volt és még sok minden.... Kizárnám azt az esetet, hogy a hálózati kártya kikészült volna ezzel a nagy net-tel, de az is megtörténhet.

    Toto652: Azt még megteheted, hogy indítsd el csökkentett módban a gépet, de válaszd ki azt a csökkentett módot, amikor a nettet is engedélyezi (Safe Mode with networking). Ilyenkor sok program nem indul el, de a netted kell menjen, meglátod hogy így mi a helyzet.
  • gergely1991
    #25217
    Először gondoltam rá én is, de ha LAN-on jön a net akkor nem hinném hogy bármi mást is fel kéne telepítenie(Ethernet driverjén kívül).
  • kl24h
    #25216
    "Nemrég váltottam át 25/1 Mbps-es netről 50/5 Mbps-esre" <<<<< ez a váltás hogyan történt? Itt arra gondolok, hogy nem volt semmilyen szoftvertelepítés az átváltás során?
  • gergely1991
    #25215
    Akkor a számítógép bekapcsolásakor nyomogasd a F8-at és az ott lévő "Rendszerhiba utáni újraindítás kikapcsolása" menüpontot válaszd ki.
  • Toto652
    #25214
    Két eset van:
    Csakazértis újraindul, illetve befagy (nem mozdul semmi).
    Mire ki tudtam venni a pipát az is 3 újraindulás után sikerült, mert hamarabb lefagyott mint ahogy én végre tudtam volna hajtani ezt az egyszerű műveletet. :D
  • gergely1991
    #25213
    Nemcsak én adtam.:D
    Csináld meg ezeket:
    Sajátgép>(jobb gomb) Tulajdonságok>Specális(fül)>Indítás és helyreálítás>Automatikus Újraindításról a pipát eltüntet.
    Ilyen esetben kapsz egy kékhalált,és ott felbukkanó hibakódot lejegyzed.
  • Toto652
    #25212
    Hali!
    Nemrég váltottam át 25/1 Mbps-es netről 50/5 Mbps-esre.
    Amint ez megtörtént, azóta az asztali számítógépem meghalt. Indítás után vagy azonnal, vagy pár percre rá lefagy, illetve újraindul.
    Az alaplap egy Asus P4P800, az integrált hálókártyája elvileg 100/10-et bír. (Az UPC a gépemet vádolja.)
    Ha kihúzom a netet, ugyanaz, ha letörlöm az eszközt szintén. Egyedül csökkentett módban nem fagy. Mi lehet a baj?
    Én már sok mindent próbáltam de hiába.

    Elsősorban Téged kérdezlek gergely1991, eddig Te adtad a legtöbb hasznos választ! :)
    Köszönöm!
  • Peetboy
    #25211
    Ez volt az a parancssor amit beírtam. "3. Ha azt írja, hogy a meghajtó megváltozott, az jó, mert megtaláltad a bűnöst! "
    Nálam megváltozott és mégis ugyanaz van.
  • gergely1991
    #25210
    Bizonyos esetekben: formázás
  • howarju
    #25209
    Vagy:

    http://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_7-performance/konzisztencia-ellen%C5%91rz%C3%A9s-a-merevlemezen/06685ad2-3e73-44ac-914b-f0bdecb3f6b8?msgId=8ff7429d-14ac-4fcb-a7a1-f7a62cee8ce5
  • howarju
    #25208
    Hi!
    Google a barátom! :-)

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:FNp6lykI8AwJ:www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1409181-az-egyik-lemezen-ellenorizni-kell-a-konzisztenciat-ezt-hogy-lehetne-orvosolni+&cd=6&hl=en&ct=clnk&gl=hu
  • gothmog
    #25207
    Hát, mondjuk úgy, hogy ellenőrzöd a winchesteren a konzisztenciát, és ha hiba van, javítod.:
    chkdsk C: /f
    chkdsk D: /f

    Sokat segít még, ha a szabályos leállítás paranccsal állítod le a gépet.
    Ha ezek nem segítenek, lehet hogy döglődik a winyód.
  • Peetboy
    #25206
    Hogyan lehet megszüntetni az "Ellenőrizni kell a winchesteren a konzisztenciát"?
    Mostanában minden gép indításnál előjön. C vagy D meghajtóra.
    Egy parancssort is beirtam, de az sz.art se ért.
  • gergely1991
    #25205
    0xc0000142
  • att88ila
    #25204
    Sziasztok!
    Miért irja ki ezt a hiba üzenetet játék inditásakor? Alkalmazás inicializálása nem megfelelõ (0xc0000142).Win XP van és a Call of Juarez-Gunslinger játékrol van szó.Mi lenne a megoldás és mi a hiba?
  • kjhun
    #25203
    Ha, újratelepíted, akkor is csinálja? Tört verziód van? (Crackelt exe, patchelt, stb..) Visual C++/NETFX-ekből mi van fent? Gondolom SP3-as XP-d vanm nem SP2-es. Esetleg memória hiba is lehet. (Csökkentett módban elindul-e, esetleg akkor?)
  • zsolt612
    #25202
    [IMG][/IMG]
  • zsolt612
    #25201
    http://www.kepmegoszto.com/201305070144/51884064bf72c-sys.mechanic.html

    http://www.kepmegoszto.com/201305070144/518840657151d-sys.mechanic2.html
  • kjhun
    #25200
    Tedd fel egy képmegosztóra a képeket, így nem látjuk őket. Vagy hekkeljem meg a gépedet.

    Gyanítom valami futtatókörnyezet-beli probléma, például Visual C++/.NETFX x.x ami nincs fent/vagy hibás. Bár látatlanban nem tudom hogy, a Windowson kívül mi kell a program futtatásához. Például, az Avast 5.0-hoz kell már a Visual C++ 2005 SP1, ha jól rémlik.
  • zsolt612
    #25199
    Sziasztok!
    Telepítettem a System Mechanic Pro progit (már régebben volt fent és működött,de lejárt),de nem tudom elindítani: különböző alkalmazáshibákat ír ki
    (lásd a képeken).
    Tudtok valamilyen megoldást?
    file:///C:/Documents%20and%20Settings/D%C3%A9nyey%20Zsolt/Dokumentumok/Sys.mechanic2.JPG
    file:///C:/Documents%20and%20Settings/D%C3%A9nyey%20Zsolt/Dokumentumok/Sys.mechanic.JPG
  • gergely1991
    #25198
    Regisztrációs adatbázisban keresd meg ezt a kulcsot:
    "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR"

    Ha 4-es van megadva,akkor írd át 3-asra.
  • Grove4
    #25197
    Köszönöm a segítséget, meg fogom próbálni.

    Egyébként ma bedugtam az egyiket és egyzer csak felismerte nagy nehezen, de aztán megint nem.

    Szóval nem tudom mi a baj, de legalább már felismerte egyszer.
  • kjhun
    #25196
    Lehet, hogy alaplap, az USB-vezérlők kezdenek bedögleni. Netán újratelepíteni az eszközkezelőben, vagy az alaplapi telepítő cd-vel.

    És rendesen el lettek mindig távolítva leállítással kihúzás előtt? Mert nem tesz jót, se az alaplapnak, se a pendrivevoknak, így hamar tönkremennek. Kivéve a webkamerák és pár egyéb hardver, amit simán kihúzhatsz az USB-portból.

    Szedd le ezt a programot: USBDeview és nézd meg vele milyen usb-s eszközök lettek a Windows telepítése óta a gépbe dugva/feltelepítve. Ezzel a cuccal eltávolíthatod akármelyik usb-s cuccot. Így a következő csatlakozáskor a Windowsnak telepítenie kell új hardverként. És a hardverekről is sok infót megtudhatsz róla, mint sorozatszám/firmware verzió stb..
  • Grove4
    #25195
    Köszi, avast van a gépemen és futtattam teljes rendszerellenőrzést a minap, de nem talált semmit. Megpróbálom holnap az általad ajánlott programmal is, hátha többre jutok. Nem, nem adott ki semmilyen hiba hangot, hanem nagy ritkán azt a csatlakozó hangot, amit a Win szokott ("tüdüm"), de akkor már nincs csatlakoztatva.
  • gergely1991
    #25194
    Szerintem a vírus turkálhatott a rendszeredben: Kaspersky Removal toolt ajánlott.
    Nem adott ki valami "hardverhiba" hangot?
  • Grove4
    #25193
    Sziasztok!

    A problémám az lenne, hogy az usb portjaim halottak. eddig felismerték a pendriveomat, de most se a saját se haverom pendriveját nem ismeri fel, sőt a telefonomat sem. Kérlek segítsetek, mert kibaszott idegesítő.

    Egyébként utánanéztem és írják, hogy a sajátgép kezelés füle alatt nézzem meg, hogy kilistázza-e, de ott sem.
  • kl24h
    #25192
    Jelenleg más partíción vannak?