25353
Whistler - Windows XP
  • 0ppika
    #5786
    Ezt nem is gondoltam hogy az xp-vel lehet a gond
  • ollie
    #5785
    Jó, akkor nézd meg egy bootfloppyval, hogy látod e dosból rendesen. Ha igen, akkor a winxp-vel van a baj.
  • 0ppika
    #5784
    Mondom hogy szléven van!!! Meg tök mind1 hogy min van a bios és az eszközkezelő látja!!!
  • ollie
    #5783
    Legalább megnéznéd azt a jumperelést...
  • 0ppika
    #5782
    Ez hülyeség, 6 napig műxik és utána hirtelen elszáll...
    Amúgy nemtom mit lehetne eljumperolni, slav-en van és a bios is annak átja, és mint már elmítettem az eszközkezelő látja, csak valamivel ütközik (az aida is látja).
  • ollie
    #5781
    Nézd, nemrég tett össze az egyik észlény informatikusunk a cégnél egy gépet. Megkérdeztük, jól vannak jumperelve a cuccok? Igen, volt a válasz. Kipróbáltam, minden jól működött, a cd író és a dvd olvasó is! Másnap már nem látta a gép semelyiket sem, akkor szétszedtem, megnéztem, és rosszul volt jumperelve. Szóval nem feltétlen azonnal rossz.
  • 0ppika
    #5780
    Először működött az olvasó része és jól van dzsámperelve és a bios látja! és másik gépben meg teljesen kifogástalanul működik.
  • ollie
    #5779
    Lehet, hogy csak rosszul van jumperelve az író, meg kéne nézni.
  • 0ppika
    #5778
    Új a gép (alaplap + proci + vinyó) 1 hetes, és pár napja mikor először akartam cd-t írni akkor jelentkezett a gond, és most délután már nem is látta a windows.
  • ollie
    #5777
    Ez mindig is így volt, vagy csak mostanában jött elő?
  • 0ppika
    #5776
    Hi. A következő problémám van:
    A cd íróm nem akarta megírni a cd-ket (olvasni olvasta és az újraírhatókat is letörölte), a tárolószint nem ment fel és megállt az írás. Aztán egyszer csak a windows nem is látta már a meghajtót (és ezzel egy időben a daemon toolsot sem!), az ezközkezelőben ütközést jelzett mindkettőre.
    Próbáltam másik ide kábellel, de semmi, a bios viszont látja. Másik gépben kifogástalanul működik.
  • ibrik
    #5775
    Mi ebben a furcsa???

    Ha figyelted volna a híreket, akkor a microsoft-osok elmondták, hogy az első időkben nem lehet majd külön letölteni az SP2-őt, csakis az XP automatikus frissítés funkció használatával lehet "SP2-essé" tenni az XP-t.

    De ezt már legalább 2x leírtam a beszólásod előtt...
  • ollie
    #5774
    Nem neked írtam bakker! Minek kell leszólnod? Az automatikus update service direkt le van tíltva nálam, és nem is fogom bekapcsolni. Az volt furcsa a számomra, hogy a winupdate oldalon nincs SP2.
  • Davidsned
    #5773
    Jah, van külön egy Windows Messenger eltávolító is.
  • ibrik
    #5772
    Erre több módszer (ill. leírás) létezik:
    Windows Media Player / Audio / Windows Messenger trükkök by MisterXP
  • tudatlanka
    #5771
    Kérdésem lenne:hoogy xp-n az outlokk exprssben lelöni a messenger 4-st?nem a 6.2-st hanem ami alapból a gépen van.Azt akarom hogy ne induljon el az outlok inditásakor...állandóan hibát érzékel és üzit akar küldeni.hát akkor ne inditsa el az outlok...
  • izb
    #5770
    köszönöm a segitséget
  • ibrik
    #5769
    Olvasd már el bakker, hogy mit írtam!!!
    Nem a microsoft windows update oldaláról írtam, hanem azt írtam, hogy be kell kapcsolni az XP-ben az automatikus winupdate-et.
    (Sajátgépen jobbklikk - Tulajdonságok - Automatikus frissítés...)
  • ollie
    #5768
    Hát apám nekem angol nyelvű windowsom van otthon, de hiába megyek fel a windows update-re, sehol service pack 2.
  • ibrik
    #5767
    Ja és ugyanebben a cikkben szeptember 8-ra ígérik a magyar verziót.
  • ibrik
    #5766
    Na akkor mégegyszer leírom.
    Az SP2 jelenleg még csak az angol XP verziókhoz elérhető - és nem is lehet külön telepítőt letölteni belőle, hanem be kel kapcsolni a winupdate-et.
    De ezzel kapcsolatban található cikk is arról ír a microsoft oldalán, hogy a következő 2 hónap alatt készítik el a többi (köztük magyar) nyelvre az SP2-őt.

    Tehát ha be is kapcsolja valaki a magyar XP-ben winupdate-et, még most biztos nem fogja neki SP2-re frissíteni az XP-jét.
  • M0Dair
    #5765
    htx
  • ChuckNorris
    #5764
    Igen megjelent.
  • ollie
    #5763
    :DDD
  • ibrik
    #5762
    Jó kérdés...
    Passz.
    Több helyen is beírták a tartalomba, de még a microsoft oldalán sem találtam infót róla - vagy rossz helyen kerestem.
  • M0Dair
    #5761
    :(
    De hivatalosan már megjelent az sp2 egyáltalán?
  • Davidsned
    #5760
    Magyarul még nem hinném.
  • M0Dair
    #5759
    A WinXp Pro integrated SP2-t magyarul már le lehet szedni valahonnan?
  • ollie
    #5758
    Mi az a 3 Degrees?
  • M0Dair
    #5757
    jaja...
  • ollie
    #5756
    Ez nem jelent semmit. Az is lehet, hogy jobban van tömörítve, mint az SP1-es.
  • Davidsned
    #5755
    Akkor hogyan lehet az, hogy 660 megás lett az sp2-es winfos telepítő??? (#5734)
  • M0Dair
    #5754
    Hali!
    Na van már működő crack az SP2-höz?
    Van valami remény arra, hogy külön is fölmegy, és nem csak az Xp-hez Integrálttal?
  • ibrik
    #5753
    Egyébként a teljes SP2 méretét azért nem tudom, mert azt még nem lehet külön letölteni a microsoft oldaláról. Egyelőre még csak az XP beépített winupdate-jével lehet hozzájutni.
  • ibrik
    #5752
    Ez így ebben a formában nem igaz.
    Egy service pack nem csak abból áll, hogy a már meglévők mellé felpakol "40 MB"-nyi cuccot.
    A meglévő cuccokból is a lecseréli az elavultakat.

    Azt most éppen nem tudom, hogy mekkora lett a teljes SP2 telepítő mérete, de régebben találkoztam az SP2 1185-ös pre-beta változatával, ami majdnem 144 MB - és ebben még csak a frissítések/javítások voltak benne.
    A teljes SP2 pedig jóval nagyobb még ennél is, mert abban már bennevan a Windows Media 9 Series, a Windows Messenger 5, a MSN Messenger 6, a DirectX 9, vagy a 3 Degrees.
  • Davidsned
    #5751
    Hogy lehet, hogy Windows XP SP2 Integrated 660 mega zusammen, amikor sp1-el 620 mega?? Ezek szerint az sp2 40 mega többletet jelent csak??
  • ollie
    #5750
    Nem hiszem. Úgy emléxem, hogy a Win XP Home alatt My Documents könyvtár van, és csak a Pro verzióban van Documents & Settings. De majd otthon lecsekkolom a Home verziót (otthon az van).
  • ibrik
    #5749
    Akkor viszont csak egyszerűen figyelmetlen voltál...
  • ollie
    #5748
    Rosszul tippeltél.
  • ibrik
    #5747
    Abban csak az Office telepítőfájljai vannak.
    Nyugodtan törölheted - vagy indítsd el a lemezkarbantartót...