25353
Whistler - Windows XP
  • 0ppika
    #5506
    Hányszor kérdezed még meg???
  • ALCATELGOD
    #5505
    Kössz, de azt honan tölthetem le?
  • ibrik
    #5504
    Készenléti állapotban a számítógép egésze alacsony fogyasztású állapotra vált (TEHÁT NEM KAPCSOL KI), amelyben a géphez csatlakoztatott eszközök (például a képernyő és a merevlemezek) kikapcsolnak, így a számítógép kevesebb áramot fogyaszt. Amikor újra használni szeretnénk a számítógépet, az gyorsan visszaáll készenléti állapotról normál üzemmódra, és az asztal pontosan úgy jelenik meg, mint akkor, amikor otthagytuk a gépet.

    Hibernálás módban a gép KIKAPCSOL, mégpedig úgy, hogy előbb lemezre írja a memóriakódot és teljesen kikapcsolja a rendszert, ami a rendszer gyors leállítását jelenti az alkalmazások leállítása nélkül. Utána a memóriakód lemezről memóriába töltésével képes újraindítani a rendszert pontosan a korábbi állapotban.
  • M0Dair
    #5503
    Mi a különbség a készenléti állapot és a hibernálás között?
  • M0Dair
    #5502
    Már nem kell!
    Megoldottam!
    Van egy crack: Windows Update key fix
    Amit Fighting For Fun barátaink kreáltak, és az andr.net-ről leszedhető!
  • M0Dair
    #5501
    Ezt a windows update oldalon nem tom lefrissíteni:

    A webhely új szolgáltatásokkal bővült. A szoftver új verziójának letöltéséhez és a Windows Update használatának megkezdéséhez kattintson a Frissítés gombra.

    Ha valaki tud segítsen plz!
  • M0Dair
    #5500
    ték
  • M0Dair
    #5499
    nézd
  • M0Dair
    #5498
    Töröld le őket mindenhonnan, és csak a Panda Platinumot tedd fel!
    Az jóval kevesebbet zabál, mint a többi panda termék, és még zone alarm sem kell!
  • Szabyka
    #5497
    Thx!
  • EOX
    #5496
    Nem
  • Szabyka
    #5495
    Kicsit OFF, de nem tudjátok a win98 látja az NTFS winchestert ?
  • ALCATELGOD
    #5494
    PAnda Antivírus meg a Zone Alarm, és Nem a Courrent User.ben vannak, hanem ami az összesre vonatkozik...
  • bizar
    #5493
    kösz,
    és olyat tucc ami eltávolítja azt a TOOLBAR-t??
  • 0ppika
    #5492
    Mindenféle reklám, kereső és egyéb nemkívánatos szemét eltávolító.
  • bizar
    #5491
    ok,de miez?
  • 0ppika
    #5490
    Próbáld meg EZT.
  • bizar
    #5489
    mindig amikor netezek akkor bejönnek ilyen különféle reklámok...amik előtte soha nem jöttek be...
  • 0ppika
    #5488
    Milyen ablakok?
  • 0ppika
    #5487
    Miért nem mentetted el előtte???
  • M0Dair
    #5486
    Hali!
    Lenne egy kérdésem!
    A törölt Registry bejegyzéseket hogyan tom visszaállítani?
    Ha winfosnak kell egy kettő, akkor friss win registry-t honnan szedhetek?:D
  • bizar
    #5485
    nem tuttok olyan progit amivel a beugó ablakokat lehet törölni?
    Ja és 1 kérdés:telepítettem programot és jött vele egy eszköztár vagy mi és mindig amikor eltüntetem akko ugyan úgy visszajön,és csak úgy lehet eltüntettni hogy letörlöm a progit,de nekem pedig az kéne....:(
    thx..
  • 0ppika
    #5484
    Mifélék ezek? Ha simán kikapcsolod akkor egyik profilban sem lesz?
  • ALCATELGOD
    #5483
    Sziasztok!

    Azt meg lehet e oldani, hogy van két felhaszálói fiók az egyikkel szoktam netezni a másikkal nem. És azt szeretném megcsinálni, hogy a másik felhasználóból valahogy kiírtani a vírusírtót meg a tűzfalat mert sokat zabállnak.
  • ibrik
    #5482
    Indítsd az XP-t rendszeradmin-ként bejelentkezve (leírás: #5473)
  • Aspyrin
    #5481
    Juhuuhuuu, sikerült "vakon" megtalálnom a témákat, probléma szanálva.
  • Aspyrin
    #5480
    Help me plz :-))) Unokaöcsém átállította az összes menüm keretének színét ill. karakterszíneit feketére :-6 Rohadtul nem látok semmit a gépemen, csak az ikonok alapján tudtam feljönni a netre is :-( A jelenlegi mondanivalóm is vakon írom, igaz a fórumban tudok olvasni azért. Segítsen vki, hogyan tudnám visszaállítani az alap színbeáálításokat, anélkül, hogy látnom kellene...
  • ibrik
    #5479
    XP-ben: Vezérlőpult - Felügyeleti eszközök - Számítógép-kezelés-t elindítod. Azon belül: Tárolás - Lemezkezelés-re kattintasz. A jobboldali ablakban látni a fogod a jelenlegi partíciókat a vinyódon (v. vinyóidon) és mellettük a fájlrendszerüket (NTFS v. FAT).
    Most azon az NTFS partíción jobbkattintás és "Formázás". Az előugró ablakban a Fájlrendszernél NTFS helyett válaszd a FAT-ot.
    VIGYÁZAT!!! Mivel formázásról van szó, ha azon a partíción van valami fontos cucc, amit nem szeretnél elveszteni, akkor azt még a formázás előtt rakd át valamelyik másik partícióra!
  • Szabyka
    #5478
    Hogy lehet az ntfs-t fat32-vé átalakítani ???
    Köszi!
  • Stann
    #5477
    Vagyepdig:

    Rendszertulajdonságok->Advanced(különleges?)->Inditás és helyreállításnál beállítások->És a felső két pipát vedd ki!
  • ibrik
    #5476
    A BOOT.INI fájlt kell ehhez szerkeszteni.
    De van erre egy program is: Start menü - Futtatás sorába beírod, hogy msconfig és ENTER.
    Ez a Rendszerkonfigurációs segédprogi, amelynek a BOOT.INI lapján tudod szerkeszteni a fájlt.
  • MrSpock
    #5475
    Az lenne a kérdésem,hogy hogylehet eltüntetni a különböző meghajtók váltását,amikor bootol a gép.Ugye megkérdezi,hogy melyik Windowst akarom inditani,mindkét vinyómon van,csak akárhányszor telepitem,mindig berak egyet,a fenének van kedve mindig lépegetni,mert ugye 2-nél nincs többre szükség.
    Hol lehet ezt eltávolítani?
    Köszike!
  • M0Dair
    #5474
    Ez az SP1 felrakása után már nem működik(legalábbis nálam), szal sztem csinálj egy windows update-et!
  • ibrik
    #5473
    Ha annakidején telepítéskor nem adtál meg rendszergazda jelszót, akkor oda a jelszó csak egy Enter

    De ha mégsem így lenne, akkor még szerencsédre - bár ez igazából sajnálatos elbaszása az XP-nek - van "backdoor" az XP-ben.
    Indítsd újra a gépet úgy, hogy a boot-olás elején nyomj F8-at, amivel elő fog jönni a boot-menü.
    Amikor betöltődött a boot-menü mégegyszer nyomj F8-at, amivel további indítási opciókhoz jutsz. Itt válaszd a "Biztonsági módot" (az üres rendszergazda jelszó mezejét hagyd üresen).
    Eztán némi türelmes várakozás után megjön a bejelentkező képernyő, ahol válaszd a "Rendszeradminisztrátor"-t.
    Ne ijedj meg a következő látványtól, mert ez is valójában egy csökkentett mód.

    Na mostmár kedvedre (el)barmolhatsz mindent az XP-dben
  • Szabyka
    #5472
    Ehh az osszes bevolt pipalva megsem ment :(
  • Der Wahnsinn
    #5471
    Petruz: röhögni fogsz, de még ezt sem tudom megcsinálni. A rohadt windows nem engedi sehova másolni a mappát, mert a "hozzáférés le van tiltva", meg amúgyis írásvédett. Kiveszem a tulajdonságokban az írásvédettség prückét, OK, újból megnézem a tulajdonságait, megint írásvédett... vááááááááááááááááááááááááá.....
  • 0ppika
    #5470
    eszközök/internetbeállítások/tartalom/autómatikus kiegészítés
  • PetruZ
    #5469
    Az átmásolt mappán jobbklikk - "Megosztás és Biztonság" - Megosztás fül - felső rész.
  • Szabyka
    #5468
    Aha ...
  • Der Wahnsinn
    #5467
    Petruz: kösz a segítséget, sajna az xp cd nem nagyon akarja megjavítani a rendszert. A helyreállító rendszer vmi helyreállító lemezt akar, ha meg csak meg akarom javítani, akkor meg rendszergazda jelszót, amivel szintén nem tudok neki szolgálni. :) Amúgy biztonsági másolattal sikerült áttenni a mappát haverom gépére, de lehet, h felesleges volt mert ott se tudjuk megnyitni.