25353
Whistler - Windows XP
  • 0ppika
    #5546
    Ja, állítsd át a HÁLÓKÁRTYA! ip címét kézire, pl erre: 192.168.0.1
  • gyick
    #5545
    hi!
    Magyar Win XP sp1 boot után kb. 15-20s-ig nem indít el semmilyen programot, rákattintok egy ikonra és fél percig semmi.tudja vki mi lehet a probléma?
    hallotam olyat hogy hálokártya beállitástol van ez
  • ibrik
    #5544
    A Spybot-on kívül még rengeteg hasonló program van a neten (Ad-aware, cwshredder,... stb stb)
  • Takimate
    #5543
    az automatikus inditásnál már nincs semmi. Mindent kiszedtem. Értek az XP-hez, de ezt mégsem tudom megoldani.
    Na még1X: Tehát jobb gombot nyomok a tálcán: Rámegyek hogy ESZKÖZTÁRAK. Ott 6 lehetőség van, és kettő be van pipálva ezekből. a SEARCH ASSISTANT és a GYORSINDITÁS.
    Előbbi azt eredményezi, hogy a tálcán jobb alul van egy windowsos web kereső search the web opció. az utóbbi (gyorsindítás pedig a tálca bal oldalán van, ikonok nélkül (mivel már töröltem az összest) de fenntart neki egy helyet.

    Kiszedem a pipákat eltűnnek, de újraindításnál mindig megjelennek újra, pedig:

    - nincs semmi már a start up -ban
    - spybottal takarítottam (de ez nem spy szerintem)

    Egyszerűen nem értem, mintha el lenne valahol Save-elve hogy mindig ez a két hülye eszköztár be legyen kapcsolva indításkor.
    Valakinek valami ötlet ?
    köszi előre is.
    T.
  • 0ppika
    #5542
    Az a lapozófájl, de nemhinném hogy letudod (és lenne is értelme) törölni
    Ha nagyon zavar vedd vissza a méretét vagy helyezd át másik partícióra.
  • Met
    #5541
    Az nem a lapozó file?
  • Matthewpamer
    #5540
    figyeljetek,beállítotam hogy lehessen látni a nemlátható fájlokat és a c:-n van egy pagefile.sys nevezetű fájl több mint 700 mb.lelehet törölni?
  • ibrik
    #5539
    Start menü - Futtatás, begépeled msconfig, Enter.
    Automatikus indítás fül, és kiszeded, ami nem oda való. Reboot.

    H anme jön be (vagy nem értesz hozzá), akkor beszerzel magadnak mindenféle spyware/spybot irtót és rászabadítod a gépedre a takarítást.
  • Takimate
    #5538
    Sziasztok !
    Most húztam újra az XP-met és a "tálca" "eszköztárak" -nál folyton megjelenik a "search assistant" és a "gyorsindítás" pipája.
    Kiszedem ,de minden indításnál újra ott van.
    Hogy lehet azt onnan kiszedni ?
  • ibrik
    #5537
    De ha még valami más sem tiszta a Windows-oddal kapcsolatban, akkor főleg WinXP-vel kapcsolatos trükköket és leírásokat megtalálod a misterxp.uw.hu-n.
  • ibrik
    #5536
    Eltávolíthatóvá teszi az Internet Explorert.
    De ismétlem, erre csak akkor van szükség, ha a Windows-odra nem újabb verziójú IE-t akarsz telepíteni (frissítéshez nem kell eltávolítani) Aztán már ha van külön IE telepítőd (ugyanolyan verziójú, mint ami most van) akkor feltelepítheted.
  • STLRR
    #5535
    Es ez mit csinal?
  • ibrik
    #5534
    Az Internet Explorer-t nem lehet csak "úgy" egyszerűen leszedni és ugyanazt visszatelepíteni, hiszen lényegében a Windows-ba van beágyazva.
    De azért van rá megoldás - ha nem is olyan megbízható. Inkább a win újratelepítés a javasolt.

    De ha mindenképp ez kell, akkor még az újratelepítés előtt ezt végezd el:
    Start menü - Futtatás
    A parancssorba írd be ezt a parancssort:
    rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%/inf/ie.inf
  • 0ppika
    #5533
    Hi. Bekaptam valami csúnya férget vagy vírust és eszi a sávomat A spy s&d, az ad-aware és a kaspersky sem találta semmit. Mivel tudnám eltávolítani???
    Ja és valami ilyesmi érdekes dolgot csinál.
  • 0ppika
    #5532
    Próbálj más verziót, frissítést vagy javítást.
  • STLRR
    #5531
    neeeeeeeem....ez nem lehet igaz!Hiaba szedem ki onnan es akarok egy ujat telepiteni nem engedi!!!Azt irja hogy van mar a gepen!
  • STLRR
    #5530
    Kossz!
  • greco
    #5529
    vezérlőpult...programok telepítése...win összetevők hozzáadása v. eltávolítása
  • STLRR
    #5528
    Most rajottem hogy ez a cucc beagyazta magat az internet explorer programjaban!Hogyan tudnam letorolni teljesen az explorert????
  • 0ppika
    #5527
    Ez igen érdekes lenne 3 perc és 30 másodperc, vagy közben osztottál és szoroztál is?!
  • shaky
    #5526
    Nem szeretek 3percet ülni reggel a gép elött mire betöltődik minden szar, így pedig csak 30másodper az egész és már szól is muzsika a fejembe!!!

    Ennyi!

    Azzt viszont nem vágja valaki hol tudom átállítani, hogy a mediaplayer az internetről érkező anyagot az 5.1-es hangon adja ki? Alapból szinte minidenhol kiadja, csak a rádiónál nem... a winampba simán be lehet állítani, de a mp-hez sehol nem találok semmi beállítást!
  • 0ppika
    #5525
    Lehet, de miért akarod mindenáron hibernálni? Szvsz felesleges és nem is megbízható!
  • shaky
    #5524
    az ok! Van neki 16GB és kell neki 1600MB szóval helye van!

    Ha újratelepítem a winfost akkor műkszik, miután feltelepítek néhány dolgot azt a 3-dik újraindítás után már nem engedi...lehet hogy valamelyik progi kavar be neki?
  • 0ppika
    #5523
    Lehet kevés a hely a vinyón? A hibernáláshoz is csinál egy ("lapozófájl" szerű) hiberfájlt.
  • shaky
    #5522
    A monitor tulajdonságaiban a megjelenítő panelt keresd meg!
    Ott át tudod állítani a monitor és a képernyő melletti 2-2 kis kocka sgítségével!

    És azt nem tudja valaki, hogy miért nem enged a gépem hibernálni?
    Eltünt a beállítófülecske is és hiába állítom hibernálásra átáll készenlétire azt kész!
    MIIIÉÉÉÉÉRRRRRTTTTT?????????
  • Extraboy
    #5521
    Pls vki megmondana hogy miert van az hogy XP-t kivetitem TV-re es lejatszok egy videot akkor a monitoron latom de a TV-n nem?
    Elore is THX
  • M0Dair
    #5520
    De, mert a format előtt működött!
  • ibrik
    #5519
    Akkor valószínűleg a BIOS-od nem támogatja a készenléti (stand-by) üzemmódot (vagy nincs bekapcsolva).
  • M0Dair
    #5518
    SpyBot a megoldás sztem!
    Tedd föl és próbáld ki, mástippem nincs!
  • STLRR
    #5517
    Szaisztok!Nem tudom kinek irhatnam le a problemam de nem tudom honnan osszeszedtem egy programot ami azt csinalja hogy amikor elkezdek internetezni egyszercsak ledob es megkerdezi hogy szeretnem e ujra megprobalni!Es ezutan kitesz az asztalra egy programot aminek az a neve hogy andy1!Valaki plz segitsen mert igy nem tudok semmit csinalni!Elore is nagyon koszonom!
  • M0Dair
    #5516
    Hali!
    Köszi szépen!
    Ez már megvolt, és nem müxik, egyébként ismerem Lacy oldalát!
    Nálam a proci venti is leáll, direkt azért kérdzetem, hogy mi a különbség, mert én is furcsállottam!
  • ibrik
    #5515
    Mint olvashattad a készenléti módban te azt látod, hogy a monitor elsötétül, vinyók leállnak, de a hűtő nem áll le a procin, mert a memóriának továbbra is ektívnak kell lennie.

    A többi kérdésedre - meg amik még a jövőben lehetnek az XP-vel kapcsolatosan - mindegyikre választ találhatsz a Mister XP oldalon.

    Az általad kérdezett dologra is onnan van ez a válasz:

    Az automatikus bejelentkezés engedélyezése

    A beállítás lehetõvé teszi, hogy a megadott felhasználómévvel és jelszóval a rendszer automatikusan bejelentkezzen bootoláskor.

    1. A Registry Editorral nyissuk meg a
    HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows NT / CurrentVersion / Winlogon nevû kulcsot.

    2. Hozzuk létre vagy változtassuk meg az AutoAdminLogon nevû, string típusú bejegyzést, értékként 1-et megadva.

    3. Hozzuk létre vagy változtassuk meg az DefaultUserName nevû, string típusú bejegyzést, értékként a kívánt felhasználói nevet megadva.

    4. Hozzuk létre vagy változtassuk meg az DefaultPassword nevû, string típusú bejegyzést, értékként a kívánt jelszót megadva.

    5. Hozzuk létre vagy változtassuk meg az DefaultDomainName nevû, string típusú bejegyzést, értékként a kívánt domaint megadva.

    Megjegyzés:
    A beállítás használatával a jelszó kódolatlanul tárolódik a Registry-ben, tehát az akár mások számára is hozzáférhetõ.

    Az automatikus bejelentkezés a [SHIFT] billentyû bootolás közbeni lenyomva tartásával kiiktatható - ha nincs ez külön tiltva.[/szin=blue]
  • M0Dair
    #5514
    Hi!
    Ezt próbáld:
    Xp key changer
    Nekem is ez a gondom, és én is ezzel próbálkozom!
  • maggi
    #5513
    sziasztok, eredeti xp home edition-om van, angol, es szeretnem megvaltoztatni a cd-key-t. sajnos az xp key changer ami a neten talalhato, nem mukodik, miutan a windows aktivalva volt. van valami mas key changer esetleg ?
  • M0Dair
    #5512
    Megcsináltam, de nem jelentkezik be!:(
    Na mind1, majd a TuneUp Utilities megoldja...
    Köszi!
  • 0ppika
    #5511
    #5397
  • M0Dair
    #5510
    Még lenne egy kérdésem:
    Ha nem adtam meg rendszergazda jelszót, és azt szeretném, hogy ne kelljen minden bejelentkezéskor ráklikkelni a nevemre, hanem egyből be szeretnék lépni, akkor mit kell átállítsak?
  • M0Dair
    #5509
    De nálam készenléti állapotnál is teljesen leáll!
  • M0Dair
    #5508
    pav.hu
    crackek
  • M0Dair
    #5507
    Konkrétan ezt még nem kérdeztem, én azt kérdeztem régebben, hogy meddig maradhat a gép hibernálve!!!